Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zastrzec numer Play?

jak zastrzec nr w Play

Czy wiesz, jak zastrzec numer Play? Jesteś klientem fioletowego operatora i chciałbyś ukryć numer telefonu komórkowego? Nic prostszego! Jeżeli nie wiesz, jak tego dokonać, zajrzyj do naszego poniższego poradnika.

Z tego krótkiego artykułu dowiesz się:

  • Jak zastrzec numer telefonu w Play?
  • Jak działa ukrycie numeru w Play?
  • Czy da się ukryć numer telefonu jednorazowo?
  • Jak ponownie odkryć numer telefonu w Play?

Jak zastrzec numer w Play?

Fioletowy operator Play pozwala zastrzec numer na kilka sposobów. Możesz tego dokonać jednorazowo i na stałe. Na czym polegają różnice między nimi i jak ukryć numer prywatny w Play?

Przykładowy abonament Play z telefonem od 1 zł na start:

Jak zastrzec numer telefonu w Play jednorazowo?

Po co miałbyś zastrzec numer w Play w formie jednorazowej? To dla Ciebie idealne rozwiązanie wtedy, gdy musisz wykonać jedno połączenie telefoniczne i wolałbyś z jakiegoś powodu, aby Twój numer telefonu pozostał anonimowy.

Możesz tego dokonać za pomocą kodu #31# – to za jego pomocą zastrzeżesz numer jednorazowo (na jedno pojedyncze połączenie). Po tym kodzie, bez żadnych spacji, wystarczy wbić numer telefonu do którego chcesz się dodzwonić. Odbiorca połączenia nie zobaczy na ekranie swojego telefonu komórkowego/smartfona Twojego numeru, lecz wyświetli się komunikat „połączenie prywatne”. Ukrytego numeru nie widać – na tym polega właśnie numer prywatny.

Miej na uwadze fakt, że po zakończeniu połączenia (nawet, gdy do rozmowy nie dojdzie wskutek np. odrzucenia połączenia przez odbiorcę) usługa blokady prezentacji numeru CLIR (ang. calling line identification restriction) zostanie anulowana. Aby z niej skorzystać, konieczne jest ponowne użycie kodu #31#, podania numeru kontaktowego i zatwierdzenie zieloną słuchawką.

Specjalny i krótki kod #31# działa także u innego operatora – w ten sposób możesz zastrzec numer stacjonarny w Orange.

Jak zastrzec numer telefonu w Play na stałe?

A co wtedy, gdy nie chcesz za każdym razem używać kodu #31#? Istnieje na szczęście możliwość zastrzeżenia numeru na stałe. Co więcej, w tym przypadku masz znacznie szersze pole manewru! Jak w ten sposób możesz ukryć numery prywatny w sieci Play?

Zastrzeżenie numeru telefonu Play w Androidzie

Jeżeli masz telefon z systemem Android, wejdź do menu ustawień. Istnieje wiele wersji Androida i nakładek systemowych (EMUI, MIUI, realme UI i wiele, wiele innych!), więc poszczególne kroki mogą nieco inaczej się nazywać, ale logika działania jest oczywiście ta sama.

jak zastrzec numer w Play

Wejdź w menu ustawień (zwykle nazwane Ustawienia), następnie w Ustawienia połączeń/Sieć komórkowa i w kolejnym kroku Ustawienia dodatkowe/ID rozmówcy. To właśnie na tym poziomie istnieje możliwość wyłączenia i ukrycie numeru.

jak zastrzec numer w Play

Wystarczy zmienić w ID Rozmówcy na Ukryj numer. Gotowe! Jeżeli chcesz wrócić do wcześniejszych, domyślnych ustawień, wystarczy wykonać te same kroki, ale na końcu kliknąć Pokaż numer lub Domyślna wartość dla sieci. Przypominamy, że poszczególne kroki mogą nieco inaczej się nazywać w zależności od m.in. wersji Androida.

Zastrzeżenie numeru telefonu Play w aplikacji Play24

Play24 100 GB ekstra

Ukrywanie numeru nie musi wiązać się z wpisywaniem dziwnych kodów czy szukaniem tej dość dobrze ukrytej opcji w czeluściach ustawień telefonu z Androidem. Możesz tego dokonać bowiem za pomocą mobilnej aplikacji Play24!

Taka funkcjonalność stanowi integralną część aplikacji Play24, która służy do wielu celów. Jak widać, także do ustawienia numery prywatnego poprzez jego ukrycie przed rozmówcami! W ten sposób zastrzeżenie numeru jest stałe i działa dopóty, dopóki nie wyłączysz tej usługi w apce.

Zastrzeżenie numeru telefonu Play – podsumowanie

Zastrzeżenie numeru telefonu w sieci Play na abonament czy na kartę jest bardzo proste, podobnie jak zresztą np. w T-Mobile Polska, Orange Polska i reszty konkurencji. Możesz tego dokonać jednorazowo i na stałe i to na kilka sposobów: krótkim kodem, w ustawieniach telefonu komórkowego czy aplikacji.

Aby zastrzec numeru telefonu Play jednorazowo, wygodnie jest skorzystać ze specjalnego kodu #31#. Jeżeli chciałbyś dokonać blokady numeru i zrobić numer prywatny, warto poszperać w ustawieniach telefonu (o ile masz Androida). W tym przypadku równie dobrym wyjściem – a może i dla wielu wygodniejszym – będzie skorzystanie z aplikacji mobilnej Play24. Do wyboru, do koloru!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: