Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Kończy się 2020 rok, ale czy operatorzy komórkowi przygotowali coś specjalnego na styczeń? A może „wykrwawili” się w bitwie na świąteczne przeceny oraz bonusy i nie mają niczego nowego w swojej ofercie? Przekonajcie się sami! Oto nasz najnowszy (i pierwszy w Nowym Roku) ranking najlepszych ofert komórkowych!

Oferty aktualne na 23.12.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Promocje świąteczne operatorów GSM ->


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce ex aequo – Numer1 (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – O! Swobodna! (33 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 10 GB uzbierał najwięcej punktów w ofercie bez telefonu. Jego abonament kosztuje tylko 25 zł. Plush zapewnia m.in. usługi w Polsce i zagranicą no limit, 10 GB na start (dla stałych klientów rośnie do 20 GB!), następne 10 GB transferu na YouTube i Tik Tok i darmowe aplikacje internetowe. To świetna oferta z umową na czas nieokreślony!

35 pkt. Bardzo podobnie prezentuje się nju mobile i jego pakiet „Wszystko„, w którym dostaniesz zbliżone warunki umowy. Co prawda abonament jest droższy (29 zł), ale bazowy transfer 10 GB rośnie ze stażem w sieci do aż 30 gigabajtów. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane, również w roamingu UE, a od stycznia 2021 także w Wielkiej Brytanii. Brak tu jednak darmowych social mediów, ale umowa jest bezterminowa.

Zobacz też: roaming UK w Orange

33 pkt. Pakiet Numer 1 jest jeszcze tańszy – kosztuje tylko 24,99 zł, choć jeszcze początkiem listopada cena wynosiła 19,99 zł. Wirtualna sieć lajt mobile oferuje bardzo dobre warunki w kraju – nielimitowane minuty i SMS-y/MMS-y do wszystkich i aż 30 GB transferu na start! Nie musisz czekać, aby uzbierać taką paczkę danych. Umowa jest bezterminowa, ale brak w niej RLAH (roam like at home) – jest za to tzw. Bonus Krajowy.

32 pkt. Dla wielu świetną ofertą będzie propozycja sieci OTVARTA. Bezterminowy pakiet O! Swobodna! zapewnia usługi krajowe bez limitu i 21 GB transferu. Dla przenoszących numer jest to aż 31 GB! Nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE, ale jest Pakiet Wakacyjny z bezpłatnymi minutami – możesz go aktywować dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

31 pkt. Freedom2 to kolejny abonament z umową na czas nieokreślony! Polacy uwielbiają przenosić numery do wirtualnego operatora Premium Mobile. Nic dziwnego – jego abonament za 24,70 zł zapewnia nielimitowane usługi do wszystkich krajowych sieci i 20 GB transferu na miesiąc. Podobnie jak w lajt mobile i OTVARTA, również tutaj nie ma darmowego roamingu UE (RLAH).

Przejdź do promocji RTV EURO AGD ->

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 75 (33 pkt).

4. miejsce – Plus.85 (32 pkt).

5. miejsce – T-Mobile – L (30 pkt).

34 pkt. Plush króluje również w abonamencie z telefonem. Jego pakiet Plush ABO 15 GB ponownie kosztuje tylko 25 zł, ale do tej kwoty doliczana jest osobna rata za sprzęt. Abonament trwa 2 lata, a telefon spłacasz (do wyboru) przez 2 lub 3 lata. W abonamencie dostaniesz darmowe usługi w Polsce i roamingu UE, 15 GB (+10 GB na YouTube i Tik Tok) i darmowe social media. Za przeniesienie numeru zyskasz 3 miesiące abonamentu za darmo.

33 pkt. Pakiet Solo L to topowy abonament sieci Play. Zapewnia aż 70 GB transferu, ale nie tylko! Minuty, SMS-y i MMS-y są tu oczywiście nielimitowane do wszystkich (także w UE), a oprócz tego dostaniesz telewizję Play NOW na całą umowę oraz Tidal Amazon Prime Video na 6 miesięcy za darmo! Operator oferuje wiele wariantów Solo L (od 80 do 275 zł), a ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki.

33 pkt. 70 GB pakietu internetowego zapewnia też Plan Mobilny 75 od Orange Polska. Abonament kosztuje 75 zł, ale (jak np. w Plushu czy Plusie) doliczana jest do niego osobna rata za telefon. Orange zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i roamingu UE (od stycznia 2021 także w Wielkiej Brytanii!) oraz pakiet Video Pass za darmo przez całą umowę! Dostaniesz w nim dostęp np. do Netflixa czy HBO GO! Bardzo często operator nie pobiera za smartfona ani złotówki – opłata startowa wynosi 0 zł.

Zobacz też: roaming UK w Orange, wyprzedaż telefonów w Orange

32 pkt. Abonament Plus.85 da Ci jeszcze więcej, bo aż 72 GB transferu danych! Poza tym operator zapewnia także Tidal za 0 zł przez całą umowę. Oprócz tego dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (w Polsce i roamingu UE) i paczkę 120 minut na połączenia międzynarodowe w UE. Opłaty startowe za smartfony i telefony zaczynają się od 1 zł.

31 pkt. Nie mogło być inaczej – abonament T-Mobile L również oferuje 70 GB comiesięcznego transferu danych. Oprócz tego operator zapewnia usługi bez limitu w Polsce i za granicą (RLAH) i – wzorem sieci Play – abonament w różnych wariantach cenowych. Im tańszy telefon, tym droższy abonament i odwrotnie. Opłaty startowe za smartfony zaczynają się od kilku złotych.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce ex aequo – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush na kartę (35 pkt).

5. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

38 pkt. A jak wyglądają prepaidy, a więc klasyczne oferty na kartę? Najwięcej punktów uzyskał pakiet Plusa za 25 zł. Dostaniesz w nim usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) bez limitu, 10 GB Internetu i darmowe social media. W promocji GigaBank będziesz mógł kumulować niewykorzystany transfer GB na kolejny miesiąc! Ważne przy tym, aby zachować ważne konto na rozmowy wychodzące.

36 pkt. Nowość T-Mobile, która zadebiutowała na rynku w październiku 2020. Koszt miesięczny pakietu to 30 zł, a otrzymasz w nim usługi bez limitu i aż 30 GB transferu. Jednak to, co wyróżnią tę ofertę, to usługa Supernet Video DVD – dostaniesz w niej darmowy dostęp m.in. do Netflixa, Amazon Prime Video czy playera!

35 pkt. Karciana wersja pakietu „Wszystko” zapewnia niemal to samo, co bezterminowy abonament. Cena jest ta sama (29 zł), usługi bez limitu, a transfer rośnie z 10 do 30 GB! Różnice to sposób płatności – zamiast opłacać faktury, tutaj należy doładowywać konto swojego telefonu.

35 pkt. Tak samo jest z Plushem na kartę – jego oferta na kartę za 25 zł to kalka Plusha ABO 10 GB. Tym razem różnice między prepaidem a abonamentem są znacznie większe – brak tu bonusu internetowego za staż. Mimo to jest to (na tle wielu innych pakietów na kartę) bardzo dobra propozycja.

34 pkt. Dla tych osób, które nie potrzebują darmowego roamingu UE, prawdopodobnie najlepszą ofertę znajdą w Mobile Vikings! Pakiet Perfekt Match za 25 zł oferuje nielimitowane usługi w Polsce i 20 GB comiesięcznego transferu. Uwaga – niewykorzystane gigabajty przechodzą na kolejne miesiące – i tak w nieskończoność! Mobile Vikings nie daje wtedy limitu GB. Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, aby uzbierany transfer nie przepadł!

Zobacz też: 100 GB na start w Mobile Vikings

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (40 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

40 pkt. Szukasz oferty z 2 numerami? Wybierz Plusha Duet 10 GB, a zaoszczędzisz przez rok 120 zł! Oferta to nic innego, jak połączone 2 abonamenty Plush ABO 10 GB (no limit, rosnący transfer, darmowe social media). Tym razem rachunki na osobę wynoszą nie 25, a 20 zł. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Jeszcze taniej jest w nju mobile dla duetów! Druga karta SIM kosztuje tylko 9 zł, a więc o 20 zł taniej! Za 2 osoby zapłacisz tylko 38 zł miesięcznie. Operator nju zapewnia nielimitowane usługi, transfer rosnący z 10 do 30 GB, lecz tym razem pakiet internetowy nie jest osobny jak w Plushu, lecz współdzielony na obie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Jeżeli szukasz przede wszystkim bardzo dużego pakietu internetowego, a niekoniecznie oszczędności, to wybierz lajtDUET MEGA! Cena wynosi 74,98 zł, ale w zamian zyskasz nielimitowane usługi w Polsce i aż 300 GB transferu na osobę! W ofercie brak darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

33 pkt. Wirtualny operator lajt mobile oferuje też nieporównywalnie tańsze pakiety, jak np. lajtDUET Nr 1. Za 44,98 zł otrzymasz nielimitowane usługi w kraju (bez darmowego roamingu UE) i aż 30 GB na każdą osobę. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Połączenie 2 abonamentów Freedom2 oznacza rabat w wysokości 5 zł na miesiąc. Łącznie za 2 karty SIM zapłacisz 44,40 zł, a więc 60 zł taniej niż 2 oddzielne abonamenty. Premium Mobile oferuje w ofercie rodzinnej m.in. nielimitowane usługi w kraju i 20 GB na każdą osobę. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

19
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
YwonadawanaholinMarcin SzermańskiArtur Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Anonim
Gość
Anonim

A gdzie Orange Flex?

Mariusz
Gość
Mariusz

Ceny na stronach operatorow nieadekwatne do ceny w porownywarce.

linka
Gość
linka

trochę jestem zdziwiona, ze Otvarta znalazła się w swoim rankingu na 4 miejscu. Jak dla mnie ich oferta bije na głowę pozostałe.

Arek
Gość
Arek

t mobile pozytywnie mnie zaskakuje czesto neta daja za free :)
youtube bez limitu i inne portale ;)
mowa o karcie za 30 zl

Stella
Gość
Stella

A u mnie żaden mobilny nie działa przyzwoicie testowaliśmy wszystko.
Jedyna opcja to lokalny dostawca : AirMAX.pl
Praca zdalna , dzieci szkoła, monitoring wszystko działa stabilnie.
Polecamy 
Pozdrawiam Stella

Tomek
Gość
Tomek

A gdzie oferta LycaMobile?

Jakub
Gość
Jakub

Właśnie. Przecież bile całe to tałatajstwo na głowę…

jakub
Gość
jakub

O LYCAMOBILE ani słowa? Przecież bije wszystkie te oferty na głowę…

jacuś picuś
Gość
jacuś picuś

czemu nie ma oferty canal + gdzie najniższy abonament za 9.99?

Artur
Gość
Artur

Panie Redaktorze,
Niech Pan uaktualni dane. W ofercie duet Plush Abo za dwa abonamenty zapłacimy 50 zł. a nie 40 zł. jak Pan napisał. Proszę sprawdzić. Teraz w rankingu powinien trochę spaść. Nie forujcie tak tej oferty!

holin
Gość
holin

Fajnie, ze w zestawieniu pojawiła się sieć Otvarta. Jestem co prawda nowym klientem ale mam tu wszystko czego potrzebuje a przy tym płace niecałe 2 dyszki :)

dawana
Gość
dawana

mieszkam w miejscowości, gdzie najlepiej wypada zasięg Plusa. Nie chciałam jednak przenosić do nich numeru więc podpisałam umowę z siecią Otvarta :) jestem zadowolona, jakośc usług super.

Ywona
Gość
Ywona

a mnie przekonały do Otvartej właśnie te ceny no i brak umowy. Poza abonamentem telefonicznym zdecydowałam się też na ich internet mobilny i przyznam, że spisuje się bez zarzutu.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów