Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Czy w ostatnim miesiącu operatorzy GSM wprowadzili zmiany w swojej ofercie? Przed Wami nasz najnowszy Ranking ofert komórkowych w Polsce, a więc najlepsze propozycje abonamentu indywidualnego i dla dwojga, a także pakietów na kartę.

Oferty aktualne na 22.02.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 15 GB zajmuje pierwsze miejsce w abonamencie bez telefonu. Styczniowe zmiany w ofercie operatora spowodowały, że dostaniesz teraz aż 15 GB na start (25 GB po 12 miesiącach stażu!), bezpłatne social media i ekstra 10 GB na YouTube i Tik Tok. Poza tym masz gwarantowane nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE, a umowa na abonament jest bezterminowa!

35 pkt. Bardzo dobrze prezentuje się także abonament nju mobile, a konkretnie pakiet „Wszystko„. Na start otrzymasz mniej, bo 10 GB, ale rośnie on dla lojalnych klientów do aż 30 GB! W nju dostaniesz też usługi głosowe i tekstowe bez limitu (także w roamingu UE i UK) i sporą zniżkę na drugi numer, o czym nieco dalej. Umowa na czas nieokreślony.

Zobacz też: roaming UK w Orange

33 pkt. A może da się znaleźć coś jeszcze tańszego na dobrych warunkach? Pakiet Numer 1 od lajt mobile zdobył w naszym rankingu aż 33 pkt. Koszt miesięczny to 24,99 zł, dostaniesz tu nielimitowane usługi w Polsce i od razu aż 30 GB transferu danych! Nie ma tu jednak darmowego roamingu UE (RLAH), lajt mobile daje za to tzw. Bonus Krajowy. Istnieje możliwość podpisania umowy bezterminowej.

32 pkt. Pakiet O! Swobodna! sieci OTVARTA to z kolei bardzo dobra propozycja zwłaszcza dla osób przenoszących numer. Otrzymasz wtedy minuty, SMS-y i MMS-y bez limitu w kraju i aż 31 gigabajtów danych! W przypadku nowych numerów transfer wynosi 21 GB. Także i tutaj nie ma bezpłatnego roamingu, ale Pakiet Wakacyjny da Ci darmowe minuty i to dwukrotnie w trakcie trwania roku kalendarzowego.

31 pkt. Oferta Premium Mobile jest jeszcze tańsza od wcześniejszego lajt mobile. Atrakcyjny pakiet Freedom2 jest najtańszy w naszym zestawieniu – kosztuje miesięcznie tylko 24,70 zł. W tej cenie otrzymasz nielimitowane usługi w kraju (bez roamingu UE na zasadach RLAH – roam like at home) i 20 GB transferu. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus.60 5G (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 75 5G (33 pkt).

5. miejsce – T-Mobile – L (30 pkt).

34 pkt. Pierwsze miejsce w abonamencie z telefonem zajmuje nie kto inny, jak Plush. Jego nowy pakiet Plush ABO 50 GB kosztuje 60 zł (bez osobnej opłaty za telefon), a dostaniesz w nim spory transfer z ekstra gigabajtami na social media, a także dostęp do Tidal i 5G na stałe w cenie oferty! Opłaty startowe za smartfony zaczynają się od 1 zł, a za przeniesienie numeru abonament będziesz kosztował 0 zł przez 4 miesiące.

33 pkt. Pakiet Solo L ma tylko 1 punkt mniej od Plusha, a dostaniesz w nim nawet więcej Internetu – aż 70 GB, a także telewizję Play NOW na całą umowę. Oprócz tego operator gwarantuje m.in. nielimitowane usługi w kraju i za granicą, Tidal za darmo na pół roku i Amazon Prime Video na 30 dni. Istnieje wiele wariantów Solo L do wyboru w cenie od 80 do 275 zł. Abonament zawiera już opłatę za telefon. Za przeniesie numeru zyskasz pół roku za darmo!

Zobacz też: 6 miesięcy za 0 zł w Play

33 pkt. W nowym abonamencie Plusa dostaniesz mniejszy transfer, bo 25 GB, ale za to (podobnie jak w Plushu) z dostępem do 5G przez całą umowę! Koszt miesięczny wynosi 60 zł i podobnie jak wcześniej, także i tym razem do abonamentu doliczana jest osobna rata za telefon komórkowy. Usługi w kraju i roamingu UE są nielimitowane, a dodatkowo Plus da Ci paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe i Tidala za 0 zł.

33 pkt. Topowy abonament Orange oferuje aż 70 GB w 5G! Plan Mobilny 75 kosztuje co miesiąc 75 zł, a do niego dopłacisz osobną ratę za wybrany sprzęt. Operator zapewnia minuty, wiadomości SMS i MMS bez limitu, nie tylko w Polsce. W tym abonamencie Orange dostaniesz dostęp do usługi Video Pass przez całą umowę w cenie pakietu, która obejmuje m.in. Netflixa czy HBO GO! Opłaty startowe za telefony od 0 zł.

Zobacz też: roaming UK w Orange, wyprzedaż telefonów w Orange

31 pkt. Abonament T-Mobile L to kolejna oferta z transferem internetowym rzędu 70 GB. Podobnie jak Play, także i T-Mobile oferuje wiele wariantów cenowych – im wyższe rachunki miesięczne, tym tańsze smartfony. Te zwykle zaczynają się od 9 zł na start. Usługi głosowe i tekstowe są oczywiście nielimitowane w Polsce i roamingu UE. Teraz za przeniesienie numeru dodatkowy bonus od różowego operatora!

Zobacz też: 6 miesięcy za 50% w T-Mobile


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce ex aequo – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush na kartę (35 pkt).

5. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

38 pkt. Szukasz oferty na kartę, a więc bez umowy? Najwięcej punktów uzbierał Plus za 25 zł miesięcznie. Dostaniesz w nim minuty, SMS-y i MMS-y bez limitu i 10 GB transferu oraz bezpłatne social media. Co więcej, w promocji GigaBank będziesz kumulował niewykorzystane GB na kolejny miesiąc! Musisz przy tym jedynie pamiętać o zachowaniu ważności konta.

36 pkt. Wielu wybierze zapewne pakiet T-Mobile z października 2020. Co prawda jego cena jest wyższa (30 zł miesięcznie), ale dostaniesz tu usługi bez limitu, 30 GB transferu i przede wszystkim usługę Supernet Video DVD, a więc dostęp m.in. do Netflixa, playera czy Amazon Prime Video w cenie pakietu! Świetna oferta na kartę.

35 pkt. W nju mobile dostaniesz też „karcianą” wersję pakietu „Wszystko„, który dostępny jest też w bezterminowym abonamencie. W zasadzie niczym się od niego nie różni, oprócz sposobu płatności – tutaj będziesz doładowywał konto swojego telefonu. Za 29 zł dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 10 GB na start, który rośnie maksymalnie do 30 gigabajtów.

35 pkt. Tak samo wygląda Plush na kartę, ale tym razem oferta prepaid jest wyraźnie uboższa. Dostaniesz w niej minuty, wiadomości SMS i MMS bez limitu oraz 10 GB transferu. Plush na kartę nie zwiększa paczki internetowej – tym razem brakuje bonusu GB za staż. Kosz miesięczny pakietu wynosi 25 zł.

34 pkt. Kto wie, czy dla wielu z Was najlepszą ofertą nie będzie dysponował Mobile Vikings! Jego pakiet Perfekt Match za 25 zł zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, lecz bez darmowego roamingu UE. Operator ma jednak asa w rękawie – niewykorzystany transfer będzie kumulował się na kolejne miesiące w nieskończoność! Aby uzbierane w ten sposób GB nie przepadły, pamiętaj o zachowaniu ważności konta.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. W nowym duecie Plusha dostaniesz na start (na każdą osobę z osobna) 15 GB i nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe. Ponadto zyskasz darmowe aplikacje internetowe, a paczka GB rośnie ze stażem w sieci. Rabat na każdy numer wynosi 5 zł. Umowa na czas nieokreślony.

34 pkt. W nju mobile duet dostaniesz trochę mniej bonusów, ale zapłacisz za to sporo mniej gotówki! Druga karta SIM kosztuje tylko 9 zł, a więc całość to koszt tylko 38 zł! Otrzymasz tu nielimitowane usługi i 10 GB, który rośnie ze stażem do 30 GB. W nju jest to jednak transfer współdzielony na obie osoby, a nie na każdą z nich z osobna. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Tyle samo punktów uzbierała oferta lajt mobile, która jest przeciwnością nju – lajtDUET MEGA kosztuje w sumie 74,98 zł, a więc wielokrotnie więcej. W zamian otrzymasz jednak kolosalnych rozmiarów transfer danych – aż 300 GB na osobę! W lajt mobile umowa jest oczywiście bezterminowa.

33 pkt. Ten sam wirtualny operator znany jest jednak przede wszystkim z tańszych ofert. Jedną z nich jest kolejny na liście pakiet lajtDUET Nr 1. Koszt miesięczny to 44,98 zł i zapewnia niemal to samo co poprzednik, a więc nielimitowane usługi w kraju (bez darmowego roamingu UE) i 30 GB na kartę SIM. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Duet w Premium Mobile to połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. Rabat wynosi tu 5 zł każdego miesiąca, a za parę zapłacisz w sumie 44,40 zł. Premium Mobile oferuje nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) i 20 GB na każdą osobę. Umowa jest bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
OnpitrDarA Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
A
Gość
A

Nie rozumiem czemu na sile faworyzujecie plusa? Duet nju mobile jest tanszy o 12 zl a przegrywa z plusem bo ten ma wiecej GB na tiktoka…

Dar
Gość
Dar

A dlaczego nie ma Orange Flex?

pitr
Gość
pitr

nju na w abo Solo 29 zł od 10 gb do 30 wg stażowego
nju duet 10 gb ale współdzielone
robią idiotów z ludzi, czyli mimo zasięgów nic plusha duet nie przebija 40 zł 15 gb na kazdy numer; social media; pakiet na youtube w 480 p
szkode ze z sięcią jest gorzej i nie ma plusa tam gdzie orange dochodzi

On
Gość
On

T-Mobile Bez Limitu L ma ktoś na kartę? Jak z prędkościami internetu bo myślę nad przejsciem z nju…? Działają usługi WiFi Calling i VoLTE? 😊

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów