Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tani Internet stacjonarny w 2024 roku

Niedrogi Internet stacjonarny

Ostatnia aktualizacja: 2023-11-29

Potrzebujesz pewnego dostępu do sieci i z jakiegoś powodu nie chcesz korzystać z oferty Internetu mobilnego. Nie potrzebne Ci najszybsze łącze i nie chcesz wydawać miesięcznie fortuny. A przecież istnieje dobry i tani Internet stacjonarny. Postanowiliśmy poszukać dla Ciebie ciekawych ofert taniego Internetu stacjonarnego. Oto nasze propozycje.

Ranking Internetu stacjonarnego:

Sprawdź
oferty internetu i TV,

które przygotowaliśmy dla Ciebie z PanWybierak.pl

Porównaj oferty

Niedrogi Internet stacjonarny

Niedrogi Internet stacjonarny (Internet domowy na kablu) ma pewną przewagę nad łączem bezprzewodowym. Internet mobilny (Internet LTE lub 5G) ma bowiem pewne ograniczenie, a Internet światłowodowy nie ma limitu transferu danych. Z drugiej strony wybierając światłowód – czy inne połączenie „na kablu” – musisz ograniczyć się do ofert tych operatorów, którzy świadczą usługi Internetu stacjonarnego w Twojej lokalizacji. Naturalnie oferty dostawców Internetu mogą różnić się od siebie nie tylko cenami.

No dobrze – zobacz na nasz ranking ofert taniego Internetu stacjonarnego! Ze względu na niskie ceny, nie oferują one prędkości maksymalnych do 600 Mb/s czy tym bardziej 1 Mb/s – zwykle będą to łącza do 300 Mb/s. Zaczynamy!

Ranking Internetu stacjonarnego

Przed Tobą 4 tanie oferty Internetu stacjonarnego (w tym Internetu światłowodowego) w cenie do około 50-60 złotych z prędkościami transfer do 300 Mb/s. Naturalnie nie ma tu transferów rzędu ok. 1 Gb/s czy ofert Internetu mobilnego – jeżeli chcesz wybrać Internet mobilny, zobacz tutaj.

A jaki wybrać niedrogi Internet domowy/kablowy, a więc tradycyjny Internet stacjonarny? Co przygotowano dla nowych klientów indywidualnych? Zobacz sam!

Internet stacjonarny Play – Internet stacjonarny 150 Mb/s

Od pewnego czasu fioletowy telekom świadczy również usługi internetowe po kablu. Za najtańszy ofertę Internetu stacjonarnego w tym wypadku ten operator komórkowy życzy sobie jedynie 50 zł miesięcznie. Kwota ta uwzględnia wyrażenie zgód marketingowych oraz e-fakturę. To bardzo niskie opłaty miesięczne! Co dostaniesz w tej ofercie Play?

Play światłowód promocja

Podpisujesz tutaj umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia lub na 24 miesiące. W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania wynosi 300 Mb/s, zaś prędkość wysyłania 15 Mb/s. Opłata instalacyjna to jednorazowy koszt na poziomie 29 zł, zaś router dostajesz na czas umowy za darmo. To ciekawa oferta, jednak niestety z racji tego, że od niedawna jest na rynku to jego dostępność w wybranych lokalizacjach może być ograniczona. Czasami dla klientów Play oferowane są różnego rodzaju promocje. Szczegóły na ten temat znajdziesz ew. w regulaminie promocji.

Bardzo atrakcyjna propozycja Internetu stacjonarnego, mimo, że nie jest to najszybszy Internet na rynku.


Internet stacjonarny UPC – Internet 300 Mb/s

UPC to jeden z tych operatorów, który jest na naszym rynku Internetu stacjonarnego już od dłuższego czasu. Jakie są parametry świadczenia usługi internetowej? Najtańsza oferta UPC może pochwalić się maksymalną prędkością pobierania na poziomie 300 Mb/s. Prędkość wysyłania to z kolei 25 Mb/s, co zapewnia stabilne łącze. Dostaniesz ponadto Pakiet Bezpieczeństwa UPC przez 1 miesiąc na próbę.

UPC Internet światłowodowy promocja

Miesięcznie za ten wariant zapłacisz 50 zł (wcześniej o grosz mniej – 49,99 zł). Opłata aktywacyjna czy też instalacyjna w tym wypadku to 0 złotych. Oczywiście dostajesz router na czas umowy. Warto rozważyć tę ofertę choćby ze względu na cenę i proponowane prędkości.

Niedroga i dość szybka (choć nie jest to wcale najszybszy Internet w Polsce, choćby ze względu na prędkość wysyłania danych) oferta Internetu stacjonarnego!


Internet stacjonarny Netia – Internet 300 Mb/s

Netia to też jeden z najbardziej znanych w naszym kraju operatorów świadczących usługę internetową (stacjonarną) w naszym kraju. Aktualnie jego oferta rozpoczyna się od pakietu w którym możesz pobierać pliki z maksymalną prędkością 300 Mb/s (prędkość pobierania danych). Miesięcznie za tą ofertę zapłacisz 50 zł, ale dopiero od 4 miesiąca, gdyż pierwsze trzy miesiące są bezpłatne. Umowę podpisujesz w tym wypadku na 24 miesiące. Prędkość wysyłania danych to 50 Mb/s – stabilność łącza gwarantowana.

Netia Internet rabat 3 miesiące 0 zł

Router dostaniesz na cały czas trwania umowy za darmo, natomiast instalacja usługi to jednorazowy koszt na poziomie 79 zł, który zostanie doliczony do pierwszej faktury. Operator oferuje także spore możliwości dobrania usług dodatkowych, a także urządzeń przykładowo wzmacniających sygnał w innych pomieszczeniach.

Z tym Internetem stacjonarnym będziesz bardzo zadowolony! To w końcu dość szybki Internet stacjonarny.


Internet stacjonarny T-Mobile – Internet Światłowodowy 300 Mb/s

Operator spod znaku magenty również posiada w swojej ofercie dostęp do Internetu po kablu (usługa internetowa oparta o Internet światłowodowy). W tym wypadku oferta rozpoczyna się od kwoty 60 zł miesięcznie za wariant w którym pobierzesz pliki z maksymalną prędkością 300 Mb/s, a wyślesz z prędkością 50 Mb/s. Stosunkowo szybki Internet, przynajmniej w swojej cenie. Co istotne, w tym wypadku przez pierwsze 3 miesiące nie zapłacisz ani złotówki za usługę. Opłata aktywacyjna wynosi… 0 zł.

T-Mobile Internet Domowy

Podłączenie usługi jest również bezpłatne, natomiast sama umowa obowiązuje przez 24 miesiące. W ramach umowy na Internet domowy T-Mobile dostajesz bezpłatnie na czas świadczenia usługi router. Tutaj również musisz mieć na uwadze, że jest to stosunkowo świeża oferta, dlatego nie w każdej lokalizacji może być świadczona ta usługa.

Niedrogi Internet stacjonarny – podsumowanie

Play światłowód promocja

Internet światłowodowy (lub inny kablowy) może kosztować miesięcznie 50 i mniej złotych. Takie ceny proponuje m.in. Play i UPC. Ich oferty są tanie i bardzo atrakcyjne. Jeżeli nie potrzebujesz naprawdę szybkiego łącza, to po co przepłacać – wybierz jeden z czwórki naszych faworytów, najlepszy Internet stacjonarny dla siebie! Prędkość łącza wynosi maksymalnie do 300 Mb/s. Można nawet powiedzieć, że 300 Mb/s jest standardem dla tańszych ofert. Jeżeli potrzebujesz szybszych łącz rzędu np. ok. 600 Mb/s czy tym bardziej 1 Gb/s, to musisz przygotować się już na znacznie wyższy wydatek miesięczny.

Poza tym każdy z nich ma coś, czego nie ma praktycznie żaden Internet mobilny w Polsce – nieograniczone dane transmisyjne bez limitów GB!

Uwaga! Jeżeli wciąż nie wiesz, który Internet wybrać, zobacz na aktualne promocje operatorów komórkowych. Może bowiem okazać się, że promocja operatora zapewni Ci dodatkowe usługi (np. Netflix Plan Podstawowy itp.), rabaty czy inne bonusy. Czasami to właśnie przez promocję zazwyczaj gorsza oferta może stać się tą lepszą! Każdy operator ma swoją własną politykę warunków przyznania rabatów.

Zobacz również na ranking Internetu stacjonarnego w 2024 roku:

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4.6/5 - (15 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.