Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Listopad 2019

27

Za nami pierwszy miesiąc ostatniego kwartału roku. Czy w październiku miały miejsce istotne zmiany i nowości w ofertach głosowych operatorów komórkowych? Zapraszamy do najnowszej odsłony naszego comiesięcznego cyklu – Rankingu ofert komórkowych.

Oferty aktualne na 31.10.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo – T-Mobile – L (31 pkt).

5. miejsce – Solo L (30 pkt).

33 pkt. Najwięcej punktów w sekcji abonamentu z telefonem uzyskał Plush ABO 15 GB. Dostaniemy w nim nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, 15 GB danych (kolejne 10 GB na YouTube), darmowe social media i bezpłatny roaming UE. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł, a do abonamentu w wysokości 25 zł doliczana jest osobna rata za smartfona. Jej wysokość zależy od klasy urządzenia i liczby wybranych rat (24 lub 36). Sam abonament trwa 2 lata, a za przeniesienie numeru Plush oferuje 3 miesiące za 0 zł.

32 pkt. Tylko 1 punkt mniej uzyskał abonament Plus.80. Gwarantuje on jeszcze więcej niż poprzednik – oprócz nielimitowanych usług głosowych i tekstowych aż 24 GB transferu na pełnej prędkości, RLAH i paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe. Dodatkowo Plus oferuje do wyboru 1 z 3 usług premium: HBO GO, Ligę Mistrzów UEFA z IPLA oraz Tidal. Można korzystać za darmo z jednej z nich przez całą umowę. Również Plus dolicza do abonamentu osobną ratę za smartfona, a same rachunki miesięczne są generalnie znacznie wyższe niż w Plushu. Operator obniża ceny dla rodzin – dodatkowe karty SIM są tańsze o 50%.

31 pkt. Plan Mobilny 55 jest drugim najbogatszym abonamentem Orange, dość znacznie tańszym od topowego. Otrzymamy w nim rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów oraz transfer 15 GB na pełnej prędkości. Przez pierwszy kwartał można cieszyć się darmową usługą Music Pass, na którą składają się Tidal, Spofity, Deezer, Polskie Radio, Amazon Music oraz Apple Music. I tym razem do abonamentu za 55 zł doliczana jest osobna rata za wybrany telefon, którego często kupimy za 0 zł na start. Operator daje rabat w ofertach grupowych – kolejne karty SIM są tańsze o 20 zł. Za przeniesienie numeru do Orange dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. T-Mobile – L jest najbogatszym abonamentem indywidualnym tego operatora. Zadebiutował na rynku na początku września tego roku, a to, co go wyróżnia, to przede wszystkim pakiet internetowy o wielkości 70 GB! Nie jest to jednak najtańsza oferta bez limitów. Co prawda abonament T-Mobile zawiera już opłatę za telefon (nie ma dodatkowej raty zależnej od wybranego modelu), to jednak nie jest to tania propozycja – minimalna opłata to 109 zł miesięcznie. Oprócz nielimitowanych usług w kraju i za granicą operator udostępnia usługę Supernet Video i daje możliwość dokupienia pakietu Netflix.

30 pkt. Dla wielu abonament Play – mimo mniejszej liczby punktów – i tak będzie optymalnym rozwiązaniem. Jego pakiet Solo L zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz naprawdę dużą paczkę 35 GB. Abonament zawiera już opłatę za sprzęt, a operator oferuje kilka konfiguracji (im droższy abonament, tym tańszy telefon i odwrotnie). Minimalna cena Solo L to 80 zł, co na tle konkurencji nie jest wysokim zobowiązaniem miesięcznym. Play daje również darmową telewizję Play NOW i Tidal – ten ostatni nie na całą umowę, lecz na pół roku. Dla rodzin przygotowano zniżki w ramach oferty Play Pokolenia, a opłaty startowe za telefony zaczynają się od 1 zł.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Kolejne pierwsze miejsce na podium Plusha – tym razem w abonamencie bez telefonu. Jego bardzo atrakcyjny pakiet Plush ABO 10 GB oferuje nielimitowane minuty, wiadomości tekstowe, darmowe social media i 10 GB na start. Stali i lojalni klienci mogą liczyć na bonus za staż – nawet 20 GB! Kolejne 10 gigabajtów można wykorzystać do surfowania po YouTubie, a to nie koniec atrakcji w Plushu. Duety otrzymują rabat -10 zł, co oznacza koszt jedynie 20 zł na osobę. Standardowo abonament kosztuje 25 zł, a umowa z operatorem podpisywana jest na czas bezterminowy.

35 pkt. Niemal równie dobrym (a dla niektórych być może nawet lepszym) abonamentem jest pakiet „Wszystko” od nju mobile. Jest to nieco droższa propozycja – kosztuje 29 zł, ale pary mają ciut taniej, gdyż druga karta SIM kosztuje tylko 9 zł. I tym razem czeka na nas bonus za staż i to jeszcze większy: paczka internetowa rośnie nie do 20, lecz do 30 GB! Niestety w duetach transfer jest dzielony na 2 osoby. Rozmowy do wszystkich, SMS-y i MMS-y oczywiście są nielimitowane. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Lajt Mobile systematycznie ulepsza swoją ofertę głosową. Dowodem na to jest jego bardzo tani i atrakcyjny pakiet Numer 1, który kosztuje tylko 19,99 zł. Nie dość, że jest tańszy od Plusha i nju, to daje od samego początku aż 30 GB! W przeciwieństwie do nich zapewnia nielimitowane usługi tylko w kraju – zamiast pełnego RLAH (roam like at home – bezpłatny roaming) oferuje tzw. Bonus Krajowy. 30 GB to za mało? Od października dostępny jest w Lajt Mobile plan No Limit L z 300 GB! Istnieje możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony.

32 pkt. Red Bull Mobile za 29 zł miesięcznie nie ma wyraźnych słabych stron, dlatego uzyskał sporo punktów. Zapewnia nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS, MMS) do wszystkich i 10 GB paczki danych. Dobra wiadomość dla oszczędnych – niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne 2 miesiące. Niestety operator nie oferuje bonusów za staż czy dla par. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Premium Mobile to uznana marka wśród konsumentów, gdyż to właśnie ten operator zyskuje najwięcej klientów na drodze migracji numerów. Jego pakiet Freedom2 kosztuje 24,70 zł i oferuje nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe w kraju, a także aż 20 GB Internetu. Wcześniejszy Plush udostępnia tyle dopiero po 24 miesiącach stażu! Również Premium Mobile zapewnia upusty cenowe dla par i rodzin, lecz – podobnie jak Lajt Mobile – nie ma darmowego roamingu UE. Kolejną zaletą jest podpisywana umowa na czas nieokreślony.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce –  nju z usługą „Wszystko” (32 pkt).

35 pkt. Szukamy oferty na kartę z darmowym roamingiem UE? Spójrzmy na pakiet Do Wszystkich S od Lycamobile. Oferta ta „na papierze” wygląda bardzo dobrze – za niecałe 20 zł otrzymamy nielimitowane usługi w kraju i za granicą oraz aż 30 GB transferu. Podobnie jak w Red Bull Mobile, również i tym razem niewykorzystane gigabajty nie przepadają od razu, lecz przechodzą na kolejny miesiąc. Wyraźnym minusem jest brak obsługi MMS-ów przez sieć Lycamobile.

34 pkt. Opinie o Lycamobile są różne, ale istnieje świetna alternatywa na kartę w postaci pakietu Viking 25 No Limit. Co prawda propozycja wirtualnego operatora Mobile Vikings nie zapewnia bezpłatnego roamingu UE, to jednak jest świetną ofertą krajową. Dostaniemy w niej nielimitowane minuty, SMS-y (a także MMS-y), a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne miesiące. Tym razem bez żadnych ograniczeń! Kumulacja GB trwa w nieskończoność i to stanowi o sile Mobile Vikings. Pamiętajmy jednak o utrzymaniu ważności konta, w przeciwnym razie uzbierany transfer przepadnie. Warto więc aktywować usługę autodoładowanie.

34 pkt. Dużo gigabajtów dostaniemy także w Virgin Mobile i jego pakiecie prepaid #GigaDaje. Kosztuje tyle samo, co poprzednik (25 zł) i oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju, lecz za MMS-y trzeba już płacić osobno. W Virgin Mobile czeka na nas premia za staż (jak w Plushu i nju mobile), dzięki temu transfer rośnie z 15 do 30 GB. Kolejna bardzo dobra oferta krajowa.

33 pkt. Nie było silnych na a2mobile do momentu, aż nie wycofał się z oferowania darmowego roamingu UE w minione wakacje. Operator wprowadził w zamian nowe konfiguracje pakietu Niewyczerpalne Wszystko. Dostaniemy w nim nielimitowane połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y, bardzo duży transfer danych, darmowe aplikacje internetowe i usługę Wi-Fi Calling. „Środkowa” opcja kosztuje miesięcznie 24,90 zł.

32 pkt. Karciana wersja pakietu „Wszystko” od nju mobile kosztuje tyle samo, co bezterminowy abonament, a więc 29 zł na miesiąc. Submarka Orange zapewnia w tej cenie nieograniczone połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także 10 GB na start. W przeciwieństwie do abonamentu, tutaj nie opłacamy faktur miesięcznych, a doładowujemy konto.


>>> Oferty na kartę <<<


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

27
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
marcinokilliszykokorskiElliot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
radek
Gość
radek

w sumie ciekawe zestawienie, ja wczesniej byłem w nju, teraz a2mobile, tylko mam ten pakiet 30gb, nie wiem czy najlepszy na rynku, ale dla mnie spoko.

Janek
Gość
Janek

Jak u Ciebie z szybkością internetu w a2?

miłek
Gość
miłek

Ogólnie nie zauważam żadnego zamulania jak korzystam na codzień, na uwagę zasługuje spory lejek jak wykorzystasz transfer. Nie jestem pewien, ale pewnie żaden operator MVNO nie ma takiego.

radek
Gość
radek

jest spoko, nie zauwazyłem róznicy z niu

keps
Gość
keps

u mnie działa lepiej niż w nju

Trox
Gość
Trox

Ja korzystam od niedawna, ceny są bardzo spoko ale przyznam że to mój pierwszy operator na kartę od 2009 roku. Nie mam tak naprawde na co narzekać, bo wszystkie usługi spełniają moje oczekiwania

igor
Gość
igor

mam takie same odczucia

kokorski
Gość
kokorski

ale o jakiej sieci piszesz? bo ja chce przenieść do w a2mobile, a mam w orange.

kil
Gość
kil

przenoś, mają dobra ofertę przy przenoszeniu

gaspar
Gość
gaspar

ja ostatnio też przenosiłem do nich numer w tej promce, i na razie nie mam uwag.

Elah
Gość
Elah

Orange Flex? prepaid za 25zł/m, 15 Gb , 2GB EU?

kija
Gość
kija

no właśnie, czemu tu Flexa nie ma?

Janek
Gość
Janek

Obojetnie czy 25/15/2 czy 30/30/2,5 – każda jest dobra.

Tańsza lepsza od Virgina i Vikingów (bo ma roaming RLAH).

Droższa lepsza od a2 i Nju (bo ma roaming RLAH, bo ma większy pakiet danych).

Don Góral
Gość
Don Góral

Jestem po 30-stce a zdążyłem już wytestowac wszystkie możliwe sieci macierzyste i część z submarek. W tym czasie przeprowadziłem sie 4 razy i wyszło, że najlepiej wg mnie działa Networks!. O wyborze T-Mobile właśnie zadecydowała oferta na smartfony i co przedłużenie umowy to jest znośnie atrakcyjna. Porównuje zawsze

Janek
Gość
Janek

Przewagą Nju nad Plushem (w abonamentach) jest obsługa VoLTE i natywnego wifi calling w sieci Orange. Trzeba tylko mieć kompatybilny telefon.

Nie bierzecie tego pod uwagę, czy odgrywa niewielka rolę w punktacji?

Tomasz
Gość
Tomasz

próbowałem Lycamobil – nie da się tam używać internetu. Próbowałem w różnych miejscowościach i w zabudowie i poza. no nie da się. nie wiem czemu tak jest – chwalą się zasięgiem plusa, a plus działa w miarę ok lyca ledwo ciągnie

Bini
Gość
Bini

A otvarta gdzie?teraz promo 21gb bez umowy długiej za 13,99

Karol
Gość
Karol

Ja uciekam z Premium Mobile, wkurzają mnie te powiadomienia, 3 dni po wystawieniu faktury a oni atakują sms-ami, że nie zapłacone. Poza tym net z Plusa na moich rejonach praktycznie stoi. Play najlepiej działa. Idę do Viking Mobile. Ich pakiet za 25 zł oceniam za najlepszy w Polsce prepaid. Kiedyś byłem też w a2mobile, niby najtaniej, ale jakość usług woła o pomste do nieba.

Jaga
Gość
Jaga

Ja mam karte w a2mobile i troche mnie zdziwił komentarz o jakości usług. Ja nie mam problemu ani z zasięgiem ani z netem. Ale może faktycznie wszystko zalezy od modelu tel albo regionu.

Elliot
Gość
Elliot

W Warszawie jak pytałem 2 kumpli co tam mają to, nie mają problemów jakichkolwiek więc może faktycznie region, a ja się teraz poważnie zacząłem zastanawiać czy by tam nie iść, bo niedługo moja umowa z inną firmą się kończy, ale póki co to szukam informacji.

liszy
Gość
liszy

ja się do nich niedawno przeniosłem i jest spoko. wiekszej różnicy nie widze z poprzednia firma, a sporo taniej.

Michał
Gość
Michał

Polecam wszystkim Mobile Vikings Polska. :)

Sławek
Gość
Sławek

A oferta Netia Mobile na abonament (bez telefonu), nie ma w rankingu, na papierze wygląda ona bardzo dobrze, miał ktoś z nią do czynienia, chodzi mi o oferte solo za 30zl/mc, minus, że po 12GB transfer spada do 1Mb/s,

ePiotr
Gość
ePiotr

Witam wszystkich! Pisze w sprawie Oferty na kartę od Lycamobile – Do Wszystkich S itp. z tej sieci. Pan Marcin powinien wykluczyć całkowicie ofertę z tej listy, gdyż to co się w lyca wyprawia to jakiś paradox. Słuchajcie… to co Lycamobile zrobiła (ma) z SMS’ami to jakaś kpina. Chcąc doładować konto w ich aplikacji podajemy nr karty kredytowej czy tam debetowej po czym u mnie następuje przekierowanie do banku w celu autoryzacji SMS tzw. token aby potwierdzić płatność. I co i lipa! Lycamobile blokuje takie sms’y gdyż uważa je za SMS’y PREMIUM więc jeśli posiadacie jakiekolwiek usługi wymagające uwierzytelniania dwuskładnikowego… Czytaj więcej »

marcino
Gość
marcino

jak dla mnie virgin i a2 wygrywają!