Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Październik 2018

22

Ostatni miesiąc III kwartału 2018 roku nie obfitował w wiele zmian w segmencie ofert komórkowych. Na pewno należy wyróżnić wprowadzenie promocji za przeniesienie numeru do Play (6, a nawet 9 miesięcy darmowego abonamentu!) oraz obniżenie ceny topowego pakietu Lajt Mobile z 36,99 do 29,99 zł. Jak prezentują się pozostałe oferty? Zapraszamy na nasz najnowszy ranking indywidualnych ofert komórkowych.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 01.10.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo - Solo L (31 pkt) - nowość.

2. miejsce ex aequo - Supernet T2 20 GB (31 pkt).

2. miejsce ex aequo - Plus. 60 (31 pkt).

5. miejsce - Plan Wzbogacony (30 pkt).

Najtaniej z abonamentów z telefonem wypada Plush ABO 15 GB, który jednocześnie zdobywa najwięcej punktów w naszym zestawieniu. Pamiętajmy jednak, że 25 zł miesięcznie (600 zł przez 2 lata) to nie całość kosztów, bowiem operator pobiera osobną ratę za telefon. Jej wysokość zależna jest od klasy sprzętu i wynosi zwykle 20-30 zł. Plush zapewnia w swoim abonamencie nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 15 GB Internetu (oraz dodatkowe 10 GB na YouTube’a) i darmowe social media. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Nowość w naszym zestawieniu, a więc pakiet Solo L od sieci Play. Jest on dostępny od 80 zł i w jego cenie zawiera się już opłata za telefon. Fioletowy operator zapewnia w nim usługi głosowe i tekstowe bez limitów, a także aż 30 GB transferu na pełnej prędkości (dalej do 1 Mb/s). Ponadto otrzymamy liczne bonusy: rozszerzony pakiet Play TV, darmowy Tidal na 24 miesiące oraz HBO GO i Showmax na 6 miesięcy. Za przeniesienie numeru nie będziemy musieli płacić rachunków przez pół roku, a gdy wybierzemy telefon ze stajni Samsunga, to rabat obejmuje 9 miesięcy! Wybierając kilka numerów (2 i więcej) na pojedynczym rachunku możesz sporo zaoszczędzić - sprawdź np. ofertę Pokolenia.

Podobną ofertę zapewnia T-Mobile. Jego cena (z telefonem) miesięczna wynosi 89,95 zł, ale dostaniemy mniejszą paczkę internetową - 20 GB na pełnej prędkości. Po ich wykorzystaniu włącza się lejek do 1 Mb/s. Abonament T2 oferuje również nielimitowane aplikacje internetowe. Rozmowy, SMS-y i MMS-y oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci. Za przeniesienie numeru w promocji pierwsze 6 miesięcy będzie nas kosztowało 1 zł.

31 punktów uzyskał również jeden z bogatszych abonamentów Plusa. Różnice tkwią w szczegółach - otrzymamy pakiet 12 GB na pełnej prędkości, a także darmowy przez pierwszy miesiąc HBO GO. W Plusie.60 naliczane są osobne raty za telefon, a więc rachunki miesięcznie nie zamkną się w kwocie 50 zł. Ich ceny w opłacie startowej są jednak bardzo atrakcyjne, nierzadko kosztują 0 zł. Za przeniesienie numeru Plusa nagradza darmowym abonamentem przez 6 miesięcy. Kolejny bonus czeka w ofertach rodzinnych - kolejne karty SIM są tańsze o 50%!

Plan Wzbogacony to topowy abonament Orange. Pod wieloma względami przypomina wcześniejszego T-Mobile T2 (20 GB danych bez ograniczeń prędkości), jednak do kwoty 69,99 zł należy doliczyć osobną ratę za smartfona. Pod tym względem znacznie bardziej przypomina Plusa czy Plusha. Uwaga - niektóre modele są spłacane w promocji tylko w 18 ratach, a nie standardowych 24! Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane do wszystkich sieci. Za przeniesienie numeru nie będziemy opłacać abonamentu przez 6 miesięcy. Drugi numer w pakiecie duet jest tańszy o 20 zł, co oznacza oszczędność aż 480 zł w skali całej umowy.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko - nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce - Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo - Lajtowy Hit (31 pkt).

Plush ABO 10 GB to niezwykle atrakcyjny (zwłaszcza dla cierpliwych) pakiet abonamentu bez telefonu. Za jedyne 25 zł otrzymamy rozmowy, wiadomości SMS i MMS bez limitów oraz 10 GB pakietu danych. Transfer rośnie dla stałych klientów aż do 20 GB. Ponadto Plush zapewnia darmowe social media i dodatkowe 10 GB na YouTube’a. Mimo, że podstawowa cena pakietu jest niska, to dla par Plush Duet obniża cenę o kolejne 10 zł - w takiej konfiguracji jedna karta SIM będzie kosztować nie 25, lecz tylko 20 zł. Umowa bezterminowa.

W nju mobile dostaniemy bardzo podobne warunki. Co prawda pakiet Wszystko - nie więcej niż 29 zł jest o 4 zł droższy, ale transfer danych rośnie aż do 30 gigabajtów. Z drugiej strony nju nie zapewnia bezpłatnych aplikacji internetowych, jak FB czy Messenger, a które dostaniemy we wcześniejszych Plushu. Mimo tego braku i tak mamy do czynienia ze znakomitą ofertą. Świetna wiadomość dla par - drugi numer ramach jednej umowy kosztuje tylko 9 zł! Umowa bezterminowa.

Red Bull Mobile również oferuje pakiet bez telefonu za 29 zł. RBM SieMa 29 jest jednak skromniejszy od poprzedniej dwójki. Co prawda rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci również są nielimitowane, ale brak w nim bonusów za staż i dla par. To, co wyróżnia ten pakiet, to kumulacja niewykorzystanego transferu na następne 2 miesiące. Umowa bezterminowa.

Dla wielu będzie to najlepsza oferta. Pakiet Freedom2 od Premium Mobile w niskiej cenie zapewnia nielimitowane usługi tekstowe i głosowe, a do tego aż 20 GB. I to od razu, a nie po miesiącach stażu, jak w Plushu czy nju! Oferta traci jednak na punktacji przez brak darmowego roamingu UE - jeżeli często wyjeżdżasz, to jego brak może być uciążliwy. Niemniej jednak jest to zdecydowanie - obok planu Freedom3 z 30 GB - zdecydowanie jedna z najlepszych ofert krajowych. Operator oferuje również oferty duet i rodzinne (Freedom dla Dwojga i Freedom dla Trojga), w których opłaty za poszczególne numery wychodzą jeszcze taniej. Umowa bezterminowa.

Lajt Mobile nieco obniżył cenę swojego pakietu Lajtowy Hit. Od końca września 2018 jego cena zamyka się w 30 zł, choć wciąż jest to drożej od Plusha czy Premium Mobile. Wirtualny operator zapewnia aż 30 GB transferu, lecz brakuje nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne. Można je jednak dokupić za osobne 2 zł. Istnieje możliwość zawarcia bezterminowej umowy.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce - Viking 25 No Limit (35 pkt).

1. miejsce ex aequo - Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

3. miejsce - Orange 25 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo - Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

4. miejsce ex aequo - nju 29 (32 pkt).

Najwięcej punktów w segmencie ofert na kartę zdobył pakiet Viking 25 No Limit. Za jedyne 25 zł otrzymamy nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, a także 15 GB danych. Aplikacje Facebook i Messenger nie konsumują naszego transferu, ale największą zaletą Mobile Vikings jest nieograniczone kumulowanie transferu na następne miesiące! Aby ekstra środki nie przepadły, należy jednak nie zapomnieć o doładowaniu karty. Warto więc włączyć usługę autodoładowanie. Minusem dla niektórych może być brak darmowego roamingu UE.

Równie dobrą ofertę dostaniemy w a2mobile. Jest tańsza, bo kosztuje tylko 19,90 zł, ale zapewnia równie wiele. Pakiet Niewyczerpalne Wszystko daje nam objętościowo nieograniczony Internet (ale jego prędkość jest ograniczana już po wykorzystaniu pierwszych 5 GB), darmowe social media (4 darmowe aplikacje, w tym m.in. FB i Messenger) i usługę Wi-Fi Calling. Niewykorzystany transfer nie przechodzi na kolejne miesiące - to zapewnia tylko Mobile Vikings.

Osoby potrzebujące dużej paczki internetowej powinni również zwrócić uwagę na ofertę Orange. Mając aktywny pakiet cykliczny transfer rośnie o 1 GB po każdym doładowaniu! Podstawowe usługi, a więc połączenia głosowe i SMS-y do wszystkich sieci są oczywiście nielimitowane. Dla niektórych niewielkim minusem może być brak darmowych MMS-ów - koszt każdej wiadomości multimedialnych wynosi 40 groszy.

Dobrą ofertę na kartę ma również Plush. Gdy się jednak na nią z bliska spojrzymy, okaże się, że jest to okrojony pakiet Plush ABO 10 GB. Brakuje w niej bowiem premii GB za staż oraz dla duetów, a kosztuje miesięcznie tyle samo. Kolejna różnica, to brak opłacania rachunków, a konieczność doładowania telefonu, o ile chcemy zachować ważność usług wychodzących. Bardziej polecamy abonament Plusha.

Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku nju mobile. W ofercie na kartę tego operatora komórkowego brakuje bonusów dla par i dla stałych klientów (transfer rosnący z 10 do 30 GB!), a płacimy miesięcznie tyle samo. Również i tym razem radzimy wybrać abonament nju mobile.

Porównaj oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

22
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
LucekJan PierdulskisylwekzolkuszaPawełMarcin z Komórkomatu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ivan Rybalchenko
Gość
Ivan Rybalchenko

A co z zasięgiem sieci u a2mobile (stabilność, jakość i t.d.)?

adonim
Gość
adonim

bardzo dobra. Korzystam z a2mobile od ponad roku (mam dwa ich simy) i sobie chwalę. Problemów miałem…. miałem jakieś problemy z nimi jak dotąd?

zbych
Gość
zbych

Ranking spoko, jednak osobiście brakuje mi rankingu ofert na kartę pre-paid. Czyli podstawowych informacji ile będzie kosztowała minuta połączenia i sms. Jak długo będzie ważne konto jeżeli nie mam zamiaru zasilać i podtrzymywać ofert de facto post-paid. Zróbcie kiedyś ranking mniejszych firm np wwwizzinakartepl co prawda może z uboższą ofertą post-paid ale wciąż mocno konkurującymi stawkami połączeń tak o telefonu na kartę.

Marcin z Komórkomatu
Gość

1/3 z tego rankingu stanowi spis 5 najlepszych ofert prepaid ;) Tyle, że nasze założenia dotyczyły ofert z nielimitowanymi połączeniami głosowymi i tekstowymi oraz z pokaźnym zapasem GB

kincior
Gość
kincior

A Otvarta? 8,99pln dla przenoszących numer. Jedynie internet ograniczony do 6GB i brak roamingu, który można wykupić (pakiet) za 10pln.
Korzysta ktoś?

And
Gość
And

W Orange na kartę jak to jest policzone, że wychodzi Wam 25gb?
Po drugie w Orange też są rozmowy w UE, a zaznaczyliście, że nie ma. Informacja na strinie Orange.

Sebu
Gość
Sebu

A co jest najlepsze jeśli chodzi o
internet w ue?

Jan Pierdulski
Gość
Jan Pierdulski

POPRAWKA do Viking Mobile.
Od października 2018 Messenger i Facebook KONSUMUJĄ główny pakiet internetu.
Viking Mobile zmieniło podejście do FB i ilości treści zamieszczanej na tym portalu.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Rzeczywiście – Mobile Vikings nie oferuje już FB i Messengera, choć przy ich pakiecie internetowym jest to praktycznie nieodczuwalne ;) Niemniej mamy punktację aktualną na 01.10, a zmiany u operatora nastąpiły w ten piątek, a więc 05.10.

zahariasz
Gość
zahariasz

Wydaje mi się, że to niewiele zmieni w tym rankingu. I tak jest dużo giga w ofercie, do tego internet się kumuluje, więc nadal ciężko jest ich przebić

Janusz
Gość
Janusz

a virgin mobile z mini 9. za 9 zeta/miesiac masz 300 min 300 sms i 1giga a za 1 zl mozesz dokupic 1giga. jak dla mnie to jest najlepsza oferta dla Janusza.

smkris
Gość
smkris

Śledzę te zestawienia już od kilku miesięcy i zastanawia mnie, dlaczego w zestawieniach porównawczych nie pojawia się żadna oferta HEYAH? Od pewnego czasu można znaleźć tam dość atrakcyjną ofertę na kartę za 25 zł na 30 dni NO LIMIT rozmowy/SMS/MMS oraz 10 GB internetu a ponadto oferta (z ograniczeniami – jak u konkurencji) na teren UE.

Filip Witkowski (winlinux12)
Gość
Filip Witkowski (winlinux12)

Poza tym ograniczenie prędkości do 15 Mbps spycha tę ofertę mocno w dół

Jan Pierdulski
Gość
Jan Pierdulski

Bez negatywnych emocji – po prostu dziwi mnie jak szybko ludzie się przyzwyczaili do szybkich łączy i nie wyobrażają sobie pracy z takimi prędkościami, jak wspomniane 15Mbps. Ja tak pracuję cały czas, więc dyskomfortu nie odczuwam i jakoś nie narzekam, ale pewnie w jakichś innych zastosowaniach, np. filmy 4k, to pewnie to łącze dostawało by zadyszki.

Arrczi
Gość
Arrczi

Masz podane zasady przyznawania punktacji więc sobie policz.

marian
Gość
marian

czyli bez niespodzianek a2mobile nadal prowadzi

A.
Gość
A.

A to niby w jaki sposób, skoro pierwsze miejsca odpowiednio przypadają: Plush, Plush, Mobile Vikings?

Paweł
Gość
Paweł

Może i najlepsza ale operator słaby technicznie. Brak hd voice gdzie indziej to już standard. Często jest problem ze zrozumieniem rozmówcy co mówi. Ale coś za coś. Cena niska i jakość usług niska.

sylwekzolkusza
Gość
sylwekzolkusza

Jest to najlepsza oferta dla, młodych i osób starszych.

Lucek
Gość
Lucek

ja nie narzekam w a2m na jakość usług

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Zniknęło porównanie ofert dla par?
Szkoda, bo się przy dawało.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Zniknęło, ale możliwe, że tylko tymczasowo ze względu na ograniczenia techniczne. Po zmianie okien wyników tekst byłby o wiele dłuższy z duetami. Kilka zdań na ich temat zamieściliśmy w ich indywidualnych odpowiednikach z odpowiednim przekierowaniem do treści, w których znajdziesz na ich temat więcej szczegółów.
Być może wprowadzimy osobne okna ofert dla duetów – wcześniej mieliśmy standardowe i z kolei wiele osób zarzucało nam, że są podane na nich wyższe (bez rabatów za 2 kartę) ceny.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów