Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Orange jest jednym z głównych graczy na rynku komunikacyjnym. Jest także jednym z największych dostawców Internetu światłowodowego w naszym kraju. Dlatego w swojej ofercie posiada warianty zarówno dla klasycznego rodzinnego użytkownika, jak i dla wytrawnego gracza. Co istotne, posiada także umowy terminowe jak i bezterminowe. Przyjrzyjmy się zatem co otrzymasz, gdy zdecydujesz się na Orange światłowód.

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021.

Co to jest światłowód?

Spis treści:


Orange Światłowód do 300 Mb/s

Podstawową ofertą w pomarańczowej sieci jest Orange Światłowód do 300 Mb/s. Za taki pakiet będziesz musiał zapłacić miesięcznie 59,98 zł. W tej konfiguracji podpisujesz umowę na 24 miesiące.

Cena zawiera już rabat za zgody marketingowe oraz fakturę elektroniczną, które wynoszą odpowiednio 5,01 zł za każdą zgodę. W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania danych – jak sama nazwa wskazuje – wynosi do 300 Mb/s. Natomiast wysyłać pliki możesz z maksymalną prędkością 50 Mb/s. Opłata aktywacyjna wynosi 49,99 zł i jest płatna przy pierwszej fakturze. Jeżeli zamówisz tę ofertę przez stronę internetową Orange przez pierwsze dwa miesiące nie będziesz musiał płacić kwoty abonamentu. W ramach umowy otrzymujesz w tej wersji urządzenie FunBox 3.0, które umożliwia rozdzielenie sygnału kablowego jak i po Wi-Fi w częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz. Co ciekawe, jeżeli nie lubisz wiązać się długotrwale z operatorem możesz zdecydować się na inny wariant. Do wyboru są dwie opcje, przy czym rozsądnym wyborem w zasadzie jest tylko jeden wariant. Mianowicie przy tych samych parametrach łącza, za 69,98 zł możesz podpisać umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Logiczne zatem jest, że w tym wypadku lepszym rozwiązaniem jest ta druga opcja.

Orange Światłowód do 600 Mb/s

Kolejnym wariantem, który możesz wybrać jest Orange Światłowód do 600 Mb/s. Za ten pakiet w standardowej wersji miesięcznie zapłacisz o 10 zł więcej niż w poprzedniej opcji, czyli 69,98 zł. W zamian otrzymasz dwa razy szybszą maksymalną prędkość przesyłu danych. Oczywiście tutaj również cena zawiera zgody marketingowe i fakturę elektroniczną oraz umowę na 24 miesiące. Tutaj również pobierana jest opłata aktywacyjna wynosząca 49,99 zł. I tutaj dostajesz dwa pierwsze miesiące gratis, jeżeli zdecydujesz się na zamówienie usługi przez Internet. Dostajesz natomiast inny wariant urządzenia, mianowicie FunBox 6.0. Jest to najnowsze urządzenie promowane przez Orange. Dostajesz tutaj Wi-Fi kategorii 6, oczywiście w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz. Znajdziesz tutaj również 4 porty Ethernet o maksymalnej przepustowości 1 Gb/s. Operator zapewnia, że dzięki tym parametrom połączenie z Internetem będzie jeszcze stabilniejsze i wydajniejsze. W tym wariancie umowy tak samo jak poprzednio, możesz podpisać umowę na czas nieokreślony. Miesięcznie zapłacisz wtedy 79,98 zł.

Orange Światłowód do 1 Gb/s

Ostatnim, a zarazem najszybszym wariantem dostępu do sieci u pomarańczowego operatora jest Orange Światłowód do 1 Gb/s. Za taki pakiet, przy uwzględnieniu zgód, zapłacisz miesięcznie 79,98 zł. Umowa będzie cię obowiązywać przez 24 miesiące, a dwa pierwsze rachunki dostajesz bezpłatne. Tutaj również zapłacisz za aktywację jednorazowo przy pierwszym rachunku 49,99 zł. Prędkość jaką możesz uzyskać w tej wersji to maksymalnie 1 Gb/s dla pobieranych plików i maksymalnie 300 Mb/s dla wysyłanych. Tutaj również dostajesz do dyspozycji FunBox 3.0 o identycznych parametrach jak w ofercie powyżej. W najwyższym wariancie również możesz wybrać ofertę bezterminową. Wtedy miesięcznie zapłacisz za taki wariant 89,98 zł.

Powyższe ceny pakietów są przeznaczone dla zabudowy wielorodzinnej czyli mówiąc po ludzku – dla osób mieszkających w blokach. A co, jeżeli posiadasz własny dom? Jeżeli istnieją techniczne możliwości również możesz wybrać ofertę od Orange. Jednak tutaj operator zastrzega sobie, że miesięcznie będziesz musiał płacić dodatkowo 14,99 zł.

Warto o tym pamiętać, przy czym inni operatorzy często także dorzucają podobną opłatę ze względu na koszt eksploatacji infrastruktury. Warto również pamiętać, że urządzenie, które dostajesz nie jest Twoją własnością. Dostajesz je do użytkowania na czas umowy. Jeśli rozwiążesz umowę należy je po prostu zwrócić. Jeśli tego nie zrobisz, możesz narazić się na dodatkowe koszty.

Dodatki Orange Światłowód

W każdej ofercie, za dodatkowe 9,99 zł miesięcznie, Orange oferuje Wi-Fi Box. Jest to dodatkowe urządzenie, które przydaje się, jeżeli posiadasz duże mieszkanie lub dom i nie w każdym miejscu masz zasięg Internetu z podstawowego FunBoxa. Powodem problemów może być między innymi technologia budowy ścian i stropów, które mogą zagłuszać sygnał. Smart Wi-Fi Box posiada wbudowaną większą liczbę anten (4×4 w paśmie 5 GHz), co zapewnia bardzo dobrą komunikację z modemem, wyższą prędkość Internetu i lepszy zasięg sygnału Wi-Fi. Według operatora sprawdzi się w starciu z dużą przestrzenią ścianami i piętrami.

Jaki router do światłowodu? ->

A co jeżeli sam Internet światłowodowy nie wystarczy? Orange oferuje różnego rodzaju pakiety. Możesz zdecydować się na połączenie usługi dostępu do sieci razem z telewizją i telefonią domową. Generalnie w przypadku prędkości Internetu również do wyboru masz trzy warianty tak jak poprzednio. Tak samo do wyboru są opcje terminowe jak i bezterminowa, droższa o 10 zł. W zależności od wybranej prędkości Internetu zapłacisz miesięcznie 99,98 zł, 109,98 zł lub 119,98 zł. W ramach takiej oferty otrzymasz telewizję ze 112 kanałami w tym 69 kanałów w jakości HD i 2 kanał w jakości 4K. Oprócz tego zawsze możesz także zamówić dodatkowe pakiety telewizyjne płatne osobno. Do wyboru jest między innymi Pakiet Eleven za 15 zł miesięcznie, pakiet HBO za 20 zł, czy choćby pakiety Canal+ w konfiguracji Prestige za 49,99 lub Select za 39,99 zł. Tutaj jest spore pole manewru i w zasadzie od ciebie zależy jak skonfigurujesz swoją usługę w zależności od swoich potrzeb.

Dodatkowo w tramach tej oferty otrzymujesz dostęp do telefonu domowego. Jest to ciekawa usługa zastępująca dawny telefon stacjonarny. Czasem może okazać się przydatna szczególnie dla osób, które mają kogoś po drugiej stronie globu, a to z tego względu, ze Orange oferuje tutaj darmowe połączenia do USA i Kanady na telefony komórkowe i stacjonarne. Oprócz tego dostajesz także nielimitowane rozmowy stacjonarne w Polsce i krajach UE. Dla niektórych osób może to być bardzo przydatna usługa.

A co jeżeli już masz usługi w sieci Orange? To tym lepiej dla Ciebie! Wtedy zawsze możesz połączyć usługi w jeden pakiet Orange Love i cieszyć się dodatkowymi rabatami, które są uzależnione od ilości usług i ich konfiguracji.

Oczywiście musisz też pamiętać o istotnej kwestii, jaką jest Twoja lokalizacja. Niestety nie zawsze jest możliwość skorzystania z wybranego pakietu ze względu na możliwości techniczne. Jednak najczęściej jest to już weryfikowane w momencie wyboru pakietu i podania adresu. Drugim etapem weryfikacji – bardziej szczegółowym – jest moment przybycia techników. Wtedy ostatecznie dowiadujemy się, czy dany pakiet będzie mógł być oferowany w naszej lokalizacji. Tak niestety jest w przypadku każdego operatora Internetu stacjonarnego.

Mapa zasięgu Orange Światłowód

Orange światłowód mapa zasięgu

Źródło: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów