Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plush ABO 10 GB vs nju mobile 10 GB – który abonament korzystniejszy?

Do starcia stają dwa bardzo interesujące abonamenty od submarek wielkich operatorów. Z jednej strony mamy pakiet Plush ABO 10 GB, po drugiej stronie zaś „Wszystko” od nju mobile. Jest to więc pojedynek sieci należących do Plusa i Orange. Który abonament okaże się lepszy i korzystniejszy? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

Obie oferty zobowiązują nas do podpisania umowy, na szczęście na czas nieokreślony. Oznacza to, że w każdej chwili możemy z niej zrezygnować. Obowiązuje jedynie 30-dniowy okres wypowiedzenia. W tym wypadku obie oferty prezentują się identycznie.

Każda z ofert działa na infrastrukturze macierzystej sieci. W nju korzystamy z zasięgu Orange, a w Plushu - z Plusa. W miejscach, gdzie ci operatorzy nie mają problemu z zasięgiem, tam również my powinniśmy komfortowo korzystać z usług ich submarek. Ponieważ trudno jednoznacznie określić, który zasięg jest lepszy, ogłaszamy w tym przypadku remis.

Zwycięzca: remis.

Za kwotę poniżej 30 zł dostaniemy:

Połączenia

Z zestawienia łatwo możemy zauważyć, że zarówno nju mobile, jak i Plush oferują pakiety bez limitu. Możemy więc rozmawiać bez żadnych ograniczeń ze wszystkimi krajowymi sieciami komórkowymi oraz stacjonarnymi, co obecnie jest standardem na rynku.

Zwycięzca: remis.

Wiadomości tekstowe

Również w przypadku wiadomości tekstowych nie mamy żadnych limitów. Obie oferty dają nam nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wysyłanie SMS-ów i MMS-ów, dlatego również w tym wypadku wynik mógł być tylko jeden.

Zwycięzca: remis.

Internet

Widoczna różnica występuje dopiero w kwestii transmisji danych. W obu przypadkach na początek dostajemy 10 GB limitu transferu. Zmiany zaczynają się wraz ze stażem. W nju mobile dostajemy po pół roku bycia w sieci 20 GB, po roku 25 GB, a po dwóch latach 30 GB pakietu internetowego. Również w Plush ABO mamy tzw. „stażowe”, jednak tutaj maksymalnie dostaniemy 20 GB po dwóch latach lojalności. Co prawda Plush przydziela pierwszy bonus internetowy już po kwartale, to jednak w łącznym rozrachunku lepiej wypada nju.

Zwycięzca: nju mobile „Wszystko”.

Roaming

W ofercie z aktywną usługą „Wszystko” za 29 zł od nju mobile zarówno rozmowy, jak i wiadomości w roamingu UE mamy bez limitu. Pakiet na transmisję danych w krajach należących do Unii Europejskiej ustalony został na poziomie 2,43 GB. Również w Plush ABO 10 GB uświadczymy darmowe warunki roamingu UE „jak w kraju”. Limit gigabajtów wynosi tu 2,5 GB, ale to nie jest na tyle wielka różnica, by jednogłośnie ogłosić lidera.

Uwaga - większe różnice w cennikach i warunkach roamingu mogą nastąpić np. po wykorzystaniu limitu GB lub przebywania dłuższego czasu za granicą. Dla przeciętnego użytkownika nie ma to jednak większego znaczenia.

Zwycięzca: remis.

Usługi dodatkowe

Gdyby zabrakło nam limitu na transmisję danych, to możemy dokupić dodatkowy transfer. W nju mobile za 9 zł dostaniemy dodatkowe 9 GB. Nie będziemy również płacić za abonament, jeżeli w ogóle nie będziemy korzystać z usług nju. Operator daje taką możliwość po 3 miesiącach stażu.

Plush ABO 10 GB oferuje nam 5 GB za 4,99 zł. Mamy tutaj dodatkowo Pakiet Social Free, w którym korzystanie z aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp nie pomniejsza limitu transmisji danych. Dostajemy również kolejne 10 GB w ramach Pakietu Video Ekstra na korzystanie z serwisu YouTube. W ramach usług dodatkowych możemy jeszcze skorzystać z Wakacji od Abonamentu. Usługa ta daje możliwość zawieszenia abonamentu na dany okres rozliczeniowy. W tym wypadku lepiej przedstawia się oferta Plusha.

Zwycięzca: Plush ABO 10 GB.

Koszty

Maksymalny koszt miesięczny oferty nju mobile wyniesie 29 zł. Jeżeli jednak będziemy naprawdę bardzo mało korzystać z możliwości pakietu, to zapłacimy znacznie mniej - minimalna kwota rachunku to 9 zł przez pierwsze 3 miesiące. Z kolei w Plush ABO 10 GB mamy stałą stawkę miesięczną, która wynosi 25 zł.

Opłaty aktywacyjne potrafią niemile zaskoczyć. W przypadku obu ofert możemy spać spokojnie, gdyż w momencie wyboru e-faktury za obie oferty opłata początkowa wynosi 0 zł.

W praktyce użytkownicy nju będą najczęściej płacić 29 zł na miesiąc. Różnica w stosunku do Plusha wyniesie więc 48 zł w skali roku, dlatego w tej kategorii zwyciężył Plush.

Zwycięzca: Plush ABO 10 GB.

Podsumowanie

Plush ABO 15 GB

W naszym zestawieniu jednym punktem wygrał Plush. Sieć nju mobile jest lepsza w przypadku pakietu internetowego, gdyż oferuje większe profity za staż. Plush daje zaś bogatszą paletę ciekawych dodatków i jest nieco tańszy. Pod względem usług podstawowych, a więc połączeń głosowych i tekstowych, obie oferty są identyczne. Podobnie prezentują się również warunki roamingu UE.

Ostatecznie miesięczne opłaty (szczególnie w nju) będą tak naprawdę zależały od sposobu naszego korzystania z numeru. W wyborze jednej z tych dwóch atrakcyjnych ofert będą decydowały niuanse, takie jak zasięg danej sieci w danym miejscu czy potrzeba lub brak usług dodatkowych. Obie oferty dają nam pełnię swobody i są interesujące zarówno pod względem niewysokich kosztów, jak i oferowanych możliwości.

nju mobile „Wszystko” vs Plush ABO 10 GB - 5:6.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów