Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak połączyć telefon z drukarką?

Jak połączyć smartfona z drukarką

Nie wiesz jak połączyć telefon z drukarką? Świetnie trafiłeś! W naszym krótkim poradniku przedstawimy Ci kilka sposobów, aby połączyć telefon komórkowy do urządzenia drukującego.

Jak połączyć telefon z drukarką? Wstęp

Telefon komórkowy może zostać połączony z drukarką (w tym drukarki przenośne, mobilne) na kilka sposobów. Każdy z nich jest dobry.

Najpopularniejsze drukarki laserowe w 2024:

Najpopularniejsze drukarki atramentowe w 2024:

Z jakich więc metod możesz skorzystać?

Połączenie telefonu z drukarką przez Wi-Fi

Bodaj najwygodniejszym sposobem na podłączenie obu urządzeń jest bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. Tak – za pomocą Wi-Fi możesz połączyć telefon komórkowy z drukarką, o ile ta jest wyposażona w moduł Wi-Fi. Zakładamy, że Twój smartfon/telefon kom. go posiada, zresztą większość współczesnych wielofunkcyjnych drukarek – również tych tańszych – również jest w niego wyposażona.

Nie wystarczy jednak sama bezprzewodowa sieć Wi-Fi – potrzebne jest też kompatybilne oprogramowanie (software). Aby można było podłączyć drukarkę ze smartfonem, oba urządzenia powinny być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

Połączenie telefonu z drukarką przez Bluetooth

Jeżeli Twoja drukarka nie ma modułu Wi-Fi, to może ma… moduł Bluetooth. Technologia ta jest niemal tak stara jak cała telefonia komórkowa, ale wciąż bardzo użyteczna.

Wystarczy podłączyć i sparować oba urządzenia i rozpocząć wydruk. Aby połączenie między telefonem a drukarką było stabilne, połóż smartfona blisko drukarki. To kolejna prosta i intuicyjna metoda do drukowania dokumentów czy zdjęć z „komórki”.

Jak połączyć smartwatch z telefonem

Połączenie telefonu z drukarką za pomocą kabla USB

Jeżeli z jakiś powodów nie chcesz skorzystać z sieci Wi-Fi, bo jej np. nie ma lub drukarka nie jest wyposażona w odpowiedni moduł Wi-Fi, skorzystaj z innego prostego rozwiązania jakim jest kabel USB. Tak – kablem USB drukarki możesz połączyć się do telefonu komórkowego czy innego urządzenia mobilnego.

Praktycznie każdy współczesny smartfon (nie licząc iPhonów, choć i to wkrótce ma się zmienić) wyposażony jest w port USB. Zwykle jest to złącze typu USB typu C, ale starsze i bardziej budżetowe modele mogą mieć jeszcze micro USB. Ponieważ praktycznie każda drukarka musi mieć USB na swoim wyposażeniu, połączenie obu urządzeń jest banalnie proste.

W zależności od modelu smartfona będziesz potrzebował jeden z poniższych kabli:

 • USB <-> USB-C
 • USB <-> micro USB

Minusem tego rozwiązania jest konieczność podpięcia obu urządzeń kablem, co może być niewygodne, gdy przewód jest zbyt krótki. Za pomocą kabla USB możliwe jest jednak drukowanie z telefonu komórkowego.

Połączenie telefonu z drukarką za pomocą aplikacji

Jeżeli nie możesz się podłączyć do sieci Wi-Fi, a nie masz także pod ręką odpowiedniego kabla USB, to zawsze możesz wydrukować zdjęcia z telefonu komórkowego za pomocą specjalnej aplikacji zewnętrznej, którą należy zainstalować na swoi telefonie komórkowym. Wejdź na sklep Google Play (smartfony z systemem Android), a sam przekonasz się, że takich dodatkowych aplikacji na smartfona jest zatrzęsienie!

aplikacje do drukowania

Oto niektóre z nich z oceną powyżej 4,0/5 gwiazdek:

 • HP Print Service Plugin – ocena 4,2/5, ponad 500 mln pobrań
 • Canon PRINT Inkjet/SELPHY – ocena 4,7/5, ponad 50 mln pobrań
 • NokoPrint – Mobile drukowanie – ocena 4,4/5, ponad 10 mln pobrań
 • Drukarka do AirPrint – ocena 4,5/5, ponad 100 tys. pobrań
 • Epson iPrint – ocena 4,7/5, ponad 50 mon pobrań

Wybierz jedną z powyższych aplikacji! Jak widzisz, zaufało im miliony użytkowników, a wysokie średnie oceny mówią same za siebie.

A co zrobić, jeżeli korzystasz ze smartfona z systemem iOS na pokładzie, a więc iPhone’a od amerykańskiego Apple’a?

Połączenie telefonu z drukarką za pomocą AirPrint

Mając iPhone’a wszystko staje się prostsze! Także drukowanie z telefonu komórkowego. Wszystko dzięki AirPrint – technologii pozwalającej na wydruk w pełnej jakości. Nie musisz ściągać zewnętrznego oprogramowania czy aplikacji, ponadto nie jest wymagane zainstalowanie odpowiednich sterowników drukarki. Żyć nie umierać!

AirPrint oferuje drukowanie zdjęć czy dokumentów dbając o 100% jakość wydruku nie tylko z iPhone’a, ale także z iPada i Maca. Jest przy tym bardzo inteligentny i funkcjonalny – umożliwia łatwe wykrywanie urządzenia czy automatyczny wybór rodzaju drukowanego pakietu i wiele innych.

Czy Twoja drukarka wspiera technologię AirPrint? Dowiesz się tego z tej strony Apple, gdzie widnieją wszystkie modele drukarek z AirPrint.

Drukarka do telefonu

Jak połączyć telefon z drukarką? Podsumowanie

Drukowanie z telefonu komórkowego jest jak najbardziej możliwe. Za pomocą smartfona możesz tego dokonać na kilka sprawdzonych sposobów. Czasami trzeba będzie zainstalować sterowniki drukarki, które znajdziesz choćby na stronie internetowej producenta.

Podsumowując – jak połączyć drukarkę z telefonem? 

 • za pomocą Wi-Fi Direct
 • za pomocą kabla USB (złącza USB typu C, micro USB)
 • za pomocą Bluetooth, NFC
 • za pomocą zewnętrznych aplikacji
 • za pomocą AirPrint (iPhone)

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: