Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plan Mobilny 75 vs Plus.80 – który abonament korzystniejszy?

avatar
Orange czy Plus

Plan Mobilny 75 i Plus.80 to z jednej strony oferty dość drogie i z umową na czas określony, a z drugiej kuszące szerokim zestawem usług. Która z ofert tych klasycznych sieci zapewnia lepsze warunki umowy? O tym w poniższym porównaniu.

Umowa i zasięg

W obu przypadkach umowa zawierana jest na 24 miesiące. Jeżeli zdecydujemy się na wariant z telefonem komórkowym, to do abonamentu będą doliczane dodatkowe raty za sprzęt (więcej na ten temat nieco dalej). Raty również spłacane są przez 2 lata, choć w Plusie istnieje możliwość wydłużenia do 36 lub 48 miesięcy.

Orange i Plus korzystają z własnej infrastruktury, która pokrywa całą Polskę. Trudno jednoznacznie określić, który z nich ma lepszy zasięg – wiele zależy od danej lokalizacji.

Za 75 i 70 zł dostaniemy:

Zwycięzca: remis.

Połączenia

Zarówno Orange, jak i Plus, oferują nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Pod tym względem prezentują się one identycznie.

Zwycięzca: remis.

Wiadomości tekstowe

Darmowe wiadomości SMS i MMS stały się nieodłączną częścią wielu dostępnych ofert. Nikogo zatem zapewne nie zdziwi, że wybierając jedną z powyższych ofert, klient nie musi martwić się ani o połączenia, ani o wiadomości tekstowe.

Zwycięzca: remis.

Internet

Kolejnym ważnym elementem podczas wyboru oferty jest pakiet internetowy. Plus oferuje transfer o wielkości 24 GB do wykorzystania w Polsce, nowy abonament Orange zaś 30 GB.

Wybór wydaje się prosty, ale nie do końca. W przypadku wyczerpania darmowego transferu w ofercie Plus.80 klient będzie mógł dalej korzystać z Internetu, ale z prędkością 2 Mb/s, natomiast w przypadku Planu Mobilnego 75 będzie to 1 Mb/s. Mimo to Orange prezentuje się pod tym względem nieco lepiej.

Zwycięzca: Plan mobilny 75.

Roaming i połączenia międzynarodowe – Orange czy Plus?

Mówiąc o Internecie warto wspomnieć o roamingu. Wybierając Plan Mobilny 75 klient otrzyma 6,26 GB darmowego transferu do wykorzystania na terenie państw europejskich, Plus.80 natomiast oferuje 5,8 GB.

Obie oferty zapewniają RLAH (roam like at home), a więc operatorzy nie pobierają dodatkowych opłat za wykonywane połączenia głosowe i tekstowe na terenie Unii Europejskiej. Należy jednak mieć na uwadze politykę uczciwego korzystania z roamingu – jeżeli będziemy przebywać za granicą zbyt długo, to musimy się liczyć z naliczaniem dopłat.

Orange oferuje nieco więcej megabajtów transferu w roamingu UE, ale to Plus ma w cenie pakietu paczkę minut na rozmowy międzynarodowe – dokładnie 120 minut na połączenia z Polski do Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. W Orange podobny pakiet 100 minut (choć bardziej rozbudowany, bo również m.in. do USA i Kanady) kosztuje miesięcznie 10 zł.

Zwycięzca: Plus.80.

Usługi dodatkowe w Orange i Plusie

Plan Mobilny 75 i Plus.80 są do siebie bardzo podobne, więc przy wyborze mogą zadecydować dodatkowe usługi. Decydując się na Plus.80 dodatkiem będzie jeden z trzech pakietów premium: HBO GO, Tidal lub Liga Mistrzów UEFA w IPLA wraz z piłką Adidas Champions League. Za wybrany pakiet premium nie zapłacimy ani złotówki – jest on już wliczony w cenę abonamentu. Ponadto na 1 miesiąc za darmo oferowane są takie usługi, jak Czasoumilacz, Serwis Urządzenia i Ochrona Internetu.

Sieć Orange natomiast postawiła na kanały streamingowe oferując pakiet muzyczny Music Pass. Umożliwia on bezpłatne korzystanie z Tidala, Spotify, Deezera, Polskiego Radia, Amazon Music i Apple Music bez zużywania transferu danych. Usługa trwa jednak tylko przez trzy miesiące i po tym czasie zostaje automatycznie wyłączona. Można ją reaktywować płacąc 5 złotych miesięcznie. Dodatkowo na okres jednego miesiąca klient otrzyma również darmową ochronę telefonu Orange Smart Care.

Zwycięzca: Plus.80.

Koszty – tańszy Orange czy Plus?

Koszt usługi oferty Plus.80 wynosi 70 złotych, ale tylko wtedy, gdy klient zdecyduje się na otrzymywanie rachunku w postaci e-faktury. Może on również liczyć na dodatkową zniżkę w postaci 10 złotych, gdy zdecyduje się na zamówienie pakietu łączonego smartDOM. Co ciekawe, można wiele zyskać w ofercie grupowej, gdyż otrzymuje rabat w wysokości 50% na kolejne karaty SIM. Plus nie pobiera opłaty aktywacyjnej.

Natomiast w przypadku oferty Plan Mobilny 75 cena abonamentu wynosi 75 złotych miesięcznie, ale również ze zniżką za wybór e-faktury. Klient może liczyć również na upust w wysokości 20 złotych, gdy wybierze opcję rodzinną składającą się z co najmniej dwóch kart Orange. „Na dzień dobry” trzeba jednak zapłacić jednorazową opłatę aktywacyjną, której koszt wynosi 50 zł.

W skali 2 lat Plus wychodzi zatem taniej o 170 zł, jednak sprawa jest bardziej skomplikowana w przypadku wyboru oferty z telefonem. Za sprzęt pobierana jest u obu operatorów dodatkowa rata za smartfona – może się okazać, że niektóre modele są tańsze w Plusie, a inne w Orange.

Zwycięzca: Plus.80.

Podsumowanie

Plus Liga Mistrzów za darmo

Obie oferty wydają się dość drogie, ale też bardzo kuszące. Wskazuje na to obszerny zestaw usług, spory transfer Internetu i szereg dodatkowych pakietów do wyboru.

Orange oferuje większą paczkę internetową, choć i Plus pod tym względem nie ma się czego wstydzić. Pakiet zielonego operatora wychodzi nieco taniej (przynajmniej w podstawowej wersji bez telefonu) i oferuje znacznie ciekawsze usługi dodatkowe w ramach abonamentu. Jednak wybierając ofertę z wybranym modelem telefonu może okazać się, że zalety Plusa nie będą mieć większego znaczenia, o ile cena danego smartfona w Orange będzie znacznie niższa.

Plan Mobilny 75 vs Plus.80 – 4:6.

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z zawodu specjalista ds. pozycjonowania i content marketingu, z pasji dziennikarz, z zainteresowania zaś tancerz, podróżnik i miłośnik sportów ekstremalnych. Fan e-marketingu, social mediów, reklamy w sieci i deskorolek.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: