Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Płatność telefonem w mBanku – jakie są opcje i możliwości?

avatar
3
mBank logo

Na czym polega płatność telefonem w mBanku? Wystarczy Ci telefon, kilka prostych kliknięć i zbliżenie urządzenia do terminala. Tylko jaki sposób na transakcję wybrać? Przeczytaj o 7 polecanych możliwościach w 2024 roku! Warto dodatkowo wspomnieć, iż najpopularniejszym sposobem transakcyjnym w 2020 były płatności zbliżeniowe Apple Pay oraz Google Pay – w tym czasie odnotowano ponad 60 mln takich transakcji!

Na czym polega płatność telefonem w mBanku? – 7 możliwości

Bankowość internetowa to już nie przyszłość – to teraźniejszość! Płatność telefonem w mBanku to nic innego jak płatność zbliżeniowa bez konieczności użycia standardowej karty płatniczej. W zależności od wyboru konkretnej opcji wystarczy odblokować telefon, użyć odpowiedniej funkcji, zbliżyć urządzenie i gotowe! W mBanku możemy wyróżnić 5 podstawowych sposobów płatności mobilnych m.in.:

 • Google Pay
 • Apple Pay
 • BLIK
 • Garmin Pay
 • FitBit Pay

Marka mBank oferuje dodatkowo płatności zbliżeniowe telefonem z naklejką oraz przelewy na numer telefonu, które docierają do odbiorcy nawet w kilkadziesiąt sekund od zrealizowania transakcji. Jak korzystać z oferowanych płatności telefonem w mBanku i wykonywać przelewy na numer telefonu? Oto zestawie 7 najpopularniejszych opcji transakcji mBank! 

1. Google Pay

Google Pay

Jeden z bardzo popularnych sposobów na płatności zbliżeniowe smartfonem wśród klientów korzystających z modeli z systemem Android. W celu uruchomienia powyższej opcji wystarczy dodać kartę kredytową lub debetową do Google Pay.

Jak dodać kartę do Google Pay w 7 prostych krokach?

 • a. zaloguj się na konto bankowe, które chcesz używać do realizowania płatności
 • b. kliknij swój inicjał lub zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu
 • c. wybierz konto, na którym chcesz dodać kartę debetową lub kredytową
 • d. kliknij „Dodaj kartę”, a następnie przejdź do opcji „Karta debetowa lub kredytowa”
 • e. zarejestruj dane karty ręcznie lub przy pomocy aparatu
 • f. zweryfikuj formę płatności
 • g. wpisz kod weryfikacyjny i ciesz się aktywną opcją Google Pay!

Jak płacić z Google Pay?

Aby zapłacić z Google Pay poniżej 100 zł, wystarczy „wybudzić telefon” i przyłożyć go do terminala płatniczego. W transakcjach przekraczających powyższą kwotę należy odblokować telefon i dokonać płatności/opłaty zbliżeniowej. Po zaakceptowaniu płatności otrzymamy potwierdzenie.

Jak płacić telefonem?

2. Apple Pay

Apple Pay

Przydatny sposób płatności telefonem w mBanku wśród użytkowników korzystających ze smartfonów z oprogramowaniem iOS. Aby rozpocząć korzystanie z powyższej opcji, wystarczy dodać kartę kredytową lub debetową do aplikacji Wallet na iPhone.

Jak dodać kartę do Apple Pay w 5 prostych krokach?

 • a. wejdź w domyślnie zainstalowaną apkę Wallet na iPhone
 • b. wybierz przycisk „+” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu
 • c. kliknij „Dalej”
 • d. zeskanuj kartę przy pomocy aparatu lub dotknij funkcjonalność „Podaj szczegóły karty ręcznie” (opcja na samym dole ekranu zaznaczona kolorem fioletowym)
 • e. zakończ weryfikację, wpisując kod SMS w aplikacji Apple Pay lub potwierdź dane karty w aplikacji banku (aplikacja mBanku)

Jak płacić z Apple Pay?

Płatność z Apple Pay jest dziecinnie prosta. Wystarczy otworzyć aplikację Wallet i w zależności od modelu nacisnąć dwukrotnie przycisk boczny lub „home”. Następnie należy potwierdzić użycie karty w urządzeniu PIN-em lub Face ID i przyłożyć je do czytnika zbliżeniowego.

3. BLIK

płatność BLIKIEM

Kto nie zna bardzo wygodnych płatności blikiem? mBank umożliwia płatności w tym serwisie transakcyjnym czy raczej tą metodą. W jaki sposób?

Płatność telefonem w mBanku przy pomocy kodów jednorazowych BLIK jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Opcja ta umożliwia wypłatę gotówki z bankomatów oraz płatność za zakupy w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Wystarczy pobrać mobilną aplikację mBanku i wybrać ikonę BLIK dostępną bezpośrednio po zalogowaniu.

Jak płacić BLIK-iem w 3 prostych krokach?

 • a. wybierz ikonę BLIK w aplikacji mobilnej
 • b. wpisz 6-cyfrowy kod do urządzenia płatniczego (jest ważny 2 minuty)
 • c. wróć i włącz aplikację mBanku i zatwierdź płatność

Warto również wspomnieć, iż mBank posiada opcję usprawniającą zakupy internetowe. Otóż płatność można zatwierdzić i zapamiętać. Pozwala to zapłacić BLIK-iem znacznie szybciej, bez podawania kodu z aplikacji.

Płatność blikiem jest bardzo wygodna, szybka i bezpieczna! Jeżeli z jakiś powodów nie chcesz lub nie możesz zapłacić telefonem przez NFC, to BLIK będzie świetną alternatywą.

4. Garmin Pay

Garmin Vivofit jr 2 promocja

Aplikacja Garmin Pay umożliwia szybką i wygodną płatność zegarkiem. Można ją zainstalować na urządzeniach z oprogramowaniem Android oraz iOS. Aby działała poprawnie należy pobrać program Garmin Connect Mobile, po czym skonfigurować go zgodnie z instrukcją.

Jak dodać kartę do Garmin Pay w 5 prostych krokach?

 • a. pobierz aplikację Garmin Connect Mobile
 • b. skonfiguruj program zgodnie z instrukcją i ustaw czterocyfrowy PIN
 • c. kliknij opcję „Dodaj kartę”
 • d. wprowadź lub zeskanuj dane karty i zaakceptuj niezbędne oświadczenia
 • e. wpisz kod weryfikacyjny SMS w aplikacji i gotowe!

Jak płacić z Garmin Pay?

Płatność z Garmin Pay jest bardzo podobna do transakcji przy pomocy Apple Pay oraz Google Pay. Największa różnica polega na tym, że płatność z Garmin Pay może odbywać się także za pośrednictwem zegarka.

Zatem, aby zapłacić przy pomocy powyższej metody, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk akcji lub menu, po czym wybrać ikonkę portfela. Następnie wpisujemy 4-cyfrowy PIN, używamy odpowiedniej karty (jeśli skonfigurowaliśmy więcej niż jedną), a na zakończenie zbliżamy zegarek do terminala i dokonujemy płatności.

5. FitBit Pay

Fitbit promocja rabat

Aplikacja FitBit Pay pozwala zapłacić szybko i wygodnie w Polsce jak i za granicą (w każdym miejscu, gdzie można dokonywać transakcji zbliżeniowych). Aby korzystać z powyższej funkcjonalności, należy pobrać program FitBit na telefon z oprogramowaniem Android, iOS lub Windows Phone.

Jak dodać kartę do FitBit Pay w 7 prostych krokach?

 • a. pobierz aplikację FitBit
 • b. skonfiguruj aplikację zgodnie z instrukcją i ustaw 4-cyfrowy kod PIN
 • c. wybierz opcję „Dodaj kartę”
 • d. wprowadź lub zeskanuj dane karty
 • e. zaakceptuj niezbędne oświadczenia
 • f. wpisz kod SMS w aplikacji FitBit
 • g. gotowe – karta będzie widoczna na ekranie smartfona i zegarka

Jak płacić z FitBit Pay?

Płatność z FitBit Pay jest niemal identyczna, jak transakcja z Garmin Pay. Jedyną różnicą jest fakt, iż FitBit Pay to tzw. cyfrowy portfel, który jest rekomendowany przez mBank, nawet do płatności zagranicznych używając smartfona lub zegarka.

Aby zapłacić przy pomocy powyższej metody, należy nacisnąć przycisk z lewej strony urządzenia. Po wyświetleniu wizerunku karty musimy wpisać 4-cyfrowy PIN do portfela. Ostatnim krokiem jest wybór wirtualnej karty płatniczej (jeśli zdecydowaliśmy się na konfigurację kilku kart) i zbliżenie zegarka do terminala.

6. Płatności zbliżeniowe telefonem z naklejką

Płatność zbliżeniowa smartfonem z naklejką nie różnią się praktycznie niczym od transakcji klasyczną kartą. Jedyna zmiana jest taka, że w tym przypadku naklejka na telefonie lub innym dowolnym przedmiocie staje się środkiem płatniczym.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem z naklejką w 3 prostych krokach?

 • a. przylep kartę na telefon lub inny przedmiot
 • b. zbliż przedmiot lub smartfon z naklejką do terminala płatniczego
 • c. zapłać i zatwierdź kodem PIN (jeśli wartość transakcji przekracza 100 zł)

Jak zamówić naklejkę zbliżeniową mBank?

Naklejkę zbliżeniową mBank można zamówić przez Internet, składając wniosek online lub w placówce mBanku. W razie dodatkowych pytań warto skontaktować się z mLinią pod numerem +48 801 300 800.

Jak płacić telefonem?

7. Przelewy na numer telefonu

Płatność telefonem w mBanku może odbyć się również wykonując przelew na wybrany numer. Wystarczy, żeby odbiorca korzystał z opcji przelewów na telefon BLIK – wtedy pieniądze wpłyną błyskawicznie na jego konto.

Jak zrobić przelew na telefon w 5 prostych krokach?

 • a. zaloguj się do aplikacji banku mBank
 • b. kliknij „Płatności”
 • c. zaznacz „Przelew na telefon”
 • d. wybierz numer komórkowy odbiorcy lub wpisz go odręcznie, korzystając ze znaku „+” znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu (ikonka telefonu pokazuje, kto korzysta z tej funkcjonalności)
 • e. wykonaj przelew, który odbiorca otrzyma w niecałą minutę

Jak rozpocząć korzystanie z przelewów na numer telefonu?

Aby rozpocząć korzystanie z przelewów na numer telefonu, należy wybrać ikonkę 3 pasków znajdujących się w lewym górnym rogu ekranu. Następnie przechodzimy do koła z ustawieniami, klikamy „Przelew na numer telefonu”, akceptujemy oświadczenia, rejestrujemy się, zatwierdzamy PIN-em i gotowe!

Płatność telefonem w mBanku – czy warto?

Płatność telefonem w mBanku to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Jest szczególnie przydatne przy płatnościach internetowych, ponieważ nie przekazujemy danych karty płatniczej np. dla sklepu.

Warto również wspomnieć o wpłatach i wypłatach BLIK, które zabezpieczają przed zeskanowaniem naszego środka płatniczego przy użyciu specjalnych, niemal niewidocznych urządzeń szpiegowskich. Wynika to z faktu, iż do transakcji BLIK nie wykorzystujemy karty płatniczej, a jedynie kod BLIK z aplikacji mBanku.

Na czym polega płatność telefonem w mBanku? Jakie są opcje i możliwości? Podsumowanie

Płatność telefonem w mBanku to transakcja zbliżeniowa przy pomocy karty płatniczej zarejestrowanej w konkretnej aplikacji na danym urządzeniu. Do 7 najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności należą: Google Pay, Apple Pay, BLIK, Garmin Pay, FitBit Pay oraz płatności zbliżeniowe telefonem z naklejką czy nawet przelewy na numer telefonu.

Płatność telefonem w mBanku stała się bardzo popularna od momentu wprowadzenia Google Pay, Apple Pay oraz BLIK ze względu na bezpieczeństwo i prostotę dokonywanych transakcji. Od teraz oszuści nie mogą zeskanować ani ukraść Twojej karty, ponieważ masz ją w telefonie. Dużym plusem tej metody jest również płatność bez podawania kodu PIN nawet powyżej 100 zł (wystarczy skan Face ID lub wpisanie kodu zabezpieczającego konkretne urządzenie).

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zamówiłam dziś wirtualną kartę płatniczą w mBank i chciałam dodać ją do Google Pay, ale Google Pay mi napisał, że moja karta nie działa z google pay. Czy opisane powyżej możliwości są dostępne też dla karty wirtualnej? To trochę słabe ułatwienie, jeśli działają tylko z plastikowymi i tak najpierw muszę zamówić i mieć plastikową plakietkę.

Podbijam temat. Podobnie też nie mogę dodać do google pay. Słabe.

nie można też dodać karty wirtualnej mbanku do apple pay

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.