Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Lipiec 2019

24

W czerwcu zaszło kilka zmian w ofertach operatorów komórkowych. Największą był lifting abonamentu sieci Play na początku miesiąca. Operator delikatnie podwyższył ceny, ale zwiększył jednocześnie pakiety internetowe. Znaczące nowości zaprezentował również operator T-Mobile, który w czerwcu obchodził swoje ósme urodziny w Polsce. Czy miały one wpływ na nasz comiesięczny ranking ofert komórkowych?

Oferty aktualne na 01.07.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (32 pkt) – nowość.

2. miejsce ex aequo – Plus.80 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt).

Niech żyje król – na prowadzeniu w ofertach z telefonami pozostaje niezmiennie Plush ABO 15 GB. Cena abonamentu to jedyne 25 zł, ale za smartfona pobierana jest dodatkowa opłata miesięczna. Jej wysokość zależy od klasy urządzenia. W Plushu otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (również w roamingu UE) i 15 GB standardowego transferu danych. Kolejne 10 GB przeznaczone jest tylko na korzystanie z serwisu YouTube. Plush ponadto zapewnia darmowe social media. Opłaty startowe za tańsze telefony zaczynają się od 1 zł, a za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Odświeżony na początku czerwca abonament Play Solo L jest nieco droższy, ale oferuje więcej niż poprzednik. Niezmienne pozostają podstawowe warunki umowy, a więc nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci, również w roamingu UE. Play zwiększył paczkę danych do 35 GB, a także GB w roamingu UE – z 1 do prawie 6 GB! Ponadto otrzymamy na całą umowę 23 bezpłatne kanały telewizyjne w ramach usługi Play NOW i darmowy Tidal na 6 miesięcy. Abonament zawiera już ratę za telefon (nie jest pobierana dodatkowa opłata w postaci ratalnej), a jego ceny zaczynają się od 1 zł na start. Operator oferuje wiele opcjonalnych pakietów, jak np. Play360 za dodatkowe 20 zł. Rodziny mogą oszczędzić sporą ilość gotówki w ofercie Play Pokolenia, a za przeniesienie numeru otrzymamy 6 miesięcy darmowego abonamentu.

Duży pakiet internetowy zapewnia również abonament Plus.80 – 24 GB na pełnej prędkości. Po ich wykorzystaniu transfer spada do 2 Mb/s. Usługi w kraju i w roamingu UE są nielimitowane, a dodatkowo można zamówić 1 z 3 usług premium do wyboru, za które nie są pobierane opłaty przez całą umowę. W cenie abonamentu uświadczymy więc HBO GO, Ligę Mistrzów UEFA z IPLA lub Tidal, lecz sam abonament 70 zł nie zawiera w sobie opłaty za sprzęt – za niego pobierana jest osobna rata (patrz: Plush, Orange). Opłata startowa za smartfona zaczyna się od symbolicznej złotówki. Topowy pakiet Plusa oferuje ponadto paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe z Polski do UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Operator daje spory rabat dla rodzin – kolejne karty SIM są przecenione o 50%!

Kolejna z tegorocznych nowości – Plan Mobilny 55 zadebiutował w maju, zastępując tym samym wcześniejszy Plan Optymalny. Również i w jego przypadku doszło do nieznacznej podwyżki (5,01 zł – nie licząc rat za smartfona). W zamian dostaniemy nie 10, a 15 GB transferu na pełnej prędkości. Orange zapewnia oczywiście nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe SMS/MMS do wszystkich sieci w Polsce i w roamingu Unii Europejskiej. Przez pierwsze 3 miesiące możemy korzystać za darmo z usługi Music Pass, która obejmuje Tidal, Spotify, Deezer, Polskie Radio, Amazon Music oraz Apple Music. Na kolejne karty SIM w Orange uzyskamy zniżkę -20 zł. Abonament nie obejmuje w sobie opłaty za telefon (którą z kolei zawiera Play i T-Mobile), w zamian Orange często nie pobiera opłaty startowej. Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Minimalna cena pakietu T1 Bez Limitu z telefonem od T-Mobile to 60 zł, ale możemy wybrać tę samą ofertę również za np. 180 zł – wówczas opłata startowa za telefon komórkowy jest nieporównywalnie niższa. Znaczne różnice są widoczne zwłaszcza u najdroższych modeli. T-Mobile oferuje minuty, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich sieci w kraju i za granicą (roaming UE), ale w jego przypadku krajowa paczka internetowa to „jedyne” 10 GB na pełnej prędkości. Do abonamentu nie jest pobierana osobna rata za smartfona czy inne urządzenie mobilne. Potrzebujemy więcej numerów? T-Mobile oferuje rabaty w pakietach rodzinnych.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

Plush uzyskuje najwięcej punktów również w abonamencie bez telefonu. Tym razem chodzi o ofertę Plush ABO 10 GB, której cena wynosi 25 zł. Operator zapewnia w niej nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a dla stałych klientów transfer rośnie z 10 do 20 GB! Kolejne 10 gigabajtów jest przeznaczone na YouTube’a, a to przecież nie wszystko – Plush oferuje darmowe aplikacje internetowe i bezpłatne warunki roamingu UE. Świetna wiadomość dla par, na których czeka rabat -10 zł za 2 karty SIM. Kolejną z licznych zalet tej bardzo dobrej oferty jest bezterminowa umowa.

Plush czuje na swoich plecach oddech nju mobile i jego pakietu z aktywną usługą „Wszystko”. Propozycja operatora jest nieco droższa w wersji solo (29 zł), ale w duetach wychodzi nieco taniej, gdyż drugi numer nju kosztuje tylko 9 zł. Usługi głosowe i tekstowe w Polsce i w roamingu UE są bez limitów, a paczka internetowa zwiększa się z bazowych 10 do aż 30 GB dla lojalnych klientów! Brakuje jednak dodatkowych bonusów, jak darmowe social media, a transfer danych w duecie jest współdzielony na obie karty SIM. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

W Plushu i nju mobile trzeba czekać wiele miesięcy, aby transfer danych zwiększył się do znacznie większego poziomu. To świetny bonus, ale ogromny transfer 30 GB jest oferowany w Lajt Mobile od pierwszego dnia trwania umowy! Pakiet Numer1 kosztuje miesięcznie tylko 19,99 zł i zapewnia niemal wszystko to, co poprzednicy. Nie dostaniemy bezpłatnych połączeń na numery stacjonarne (do wykupienia w opcji za 2 zł) i darmowego roamingu UE (RLAH). W przeciwieństwie do Plusha i nju, Lajt Mobile pobiera jednorazową opłatę aktywacyjną. Lajt Mobile umożliwia podpisanie umowy na czas nieokreślony.

Podobne warunki zapewnia Red Bull Mobile w pakiecie za 29 zł miesięcznie. Dostaniemy więc nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS i MMS) oraz 15 GB Internetu. W ofercie brakuje jednak dodatkowych bonusów dla par czy darmowych social mediów. Pakiet RBM wyróżnia kumulacja niewykorzystanych GB na kolejne 2 miesiące. Pierwsza faktura jest powiększona o jednorazową opłatę aktywacyjną. Również i w tym przypadku umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

Kolejna po Lajt Mobile wyśmienita oferta krajowa. Pakiet Freedom2 od wirtualnego operatora Premium Mobile kosztuje tylko 24,70 zł miesięcznie, a oferuje nielimitowane połączenia głosowe (również na numery stacjonarne) i tekstowe do wszystkich krajowych sieci. Od samego początku do dyspozycji mamy aż 20 GB transferu – w Plushu otrzymamy tyle po 2 latach stażu. Premium Mobile nie zapewnia bezpłatnego roamingu UE, ale jego bardzo dużą zaletą jest podpisywanie bezterminowej umowy.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

4. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (32 pkt).

Pakiet „Do Wszystkich S” wirtualnej sieci Lycamobile zapewnia nielimitowane usługi do wszystkich sieci nie tylko w Polsce, ale i… w roamingu UE! Do dyspozycji otrzymamy aż 30 GB krajowego transferu danych (niewykorzystane dane przechodzą na kolejny miesiąc), a koszt pakietu nie przekracza 20 zł. Dla niektórych poważnym minusem może być brak MMS-ów – i to nie tylko nielimitowanych, bowiem sieć Lycamobile nie obsługuje wiadomości multimedialnych MMS. Niemniej jednak oferta „na papierze” prezentuje się bardzo dobrze.

Mobile Vikings nie zapewnia co prawda bezpłatnego roamingu UE, ale ma innego asa w rękawie. Niewykorzystany transfer w pakiecie Viking 25 No Limit przechodzi na kolejne miesiące – i to bez żadnych ograniczeń w nieskończoność! Należy tylko zadbać o to, by konto było cały czas aktywne – w tym celu warto uruchomić usługę autodoładowanie. Mobile Vikings zapewnia za 25 zł nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci, a także 15 GB miesięcznie. W praktyce można jednak dysponować setkami gigabajtów!

Dość podobną ofertą dysponuje Virgin Mobile. Pakiet #GigaDaje tego wirtualnego operatora również zapewnia nielimitowane usługi w kraju i 15 GB, lecz bez darmowych MMS-ów. W jego przypadku nie ma kumulacji gigabajtów (jak w Lycamobile czy Mobile Vikings), za to Virgin nagradza klientów premią za staż. W ten sposób pakiet internetowy rośnie z 15 nawet do 30 GB! To bardzo dobra oferta na kartę za 25 zł miesięcznie.

Wyśmienitymi warunkami w prepaid może się również pochwalić Orange. Co prawda również on nie zapewnia nielimitowanych MMS-ów (koszt 40 groszy za jedną wiadomość), ale – co ważniejsze – dostajemy bardzo dużą paczkę internetową. Część transferu pochodzi z bonusu za doładowanie konta. Ponadto możemy zyskać nawet 1 GB co miesiąc, o ile aktywujemy pakiet cykliczny. Koszt miesięczny oferty to standardowe 25 zł.

Stało się! Topowa oferta a2mobile, pakiet Niewyczerpalne Wszystko, stracił bezpłatne warunki roamingu UE, a więc w naszym rankingu uzyskał o 3 punkty mniej niż w poprzednich miesiącach. Oznacza to spadek z czołówki zestawienia na 5. miejsce. Za 19,90 zł dostaniemy za to wciąż nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (teraz tylko w kraju) i nieskończony pakiet internetowy, choć z pełną prędkością tylko przez pierwsze 5 GB. Poza tym a2mobile zapewnia darmowe aplikacje internetowe i usługę Wi-Fi Calling.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

24
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
JunoJaninaRobertMarcinMarcin Szermański Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dulcek
Gość
dulcek

Szkoda tego roamingu, bo rok temu byłem pierwszy raz zagranicą, na Słowacji i bardzo mi się to podobało. Mimo wszystko A2Mobile jest najlepsze jeśli ktoś stacjonuje w Polsce, dla nich nic się nie zmienia

Adrian
Gość
Adrian

Abonament bez telefonu:
1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

Ta oferta ma 2,5GB internetu w UE a nie 2GB jak w tabelce

Marcin z Komórkomatu
Gość

Poprawione, dzięki

Jack Kovalsky
Gość
Jack Kovalsky

A2mobile – w szczegółach oferty na waszej stronie widnieje informacja o darmowym roamingu UE – TAK, minuty stacjonarne, komórkowe, sms-y, mms-y – bez ograniczeń. Tymczasem w nowym cenniku usług roamingowych a2mobile (www – dział dokumenty) , w punkcie 5: Opłaty dla użytkowników a2mobile korzystających z aktywnych pakietów oferty promocyjnej „Niewyczerpalne Pakiety”, w podpunkcie „a” widnieje informacja o opłatach: 0,04 PLN za minute rozmowy do Polski i strefy 1 a także za minutę rozmowy odebranej a za SMS-a 0,03 PLN. Tylko MMS-y wg tego cennika pozostają bezpłatne/bez ograniczeń. Proszę, sprawdźcie to, tak aby nikt ewentualnie nie został wprowadzony w błąd. dzięki

Marcin z Komórkomatu
Gość

Tak, w szczegółach pozostały omyłkowo stare dane – a2mobile od lipca nie ma darmowego roamingu UE:
https://komorkomat.pl/a2mobile-koniec-roamingu/

Filip
Gość
Filip

Play nie ma darmowego roamingu w Unii. Nie ma nawet bezpłatnego limitu w UE – tylko stawka 7,32 zł/GB w ramach limitu

Przemysław
Gość
Przemysław

Mam abonament w Playu w którym mam 6GB krajowego a 1gb jest przeznaczony na roaming w ue

Trzciana
Gość
Trzciana

U mnie na horyzontach rodzinnych zawsze T-Mobile. Okolice Małopolski i Dolengo Śląska bez zarzutu, czy to kara czy abo z telefonem. Proponują nam zawsze korzystne warunki przedłużania umów i dają ciekawe telefony fo wyboru. Do tego nie musze się matrwić o stabilność internetu u mnie w mniejszym mieście.

Zenek
Gość
Zenek

Witam. Przydałby się również ranking dla par lub rodzinki (np. 4 numery do 5).

bodziu
Gość
bodziu

W a2mobile już druga awaria w ciągu miesiąca, chyba trzecia w tym roku. Zobaczcie co się na ich FB dzieje. W dodatku zbiegła się z podwyżkami tych tańszych pakietów. W porę zwiałem i wreszcie mam jakość rozmów i usług o jakich w a2mobile już prawie zapomniałem że istnieją.

Jacek
Gość
Jacek

Czemu w rankingu ofert na kartę Orange jest na 4 miejscu i ich oferta została wyprzedzona przez Virgin i Viking? Wprawdzie Viking ma w cenie MMS’y, ale za to nie ma internetu w roamingu, to czemu Virgin ma więcej punktów, skoro też nie ma MMS’ów, a do tego internetu w roamingu?

bodziu
Gość
bodziu

Też się dziwię. Orange bije na głowę Virgin, a jak się weźmie pod uwagę te letnie bonusy, to nie ma dwóch zdań.

Michau
Gość
Michau

A2mobile niby oferta ok. tanio mają ale zasieg i net tragedia uciekłem od nich do Vikings. Polecam

Jan
Gość
Jan

a2mobile w mieście zasięg jest ok po za miastem nie jest za ciekawie

Juno
Gość
Juno

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto ma zasięg w pociągu między jakimiś mniejszymi miejscowościami.

Wojtek
Gość
Wojtek

Ja tam wszystkim odradzam telefony z Netii. Mam tam 3 numery i właśnie się wypisuję. Ile można użerać się z niekompetentną infolinią. Praktycznie zawsze za granicą okazuje się, że już nie mam roamingu bo coś tam zmienili. Można się upewnić oczywiście, że się ma a jakoś potem i tak nie ma. Obecnie już drugi tydzień wysyłąją mi nową kartę a jeszcze nawet list przewozowy nie powstał. Na dzwoniłem się do infolinii co nie miara a tam Dziunia wysyła kolejnego maila z ponagleniem i nic. Niedługo stracę szansę na przekazanie karty za granicę a nie ma z kim rozmawiać. Netia ma… Czytaj więcej »

stasiu
Gość
stasiu

lycamobile daje co prawda 2gb na zagranicy ale prędkości pozostawia wiele do życzenia zarówno za granica jak i tym bardziej w kraju nie przekracza 2mb/s

stasiu
Gość
stasiu

a viking to nic innego jak play prawda???

Marcin
Gość
Marcin

Jaka jest najlepsza oferta na kartę z największą ilością internetu w EU? I czy naprawdę Plush nie oferuje żadnego internetu w EU? Z tego co pamiętam w zeszłym roku uruchamiając pakiet 5GB dostawałem ok 500mb w UE. 500mb było również z doładowaniem pakietu za 25 PLN.

Robert
Gość
Robert

Może ranking najlepszych Sieci na wyjazd do UE? dane w roamingu głównie, bo jednak płacenie ponad 20zl za GB poza limitem jest porażka

Janina
Gość
Janina

W sieci T-. Mobile jest najlepszy roaming. Byłam w czerwcu w Niemczech i otrzymałam 7 GB które w korzystałam w 3 tygodnie.