Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze opaski fitness wcale nie muszą być drogie! Pomagają one zarówno w uprawianiu wybranych sportów, ale także w codziennym monitorowaniu swojej aktywności. Czasem służą również jako mniej lub bardziej przydatny gadżet. Od tego jaką opaskę wybierzesz, zależy czego tak naprawdę potrzebujesz. Część z nich oferuje podstawowe funkcje monitorowania naszych aktywności, ale potrzebuje smartfona do pobrania informacji z GPS. Są na szczęście też takie, które posiadają wbudowany GPS i oferują znacznie więcej możliwości. Dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć, co aktualnie oferuje rynek opasek fitness i zrobiliśmy zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, tego typu urządzeń.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022.


Funkcje opasek fitness

Najlepsze opaski Xiaomi 2022 ->

Opaski fitness, a więc opaski sportowe, mierzą wiele czynności. Do podstawowych funkcji należą:

  • liczenie kroków
  • liczenie pulsu
  • mierzenie pokonanego dystansu
  • mierzenie spalonych kalorii
  • monitoring snu
  • tryby treningowe (marsz, bieganie, rower, pływanie itp.)

Jakie są obecnie najpopularniejsze opaski fitness (smartbandy)?

Najpopularniejsze opaski sportowe 2022:


Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5

Jest to jedna z najpopularniejszych opasek, która swoją popularność zdobyła dzięki niewygórowanej cenie. Ale piąta generacja oferuje już całkiem sporo możliwości.

Twoim centrum dowodzenia jest ekran wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 1,1 cala. Żeby móc korzystać w różnych warunkach opaska jest oczywiście wodoszczelna. Żeby połączyć się z opaską należy ściągnąć autorskie oprogramowanie Mi Fit. Dzięki niemu zrobisz aktualizację, określisz swoje preferencje i będziesz pobierał wszystkie potrzebne Ci dane.

W opasce możesz monitorować takie czynności jak bieganie, jazdę na rowerze, spacer, pływanie w wielu stylach, skakanka i kilka innych. Możesz tutaj również monitorować sen. Dla niektórych jest to ważna funkcjonalność. Oczywiście masz też możliwość pomiaru pulsu – chwilowego lub stałego. A w codziennym użytkowaniu, po sparowaniu z telefonem, będziesz mógł korzystać z powiadomień. Ta funkcja jest bardzo przydatna w momencie, gdy nie możesz korzystać z telefonu. Czas pracy opaski wynosi od około tygodnia do niecałych dwóch tygodni, w zależności od tego, jak skonfigurujesz wybrane funkcje. Za opaskę obecnie zapłacisz około 100 zł. Dostaniesz ją też w gratisie do telefonu w Play.

Recenzja Xiaomi Mi Band 4 ->


Honor Band 5

Honor Band 5

Nieco droższy, ale ze sporymi możliwościami odpowiednik opaski od chińskiego giganta. Pod względem wyglądu również jest podobny do poprzednika.

Dostajesz tutaj ekran o przekątnej 0,95 cala także wykonany w technologii AMOLED. Opaska jest także wodoodporna i potrafi monitorować wiele czynności. Tutaj również policzysz ilość kroków, czy będziesz mógł monitorować sen. Ciekawostką jest również to, że producent daje możliwość monitorowania wysycenia krwi tlenem.

Z funkcji jakie możesz skorzystać są między innymi spacer, bieganie, jazda na rowerze stacjonarnym czy basen. Dostajesz tutaj również możliwość wymiany pasków, a opaska może działać według producenta do 14 dni. Za Honor Band 5 obecnie zapłacisz około 120 zł.

Najlepsze smartwatche 2021 ->


Samsung Galaxy Fit2

Samsung Galaxy Fit2

Oto propozycja od koreańskiego producenta. Jest to jedna z bardziej podstawowych opasek w ofercie, jednak oferuje wszystko co niezbędne, a jednocześnie nie każe za to płacić majątku.

Tutaj również jest ekran wykonany w technologii AMOLED. Jego przekątna wynosi 1,1 cala. Producent zapewnia wodoodporność do 5 atmosfer, więc będziesz mógł z niej także skorzystać na basenie. Możesz tutaj również monitorować sen oraz inne klasyczne czynności. Z ciekawych funkcjonalności zwraca uwagę funkcja zarządzania stresem. Producent zapewnia, że opaska wytrzyma na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu około dwóch tygodni. Oprócz sterowania muzyką warto też zwrócić uwagę na mnogość skonfigurowania wizualnego opaski – masz do wyboru ponad 70 tarcz! Ta opaska kosztuje około 220 zł.


FitBit Charge 4

opaska FitBit Charge 4

Tutaj mamy już do czynienia z opaską fitness oferującą zdecydowanie więcej możliwości niż poprzednie wymienione urządzenia. Wiąże się to także z wyższą kwotą, jaką będziesz musiał ewentualnie na nią wydać.

Jedną z istotnych różnic w stosunku do poprzedników jest obecność w tym urządzeniu modułu GPS. Oznacza to, że możesz zabrać samą opaskę na trening i nie będziesz musiał obawiać się, że trasa biegu nie zostanie zapisana. Obecność GPS-u oszczędza także baterię w smartfonie – gdy jest sparowany z opaską nie musi on być tutaj włączony.

Opaska pozwala również na płatności zbliżeniowe, tylko tutaj musisz sprawdzić, czy Twój bank jest na liście która obsługuje FitBit. Urządzenie posiada również wysokościomierz, którego ze świecą szukać we wcześniejszych opaskach. Między innymi dzięki takim czujnikom jesteś w stanie jeszcze precyzyjniej przejrzeć się swoim aktywnościom. Pod względem ich liczby również powinieneś być zadowolony, bo poza oczywistymi aktywnościami jak rower, pływanie, spacer możesz znaleźć chociażby wędrówki czy kickboxing. W ustawieniach można też nadać indywidualne cele lub wartości auto okrążenia. Jak widać jest to opaska dla bardziej wymagających użytkowników. Jej cena w tym momencie waha się w okolicy 500 zł.


Huawei Band 4 Pro

Huawei Band 4 Pro

To kolejna propozycja opaski z wbudowanym GPS-em. Jak już wcześniej było wspomniane, ma to niewątpliwe korzyści w postaci braku konieczności zabierania ze sobą smartfona.

W opasce zastosowano ekran o przekątnej 0,95 cala wykonany w technologii AMOLED. Urządzenie posada oczywiście możliwości monitorowania naszych aktywności takich jak bieganie, jazda na rowerze ale także monitorowanie snu. Oczywiście umożliwia podgląd powiadomień na telefonie, gdy nie możesz lub nie chcesz z niego korzystać. Opaska oferuje wodoszczelność do 5 atmosfer, a także pomiar naszego tętna. Tę opaskę możesz kupić za około 140 zł.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów