Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 9 na horyzoncie. Pierwsze informacje

Grafika przedstawiająca prawdopodobny wygląd modelu Google Pixel 9 w kolorze błękitnym

Właśnie pojawiły się informacje na temat nowego smartfona od Google’a. Wiele wskazuje na to, że będzie to kolejna generacja flagowego urządzenia czyli Google Pixel 9. Model ten pojawił się w serwisie Geekbench 5, dzięki temu mamy rzut oka na ewentualną specyfikację.

  • Google Pixel 9 będzie pracował pod kontrolą Tensora 4
  • na razie nieznana jest data premiery ani ewentualna cena
  • pojawiły się natomiast pierwsze rendery zdradzające przypuszczalny wygląd

Google Pixel 9

We wcześniej wymienionym serwisie nie powiedziano wprost, że jest to Google Pixel 9. Urządzenie ukrywało się pod kryptonimie Tokay. Niemniej jednak wszystko wskazuje na kolejną generację flagowego urządzenia. Będzie on pracował pod kontrolą procesora Tensor G4. Znajdziemy tutaj najprawdopodobniej 8 GB pamięci RAM i minimum 128 GB przestrzeni dyskowej. Nie zabraknie także obsługi sieci 5G. 

W przypadku ekranu możemy spodziewać się przekątnej 6,1 cala. Zapewne zobaczymy tutaj panel wykonany w technologii OLED obsługujący rozdzielczość Full HD+. Nie powinno zabraknąć częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Czytnik linii papilarnych będzie standardowo zaimplementowany pod ekranem. 

Na ten moment niewiele wiadomo natomiast na temat specyfikacji aparatów fotograficznych w Google Pixel 9. Wydaje się, że znajdzie się tutaj podwójny aparat. Podstawowa jednostka otrzyma matrycę o rozdzielczości 50 Mpix i optyczną stabilizację obrazu. Jeśli nic się nie zmieni, to pojawi się tutaj także aparat ultraszerokokątny o rozdzielczości 12 Mpix. Aczkolwiek może nastąpią jakieś zmiany i możliwe, że nawet w podstawowym modelu zobaczymy również teleobiektyw. Tak przynajmniej wskazują pierwsze rendery. 

Na pokładzie smartfona znajdzie się miejsce na baterię o pojemności do 5000 mAh. Zapewne będzie ona obsługiwała jakiś rodzaj szybkiego ładowania. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy tutaj już Androida 15. Data premiery na razie nie jest znana. Cena również, choć miejmy nadzieję, że nie wzrośnie względem poprzedniej generacji.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Pixel na luty 2024

Źródło: 91mobiles.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.