Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jaki mikrofon do telefonu najlepiej kupić?

jaki mikrofon do telefonu kupić

Ostatnia aktualizacja: 2023-12-05

Jaki mikrofon do telefonu komórkowego czy innego mobilnego urządzenia warto kupić? Które rozwiązanie będzie optymalne nie tylko dla jakości rejestrowanego dźwięku, ale także Twojej kieszeni? Oto polecane mikrofony w rozsądnych cenach nie tylko do telefonów komórkowych, ale także aparatów i kamer.

Rodzaje mikrofonów

Czy wiesz, że mikrofony dzielą się na wiele typów? Ich ceny różnią się nie tylko w zależności od producenta czy jakości wykonania, ale też zastosowanej technologii.

Oto najpopularniejsze rodzaje mikrofonów na rynku.

Mikrofony jednokierunkowe

Mikrofony jednokierunkowe rejestrują dźwięk wyłącznie z jednego kierunku – stąd też pochodzi ich nazwa. Takim mikrofonem nagrasz z powodzeniem własny głos, ale dźwięki z otoczenia już nie. Czy jest więc sens kupować taki mikrofon do telefonu?

Tak, jeżeli planujesz nagrywać samego siebie np. na własnego vloga, to jak najbardziej! Taki mikrofon może być tańszy w zakupie, a jeżeli nie chcesz rejestrować np. dźwięków z wycieczki (np. odgłosy lasu, szum oceanu itp.) to po co przepłacać? Przy okazji mikrofon jednokierunkowy sprawdzi się nie tylko w studyjnych czy domowych warunkach, ale także na ulicy, gdyż gwar uliczny i tak nie zakłóci Twojego głosu.

Jaki Internet do streamowania będzie najlepszy

Mikrofony dwukierunkowe

Ten rodzaj mikrofonów może być bardziej uniwersalny, choć tak naprawdę stosunkowo niewiele różnią się od poprzedników. Tak naprawdę jedyna różnica to fakt, iż zbierają dźwięki nie tylko z przodu, ale także z tyłu.

Są one idealne np. do przeprowadzania ulicznych sondaży i wywiadów. W razie konieczności zawsze można przełączyć je na tryb jednokierunkowy, aby móc nagrywać choćby wcześniej wspomnianego vloga bez niepożądanych zakłóceń.

Mikrofony krawatowe

Mikrofon krawatowy nie nazywa się tak przez przypadek. Z pewnością wiele razy byłeś świadkiem debaty czy dyskusji telewizyjnej, gdzie zarówno prowadzący, jak i zaproszony gość mieli podpięty niewielki mikrofonik na swoim ubiorze. Często przypina się go właśnie w okolicach krawatu czy na klapie garnituru/marynarki.

Zalety są nieocenione! Jest on niewielkich rozmiarów i można go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, a – co najważniejsze – nie zajmuje rąk. Mikrofony krawatowe dzielą się jeszcze na przewodowe oraz bezprzewodowe. Te ostatnie są jeszcze wygodniejsze w użytkowaniu z racji braku jakiegokolwiek okablowania, ale nie ma idealnych rzeczy i także te mają swoje minusy.

Do wad należy ograniczony czas działania na baterii, która zwykle nie jest zbyt bardzo pojemna. Ale to jeszcze nic – dla wielu większą wadą będzie generalnie gorsza jakość rejestrowanego dźwięku w porównaniu do przewodowego mikrofonu krawatowego. Czy warto więc poświęcać jakość audio na rzecz nieco większej wygody?

Mikrofony pojemnościowe

To właśnie ten typ mikrofonów cechuje się wysoką czułością w rejestrowaniu audio. Są bardzo uniwersalne, przez co mają szerokie zastosowania. Bardzo sobie je chwalą m.in. youtuberzy, vlogerzy, ale są używane także w bardziej profesjonalny sposób, choćby w studiach muzycznych.

Potrzebny Ci ekstra sprzęt do nagrywania filmów czy vlogów? Mając mikrofon pojemnościowy nie musisz martwić się o szumy czy inne niepożądane przypadłości. Świetnie nadadzą się do smartfona, telefonu komórkowego czy tabletu.

Najpopularniejsze mikrofony do telefonu 2024:

No dobrze, ale jaki mikrofon wybrać w 2024 roku? Na którego warto postawić?

Jaki mikrofon do telefonu?

Oto polecane mikrofony do telefonu komórkowego i innego rodzaju urządzeń mobilnych.

DNA CMIC – mikrofon do kamery

Czułość: 42 dB.

Ten mikrofon pojemnościowy DNA CMIC wg producenta idealnie nadaje się nie tylko do telefonu komórkowego/smartfona, ale także do kamery, aparatu fotograficznego czy bardziej zaawansowanej lustrzanki. Ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, a mimo to producent zadbał o solidną metalową konstrukcję. Ten mikrofon nie wymaga baterii!

W zestawie znalazło się miejsce na liczne akcesoria, m.in. na przewody na gniazdo mini jack 3,5 mm TRS, jack 3,5 mm TRR i wiele innych. Jego cena wynosi około 99 zł brutto.

DNA SMART MIC mikrofon krawatowy lavalier

Czułość: 30 dB.

A może celujesz w mikrofony krawatowe? Jeżeli tak, to co powiesz na tego DNA SMART MIC typu lavalier wyposażony w różne filtry? Umożliwia on nagrywanie dźwięku za pomocą smartfona, telefonu komórkowego, tabletu, aparatu foto, kamery wideo, lustrzanki czy komputera. Jest przy tym bardzo wygodny w użytkowaniu.

Ten mikrofon wyposażono w przełącznik Camera-OFF/Smartfphone i przełącznik tłumika zmniejszającego czułość mikrofonu o 10 dB. Jego cena to około 30 zł brutto.

Joyo i-Mic

A oto sprzęt godny niejednego szpiega, a nawet Agenta 007 w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości! Joyo i-Mic to miniaturowy mikrofon na gniazdo 3,5 mm, a więc na popularne złącze słuchawkowe minijack. Zdecydowanie wyróżnia się gabarytami!

Joyo i-Mic współpracuje z każdym smartfonem z Androidem oraz iOS na pokładzie, a nawet z Windows Phone. Ma metalową obudowę i według zapewnień producenta jest bardzo łatwy w użyciu. Super! Jego cena wynosi około 39 zł z VAT.

Jaki mikrofon do telefonu? Podsumowanie

Każdy rodzaj mikrofonu może mieć nieco inne zastosowanie – jeden lepiej wypadnie rejestrując dźwięk w izolowanym pomieszczeniu, inny z kolei jest zaprojektowany z myślą o otwartej przestrzeni pełnej szumów i hałasów. Niektóre jednak doskonale sprawdzają się w obu przypadkach.

Jaki mikrofon do telefonu warto kupić w Twoim przypadku? Wszystko zależy od Twoich osobistych wymagań i budżetu. Jak jednak widać po powyższych mikrofonach, nie kosztują one wcale majątku!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.