Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Rejestracja karty SIM u polskich operatorów

avatar
78
Rejestracja karty SIM

Weszła w życie znowelizowana ustawa antyterrorystyczna. Jedną z najważniejszych zmian w prawie jest konieczność rejestracji kart SIM. Wymóg został podyktowany potrzebą zwiększenia poziomu bezpieczeństwa obywateli Polski. Z tej okazji operatorzy zaczęli przygotowywać interesujące promocje, zachęcające do odwiedzenia salonu firmowego i podania swoich danych osobowych. Poniżej znajdziecie poradnik, prezentujący drogę rejestracji u poszczególnych operatorów. W większości przypadków jest to łatwe, proste i przyjemne, a można to uczynić przez internet, telefonicznie lub w salonie wybranego operatora.


Dlaczego musimy zarejestrować swoją kartę SIM?

Zgodnie z zapisami ustawy antyterrorystycznej, każda karta SIM powinna być zarejestrowana. Wymóg ten dotyczy również obcokrajowców, korzystających z usług polskich operatorów telefonii komórkowej.

25 lipca to ostatni dzień, w którym legalnie można zakupić niezarejestrowaną kartę SIM. Dzień później każdy chętny do nabycia prepaidu w dowolnym punkcie sprzedaży, zobowiązany będzie do okazania swojego dowodu tożsamości.

Jak zarejestrować kartę/kupić abonament przez Ukraińca?

 Czego potrzeba do zawarcia umowy na abonament?Czego trzeba do rejestracji karty SIM (prepaid)?
Orangekarta pobytupaszport/karta pobytu; operator pomaga z rejestracją darmowych kart przy granicy
Playjakikolwiek dowód stałego pobytu w Polsce + uzyskiwanie dochodów w Polscepaszport
Plusm.in. paszport; wszelkie dokumenty zawarte na stronie plus.pl*operator pomaga z rejestracją darmowych kart przy granicy
T-Mobilewszelkie dokumenty zawarte na stronie operatora t-mobile**paszport/karta pobytu; operator pomaga z rejestracją darmowych kart przy granicy
Stan na 03.03.2022 godz. 07:33.

*wymagane dokumenty przez Plusa na plus.pl

**wymagane dokumenty przez T-Mobile na t-mobile.pl

Tanie połączenia na Ukrainę

1 lutego 2017 roku wszyscy operatorzy GSM w Polsce zobowiązani zostali do wyłączenia swoich niezarejestrowanych kart SIM – jeśli do tego czasu nie podamy swoich danych osobowych, nasz numer zostanie usunięty.

https://www.youtube.com/watch?v=ScscFIAz2WE&feature=youtu.be

Które karty SIM podlegają rejestracji?

Rejestracji podlegają wszystkie karty SIM, należące do polskich operatorów telefonii komórkowej. Do tej pory jedynie właściciele abonamentów i ofert typu MIX zobowiązani byli do podania swoich danych osobowych.

Najnowsze dane wskazują, że w naszym kraju znajduje się ponad 27 milionów przedpłaconych kart SIM. Jedynie 10 procent użytkowników prepaidów zdecydowało się na zarejestrowanie swoich numerów telefonów. Oznacza to konieczność potencjalnego pobrania danych od parunastu milionów obywateli Polski. Operatorzy GSM mają na to jedynie 7 miesięcy, dlatego ważne jest, aby czynności tej nie zostawiać na ostatnią chwilę – początek przyszłego roku może przynieść ogromne kolejki w salonach.

Wymagane dokumenty

W celu rejestracji posiadanej przez nas karty SIM musimy przedłożyć jeden z poniższych dokumentów:

 • Dowód osobisty
 • Paszport

Przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości. Wraz ze zniesieniem obowiązku meldunkowego nie musimy przedstawiać aktualnego adresu zamieszkania.

Rejestracji karty SIM może dokonać każda osoba, która ukończyła 13 rok życia. Jeśli numer należy do młodszej osoby, wtedy powinien on być zarejestrowany na jednego z rodziców lub opiekunów prawnych. Z momentem uzyskania wymaganego wieku, kartę SIM można przerejestrować.

W przypadku firm rejestracji musi dokonać osoba prawna, przedstawiając numer REGON, KRS lub NIP przedsiębiorstwa.


Rejestracja karty SIM w Orange

Logo Orange

Rejestracja karty w Orange wymaga udania się do najbliższego salonu sieci. Pracownik poprosi nas o ważny dowód tożsamości – dowód osobisty bądź paszport.

Orange pobierze od nas imię nazwisko, PESEL i numer karty SIM, którą chcemy zarejestrować. Potwierdzenie dostaniemy za pomocą SMS-a.

Sieć przygotowała niezwykle interesującą promocję, zachęcającą do szybszego stawienia się w jej salonie. Każdy, kto zarejestruje swój numer do 18 sierpnia 2016 roku otrzyma 1000 darmowych minut do wszystkich sieci oraz 10 GB internetu. Oferta dotyczy wszystkich taryf, jak również sieci nju mobile, należącej do Orange.

W celu otrzymania gratisów, należy wysłać SMS-a o treści BONUS pod numer 80028 w ciągu 60 dni od momentu zarejestrowania karty SIM. Ponadto istnieje również możliwość zarejestrowania numeru w kioskach Ruchu, a także w sklepach sieci Media Expert.


Rejestracja karty SIM w Play

Znak handlowy Play

Fioletowy operator wymaga naszej obecności w salonie. Udajemy się do najbliższego punktu Play, biorąc ze sobą aktualny dowód osobisty bądź paszport. Pracownik potwierdzi nasze imię, nazwisko, numer karty SIM, którą chcemy zarejestrować, oraz PESEL.

Jeśli jesteśmy już klientami abonamentowej oferty sieci i chcemy zarejestrować dodatkową kartę SIM, wtedy wystarczy zadzwonić pod infolinię 730 300 300 i ponad numer karty.

Play przygotował wiele interesujących promocji dla wszystkich, którzy podejmą decyzję o wcześniejszym załatwieniu tej sprawy. W tym przypadku wielkość doładowania konta będzie zależeć od stażu w sieci. Najmniej zyskają osoby korzystające z Play krócej niż rok – 100 złotych na wykonywane połączenia krajowe oraz 10 dodatkowych gigabajtów internetu. Progres wzrostu doładowania został przedstawiony na poniższym zdjęciu.

Konferencja Play 7

Konferencja Play/fot. Kamil Ormaniec

W najlepszej sytuacji są długoletni użytkownicy Play – za 4 i więcej lat sieć nagrodzi ich 500-złotowym doładowaniem.

W celu aktywacji promocji, po pomyślnym zarejestrowaniu karty SIM należy wpisać kod: *111*300*1#. Doładowanie ważne jest przez 30 dni.

Jeśli jesteś użytkownikiem Play Internet na kartę to pamiętaj, że ta karta SIM również podlega procesowi rejestracji u operatora. Procedura jest analogiczna i wymaga stawienia się w salonie. Aby wziąć udział w promocji, polegającej na darmowym pakiecie 100 GB (do wykorzystania w ciągu 30 dni), należy wysłać SMS o treści start.300 pod numer 111.

Ponadto mamy również możliwość zarejestrowania numeru w kioskach Ruchu, a także – dla nowych kart SIM – w placówkach Poczty Polskiej.


Rejestracja karty SIM w Plus

Plus logo

Rejestracji dokonujemy, podobnie jak w przypadku innych czołowych operatorów, w salonach sieci Plus. Musimy przedstawić ważny dowód osobisty lub paszport, podając swoje imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer karty SIM, którą chcemy zarejestrować.

Operator deklaruje, że cały proces będzie trwał maksymalnie siedem dni. Potwierdzenie otrzymamy poprzez wiadomość SMS.

[AKTUALIZACJA 12 lipca 2016]:

Plus przygotował stosowną ofertę dla wszystkich rejestrujących kartę SIM. W ramach promocji otrzymujemy doładowanie o wartości 500 złotych, do wykorzystania na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, jak również pakiet 50 GB internetu oraz rok ważności konta.

Plus rejestracja numeru

Aby otrzymać promocyjne doładowanie oraz pakiet, po pomyślnym procesie rejestracji należy wysłać SMS o treści BONUS pod numer 80110. W celu przedłużenia ważności konta o rok, wysyłamy SMS o treści RWK pod ten sam numer – 80110. 

Ponadto istnieje również możliwość zarejestrowania numeru w kioskach Ruchu. Więcej szczegółów, dotyczących oferty Plusa, zdradzamy w naszym dziale Promocje.

Numer na kartę w Plus można również zarejestrować w sieci sklepów NEONET.


Rejestracja karty SIM w T-Mobile

T-Mobile logo

Jeśli masz kartę prepaid w sieci T-Mobile, musisz udać się do najbliższego salonu operatora. Pracownik poprosi o numer dowodu osobistego bądź paszportu, imię, nazwisko, numer PESEL, numer karty SIM oraz ośmiocyfrowe hasło, ustanowione w internecie.

Do naszego konta abonenckiego można dopisać dodatkowe karty SIM. Wystarczy zadzwonić pod numer 606 606 606 (najlepiej z numeru, który chcemy zarejestrować).

W celu sprawdzenia, czy nasz numer został już wcześniej zarejestrowany, należy wybrać kod *100# i nacisnąć słuchawkę połączenia.

T-Mobile przygotowało interesującą promocję, zachęcającą do rejestracji numeru. Pomyślne zakończenie procesu oraz doładowanie w wysokości 100 zł umożliwi nam zakup telefonu Maxcom MM237 Dual SIM w cenie 19 złotych.

Jeżeli mamy u operatora zarejestrowany inny numer (np. w ramach abonamentu), to wystarczy zadzwonić na infolinię, by konsultant przepisał nasze dane na rejestrowaną kartę SIM. Ponadto istnieje również możliwość zarejestrowania numeru w kioskach Ruchu.


Rejestracja karty SIM w Fakt Mobile

Fakt Mobile logo

[AKTUALIZACJA 07 września 2016 r.] Rejestracja karty SIM Fakt Mobile daje nam takie same bonusy, jak w przypadku sieci Play.


Rejestracja karty SIM w FM Group Mobile

Rejestracja karty SIM odbywa się poprzez okazanie dowodu osobistego kurierowi przy otrzymywaniu przesyłki od sieci.


Rejestracja karty SIM w Heyah

logo Heyah

Rejestracji można dokonać na dwa sposoby: udając się do salonu sieci T-Mobile (właściciela wirtualnego operatora), gdzie zostaniemy poproszeni o standardowe dane osobowe (za okazaniem dowodu osobistego), jak również za pośrednictwem internetu i tradycyjnej poczty.

W pierwszej kolejności pobieramy specjalny formularz:

Czytelnie wypełniamy wszystkie pola, a następnie skanujemy dwie strony naszego dowodu osobistego i wysyłamy do na adres:

T-Mobile Polska S.A.
Biuro Obsługi Klientów Heyah
ul. Marynarska 12
02-674 Warszawa

Drugą możliwością jest przesłanie skanu podpisanego formularza i dowodu osobistego na adres e-mail:

[email protected]

Jeżeli mamy u operatora zarejestrowany inny numer (np. w ramach abonamentu), to wystarczy zadzwonić na infolinię, by konsultant przepisał nasze dane na rejestrowaną kartę SIM. Ponadto istnieje również możliwość zarejestrowania numeru w kioskach Ruchu.


Rejestracja karty SIM w Lajt Mobile

logo Lajt Mobile

Rejestracja karty SIM w Lajt Mobile jest bardzo prosta. Najwygodniejszym sposobem jest dokonanie tego przez internet. Wchodzimy na stronę operatora i wypełniamy formularz online, bądź ściągamy, drukujemy i uzupełniamy jego papierową wersję.

Formularz online – wejdź

Formularz do druku – dla klienta indywidualnego

Formularz do druku – dla klienta biznesowego

Jeśli zdecydowaliśmy się na wypełnienie formularza online, wtedy musimy potwierdzić nasze dane za pomocą przelewu. Uwaga! Dokonujemy go z konta zarejestrowanego na nasze dane osobowe.

 • Dane odbiorcy: Telestrada S.A., ul. Murmańska 25, 04-203 Warszawa
 • Nr konta: 70 1240 6247 1111 0000 4978 5148
 • Tytuł przelewu: Numer telefonu, który rejestrujemy

Sieć tym samym potwierdzi nasze dane osobowe i przeleje pieniądze na nasze konto abonamentowe, podwajając jego wysokość. Można przelać od 1 do 500 złotych. Więcej szczegółów na temat promocji Lajt Mobile można znaleźć w naszym serwisie.

Formularz drukowany należy przesłać (lub udać się osobiście) na adres:

Telestrada S.A
ul. Murmańska 25
04-203 Warszawa

W tym przypadku również musimy dokonać przelewu na wyżej podany numer konta.


Rejestracja karty SIM w Lycamobile

Logo Lycamobile

Lycamobile oferuje możliwość zarejestrowania swojej karty SIM poprzez internet, jak również dzwoniąc pod poniżej podany numer telefonu. W pierwszym przypadku utworzone zostanie również konto abonenckie, pomocne przy zarządzaniu poszczególnymi usługami.

Formularz rejestracyjny online – wejdź

Rejestracja telefoniczna: 322 (użytkownicy Lycamobile) lub +48 729 200 322 (pozostali użytkownicy).


Rejestracja karty SIM w Mobile Vikings

Mobile Vikings logo

Rejestracja w Mobile Vikings możliwa jest na trzy sposoby

 1. Udając się do salonu sieci Play.
 2. Zamawiając kuriera Pocztex, który sprawdzi naszą tożsamość na podstawie dowodu osobistego. Koszt usługi wynosi 9,99 zł lub jest darmowy jeśli przenosimy numer do Mobile Vikings – zamów wizytę.
 3. Odwiedzając operatora pod adresem:

Vikingco Poland Sp. z o.o.
ul. Tęczowa 13/210
53-601 Wrocław

Zarejestrowanie numeru skutkuje otrzymaniem pakietu 10 GB danych oraz nielimitowanymi minutami do wszystkich sieci przez kolejne 31 dni.


Rejestracja karty SIM w Multimedia

Multimedia nie posiada w swojej ofercie kart prepaid.

Wszyscy użytkownicy abonamentu w Polsce są automatycznie zwolnieni z konieczności rejestracji karty SIM, ponieważ widnieją już w systemach informatycznych operatorów.


Rejestracja karty SIM w Netia

Netia nie posiada w swojej ofercie kart prepaid.

Wszyscy użytkownicy abonamentu w Polsce są automatycznie zwolnieni z konieczności rejestracji karty SIM, ponieważ widnieją już w systemach informatycznych operatorów.


Rejestracja karty SIM w nju mobile

nju mobile logo

nju mobile jest siecią należącą do Orange. Wszystkie zasady i promocje obowiązujące w sieci Orange mają zastosowanie w nju mobile.

Aby zarejestrować numer musimy udać się do najbliższego salonu Orange. Przedstawiamy dowód osobisty lub paszport, imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer karty SIM. Procedura trwa paręnaście minut. Na koniec dostajemy SMS-a z potwierdzeniem.

Jeśli zdecydujemy się zarejestrować swój numer do 18 sierpnia 2016 roku, operator wynagrodzi nas 1000 darmowych minut do wszystkich sieci oraz 10-gigabajtowym pakietem danych internetowych.

W celu przystąpienia do promocji, należy wysłać SMS-a o treści BONUS pod numer 80028 w ciągu 60 dni od momentu zarejestrowania karty SIM.

Jeżeli mamy u operatora zarejestrowany inny numer (np. w ramach abonamentu), to wystarczy zadzwonić na infolinię, by konsultant przepisał nasze dane na rejestrowaną kartę SIM. Ponadto mamy również możliwość zarejestrowania numeru w kioskach Ruchu.


Rejestracja karty SIM w Plush

Plush logo

Rejestracja kart SIM, należących do Plush odbywa się w salonach sieci Plus. Należy przedstawić dowód tożsamości w postaci dowodu osobistego bądź paszportu, podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer karty SIM.

Plus obiecuje, że cała procedura będzie trwać nie więcej niż 7 dni. Potwierdzenie otrzymamy SMS-em.

[AKTUALIZACJA 12 lipca 2016]:

Plus przygotował atrakcyjną ofertę dla klientów Plusha. Z okazji rejestracji karty SIM otrzymamy doładowanie w wysokości 500 zł (do wykorzystania na rozmowy i SMS-y do wszystkich operatorów), oraz 50 GB pakietu internetowego.

Ponadto istnieje również możliwość zarejestrowania numeru w kioskach Ruchu. Aby otrzymać promocyjne doładowanie oraz pakiet, po pomyślnym procesie rejestracji należy wysłać SMS o treści BONUS pod numer 80110.


Rejestracja karty SIM w Premium Mobile

Premium Mobile

Premium Mobile nie posiada w swojej ofercie kart prepaid.

Wszyscy użytkownicy abonamentu w Polsce są automatycznie zwolnieni z konieczności rejestracji karty SIM, ponieważ widnieją już w systemach informatycznych operatorów.


Rejestracja karty SIM w Red Bull Mobile

logo Red Bull Mobile

Każdy posiadacz Red Bull Mobile może zarejestrować swoją kartę SIM w dowolnym salonie sieci Play. Należy przedstawić dowód tożsamości: dowód osobisty bądź paszport, podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer karty SIM. Po pomyślnym procesie rejestracji wysłany zostanie SMS z potwierdzeniem.

W przypadku Red Bull Mobile obowiązują promocje sieci Play. Każdy, kto zarejestruje się w sieci przed końcem lutego 2017 roku otrzyma doładowanie w wysokości 100 złotych oraz pakiet 10 GB internetu, do wykorzystania w ciągu 30 dni.

W celu przystąpienia do promocji należy wpisać kod: *111*300*1# i zatwierdzić zieloną słuchawką.


Rejestracja karty SIM w Tu Biedronka

Tu Biedronka logo

[AKTUALIZACJA 07 września 2016 r.] Rejestracja karty SIM Tu Biedronka daje nam takie same bonusy, jak w przypadku T-Mobile i Heyah.


Rejestracja karty SIM wRodzinie

Sieć wRodzinie oferuje różne formy rejestracji kart SIM. Najwygodniejszym sposobem jest udanie się do Punktu Cyfrowego Polsatu. Pracownik spisze dane z dowodu osobistego: imię, nazwisko oraz numer PESEL.

Operator umożliwia rejestrację za pomocą wiadomości mail. Wysyłamy skan naszego dowodu osobistego pod adres: [email protected]Do wiadomości załączamy wypełniony formularz:

Skan dowodu i formularz można również wysłać listownie pod adres:

Aero 2 Sp. z o.o. (z dopiskiem BOK wRodzinie)
ul. Trembeckiego 11A
35-234 Rzeszów


Rejestracja karty SIM w Vectra

Vectra nie posiada w swojej ofercie kart prepaid.

Wszyscy użytkownicy abonamentu w Polsce są automatycznie zwolnieni z konieczności rejestracji karty SIM, ponieważ widnieją już w systemach informatycznych operatorów.


Rejestracja karty SIM w Virgin Mobile

Virgin Mobile

Sieć Virgin Mobile umożliwia zarejestrowanie karty SIM na trzy różne sposoby:

 1. Udając się do punktu partnerskiego – lista punktów.
 2. Wypełniając wniosek online i udając się do punktu partnerskiego w celu potwierdzenia tożsamości – wniosek online.
 3. Wypełniając formularz i zamawiając kuriera, który potwierdzi tożsamość na podstawie skanu dowodu osobistego – formularz.

Po zarejestrowaniu numeru należy wpisać kod *222*50#, by cieszyć się o połowę niższymi rachunkami przez 2 miesiące w taryfach #PełenLuz, #BezLimitu, #Najlepiej, #DlaMnieSuper.

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej Virgin Mobile.


Rejestracja karty SIM jednego operatora w salonie drugiego operatora

Jeśli planujemy zarejestrować swoją kartę SIM w salonie innego operatora, zostaniemy zmuszeni do przeniesienia numeru telefonu. Na przykład jeśli udamy się do salonu Play, posiadając aktywną kartę SIM w Orange, wtedy nasz numer telefonu zostanie przeniesiony do Play.


Sposoby rejestracji kart SIM – tabela zbiorcza

Operator
Rejestracja w salonie
Rejestracja online
Rejestracja listownie
Orange
TAK (szczegóły)
NIE
NIE
Play
TAK (szczegóły)
NIE
NIE
Plus
TAK
NIE
NIE
T-Mobile
TAK (szczegóły)
TAK (zarejestruj)
TAK (szczegóły)
A2mobile
NIE
NIE
TAK
Fakt Mobile
TAK (szczegóły)
NIE
NIE
Heyah
TAK (szczegóły)
TAK (zarejestruj)
TAK (szczegóły)
Lajt Mobile
NIE
TAK (zarejestruj)
TAK (szczegóły)
Lycamobile
NIE
TAK (zarejestruj)
NIE
Mobile Vikings
TAK (szczegóły)
NIE
TAK (szczegóły)
nju mobile
TAK (szczegóły)
NIE
NIE
Plush
TAK
NIE
NIE
Premium Mobile
nie dotyczy
nie dotyczy
nie dotyczy
Red Bull Mobile
TAK (szczegóły)
NIE
NIE
Tu Biedronka
TAK (szczegóły)
TAK (zarejestruj)
TAK (szczegóły)
Vectra
nie dotyczy
nie dotyczy
nie dotyczy
Virgin Mobile
TAK
TAK (zarejestruj)
NIE
Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016

Bonusy za rejestrację kart SIM – tabela zbiorcza

Operator
Bonusy za rejestrację
Orange
1000 minut do wszystkich sieci, 10 GB Internetu
Play
Zależne od stażu w sieci:
do 1 roku: 100 zł, 10 GB Internetu
1-2 lata: 200 zł, 10 GB Internetu
2-3 lata: 300 zł, 10 GB Internetu
3-4 lata: 400 zł, 10 GB Internetu
4 lata i więcej: 500 zł, 10 GB Internetu
Plus
500 zł, 50 GB Internetu
T-Mobile
Nielimitowane połączenia na numery komórkowe i stacjonarne w kraju przez 30 dni,
pakiet 10 GB danych na 30 dni nawet 12 razy w ciągu 1 roku*
Po rejestracji karty SIM i doładowaniu konta za minimum 100 zł możemy zakupić telefon Maxcom MM237 Dual SIM w cenie 19 zł

*Nielimitowane połączenia i pierwsza paczka 10 GB zostaną przyznane po doładowaniu konta kwotą minimum 25 złotych w przypadku klientów T-Mobile na kartę lub Heyah oraz 20 złotych w przypadku klientów tuBiedronka. Kolejne 11 bonusów po 10 GB każdy zostaną przyznane po 11-stu doładowaniach konta powyższymi kwotami w ciągu 365 dni.
A2mobile
BRAK
Fakt Mobile
Obowiązują bonusy z Play
Heyah
Obowiązują bonusy z T-Mobile
Lajt Mobile
Środki z przelewu potwierdzającego nasze dane ulegają podwojeniu, możemy przelać od 1-500 zł, za co otrzymamy na konto od 2-1000 zł.
Lycamobile
BRAK
Mobile Vikings
Nielimitowane minuty do wszystkich sieci przez 31 dni, 10 GB Internetu
nju mobile
Obowiązują bonusy z Orange
Plush
Obowiązują bonusy z Plusa
Premium Mobile
NIE DOTYCZY
Red Bull Mobile
Obowiązują bonusy z Play
Tu Biedronka
Obowiązują bonusy z T-Mobile
Virgin Mobile
Zwrot 50% opłat za aktywny pakiet przez 2 miesiące
Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016

Przypominamy, że rejestracji karty SIM trzeba dokonać przed 31 stycznia 2017 roku. Zgodnie z zapisami ustawy antyterrorystycznej, każdy operator zobowiązany jest do zakończenia świadczenia usług telekomunikacyjnych na niezarejestrowanych kartach SIM. Warto pamiętać o rejestracji, aby uniknąć przykrych konsekwencji w postaci utraty aktualnego numeru telefonu (na razie nie wiadomo czy będzie możliwość przywrócenia zablokowanej karty SIM).

Oczywiście będziemy na bieżąco aktualizować nasz poradnik o nowe informacje dotyczące poszczególnych operatorów. [OSTATNIA AKTUALIZACJA: 07 września 2016]

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

78
Dodaj komentarz

47 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
greg

Play jak zawsze przoduje. Mogli by tylko te bonusy przyznawać na dłuższy okres czasu a nie na 30 dni. Raczej mało kto będzie w stanie je wykorzystać.

Poczekajmy na oferty pozostałych operatorów. Z pewnością będą niezwykle interesujące :)

Marko

Doprecyzowując: ustawa weszła w życie z dniem 24 czerwca (publikacja w dzienniku ustaw) część telekomunikacyjna ustawy ma vacatio legis które trwa do 25 lipca, obecni abonenci usługi prepaid maja czas na rejestrację do końca stycznia. Prosze sprawdzać informacje przed publikacją.

sara

Mnie to wpienia ze nie mozna w orange rejestrowac przez internet pracuje od 8 do 18 w domu jestem po 19 a oni mi glowe zawracaja jakimis bzdetami rachunki place przez internet w banku tez operacje robie przez internet ale orange nie moze przez neta przyjac mojego peselu i nr karty jakos w heyah nie maja z tym problemu

Wszystko zależy od operatora. Wygląda na to, że większość z nich – niestety – oczekuje naszej wizyty w salonie. Związane to jest z zapisem ustawy, wymagającym osobistego potwierdzenia tożsamości, dokonanego przez pracownika danej sieci.

mm

Prawo jest jedno dla wszystkich, to dlaczego jedni mogą (czytaj CHCĄ) ułatwić życie klientom i zarejestrować numer przez internet.

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja i od razu poinformujemy, jeśli dany operator wprowadzi taką możliwość. Zachęcamy do odwiedzania naszego serwisu!

Jarek

Dlatego, że ustawa została wprowadzona w CZERWCU, obowiązuje od LIPCA (1 miesiąc!) – a operatorzy nie mają oprogramowania, procedur i pewności co do takich procedur?

abw

Po to się udajemy do salonów żeby kamery uchwycily nasz profil.

Youdontneedmynameffs

Czy czytałeś w ogóle zapiski tej ustawy? Jasno zezwala na rejestrację z użyciem kanałów elektronicznych (potwierdzenie pay-by-link etc)

Rafał

Czemu nie można podpisem kwalifikowanym się zarejestrować, to takie samo jak osobisty podpis albo przez bank jak w 500+ to by bardzo ułatwiło, a nie łazić po salonach. Poza tym w wielu przypadkach mają potwierdzone już dane, np. przy wymianie karty chcieli dowód miesiąc temu więc mogli sobie zarejestrować, nie wiem po co latanie i wypełnianie papierków.

Wszystko przez zapisy ustawy, jasno określającej, że operator ma obowiązek desygnować pracownika do osobistego sprawdzenia dokumentu tożsamości. W tej chwili prawnicy analizują, czy będzie możliwość dokonywania rejestracji zdalnie. Zachęcamy do odwiedzania naszego poradnika, który będziemy systematycznie aktualizować.

marta

Mam pytanie w t mobile jest mozliwosc rejestracji przez e-mail jest formularz w ktorym wpisujesz dane nr karty pesel imie nazwisko i wysylasz , czy to wystarczy? Bo dodzwonienie sie na infolinie play graniczy z cudem ostatnio sluchalam muzyczki przez 30 min czekazjac na wolnego konsultanta i wyczerpala mi sie cierpliwosc

Tak, to powinno wystarczyć. Możesz ten formularz wysłać również listownie.

sandra

Na czym polega listowna rejestracja w T-mobile

sandra

Nawet jezeli nie mam innego nr w tej sieci na abonament? Bo w innych sieciach tak mozna tylko wtedy jezeli dane przepisza z podpisanej z nimi wczesniejszej umowy

sara

W njumobile mozna rejestrowac przez telefon to samo w t mobile zostawiasz nr na ich stronie oni oddzwaniaja w ciagu 24 h miedzy 9-21 godz i proces rejestracji jest przez tel w google wystarczy wpisac t-mobile oddzwonimy i tam na stronie wpisujecie nr ale to dotyczy tylko ich abonentow jezeli chcecie przeniesc nr niestety trzeba isc do salonu

W Heyah również tak można – trzeba tylko u nich posiadać inny numer (np. w abonamencie), wtedy konsultant przepisuje dane na rejestrowany numer. Właśnie aktualizujemy artykuł.

sara

Wystarczy skan dowodu wyslany nawet listownie i w ogole nie trzeba isc do salonu nawet jak nie jestes abonentem zreszta macie to juz w artykule wyzej drukujemy formularz i wysylamy skan dowodu z dwuch stron mailem tez mozna

jrgr

„Przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości.”

Numeru i serii dowodu tożsamości nie mogą nigdzie wpisywać, jeżeli otrzymali PESEL.
„Art. 60b. 1. Abonent, z wyłączeniem abonenta korzystającego z publicznie dostępnych usług telefonicznych świadczonych za pomocą aparatu publicznego lub przez wybranie numeru dostępu do sieci dostawcy usług oraz abonenta usług przedpłaconych polegających na rozpowszechnianiu lub rozprowadzaniu programów telewizyjnych drogą naziemną, kablową lub satelitarną, podaje dostawcy usług następujące dane:
1) w przypadku abonenta będącego osobą fizyczną:
a) imię i nazwisko,
b) numer PESEL, jeżeli go posiada, ALBO nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość,”

zenek--ktos @wp.pl

agdzie ustwa o ochronie danycych wcodze nie czytajc niczego wczesniej

jrgr

Stwierdzenie że, „Przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości” jest częściowo niezgodne z ustawą, bo:
„Art. 60b. 1. Abonent, …, podaje dostawcy usług następujące dane:
1) w przypadku abonenta będącego osobą fizyczną:
a) imię i nazwisko,
b) numer PESEL, jeżeli go posiada, ALBO nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość,”
więc w większości przypadków podajemy PESEL, a tylko w przypadku braku PESELU operator ma prawo spisać serię i numer dowodu osobistego. Jeśli spisze jedno i drugie narusza prawo.

Jarek

Nie narusza prawa – w ustawie są zapisane dane minimalne, jakie muszą zbierać operatorzy. Każdy operator może zbierać większą ilość danych, np. adres, numer dokumentu tożsamości, itp.

jrgr

Rejestracja numerów na karty prepaid nie jest dobrowolna. Jest to narzucony przez Państwo obowiązek. Zasady realizacji tego obowiązku zostały określone w art. 60b ustawy Prawo telekomunikacyjne. Jest to lex specialis ograniczający zakres danych wymaganych od abonenta usług przedpłaconych. Nie ma tu słów „w szczególności” więc wykaz jest zamknięty. „Art. 60a. 1. Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych: 1a. Abonent niebędący stroną umowy zawartej na piśmie w celu otrzymywania, w określonych w ustawie przypadkach, informacji i zawiadomień, może udostępnić dane: 1) w przypadku abonenta będącego osobą fizyczną: a) imię i nazwisko, b) numer ewidencyjny PESEL, a w przypadku osoby nieposiadającej numeru ewidencyjnego… Czytaj więcej »

e_erizo

Narusza prawo. Choćby dlatego, że z reguły wpis danych odbywa się bez świadomej zgody abonenta. Rejestracja numerów na karty prepaid nie jest dobrowolna. Jest to narzucony przez Państwo obowiązek. Zasady realizacji tego obowiązku zostały określone w art. 60b ustawy Prawo telekomunikacyjne. Jest to lex specialis ograniczający zakres danych wymaganych od abonenta usług przedpłaconych. Nie ma tu słów „w szczególności” więc wykaz jest zamknięty. „Art. 60a. 1. Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych: 1a. Abonent niebędący stroną umowy zawartej na piśmie w celu otrzymywania, w określonych w ustawie przypadkach, informacji i zawiadomień, może udostępnić dane: 1) w przypadku abonenta będącego osobą fizyczną:… Czytaj więcej »

e_erizo

ciąg dalszy uzasadnienia prawnego:
tylko legalnie otrzymane dane osobowe może przetwarzać. Z otrzymanymi legalnie danymi osobowymi dostawca usługi może wykonywać to na co mu pozwalają przepisy:
art. 161. 1.

jrgr

Za zgodą abonenta

Gerhard Rafał Skl

Czy mozna miec zarejestowac dwie karty np z plusa i play

Używasz 2 numerów na kartę? Niezależnie od ilości posiadanych przez siebie kart SIM, wszystkie muszą zostać zarejestrowane do końca stycznia, w przeciwnym razie zostaną one wyłączone.

oko

Szkoda że mając umowę w danej sieci nie możemy zarejestrować karty pre-paid działającej w innej i musimy z nią chodzić do danego salonu

oko

czy mogę zarejestrować kartę Plus w T-mobile przez portal , kiedy mam już u nich stałą umowę ?
niestety w Play mogę tylko karty play :-(

Zasadniczo możesz, ale wiąże się to z przeniesieniem numeru do sieci w której chcesz go zarejestrować. Jeśli nie chcesz przenosić numeru, skorzystaj z procedury dedykowanej dla konkretnego operatora.

poldek

wszystko ok tylko dlaczego nie ma informacji o tym na ile te bonusy są przyznawane bo w play np można dostać i 500 zł ale do wykorzystania przez miesiąc, a później przepadają jak jest u innych????????

Marek - rowerowy.pro

PLUS: „Kiedy zarejestrujesz numer w Plus na Kartę lub Plus Internet na kartę, otrzymasz bonus o wartości 500 zł na rozmowy i SMSy do wszystkich oraz 50 GB i Rok ważności konta. Bonusy są jednorazowe. Ważność bonusów 500 zł i 50 GB to 30 dni od momentu ich włączenia.”

Wszystkie informacje znajdują się w odpowiednich kategoriach :) Zachęcamy do uważnego czytania treści naszego poradnika!

Omen71

i w czym to niby ma pomoc? co z tego ze nazywam sie abdul hassam przeciez nikt nie wie czy przyjechalem zdetonowac sie w rynku czy go zwiedzac. ludzie nie dajmy sie tak ograniczac. nastepnym krokiem bedzie meldowanie sie w najblizszej komendzie co 2 godziny w celu sprawdzenia czy nie jestesmy terrorysta. a nastepnym bedzie uchwalenie ustawy mowiacej o mozliwosci likwidowania osobonikow wobec ktorych sa przypuszczenia iz sa oni terrorystami lub z nimi wspolracuja. a kto tych debili z rzadu rozliczy za popelnione bledy? czy my jestesmy stadem owiec ktore potrzebuje co i rusz wiecej psow pasterskich by nas pilnowaly?… Czytaj więcej »

Janusz

… ale po co odwiedzać komendę. Operator mając numer telefonu oraz dane właściciela można ustalić jego położenie z bardzo dużą dokładnością – odbywa się to tak samo jak w przypadku GPS tylko, że tutaj satelity zastępujemy stacjami bazowymi

pocztex

Operator może ustalić położenie karty SIM (impuls względem stacji bazowej) i nie musi mieć do tego danych osobowych (ustawa o policji, prokuraturze i sądownictwie -odpowiednie wnioskowanie). Co zmieni posiadanie przez operatora imienia i nazwiska „właściciela”karty? A no zmieni tyle, że… proces może toczyć się odwrotnie – że tak to ujmę dla dzieci ” Operatorze, operatorze, ja sem pan prokurator. Gdzie jest pan Havranek?

Janusz, widzisz różnicę? Czy trzeba Ci dalej tłumaczyć?

Trop

Ja pokazuje środkowy palec tej ustawie i inwigilacji, numer już mam zarejestrowany na słupa.

rrrrr

Problem w tym że słup może w każdym momencie pójść do salonu i poprosić o
wydanie wtórnika SIM, przez co stracisz numer i wszystkie środki na nim
zgromadzone na rzecz słupa :P

Daniel

A jeżeli zarejestruję ten numer w play lub plus to mogę używać tych kilkuset złotych na sms y premium?

dżejdżej

ja się wcale żadnym słupem podpierać nie musiałem, mam już parę lat abonament, zawsze to jakoś nad kartę wolałem, a teraz mi w t-m jeszcze go uprościli i nie dopłacam za jakieś pierdoły typu papierowe faktury.

pio

Może…. o ile będzie miał kod PUK…
Inaczej może sobie naPUKać

Rafał

Bzdura, jak otrzyma nową kartę to razem z nowym pin i puk a twój stary puk będziesz mógł sobie wsadzić w …..

Hugo

Pic na wodę niby po co te 500 zł dają na miesiąc ważne jak w większości za ok 25 – 35 zł wszyscy operatorzy mają pakiety bez limitu do wszystkich

Dawid Polak

eee od kiedy ci operatorzy są polscy??

Niestety, kwotę można wydać jedynie na połączenia z normalnymi numerami telefonu raz SMS-y do wszystkich sieci – nie dotyczy to usług premium.

Daniel

Dziękuję :) W sumie o tym że w plusie tak jest to dowiedziałem się niedawno od kolegi więc dzięki tobie dowiedziałem się że w play także tak jest :)

bramfurt

Ja się zastanawiam, czy nie kupić nowej karty i od razu zarejestrować, muszę zmienić umowę i telefon, więc wszystko pójdzie jednym ciągiem. Niby to ustawa antyterrorystyczna, ale czemu nie wdrożono jeszcze innych środków bezpieczeństwa poza rejestracją kart? terroryści nie muszą korzystać z telefonu do porozumiewania się. Wszystko robione jest dla naszego dobra, na pewno… Może warto żyć bez telefonu :P

cedi

Terroryści przywiozą kartę z innego kraju i skorzystają z roamingu bez rejestracji.

Alchemiq

a ja wam powiem, z doświadczenia, jako właściciel firmy gdzie używamy dużo kart SIM do różnych urządzeń, że jest jeden wielki bur..ałagan… Sztuka dla sztuki. Zależności od obszaru, korzystamy z wszystkich głównych operatorów. Rejestracja to jest żart i absurd gdzie nie ma osób myślących u operatorów. Nie będę rzucał konkretnymi operatorami, bo niektóre błędy mi są na rękę, ale: – u jednych nie zarejestrujesz w salonie jak nie masz fizycznie z sobą karty. u innych bez problemu, wystarczy mieć spisane dane karty (numer i puk). – u nie ktorych operatorów, w jednym salonie zarejestrujesz bez karty fizycznie a w innym… Czytaj więcej »

bw

Uwaga, Lycamobile żąda skanu dowodu osobistego przy rejestracji online.

jorik

Nie wyświetla się a2mobile po kliknięiu w odnośnik i chyba w ogóle o nich nie ma info

KORAS82

To Nic Nie Da,Lewą Kartę Będzie Można Kupić Już Zarejestrowaną Na Kogoś Bo Na pewno Ludzie Będą Sprzedawać Czy Coś,Albo Zarejestrować Na Jakiegoś Menela i Sam Tak Zrobię Bo i Tak Za Dużo Nas Kontrolują i Wszystko Widzą

OR PICK A NAME

30 ważności środków – po co w ogóle kuszą? i rozczarowują

obowiązkowa rejestracja = szansa na zwabienie „nieruchawych klientów” do salonów,

jakby były ważne 180 dni, to by się człowiek rozruszał telefonicznie – potem potrzebowałby innych pakietów, większych doładowań,

a tak…

ale co ja ich będę marketingu uczył…

Garnetka

Ile czeka się na zwrotny SMS potwierdzający uruchomienie bonusu w heyah?

Z reguły takie wiadomości SMS powinny przychodzić do 24 godzin od momentu uruchomienia bonusu.

Garnetka

Czekałam ponad 24 godziny bez skutku (dostałam jedynie sms z informacja że wniosek przyjęty i ze mnie powiadomią o aktywacji). Przed chwilą kliknęłam w aktywowanie bonusu w serwisie samoobsługi i SMS zwrotny o aktywacji przyszedł po 2 sekundach. Polecam tą opcję.

zxcasd

bez numeru karty nie wymieni swojej starej – do tego musi znac numer telefonu (podstawowe dane do weryfikacji) elo

Polak Mały

Wystarczy, że oświadczy w salonie iż wszystko zagubił. Na podstawie danych osobowych z dokumentu odzyska numer i wszelkie prawa do niego. Nie musi znać żadnego numeru.

pele

Na bonus z PLAY czekam juz trzeci dzień. Coś im nie spieszno!!!

d.s.

Gdzie znajduje sie hasło(8 cyfr) ktore trzeba wpisac w karcie rejestracyjnej do t mobile i heyah?

Damian

A mogę zarejestrować dwie karty sim? :)
Pozdrawiam :)

Nawet trzeba :)

DEDE

Czysta inwigilacja i totalna głupota i zniewolenie obywateli chory kraj i chore ustawy!!!!!

Grzegorz

Tutaj nie chodzi o terrorystów , ale o trzymanie wszystkich krótko za „mordę” . Terroryści poradzą sobie bez telefonu . Brak możliwości rejestracji kart przez internet jest idiotyczny jak ten co uznał taki sposób za niedopuszczalny. W ten sposób stajemy się niewolnikami władzy , która chce wszystko o nas wiedzieć i na każdym kroku nas kontrolować . Próbowałem zarejestrować swoją kartę przez internet u operatora Lucamobile i okazało się że nie można a kupiony starter milczy i nie chce się z nikim połączyć . Okazuje się że w pobliżu nigdzie nie ma punktu gdzie można numer zarejestrować , a jazda… Czytaj więcej »

Klientka Schabowy_Raz

Znam prostszy sposób. 1) Kupujesz nowy telefon i kartę niezarejestrowaną – opcja gdy zależy Ci na większej anonimowości (jednak nigdy pełnej). 2) Szukasz ogłoszenia rejestracji zdalnej karty na Allegro, np. schabowy raz, na poczcie wpłacając podajesz dane jakie chcesz. 3) Cieszysz się działającą kartą. 4) Masz pewność, że przy najbliższym wycieku danych z telekoma, których według „niebezpiecznika” jest wiele, nawet raz w roku – nie wyciekną twoje dane osobowe, a przestępcy zrobią z nich użytek np. w banku za pomocą „kolekcjonerskiego dowodu osobistego”. 5) Zmieniasz taryfę na najbardziej Tobie odpowiadającą z tych na kartę i doładowujesz konto, by się nie… Czytaj więcej »

bob

Witam, czy chcąc zarejestrować numer np w ABC, a doładowuję obecnie przez XYZ, to muszę najpierw zarejestrować kartę w XYZ i potem przenieść do ABC? Czy mogę iść bezpośrednio do ABC i oni sami mnie zarejestrują w XYZ i przeniosą do siebie?

staryklient

Historia oparta na smutnych faktach. Chciałem otrzymać bonusy związane z rejestracją w Play. Na stronie Play24, wyskoczył błąd. Druga próba przez kod w tel, wyskoczyła informacja, że aktywowałem już wystarczająca ilość bonusów. Zadzwoniłem na infolinie i otrzymałem informację, że zarejestrowałem numer za wcześnie* i niestety bonus mi się nie należy. Zapytałem czy w takim wypadku bardziej opłaca mi się przenieść numer do innej sieci i otrzymać bonusy np. w Plusie. Odp. konsultanta Play? „Tak”. Przynajmniej był szczery i nie zaczął odklepywać formułki, że mimo wszystko mają super pakiety idealne dla mnie. Oczywiście numer przeniosłem do innej sieci + bonusy z… Czytaj więcej »

Gość

Plus uzależnia rejestrację kurierem od 5 !!!! zgód marketingowym. Odmowa np. zgody na marketing produktów osób trzecich = odmowa rejestracji !!!!!

Zniesmaczony polskimi przepisa

Z ta rejestracja to jakas sciema. Mam niemiecki numer ktory kupilem na stacji rejestracja trwala doslownie 2 min przez tel. I nie trzeba podpisywac jakichkolwiek dokumentow ani podawac nr pesel. A jak zadzwonilem do heyah i spytalem sie o atkt prawny ustawy na ktora sie powoluja to nie potrafia odpowiedziec. A takie gadanie ze bedzie ograniczony dostep do kart prepaid jak za granica to jakas bajka wyssana z palca. W kazdym sklepie wielobranzowym, stacji benzynowej kupisz karte jaka chcesz ja ze swojej polskiej zrezygnowalem bo w d…..e mam jakas rzekoma ustawe antyterrorystyczna. Ps. Jeszcze w zadnym artykule nie podano aktu… Czytaj więcej »

satq

A ja mam rejestrację w doopie ! olewam tel. ten pseudo rząd pis cofnie mnie do ekoki kamienia ale do niczegogo mnie nie zmusi. pozdrwaial potulnie owieczki !!!

zagranica

Jakie dokumenty musi pokazac obcokrajowiec mieszkajacy za granica, nie mam polskich dokumentow, nie mam peselu ani nic takiego, na najblizszej poskiej poczcie, ktora moze karte zarejestrowac mi odmowili bowiem mam tylko zagraniczny dowod osobisty. Postapili prawidlowo?

Adrian Nyszko

Lada chwila pojawi się taka możliwość w Virgin, że będzie można przenieść z karty na abonament, ale jeśli nie będzie płacone to pewnie wyłączą za 3-4 miesiace

 Gnome³

Tak zwana Rejestracja telefonów czyli UJAWNIENIE Danych Personalnych to nie żadna sprawa antyterrorystyczna tylko chodzi o Totalną INWIGILACJĘ WSZYSTKICH. Chodzi tylko o to aby służby, milicja prokurator i inne miały łatwiejszy i NATYCHMIASTOWY dostęp do informacji o kim tylko zechcą. Do tej pory było wiadomo gdzie Fizycznie jest każda komórka. (w ten sposób milicja łapała kogo chciała oraz ustalała gdzie kto i kiedy był – komórki cały czas łączą/logują się z nadajnikiem). A teraz będzie jeszcze natychmiast wiadomo na czyje nazwisko jest zgłoszona. Chodzi o to aby POZBAWIĆ ludzi ANONIMOWOŚCI w przestrzeni publicznej ❗ MÓWIENIE LUDZIOM o terroryzmie czy anty… Czytaj więcej »

Kresowiak z dawnej Polski

Brak słów, Polacy to terroryści we własnym kraju muszą nawet telefon zgłaszać służbą a ciapate i ukraińcy latają sobie z 2-3 telefonami kupionymi za Odrą lub w USSR i jest wszystko ok czuje się teraz taki bezpieczny. Dziękuje panie Błaszczak wiedziałem, że jest pan inteligentny tylko się maskuje proponował bym jeszcze całemu społeczeństwu wszczepienie chipa jak ktoś nie będzie miał to terrorysta i NFZ go nie obsłuży gdy by był ranny w zamachu a co niech cierpi.

xxx

Ta ustawa do bubel, ale chca nas szpiegowac!
ja rejestruje karty anonimowo, bo za doladowanie na
www.zarejestrujnumer.com

Wojtek Kośmider

Ta ustawa to tylko mydlenie oczu teroryzmem tu chodzi zupełnie o co innego , mądry wie o co chodzi !!!!

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów