Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Wrzesień 2019

29

W poprzedniej odsłonie naszego rankingu odnotowaliśmy dwa debiuty nowych pakietów. Jak będzie tym razem? Czy operatorzy wrócili już z wakacji, a może większe zmiany dopiero na nas czekają? Przekonajcie się, czy sieci komórkowe – nie licząc szkolnych promocji – zaskoczyły większą nowością w swoich ofertach.

Oferty aktualne na 30.08.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo – T-Mobile – M (31 pkt).

5. miejsce – Solo L (30 pkt).

Na szczycie bez zmian. Najwięcej punktów w naszym rankingu abonamentu z telefonem otrzymuje Plush ABO 15 GB. Pakiet operatora oferuje m.in. nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 25 GB (z czego 10 przeznaczone dla YouTube’a), darmowe social media czy darmowy roaming UE. Często to właśnie ta oferta wypada najtaniej ze wszystkich ofert bez limitu z telefonem. Opłaty startowe za smartfona zaczynają się od 1 zł, a do abonamentu 25 zł doliczana jest (jak w macierzystym Plusie) rata za sprzęt. Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Bardzo blisko jest pakiet Plus.80. Generalnie w skali całej umowy abonament ten wypada drożej od poprzedniego Plusha, ale zapewnia jeszcze lepsze warunki: oprócz połączeń bez limitu, aż 24 GB na pełnej prędkości, darmowy roaming UE i paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe z Polski do Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Do wyboru są również usługi premium – HBO GO, Liga Mistrzów UEFA z IPLA lub Tidal. Wybrana usługa będzie oferowana za darmo przez całą umowę! Abonament Plusa kosztuje 70 zł miesięcznie, ale i w jego przypadku pobierana jest osobna rata za urządzenie. Świetna wiadomość dla rodzin – kolejne karty SIM są tańsze o 50%!

Plan Mobilny 55 to jeden z 4 nowych abonamentów Orange, jakie zadebiutowały na rynku w maju bieżącego roku. Pomarańczowy operator zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, darmowy roaming UE i 15 GB transferu na pełnej prędkości (jeszcze w kwietniu było to tylko 10 GB). Co więcej, przez pierwsze 3 miesiące będziemy mogli korzystać bezpłatnie z usługi Music Pass, na którą składa się Tidal, Spotify, Deezer, Polskie Radio, Amazon Music oraz Apple Music. Także Orange pobiera osobną ratę za telefon – jej wysokość zależy naturalnie od klasy sprzętu (ceny telefonów od 0 zł). Możliwe jest skonfigurowanie pakietu rodzinnego – kolejne numery są tańsze o 20 zł. Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

T-Mobile jest kolejnym operatorem, który powiększył pakiet internetowy w swoim abonamencie. Jego propozycja T-Mobile – M oferuje podobne warunki, co Orange: nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, 15 GB transferu, darmowy roaming UE, ale bez usługi Music Pass. W T-Mobile można jednak opcjonalnie dokupić Netflixa. W przeciwieństwie do poprzednich pakietów, tym razem abonament zawiera już opłatę za smartfona, nie są więc pobierane osobne raty za sprzęt. T-Mobile oferuje wiele konfiguracji cen – im tańszy telefon w opłacie startowej, tym wyższe rachunki miesięczne i na odwrót.

Play Solo L oferuje bezsprzecznie największy pakiet internetowy w Polsce wśród naszej piątki, ale tylko w kraju. Od pewnego czasu fioletowy operator nie zapewnia już darmowego transferu w roamingu UE. W zamian otrzymamy bardzo dobre warunki krajowe – oprócz oczywistych minut, SMS-ów i MMS-ów bez limitu, również świetne dodatki. Należą do nich telewizja Play NOW za darmo przez całą umowę z operatorem, a także bezpłatny Tidal przez pierwsze 6 miesięcy. Dodatkowo można wybrać wiele opcjonalnych usług i pakietów. Podobnie jak T-Mobile, Play nie pobiera opłaty ratalnej za telefony, a ich ceny zaczynają się od 1 zł. Operator obniża ceny w ofercie Play Pokolenia, a za przeniesienie numery dostaniemy 6 miesiące darmowego abonamentu.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

Plush z najlepszą ofertą na rynku? W pakiecie Plush ABO 10 GB otrzymamy nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE i szereg bonusów. Po pierwsze, transfer rośnie dla stałych klientów z 10 do 20 GB. Kolejna paczka 10 gigabajtów jest przeznaczona na korzystanie z serwisu YouTube, a to nie wszystko. Plush zapewnia darmowe social media, HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące i rabat -10 zł dla par (za 2 karty SIM). Abonament kosztuje tylko 25 zł miesięcznie, a umowa podpisywana jest w umowie bezterminowej.

Niewiele gorszy (a pod niektórymi względami nawet lepszy) będzie nju mobile z aktywną usługą „Wszystko”. Jest to nieco droższy abonament – jego koszt wynosi 29 zł. Podstawowe usługi są na tym samym poziomie, ale nju zapewnia dla wiernych klientów jeszcze większy bonus. Transfer za staż rośnie nie do 20, lecz do 30 GB! Poza tym nju mobile wychodzi taniej w duetach, gdzie druga karta SIM kosztuje 9 zł. Brakuje jednak osobnej paczki na YouTube, darmowych aplikacji internetowych, a transfer w ofercie dla par jest wspólny. Umowa na czas nieokreślony.

Lajt Mobile ma 2 asy w rękawie. Po pierwsze, jego oferta Numer 1 jest jeszcze tańsza (tylko 19,99 zł miesięcznie), po drugie zaś oferuje o samego początku aż 30 GB! W nju mobile tyle otrzymamy po 2 latach stażu. Ten wirtualny operator oferuje w zasadzie wszystko, oprócz darmowego roamingu UE, lecz w zamiast dostaniemy tzw. Bonus Krajowy. Jest to jednak świetna oferta z nielimitowanymi minutami, wiadomościami SMS/MMS do wszystkich krajowych sieci. Lajt Mobile oferuje umowę bezterminową.

Abonament Red Bull Mobile pod względem ceny wypada tak samo jak nju mobile. Ale nie tylko – otrzymamy więc nielimitowane minuty, SMS-y i multimedialne MMS-y bez limitu do wszystkich sieci, również w ramach roamingu UE. Jeżeli jednak szukamy czegoś więcej, to zabraknie bonusów za staż czy dla par, z drugiej strony niewykorzystany transfer w RBM przechodzi na kolejne 2 miesiące, co zawsze jest miłym dodatkiem. Również i w przypadku tego operatora umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Premium Mobile dysponuje ofertą dość podobną do Lajt Mobile, jest ona jednak nieco droższa i zapewnia mniejszą paczkę internetową. Freedom2 kosztuje niecałe 25 zł i oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, a także od razu 20 GB transferu danych. Dla porównania, wcześniejszy Plush daje tyle do 2 latach stażu. Ten wirtualny operator nie oferuje bezpłatnego roamingu UE, ale dostaniemy w nim rabaty dla par. Ponownie umowa jest bezterminowa, co oznacza, że można z niej zrezygnować w każdej chwili.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Orange bez limitu 25 GB (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

Najwięcej punktów wśród ofert na kartę uzbierał Lycamobile. Pakiet tego wirtualnego operatora, Do Wszystkich S, zapewnia nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE oraz aż 30 GB! Co więcej, niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc. W tej ofercie za jedyne 20 zł brakuje jedynie MMS-ów, które nie są w ogóle obsługiwane w tej sieci. Mimo to „na papierze” pakiet Lycamobile wygląda bardzo dobrze.

Dla wielu jednak i tak korzystniejszą ofertą będzie Viking 25 No Limit. W przeciwieństwie do Lycamobile tym razem nie otrzymamy darmowego roamingu UE, ale siła Mobile Vikings tkwi gdzie indziej. Operator umożliwia „zbieranie” niewykorzystanych gigabajtów, lecz w tym przypadku kumulacja trwa w nieskończoność. Można więc uzbierać olbrzymie ilości GB! Żeby uzbierany transfer nie przepadł, należy zadbać o ważność konta – warto więc aktywować usługę autodoładowanie. To bardzo dobra oferta krajowa.

Jeżeli potrzebujemy dużej paczki internetowej, to dostaniemy ją również w Orange. Pakiet operatora za 25 zł oferuje bardzo dużo, lecz bez nielimitowanych MMS-ów (koszt 40 gr za jedną wiadomość multimedialną). Część oferowanej paczki danych pochodzi z promocji za doładowanie konta. To jeszcze nie wszystko – po aktywacji pakietu cyklicznego Orange dodaje co miesiąc 1 GB gratis! Rozmowy i SMS-y są oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci.

Virgin Mobile to kolejna atrakcyjna oferta na kartę i kolejna bez nielimitowanych MMS-ów, z których i tak coraz rzadziej korzystamy. W zamian otrzymamy darmowe social media. Mowa o pakiecie #GigaDaje wirtualnej sieci Virgin Mobile, który kosztuje tyle samo, co wcześniejszy Mobile Vikings i Orange. W tym przypadku operator nagradza swoich klientów za staż, przez co transfer rośnie z 15 do 30 GB. Znacznie więcej można jednak uzbierać u jego konkurentów za 25 zł.

Jeszcze przed wakacjami pakiet Niewyczerpalne Wszystko od a2mobile mógł cieszyć się pierwszym miejscem w naszym rankingu ofert na kartę, ale po wycofaniu RLAH (darmowe warunki roamingu UE) spadł na dalszą pozycję. Jest to jednak wciąż bardzo dobra oferta dla osób korzystających z telefonu w kraju. Dostaniemy więc m.in. nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, darmowe aplikacje internetowe (social media) i usługę Wi-Fi Calling. Cena zmodernizowanego pakietu wynosi obecnie 24,90 zł.


>>> Oferty na kartę <<<


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

29
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
17 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
WojtekmichhałRemikMarcin SzermańskiArturo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

„Lajt Mobile oferuje umowę bezterminową.” A w tabelce jest 24 miesiące????

Dawid
Gość
Dawid

Hej,
A co uważacie o ofercie Orange Flex?, wydaje się bardzo interesująca :)

Wiktor
Gość
Wiktor

Jak osiągnąć w Orange na kartę 7zł/mc za 5,5 GB internetu?

Milky
Gość
Milky

Uwaga – przy przenoszeniu dotychczasowego numeru telefonu od dotychczasowego operatora do Plush Abo abonament w Plush Abo jest płatny JUŻ OD DNIA PODPISANIA UMOWY, a nie dopiero od dnia, w którym numer ten zostanie przeniesiony. Czyli jeśli np. mam umowę z dotychczasowym operatorem do 15 listopada i w dniu 10 września podpiszę umowę o przeniesienie numeru do Plush ABO, to abonament w Plush naliczają mi od 10 września, chociaż numer zostanie do nich przeniesiony dopiero 16 listopada!!! Żeby nie było, że klient płaci za nic, to teoretycznie na ten okres przejściowy Plush przydziela tzw. tymczasowy numer telefoniczny, z którego klient… Czytaj więcej »

Olek
Gość
Olek

u mnie też tak jest i nic z tym nie można zrobić zwłaszcza, że nie informują o tym fakcie

Andzej
Gość
Andzej

Czy są w Poslce sieci które nie blokują wykonywania połączeń przy wyzerowaniu salda konta w ofercie na kartę? Przecież zapłaciłem np. 25zl za pakiet nielimitowanych rozmów.

Igor
Gość
Igor

W Lycamobile jak masz pakiet z nielimitowanymi połączeniami, to możesz z niego korzystać przez 30 dni + 90 dni jest ważność konta nawet bez doładowań. Wystarczy wydać kilka groszy by stan konta się zmienił i wtedy 90 dni liczą się od początku

Bartłomiej
Gość
Bartłomiej

W a2mobile (już premium mobile) na kartę jak doładujesz telefon to przez rok możesz wykonywać połączenia, a ponad rok (możliwe, że 14 miesięcy) odbierać. Nie znam odpowiedzi dokładnie na Twoje pytanie, aczkolwiek jest to bardzo możliwe, że tam będziesz mógł. Ogólnie polecam tego operatora – całą rodzinę tam przeniosłem.

Alan
Gość
Alan

Nie wiem na co komu płacić i kumulować te petabajty do internetu skoro większośc czasu i tak spędzamy w zasiegu domowego routera lub jakiegos hot-spota. Najważniejsza zawsze będzie CENA i tutaj na pierwsze miejsce wybija się A2mobile za 16 zł (sms/mms 10 gr ale kto dzis wysyła smsy? Mamy whatsappa, messengera, itp)

Anatolia
Gość
Anatolia

Prawda a2mobile dominuje w tej kwestii. Osobiście też oceniam na plus bo odkąd jestem w a2 nie miałem żadnych problemów.

Bartłomiej
Gość
Bartłomiej

Również polecam

Maku
Gość
Maku

Mam gorąca prośbę do autora, bo o tym czy dana oferta ma darmowy roaming w UE dowiadujemy się dopiero z opisu, a nie z tabelki, czy można by fakt darmowego roamingu uwzględniać w tabelce? Bo to, czy jest internet w UE zaznaczono jako NET-EU a roaming? Pozdrawiam

rjdjfh
Gość
rjdjfh

Dobry pomysł

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie czaje jednej rzeczy – oferty na karte jak np. PLUSH za 25zl mam roaming tzn 100minut łacznie na rozmowy odebrane jak i wykonywane 512mb internetu i za free sms/mms bez limitu. A gdzie to jest ujęte w ofercie – nie ma. To zmiencie….

Y Z
Gość
Y Z

Orange bez limitu 25 GB za 25 zł/31 dni – czy ta oferta jest nadal aktualna? Na stronie Orange jest podobna oferta, ale za 30 zł (15GB + 1GB kumulowane co miesiąc + X GB zależnie od kwoty doładowania). Nawet jak się pogrzebie na ich stronie, to można znaleźć informacje dla tych, którzy chcą przejść do Orange (bez wychodzenia z domu) i jest tam kwota 25 zł/15 GB, ale po kliknięciu na „Przenieś numer” pojawia się oferta tylko 30 zł/31 dni.
Oferty na 25 GB w ogóle nie ma na stronie Orange.

Y Z
Gość
Y Z

Właśnie zmienili z 25 zł na 30 zł na powyższej stronie.
Czekam zatem na aktualizację rankingu. :-)

Remik
Gość
Remik

Wg mnie ta oferta jest nadal ale jest to flex i powinien być traktowany jako abonament

AXX
Gość
AXX

Od 2000 roku przerobiłem wszystkie sieci komórkowe w Polsce (nie licząc niektórych małych wydmuszek) i to te główne po kilka razy. Z całą stanowczością mogę powiedzieć, że w Polsce nie ma dobrej sieci – jest dno i metr mułu. Miałem i abonamenty i na kartę. Tak tylko pokrótce: – Plus przez wiele lat był z ofertą sto lat za murzynami, w końcu zaczęli dawać fajne oferty, ale co z tego jak zasięg mają na poziomie TM/Oragne z przed 10 lat. – a2mobile ma ofertę najlepszą jaką można sobie wymarzyć, ale co z tego skoro zasięg j/w. Mam w rodzinie kilka… Czytaj więcej »

michhał
Gość
michhał

dziekuje :)

Arturo
Gość
Arturo

A otvarta gdzie!!? Mają ofertę lepszą ale nie płacą za reklamę?

Wojtek
Gość
Wojtek

Nierzetelny ranking. Np. sieć Nju po 6 miesiącach podwaja ilość GB i dalej ze stażem do dwóch lat jeszcze dokłada a tego nie ma w opisie oferty.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów