Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Wrzesień 2020

4

W ostatnim miesiącu wakacji 2020 na próżno szukać licznych zmian w ofertach głosowych operatorów GSM. Znacząca nowość gości w Planie Mobilnym 75 od Orange - darmowy dostęp do Netflixa i innych platform z filmami i serialami. Czy zmiana ta miała wpływ na nasz ranking? Przekonajcie się sami!

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 25.08.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (39 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo - No Limit 10GB (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 10 GB uzyskuje najwięcej punktów w abonamencie z samą kartą SIM. Zapłacisz na miesiąc tylko 25 zł, a w zamian otrzymasz: nielimitowane usługi w kraju i za granicą (RLAH), 10 GB na start (transfer rośnie do 20 gigabajtów), kolejne 10 GB na social media (YouTube i Tik Tok). Poza tym Plush nie pobiera transferu za korzystanie z takich aplikacji, jak np. FB czy Messenger! To świetna oferta z umową na czas nieokreślony!

35 pkt. Transfer danych rośnie także w nju mobile i jego pakiecie „Wszystko„. Jeżeli jesteś jego stałym klientem, to Twój Internet zostanie potrojony z bazowych 10 do aż 30 GB! Usługi głosowe i tekstowe w kraju i roamingu UE są oczywiście nielimitowane. Opłata miesięczna wynosi 29 zł. Umowa z operatorem podpisywana jest na czas nieokreślony.

34 pkt. Tym razem bez darmowego roamingu UE (jest tzw. Bonus Krajowy), ale wychodzi jeszcze taniej miesięcznie - tylko 19,99 zł! To oferta Numer 1 od wirtualnego operatora lajt mobile. Od samego początku dostaniesz aż 30 GB transferu danych, a usługi głosowe i tekstowe w kraju są bez limitów. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Podobna oferta do lajta jest też dostępna w Premium Mobile. Jego bezterminowy abonament Freedom2 jest nieco droższy, bo kosztuje 24,70 zł, a warunki krajowe (brak RLAH) są takie same, nie licząc wielkości transferu. Ten wynosi 20 GB miesięcznie. Umowa podpisywana jest oczywiście na czas nieokreślony.

31 pkt. Tylko kilka groszy więcej kosztuje abonament No Limit10 GB. Propozycja Multimedii zapewnia nielimitowane połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y oraz transfer wielkości 10 GB. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych ofert z samą kartą SIM, również i tym razem umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

Rabaty nawet -70% na EURO RTV AGD ->

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (34 pkt).

2. miejsce ex aequo - Solo L (33 pkt).

2. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 75 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo - Plus.80 (32 pkt).

5. miejsce - T-Mobile - L (30 pkt).

34 pkt. Bez zmian również na czele abonamentów z telefonem - tu wygrywa Plush ABO 15 GB, który oferuje to samo, co jego bezterminowy odpowiednik z samym SIM-em. Różnica - tu umowa trwa 24 miesiące, a transfer 15 GB nie rośnie wraz ze stażem w sieci. Operator nalicza do niskiego abonamentu 25 zł osobną ratę za smartfona. Za przeniesienie numeru dostaniesz 3 miesiące darmowego abonamentu!

33 pkt. 15 GB + 10 GB na YouTube i Tik Tok, a także darmowe social media to za mało? Wybierz sieć Play i jego pakiet Solo L, w którym dostaniesz aż 70 GB pakietu internetowego! A to nie wszystko - w cenie otrzymasz nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE, darmową telewizję Play NOW oraz Tidal i Amazon Prime Video za 0 zł przez 6 miesięcy. Abonament zawiera już opłatę za sprzęt, a ceny telefonów zaczynają się od 1 zł!

33 pkt. Od lipca w Planie Mobilnym 75 możliwy jest już zasięg 5G, a od końca sierpnia usługa Video Pass za 0 zł! Dostaniesz w niej za darmo m.in. dostęp do Netflixa, YouTube’a czy vod.pl (+1 pkt w naszym rankingu). Poza tym abonament Orange zapewnia aż 70 GB transferu danych oraz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i roamingu UE. Ceny telefonów od 0 zł na start, a do abonamentu doliczana jest dodatkowa opłata ratalna za urządzenie.

32 pkt. Plus.80 zapewnia duży pakiet 24 GB, ale nie to jest jego najmocniejszą stroną. Do wyboru dostajesz bowiem usługę premium - HBO GO, IPLA z Ligą Mistrzów UEFA lub Tidal za darmo przez całą umowę! Do tego nielimitowane usługi w kraju i za granicą, paczkę minut na rozmowy międzynarodowe i telefony od 1 zł. Do abonamentu doliczana jest osobna rata, a kolejne numery są tańsze o 50%!

31 pkt. Abonament T-Mobile L to kolejna długoterminowa oferta z telefonem operatora z tzw. „Wielkiej Czwórki”. Wyróżnia się ogromnym pakietem internetowym 70 GB! Poza tym T-Mobile zapewnia standard: nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, także za granicą (RLAH). Abonament zawiera opłatę za telefon, którego cena może wynosić tylko symboliczną złotówkę.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce - Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce ex aequo - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

2. miejsce ex aequo - Nowy Plush na kartę (35 pkt).

4. miejsce ex aequo - Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Orange (34 pkt).

38 pkt. W ofertach prepaid to nie Plush, a Plus oferuje jeszcze lepsze warunki! Za 25 zł otrzymasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 10 GB Internetu i bezpłatne social media. W promocji GigaBank niewykorzystany transfer będzie się kumulował - koniec z jego przepadaniem! Pamiętaj jedynie o aktywnym koncie na połączenia wychodzące.

35 pkt. Submarka nju mobile oferuje pakiet „Wszystko” również w wersji „karcianej”. Za 29 zł miesięcznie zyskasz nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS i MMS) oraz 10 GB na start (transfer rośnie do 30 GB!). Zamiast opłacania faktur miesięcznych będziesz musiał doładowywać swoje konto.

35 pkt. Plush chyba pozazdrościł oferty nju mobile, bo jego pakiet jest bardzo zbliżony (prepaidowa wersja abonamentu Plusha ABO 10 GB). Jest jednak nieco tańszy - kosztuje 25 zł miesięcznie, zapewnia nielimitowane usługi, ale tym razem transfer GB nie rośnie dla stałych klientów. Polecamy więc bardziej bezterminowy abonament Plush ABO.

34 pkt. Nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? Jeżeli tak, to najlepszą ofertę na kartę otrzymasz w Mobile Vikings! Jego pakiet Perfekt Match kosztuje tylko 25 zł i zapewnia nielimitowane usługi w naszym kraju. A to nie koniec - jego paczka internetowa 20 GB jest całkiem spora, a jej niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc! I tak w nieskończoność! Świetna oferta na kartę.

34 pkt. Oferta Orange na kartę kosztuje 30 zł, a więc nieco więcej od wcześniejszej konkurencji. Otrzymasz tutaj usługi głosowe i tekstowe bez limitów - nie tylko w Polsce, ale i w roamingu UE. Poza tym zyskasz 15 GB standardowego transferu, a za doładowanie konta kolejne gigabajty w bonusie!

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (40 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

40 pkt. Szukasz oferty dla par? Postaw na Plush Duet 10 GB! W pakiecie dostaniesz to samo, co w ofercie indywidualnej, lecz w niższej cenie. Nie zapłacisz za 2 numery 50 zł, lecz tylko 40 zł. Oznacza to oszczędność -10 zł każdego miesiąca! Umowa bezterminowa.

35 pkt. Oszczędności dla duetów znajdziesz też w abonamencie lajt mobile. Jego topowa oferta lajtDUET MEGA kosztuje już sporo - bo 74,98 zł za 2 osoby - to jednak otrzymasz w niej aż 300 GB na każdą osobę! Jeżeli macie naprawdę bardzo duże wymagania, to nie ma o czym myśleć. Należy jedynie pamiętać, że lajt mobile oferuje nielimitowane usługi tylko w kraju, bez RLAH.

34 pkt. Oczekujesz przede wszystkim niskich rachunków? W duecie nju mobile drugi numer kosztuje tylko 9 zł, a więc za całość tylko 38 zł! Wychodzi więc jeszcze taniej niż w Plush Duet. W porównaniu do 2 oddzielnych abonamentów nju zyskujesz miesięcznie aż 20 zł, niestety tym razem transfer będzie dzielony na obie osoby - na szczęście paczka GB rośnie ze stażem. Umowa bezterminowa.

34 pkt. A skoro o oszczędności mowa, to lajt mobile nie zapomina o bardzo tanich ofertach. Jego lajtDUET Nr 1 z 2 kartami SIM kosztuje miesięcznie tylko 36,98 zł. W tej cenie dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (tylko w Polsce - w UE jest darmowy limit tylko 50 minut/50 SMS-ów) i 30 GB na osobę! Umowa bezterminowa.

31 pkt. Nieco niższe rabaty oferuje Premium Mobile, a więc operator zyskujący najwięcej klientów na drodze migracji numerów! Jego ofertach Freedom dla Dwojga + to połączenie 2 ofert Freedom2. Za 2 numery zapłacisz tylko 44,40 zł. W tej cenie otrzymasz połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y bez żadnych ograniczeń w kraju i 20 GB na głowę. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 - 1 pkt za dostarczenie 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Marcin SzermańskidrenUkiGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

Brakuje oferty sieci Otvarta

Uki
Gość
Uki

Myślę że zapomnieliście cię o nowej Heyah 0_1.

dren
Gość
dren

Virgin Mobile nie zrzuciło się na tą reklamę?

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów