Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plush Duet vs nju dla dwojga – która oferta korzystniejsza?

avatar
1
Plush vs nju

Oferty komórkowe dla par są coraz popularniejsze. Znakomitą ofertą duet może pochwalić się m.in. Plush i nju mobile, ale która z nich jest lepsza? W tym zestawieniu postanowiliśmy zestawić ze sobą dwie oferty, które zaadresowane są do dwóch osób – Plush Duet 10 GB i nju dla dwojga 10 GB.

Umowa i zasięg – Plus czy Orange?

Często decydując się na na nową ofertę operatora musimy spodziewać się zobowiązania przynajmniej na kilkanaście miesięcy. Coraz częstszą i dobrą praktyką jest jednak, że niektóre abonamenty pozwalają nam zrezygnować z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Tak jest również przypadku Plusha i nju mobile.

Operatorzy korzystają z zasięgu swoich macierzystych sieci. Plush jest submarką Plusa, z kolei nju – Orange. Oczywiście trudno jest jednoznacznie wyrokować, która z nich ma lepszy zasięg. Dlatego – podobnie jak w powyższym akapicie – w tej kategorii mamy same remisy.

Plush i nju w wariancie indywidualnym:

Zwycięzca: remis.

Połączenia

Połączenia głosowe w obu przypadkach wyglądają podobnie. W ramach ceny abonamentu dzwonimy do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne w sposób nieograniczony. Wynik jest więc przewidywalny.

Zwycięzca: remis.

Wiadomości tekstowe

Obaj operatorzy w swoich ofertach dla dwojga oferują nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Dlatego znowu mamy remis.

Zwycięzca: remis.

Internet – Plush czy nju mobile?

Tu pojedynek robi się zdecydowanie ciekawszy. Z jednej strony na start dostajemy 10 GB transferu danych, a z drugiej występują różnice w programie stażowym. Działa to bajecznie prosto: im dłużej jesteśmy z danym operatorem, tym więcej dostajemy za te same pieniądze. W przypadku nju mobile po pół roku dostajemy 20 GB, po roku 25 GB, a po 24 miesiącach aż 30 GB. Z kolei Plush dolicza 2 GB po 3 miesiącach, 4 po 6 miesiącach i 6 po roku. Po dwóch latach dostajemy dodatkowego 10 GB, co oznacza, że w sumie możemy otrzymać „zaledwie” 20 GB – o 10 mniej niż u konkurenta.

Sprawa jest prosta w ofertach solo, gdzie wygrywa nju mobile, lecz w duetach jest jednak pewien haczyk. W ofercie nju dla dwojga pakiet internetowy dzieli się z drugą osobą. Oznacza to, że średnio po 2 latach będziemy mieli po 15 GB i po 5 GB na start. Plush z kolei oferuje paczki GB zupełnie oddzielne. Każdy zarejestrowany numer na ten sam PESEL/NIP, który korzysta z oferty duet, dostanie swój osobny transfer. Ostatecznie na start obaj abonenci dostaną po 10 GB, a więc dwukrotnie więcej niż u konkurenta.

Zwycięzca: Plush Duet 10 GB.

Roaming i rozmowy międzynarodowe

Sieć nju oferuje nielimitowane rozmowy i wiadomości w roamingu UE. Pakiet transmisji danych wynosi tu 2,43 GB. W Plushu Duet 10 GB jest podobnie. Nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z połączeniami i SMS-ami w ramach Unii Europejskiej. Transfer danych wynosi tutaj 2,5 GB. Różnice między obiema ofertami są w tym wypadku naprawdę symboliczne i byłoby bardzo trudno wyłonić tutaj zwycięzcę. Byłoby, gdyby nie fakt, że ten pakiet 2,43 GB w UE również dzielony jest na dwa numery. W rzeczywistości więc w Plushu dostajemy dwa razy więcej.

Zwycięzca: Plush Duet 10 GB.

Usługi dodatkowe

Zacznijmy tym razem od Plusha. Operator oferuje nam 2 miesiące HBO GO za darmo, którego opłata wynosiłaby niespełna 20 złotych. Dodatkowo możemy otrzymać spersonalizowane etui zupełnie za darmo. Miłym uzupełnieniem oferty jest również pakiet wideo, który pozwala oglądać filmy w serwisie YouTube dzięki dodatkowemu transferowi o wielkości 10 GB. Usługa Social free z kolei to możliwość używania z mediów społecznościowych i komunikatorów bez wyczerpywania podstawowego transferu danych (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp).

Oferta nju wygląda tu odrobinę ubogo. Za 9 zł możemy kupić dodatkowe 9 GB transferu danych i, niestety, nie ma tu nic więcej.

Zwycięzca: Plush Duet 10 GB.

Koszty

W nju mobile za pierwszy numer płacimy 29 zł, a za kolejny tylko 9 zł. W sumie comiesięczna danina wyniesie 38 złotych. Trochę inaczej wygląda to w Plushu. Tam dodatkowy numer obniży nam kwotę abonamentu o 5 zł, która wynosi 25 zł miesięcznie. Oznacza to, że za oba numery zapłacimy 40 złotych. W przypadku obu ofert nie ma mowy o dodatkowych opłatach aktywacyjnych. Podsumowując – każdy miesiąc to oszczędność 2 zł w nju.

Zwycięzca: nju duet 10 GB.

Podsumowanie – Plush czy nju mobile?

Plush dla par

Plush zdobył w naszym porównaniu więcej punktów. Można powiedzieć, że nju mobile – który to ma zasadniczo tańszą ofertę – poległ tam, gdzie pojawiły się pakiety internetowe. Dzielenie transferu to nie jest najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli codziennie korzystamy dużo z sieci. Jeżeli jest inaczej, to nju mobile zdaje się błyszczeć.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy przyciągają nas dodatkowe możliwości zaoszczędzenia na transferze w mediach społecznościowych czy w serwisie YouTube. Jeśli tak, to Plush dla par będzie lepszym wyborem.

Plush vs nju duet 10 GB – 6:4.

star ocena
4.2/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jest pewna nieścisłość. W plishu abo na czas określony mamy roaming. W ofercie na czas nieokreślony go nie ma i jest tamta oferta traktowana jak na kartę bez roamingu. Sam operator wprowadza zamieszanie bo nie precyzuje lepiej tej oferty 😀

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.