Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

jak połączyć smartwatcha ze smartfonem

Ostatnia aktualizacja: 2023-12-19

Kupiłeś wymarzone smartwatcha, który będzie Cię wspierał w codziennych treningach. Aby jednak w 100% wykorzystywać jego możliwości, należy go sparować z osobistym smartfonem. Jednak jak połączyć smartwatch z telefonem komórkowym?

Jak połączyć smartwatch z telefonem – wstęp

Czy smartwatch Huawei można połączyć z telefonem Samsung Galaxy i odwrotnie? Kiedyś bywały problemy ze sparowaniem tego typu urządzeń różnych producentów, ale współczesne modele powinny być wolne od tego typu problemów. Jeżeli jednak Twój smartfon nie widzi smartwatcha, upewnij się:

  1. Czy masz włączoną łączność Bluetooth w telefonie? Oba urządzenia mobilne łączą się właśnie za pomocą technologii Bluetooth.
  2. Jeżeli BT działa, ale wciąż jest problem z widocznością smartwatcha, aktywuj lokalizację na telefonie – teraz powinno się to udać.

No dobrze – skoro już wiesz, jak się do tego zabrać, przejdźmy do szczegółów.

Jak połączyć smartwatch z telefonem z systemem Android?

Praktycznie wszystkie współczesne smartfony (nie licząc Apple iPhone) mają preinstalowany system Android. Jeżeli również jesteś posiadaczem takiego smartfona, to nie pozostaje nic innego, jak skorzystać ze sklepu Google Play i ściągnąć dedykowaną aplikację. W ten sposób będziesz mógł sparować smartwatch (połączyć zegarek) ze swoim smartfonem!

W sklepie Google Play do wyboru masz m.in.:

  • aplikację Huawei Health/Zdrowie Huawei
  • aplikację Mi Fit (aplikacja od Xiaomi)
  • aplikację Galaxy Wearable (aplikacja od Samsunga)
  • aplikację Wear OS (uniwersalna aplikacja od Google)

Jak sparować telefon ze smartwatchem? Oto nasz poradnik, dzięki któremu połączysz oba urządzenia w 5 krokach!

1. Pobierz i zainstaluj wybraną aplikację ze sklepu Google Play

Załóżmy, że wybierasz z powyższej listy apkę Zdrowie Huawei. Oto, jak połączyć telefon ze smartwatchem na przykładzie sprzętu Huawei (Huawei P30 oraz inteligentny zegarek Huawei Watch GT). Poniżej możesz przeczytać ich recenzje.

Recenzja Huawei P30

Recenzja Huawei Watch GT

2. Otwórz zainstalowaną aplikację ze sklepu Play

Po włączeniu zainstalowanej wcześniej aplikacji Huawei Zdrowie, powita Cię menu główne. Na ekranie telefonu praktycznie cały pulpit wypełniony jest informacjami na temat Twojej aktywności fizycznej, m.in. spalonych kalorii, przebytej liczby kroków, długości snu i ćwiczeń fizycznych. Wszystko to obudowane nie tylko w „gołe” cyferki, ale też w ładną i czytelną grafikę.

Ciebie jednak obchodzi teraz dolne menu, gdzie znajdziesz zakładkę Zdrowie (właśnie tutaj jesteś po otwarciu aplikacji), Ćwicz, Odkryj, Urządzenia oraz Ja. Wybierz przedostatnią zakładkę Urządzenia.

3. Dodaj smartwatcha do smartfona

W przypadku apki Zdrowie Huawei, aby dodać smartwatcha wystarczy kliknąć w DODAJ URZĄDZENIE. Od razu aplikacja zapyta Cię o udzielenie zezwolenia na korzystanie z Bluetootha, o czym wspominałem we wstępie.

PS Na powyższym screenie widać zamglonego Huaweia Watch GT, którego sparowałem parę lat temu, ale go odłączyłem, bo już z niego nie korzystam. Aplikacja jednak o nim pamięta i w każdej chwili można go szybko „przywrócić” do sparowania. Gdy w niego wejdziesz, pojawi się poniższe okno:

4. Wyszukaj smartwatcha

Po udzieleniu zgody na włączenie funkcji Bluetooth, apka zapyta także o lokalizację urządzenia, następuje skanowanie najbliższej okolicy w celu znalezienia smartwatcha. Trzymaj oba urządzenia blisko siebie. Zdrowie Huawei umożliwia ponadto zeskanowanie kodu QR.

5. Sparuj urządzenia

Możesz też od razu wybrać button DODAJ, gdzie do wyboru będą różne modele nie tylko smart zegarków (Huawei i Honor), ale i inteligentne opaski, wagi i pulsometry. Zaznacz swój model smartwatcha, a pokaże Ci się poniższe okno:

Sprawa jest bardzo prosta – dla nowych urządzeń kliknij przycisk PARUJ znajdujący się na dole ekranu, dla uprzednio sparowanych zaś przewidziano jego wcześniejsze zresetowanie (ścieżka Ustawienia -> System na zegarku -> Rozłącz/Resetuj). Następnie możesz wybrać PARUJ.

Gotowe! Oba urządzenia powinny być ze sobą sparowane. Jak sam możesz zauważyć, da się łatwo i stosunkowo szybko połączyć smartwatcha ze swoim telefonem komórkowym.

Najpopularniejsze smartwatche w 2024 roku – wybierz swój zegarek!

Jak połączyć smartwatch z iPhone?

Jak połączyć Apple Watch z iPhonem? Nie jest to trudne i może przypominać nieco powyższy proces z Androidem, ale nieco więcej trudności może sprawić połączenie iPhone’a ze smartwatchem innej marki niż Apple, zacznijmy zatem od tego przypadku.

1. Pobierz i zainstaluj aplikację

Pobierz i zainstaluj wybraną aplikację ze sklepu App Store.

2. Otwórz zainstalowaną aplikację

Uruchom aplikację i funkcję Bluetooth, gdzie znajdziesz zakładkę Inne urządzenia – to tutaj będzie znajdował się Twój inteligentny zegarek.

3. Dodaj smartwatcha do iPhone’a

W następnym kroku należy połączyć zegarek z iPhonem, gdy ten znajdzie się w kategorii Moje urządzenia.

4. Sparuj urządzenia

Teraz możesz sparować iPhone’a ze smartwatchem – wystarczy kliknąć Żądanie parowania w swoim smart zegarku. Potwierdź parowanie smartwatcha.

5. Spersonalizuj smartwatcha

Otwórz aplikację i wyraź zgody bezpieczeństwa. Twój smartwatch został poprawnie skonfigurowany, a teraz możesz go spersonalizować i z niego korzystać!

Jak połączyć Apple Watch z iPhone?

W tym przypadku wszystko jest jeszcze prostsze! Nie musisz ściągać żadnych aplikacji, bo apkę Watch prawdopodobnie masz już zainstalowaną na swoim osobistym iPhonie. Zaczynamy.

1. Otwórz aplikację Watch

Włącz aplikację Watch i kliknij Rozpocznij łączenie.

2. Sparuj urządzenia

Teraz powinien pojawić się komunikat o założeniu Apple Watcha na nadgarstek i skierowanie na niego aparatu iPhone’a. Zrób to, a oba urządzenia z logo Apple połączą się.

3. Skonfiguruj i spersonalizuj Apple Watcha

Praktycznie gotowe! Połączyłeś szybko i bezboleśnie Apple Watch z iPhonem! Teraz tylko wybierz, czy zegarek jest nowym urządzeniem czy po backupie, a także wybierz nadgarstek, na którym będziesz go nosił. To wszystko!

Jak połączyć smartwatch z telefonem? Podsumowanie

Połączenie smartwatcha z telefonem komórkowym (najczęściej) nie powinno sprawiać większych problemów, a do pełni szczęścia wystarczy przejść przez kilka kroków i odczekać parę minut. Dzięki sparowaniu obu urządzeń, będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji smartwatcha, a do tego właśnie jest on stworzony i pewnie z tego względu go kupiłeś!

Najmniej problemów będą mieli właściciele sprzętów z logo Apple, a więc Apple Watch i iPhone. Amerykanie zadbali o brak jakichkolwiek problemów z ich parowaniem. W końcu za coś płaci się ekstra! Teraz już wiesz, jak sparować smartwatch z każdym telefonem komórkowym.

Nie zrażaj się, jeżeli na początku nie będziesz mógł połączyć telefonu ze smartwatchem. Czasami proces synchronizacji czy proces parowania trwa nieco dłużej. Taka sytuacja może częściej występować w momencie, gdy masz telefon innego producenta niż watcha (przykładowo: telefonem Huawei na systemie Android chcesz się połączyć z zegarkiem Samsung Galaxy Watch). Połączenie zakończone sukcesem powinno być zakomunikowane na ekranach obu urządzeń.

Inteligentne zegarki są nieocenione nie tylko podczas uprawiania sportu, mają bowiem multum różnych funkcji, jak np. monitorowanie zdrowia (w tym właśnie monitorowanie aktywności fizycznej), sterowanie muzyką, funkcje GPS, moduł NFC (oczywiście tylko niektóre modele), możesz na smartwatchach otrzymywać powiadomienia czy wiadomości tekstowe SMS. A to tylko niektóre z wielu zalet smartwatchów! Warto początkowo nieco się pomęczyć przy ewentualnych problemach ze sparowaniem smart zegarka z telefonem komórkowym!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (8 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.