Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Abonament do 20 zł – ranking najlepszych ofert w 2024 roku

avatar
9
grafika prezentująca 5 dłoń poprawiającą piątą złotą gwiazdkę powieszoną na turkusowym tle

Najlepszy abonament do 20 zł na telefon powinien zapewniać już przynajmniej nielimitowane połączenia i wystarczający transfer danych. Dawno temu minęły czasy, gdy takie warunki były dostępne za nieporównywalnie wyższą sumę pieniędzy. Tylko który operator dysponuje taką ofertą? Postanowiliśmy sprawdzić plany taryfowe poszczególnych operatorów komórkowych i wybrać najatrakcyjniejsze oferty na abonament komórkowy w cenie do 20 zł.

Najtańszy abonament komórkowy do 20 zł – TOP 5

Dawno temu sporządziliśmy (na bieżąco aktualizowane) zestawienie najlepszych ofert GSM do 10 zł. Generalnie, sieci nie oferują w tej cenie nic nadzwyczajnego, ale dopłacając maksymalnie drugie tyle można już wybierać spośród naprawdę ciekawych propozycji. I właśnie cena, a raczej jej górny pułap – 20 zł – jest głównym wyznacznikiem tego rankingu.

Który abonament komórkowy za 20 zł jest najlepszy? Który oferuje największy GB transferu danych w tej cenie? Czy będzie to Premium Mobile, nju mobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings, lajt mobile, a może inny operator GSM? Zastrzegamy – w tej cenie u operatorów wirtualnych nie dostaniesz w pełni nielimitowanych usług (nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y) w roamingu UE, a więc na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz zatem na nasze porównanie ofert i znajdź dla siebie najlepszy abonament GSM! Miej na uwadze, że w tej niskiej i atrakcyjnej kwocie abonamentu dostaniesz samą kartę SIM – telefon komórkowy należy (jeżeli jest taka potrzeba) kupić osobno. Gdzie dostaniesz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych?

Virgin Mobile 20 GB

Fantastycznie prezentuje się również nowy abonament komórkowy Virgin Mobile. Pakiet S kosztuje tylko 20 zł miesięcznie, a zapewnia wszelkie nielimitowane usługi (nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS i MMS) do wszystkich sieci!

Dostaniesz tu m.in. nie tylko aż 20 GB krajowego transferu danych, ale też niemal 4 GB transmisji w ramach roamingu UE. Nie zabrakło także umowy na czas nieokreślony – to od Ciebie zależy jak długo będziesz korzystał z usług tego operatora komórkowego!

Virgin Mobile oferuje ponadto nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. To spora zaleta, gdyż wcześniejsze oferty VM często nie zapewniały multimedialnych wiadomości MMS bez limitów. Opłata aktywacyjna wynosi jednorazowe 30 zł. To na tyle dobra oferta, że… nie musisz czytać dalej! W cenie do 20 zł ten abonament Virgin jest praktycznie bezkonkurencyjny.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

OTVARTA 21 GB

Pakiet z 2018 roku – oferta wirtualnego operatora OTVARTA. Za 18,99 zł miesięcznie taryfa O! Korzystna! zapewnia nielimitowane połączenia (także na nr stacjonarne) i SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a także aż 21 GB transferu danych, zarówno dla nowych, jak i przenoszonych numerów.

Znakomita oferta!

Pakiet ten wydaje się być nieco bardziej uniwersalny od np. planu taryfowego Freedom1, choć także nie zawiera darmowych wiadomości MMS. Opłata aktywacyjna to jednorazowe 24 zł.

Premium Mobile 10 GB

W cenie do 20 zł dla nowych klientów niezwykle korzystnie wypada też Freedom1 od innego operatora wirtualnego, jakim jest Premium Mobile (opłata miesięczna 19,90 zł). Jest to nieliczna oferta na abonament w tym przedziale cenowym, która zapewnia atrakcyjną usługę.

Dla najbardziej wymagających może braknąć nielimitowanych MMS-ów i połączeń na nr stacjonarne, ale dla takich ceny ofert spełniających te wymagania zwykle przekraczają nasz ustalony budżet w wysokości 20 zł. Brak opłaty aktywacyjnej. W ramach abonamentu dostaniesz jednak nielimitowane połączenia głosowe i nielimitowane SMS-y (MMS-y są płatne osobno, także minuty na nr stacjonarne). Umowa podpisywana jest na ile chcesz, a więc bezterminowa.

Ten wirtualny operator (MVNO) oferuje też tańszy (miesięczny koszt 16,70 zł) abonament FreedomPL, ale ten działa tylko na terenie Polski, nie ma 10 GB lecz tylko 3 GB transferu danych i nie zapewnia nielimitowanych MMS-ów i połączeń na numery stacjonarne. Lepiej więc dopłacić więc nieco ponad 3 zł na miesiąc niż posiadać jego najtańszy abonament komórkowy.

Vectra 30 GB

Bardzo tanio wypada też abonament komórkowy sieci Vectra – pakiet BEZLIMIT30GB. Dostaniesz tu jednak znacznie większy transfer danych, bo 30 GB Internetu, a także darmowy roaming UE!

Usługi głosowe i tekstowe – w tym wiadomości SMS i multimedialne MMS – są bez limitów do wszystkich sieci, także za granicą. Wysokość rachunków miesięcznych wynosi 19,99 zł, oferta więc rzutem na taśmę mieści się w naszym zestawieniu! Brak opłaty aktywacyjnej i długoterminowej umowy (umowa na czas nieokreślony).

lajt mobile 30 GB

Tania oferta lajt mobile. Tym razem cena jest nieco wyższa, za to pakiet internetowy maleje znacząco w porównaniu do sieci OTVARTA, ale wynosi tyle, co w Premium Mobile.

Jest to jedna z najlepszych ofert na abonament za 20 zł, tym bardziej, że kiedyś ten wirtualny operator oferował w tej cenie tylko 4-10 GB transferu danych – teraz jest to aż 30 GB Internetu 5G! W dodatku jest tu też sporo Internetu w roamingu UE (6,67 GB), a więc poza granicami Polski.

Dostaniesz tu nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w Polsce (także na telefony stacjonarne) i nielimitowane SMS-y, a także MMS-y. Całkiem sporo! Umowa na abonament komórkowy oczywiście bezterminowa. Mało tego – obecnie operator oferuje promocję z rabatem -50%! Dla wielu może to być najlepsza oferta do 20 zł.

Uwaga! Od piątego miesiąca opłata miesięczna zwiększa się z 20 do 30 zł. Jeżeli chcesz cały czas płacić nie więcej niż 20 zł miesięcznie, wybierz Plan S z 10 GB Internetu 5G, który kosztuje równe 20 zł, a przez pierwszy kwartał tylko 10 zł na miesiąc:

W obu przypadkach klienci otrzymują coś jeszcze. Podczas zamawiania karty SIM będziesz mógł zdecydować, czy wolisz mieć zasięg Plusa czy Orange Polska. Bardzo ciekawe rozwiązanie dostępne tylko w nowej ofercie lajt mobile!

Abonament do 20 zł – podsumowanie

Ofert abonamentu do 20 zł zwykle nie jest w stanie zagwarantować wszystkiego jednocześnie: nielimitowanych minut, SMS-ów oraz pakietu internetowego. A może jednak?

Jedynie abonamenty operatorów Virgin Mobile, OTVARTA, lajt mobile oraz Premium Mobile zapewniają takie usługi (niektóre nawet SMS-y i MMS-y jednocześnie) w abonamencie do 20 zł, natomiast konkurencja w tej cenie oferuje ich ograniczony zakres. To właśnie te sieci mają najlepszą ofertę na abonament komórkowy do tej kwoty – ich klienci otrzymają bardzo dużo za niewielką kwotę! Zazwyczaj wymagane są zgody marketingowe, ale tak jest u wszystkich operatorów komórkowych. I nie tylko u nich.

Jeżeli szukasz taniej oferty, a masz dość wygórowane wymagania, to ich propozycja będzie optymalnym rozwiązaniem. To właśnie tu dostaniesz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (na telefony komórkowe, czasem też numery stacjonarne). Słowem – jest to najkorzystniejsza oferta abonamentu w cenie do 20 zł! Jak sam widzisz, nawet najtańszy abonament na rynku może być całkiem sensowny!

To te sieci oferują najtańszy abonament GSM na polskim rynku! Jeżeli poszukujesz czegoś więcej, np. lepszych warunków roamingu czy transferu danych większego niż 10 GB miesięcznie, dołóż kilka złotych i skorzystaj z ofert operatora nju mobile, Plush czy Mobile Vikings (w tym przypadku byłaby to oferta na kartę, nie na abonament komórkowy).

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

  • Który operator oferuje abonament do 20 zł?
  • Który abonament do 20 zł ma nielimitowane rozmowy?
  • Ile limitu GB Internetu dostaniesz w tej cenie?
  • Czy w takim abonamencie otrzymasz telefon komórkowy?
  • Jaka umowa Cię czeka w przypadku abonamentu do 20 zł?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Tak! Najlepsze abonamenty komórkowe w kwocie do 20 złotych zapewniają nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także pokaźny pakiet internetowy.
Tylko w nielicznych przypadkach dostaniesz warunki roamingu jak w domu (RLAH - Roam Like At Home), a więc darmowe/nielimitowane usługi w ramach roamingu UE. Zazwyczaj nie jest on gwarantowany w cenie do 20 złotych.
Nie jest to ani Play, ani Plus, ani T-Mobile, ani Orange! W grę wchodzą znacznie mniejsze sieci komórkowe, jak Virgin Mobile, lajt mobile, Premium Mobile, OTVARTA czy Vectra.

star ocena
4.8/5 - (54 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Crossmobile za 9,99 przez rok a później 16,99. 12GB Internetu i social media za darmo. Rozmowy, SMS-y, i MMS-y nielimitowane. Zasięg plusa.

Lycamobile używam od ponad 2 lat. Oferta na kartę taryfa S. Traktuje jak abonament, opłacam z góry rok i mam za 12.5PLN no limit minuty SMS i 30gb neta. Nie ma mms ale do przesyłania plików graficznych używam komunikatora, jak każdy dziś. Muszę się postarać, bym nie miał zasięgu. Nie znalazłem lepszej oferty. Dla rzadko doładowującego użytkowania polecam a2mobile. Bez pakietów wszystko po 10gr. Pozdrawiam

Jeszcze Heyah 01 – 19,99 zł za NoLimit + 20 GB + roaming EU w tym 2.3 GB

tera heyah daje dużo za 20 zł

a powiedzcie mi czy w tych abonamentach z Otvartej są jakieś pakiety internetu do wykorzystania ?

tak np w tym abonamencie za 17,99 zł masz aż 21 GB internetu LTE także całkiem całkiem :)

jak dla mnie Otvarta daje najlepsze warunki tym, którzy szukają czegoś na abonament i bez telefonu.

Dlaczego nie ma oferty a2 mobile.Moim zdaniem jest to najkorzystniejsza oferta do 20zł

Otvarta najlepsza! Mam ten abonament za 17,99 i w tym nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich. Tak mało nigdy wcześniej nie płaciłam :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.