Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Co to jest karta prepaid?

1
karta sim

Zapewne każdy z Was spotkał się już wcześniej z określeniem karta prepaid (która zwana jest również kartą przedpłaconą). W wypadku usług GSM znajduje ona zastosowanie głównie w ofercie na kartę, w ramach której sami doładowywujemy konto wybraną przez nas kwotą (np. 5 zł, 10 zł, 50 zł, itd.). Tak więc, by móc wykonywać połączenia czy wysyłać SMS-y musimy uprzednio zasilić konto naszego telefonu – i tym własnie wspomniana „karta” różni się od oferty na abonament czy mix. W większości przypadków nie jesteśmy również zobligowani żadną umową czy nawet kwotą wspomnianego wcześniej doładowania.

Skąd wzięło się określenie „oferta na kartę”?

Jeszcze kilka lat temu, w celu doładowania stanu konta w naszym telefonie, musieliśmy zakupić plastikową lub tekturową kartę z kodem (często ukrytym pod zdrapką) – i stąd właśnie wzięło się popularne określenie „na kartę”. Dzisiaj wspomniane „karty” są już rzadkością, a zamiast kawałka plastiku w większości przypadków otrzymujemy po prostu wydruk z kodem doładowania, który generowany jest w momencie zakupu. Rozwiązanie to jest o wiele prostsze i przede wszystkim tańsze w obsłudze.

Prepaid czyli oferta na kartę

Zwykło się przyjmować, że karta typu prepaid jest w naszym kraju nierozłącznie kojarzona z ofertą na kartę. Wynika to z tego, że łączą się one ze sobą na wielu płaszczyznach – mianowicie w ofercie na kartę stan naszego konta możemy doładować właśnie w formie prepaid. Warto jednak zauważyć, że samo określenie prepaid oznacza tylko formę uzupełniania środków naszego telefonu, która w tym wypadku odbywa się poprzez samodzielne doładowywania konta określoną kwotą. Na zakończenie dodajmy tylko, że z takiego sposobu doładowania mogą korzystać również osoby posiadające abonament jak i ofertę typu mix.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Tadeusz

Jak się zalogować na mój orange

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów