Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Październik 2018

Ostatni miesiąc III kwartału 2018 roku nie obfitował w wiele zmian w segmencie ofert komórkowych. Na pewno należy wyróżnić wprowadzenie promocji za przeniesienie numeru do Play (6, a nawet 9 miesięcy darmowego abonamentu!) oraz obniżenie ceny topowego pakietu Lajt Mobile z 36,99 do 29,99 zł. Jak prezentują się pozostałe oferty? Zapraszamy na nasz najnowszy ranking indywidualnych ofert komórkowych.

Oferty aktualne na 01.10.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (31 pkt) – nowość.

2. miejsce ex aequo – Supernet T2 20 GB (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

5. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Najtaniej z abonamentów z telefonem wypada Plush ABO 15 GB, który jednocześnie zdobywa najwięcej punktów w naszym zestawieniu. Pamiętajmy jednak, że 25 zł miesięcznie (600 zł przez 2 lata) to nie całość kosztów, bowiem operator pobiera osobną ratę za telefon. Jej wysokość zależna jest od klasy sprzętu i wynosi zwykle 20-30 zł. Plush zapewnia w swoim abonamencie nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 15 GB Internetu (oraz dodatkowe 10 GB na YouTube’a) i darmowe social media. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Nowość w naszym zestawieniu, a więc pakiet Solo L od sieci Play. Jest on dostępny od 80 zł i w jego cenie zawiera się już opłata za telefon. Fioletowy operator zapewnia w nim usługi głosowe i tekstowe bez limitów, a także aż 30 GB transferu na pełnej prędkości (dalej do 1 Mb/s). Ponadto otrzymamy liczne bonusy: rozszerzony pakiet Play TV, darmowy Tidal na 24 miesiące oraz HBO GO i Showmax na 6 miesięcy. Za przeniesienie numeru nie będziemy musieli płacić rachunków przez pół roku, a gdy wybierzemy telefon ze stajni Samsunga, to rabat obejmuje 9 miesięcy! Wybierając kilka numerów (2 i więcej) na pojedynczym rachunku możesz sporo zaoszczędzić – sprawdź np. ofertę Pokolenia.

Podobną ofertę zapewnia T-Mobile. Jego cena (z telefonem) miesięczna wynosi 89,95 zł, ale dostaniemy mniejszą paczkę internetową – 20 GB na pełnej prędkości. Po ich wykorzystaniu włącza się lejek do 1 Mb/s. Abonament T2 oferuje również nielimitowane aplikacje internetowe. Rozmowy, SMS-y i MMS-y oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci. Za przeniesienie numeru w promocji pierwsze 6 miesięcy będzie nas kosztowało 1 zł.

31 punktów uzyskał również jeden z bogatszych abonamentów Plusa. Różnice tkwią w szczegółach – otrzymamy pakiet 12 GB na pełnej prędkości, a także darmowy przez pierwszy miesiąc HBO GO. W Plusie.60 naliczane są osobne raty za telefon, a więc rachunki miesięcznie nie zamkną się w kwocie 50 zł. Ich ceny w opłacie startowej są jednak bardzo atrakcyjne, nierzadko kosztują 0 zł. Za przeniesienie numeru Plusa nagradza darmowym abonamentem przez 6 miesięcy. Kolejny bonus czeka w ofertach rodzinnych – kolejne karty SIM są tańsze o 50%!

Plan Wzbogacony to topowy abonament Orange. Pod wieloma względami przypomina wcześniejszego T-Mobile T2 (20 GB danych bez ograniczeń prędkości), jednak do kwoty 69,99 zł należy doliczyć osobną ratę za smartfona. Pod tym względem znacznie bardziej przypomina Plusa czy Plusha. Uwaga – niektóre modele są spłacane w promocji tylko w 18 ratach, a nie standardowych 24! Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane do wszystkich sieci. Za przeniesienie numeru nie będziemy opłacać abonamentu przez 6 miesięcy. Drugi numer w pakiecie duet jest tańszy o 20 zł, co oznacza oszczędność aż 480 zł w skali całej umowy.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt).

Plush ABO 10 GB to niezwykle atrakcyjny (zwłaszcza dla cierpliwych) pakiet abonamentu bez telefonu. Za jedyne 25 zł otrzymamy rozmowy, wiadomości SMS i MMS bez limitów oraz 10 GB pakietu danych. Transfer rośnie dla stałych klientów aż do 20 GB. Ponadto Plush zapewnia darmowe social media i dodatkowe 10 GB na YouTube’a. Mimo, że podstawowa cena pakietu jest niska, to dla par Plush Duet obniża cenę o kolejne 10 zł – w takiej konfiguracji jedna karta SIM będzie kosztować nie 25, lecz tylko 20 zł. Umowa bezterminowa.

W nju mobile dostaniemy bardzo podobne warunki. Co prawda pakiet Wszystko – nie więcej niż 29 zł jest o 4 zł droższy, ale transfer danych rośnie aż do 30 gigabajtów. Z drugiej strony nju nie zapewnia bezpłatnych aplikacji internetowych, jak FB czy Messenger, a które dostaniemy we wcześniejszych Plushu. Mimo tego braku i tak mamy do czynienia ze znakomitą ofertą. Świetna wiadomość dla par – drugi numer ramach jednej umowy kosztuje tylko 9 zł! Umowa bezterminowa.

Red Bull Mobile również oferuje pakiet bez telefonu za 29 zł. RBM SieMa 29 jest jednak skromniejszy od poprzedniej dwójki. Co prawda rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci również są nielimitowane, ale brak w nim bonusów za staż i dla par. To, co wyróżnia ten pakiet, to kumulacja niewykorzystanego transferu na następne 2 miesiące. Umowa bezterminowa.

Dla wielu będzie to najlepsza oferta. Pakiet Freedom2 od Premium Mobile w niskiej cenie zapewnia nielimitowane usługi tekstowe i głosowe, a do tego aż 20 GB. I to od razu, a nie po miesiącach stażu, jak w Plushu czy nju! Oferta traci jednak na punktacji przez brak darmowego roamingu UE – jeżeli często wyjeżdżasz, to jego brak może być uciążliwy. Niemniej jednak jest to zdecydowanie – obok planu Freedom3 z 30 GB – zdecydowanie jedna z najlepszych ofert krajowych. Operator oferuje również oferty duet i rodzinne (Freedom dla Dwojga i Freedom dla Trojga), w których opłaty za poszczególne numery wychodzą jeszcze taniej. Umowa bezterminowa.

Lajt Mobile nieco obniżył cenę swojego pakietu Lajtowy Hit. Od końca września 2018 jego cena zamyka się w 30 zł, choć wciąż jest to drożej od Plusha czy Premium Mobile. Wirtualny operator zapewnia aż 30 GB transferu, lecz brakuje nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne. Można je jednak dokupić za osobne 2 zł. Istnieje możliwość zawarcia bezterminowej umowy.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Viking 25 No Limit (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

3. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – nju 29 (32 pkt).

Najwięcej punktów w segmencie ofert na kartę zdobył pakiet Viking 25 No Limit. Za jedyne 25 zł otrzymamy nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, a także 15 GB danych. Aplikacje Facebook i Messenger nie konsumują naszego transferu, ale największą zaletą Mobile Vikings jest nieograniczone kumulowanie transferu na następne miesiące! Aby ekstra środki nie przepadły, należy jednak nie zapomnieć o doładowaniu karty. Warto więc włączyć usługę autodoładowanie. Minusem dla niektórych może być brak darmowego roamingu UE.

Równie dobrą ofertę dostaniemy w a2mobile. Jest tańsza, bo kosztuje tylko 19,90 zł, ale zapewnia równie wiele. Pakiet Niewyczerpalne Wszystko daje nam objętościowo nieograniczony Internet (ale jego prędkość jest ograniczana już po wykorzystaniu pierwszych 5 GB), darmowe social media (4 darmowe aplikacje, w tym m.in. FB i Messenger) i usługę Wi-Fi Calling. Niewykorzystany transfer nie przechodzi na kolejne miesiące – to zapewnia tylko Mobile Vikings.

Osoby potrzebujące dużej paczki internetowej powinni również zwrócić uwagę na ofertę Orange. Mając aktywny pakiet cykliczny transfer rośnie o 1 GB po każdym doładowaniu! Podstawowe usługi, a więc połączenia głosowe i SMS-y do wszystkich sieci są oczywiście nielimitowane. Dla niektórych niewielkim minusem może być brak darmowych MMS-ów – koszt każdej wiadomości multimedialnych wynosi 40 groszy.

Dobrą ofertę na kartę ma również Plush. Gdy się jednak na nią z bliska spojrzymy, okaże się, że jest to okrojony pakiet Plush ABO 10 GB. Brakuje w niej bowiem premii GB za staż oraz dla duetów, a kosztuje miesięcznie tyle samo. Kolejna różnica, to brak opłacania rachunków, a konieczność doładowania telefonu, o ile chcemy zachować ważność usług wychodzących. Bardziej polecamy abonament Plusha.

Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku nju mobile. W ofercie na kartę tego operatora komórkowego brakuje bonusów dla par i dla stałych klientów (transfer rosnący z 10 do 30 GB!), a płacimy miesięcznie tyle samo. Również i tym razem radzimy wybrać abonament nju mobile.

Porównaj oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Październik 2018
5 (100%) 4 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.