Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Lipiec 2018

25

W czerwcu 2018 Orange, Plus oraz ich submarki zrezygnowały z oferowania darmowego roamingu UE w swoich pakietach na kartę. To największa zmiana na polskim rynku ofert komórkowych, jaka zaszła w minionym miesiącu. Czy miała duży wpływ na nasz cykliczny ranking? Sprawdźmy najkorzystniejsze propozycje na bieżący miesiąc.

Oferty aktualne na 27.06.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Plush ABO 15 GB zapewnia bardzo dużo w stosunkowo niskiej cenie. W pakiecie otrzymujemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich (również w roamingu UE), darmowe social media, transfer 15 GB na miesiąc i kolejne 10 GB na YouTube. Umowa trwa standardowe 24 miesiące.

Łączna wysokość rachunków miesięcznych wynosi około 50 zł, gdyż do abonamentu doliczana jest rata za telefon. Jej wysokość zależy od klasy sprzętu, ale zwykle nie przekracza około 20-30 zł. Opłaty startowe za telefon zaczynają się od symbolicznej złotówki. Minusem jest stosunkowo mały wybór urządzeń.

2. miejsce ex aequo – Supernet T2 20 GB (31 pkt).

T-Mobile oferuje wiele pakietów swojego indywidualnego abonamentu. Najwięcej punktów w naszym zestawieniu uzyskał Supernet T2 w konfiguracji z 20 gigabajtami. Po ich wykorzystaniu wciąż można korzystać z Internetu, ale z prędkością ograniczoną do maksymalnie 1 Mb/s. Ponadto w cenie otrzymamy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i za granicą (roaming UE).

To nie wszystko. T-Mobile zapewnia darmowe aplikacje internetowe (m.in. Facebook i Messenger) oraz możliwość dokupienia pakietu wideo. Kwota 89,95 zł miesięcznie zawiera już opłatę za sprzęt – nie jest więc doliczana osobna rata za telefon, jak np. w Plusie czy Orange.

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

Plus.60 to topowy abonament zielonego operatora. Podobnie jak w jego submarce, Plushu, również i tutaj należy wziąć pod uwagę dodatkową ratę za telefon. Jej wysokość jest uzależniona od wybranego modelu. Wybór telefonów w cenie od 1 zł jest w tym przypadku bardzo spory. Ostateczna wysokość rachunków może przekroczyć 100, a nawet 150 zł na miesiąc.

Plus zapewnia nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS do wszystkich (także w roamingu UE), 12 GB na pełnej prędkości (dalej lejek do 1 Mb/s). Istnieje również możliwość dokupienia opcjonalnych pakietów, jak np. HBO GO, który jest darmowy przez pierwszy miesiąc.

4. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Solo 60 (30 pkt).

Play w ramach planu Stan Nielimitowany Solo oferuje bardzo podobną ofertę. Dostaniemy w niej nieco mniejszy pakiet internetowy (10 GB na pełnej prędkości, później do 1 Mb/s), a także mniej GB w roamingu UE. Jest za to tańszy – kwota 60 zł obejmuje już opłatę za sprzęt. Może się jednak okazać, że opłata startowa za ten sam telefon będzie wyższa w Play, choć ceny najtańszych modeli zaczynają się już od 1 zł.

Oprócz nielimitowanych usług głosowych i tekstowych, Play oferuje bardzo ciekawe (i darmowe) dodatki: darmowy Tidal i telewizję Play NOW na całą umowę. Ofertę uzupełnia darmowy Showmax przez pierwsze 3 miesiące.

4. miejsce ex aequo – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Tym razem pora na najbogatszy abonament Orange. W ramach pakietu Plan Wzbogacony otrzymamy aż 20 gigabajtów na pełnej prędkości transferu (później limit do 1 Mb/s). Jest on jednak droższy od konkurencji, a do ceny abonamentu należy doliczyć dodatkową ratę za smartfona. W wielu przypadkach operator rezygnuje od opłaty startowej, co oznacza, że telefon można otrzymać za 0 zł.

Podobnie jak pozostałe sieci w zestawieniu, Orange zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe nie tylko w kraju, ale również w ramach roamingu UE.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

W abonamencie bez telefonu dominują wyraźnie pakiety z umową na czas nieokreślony. Najwięcej punktów zdobył Plush ABO 10 GB. Operator zapewnia nielimitowane połączenia w kraju i za granicą (roaming UE), a także SMS-y i MMS-y do wszystkich i wiele innych dodatków. Wymienić należy przede wszystkim darmowe aplikacje internetowe, premię za staż (paczka rośnie do 20 GB dla lojalnych klientów) czy rabaty dla par.

Plush ABO 10 GB to abonament bezterminowy, a więc w każdej chwili można z niego zrezygnować i przejść do innej sieci.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Kolejna bardzo podobna oferta, lecz nieco droższa. Pakiet Wszystko – nie więcej niż 29 zł od nju mobile zapewnia niemal to samo – brakuje tylko darmowych social mediów. Opłata miesięczna jest wyższa o 4 zł, ale transfer rośnie w nju nie do 20, lecz aż do 30 GB dla stałych klientów. Umowa bezterminowa, a dla par czeka miła niespodzianka – drugi numer kosztuje tylko 9 zł, o czym niżej w tekście (patrz: duety bez telefonów).

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

Propozycja sieci Red Bull Mobile nie jest już tak bardzo rozbudowana jak ta od Plusha czy nju, ale i tak dostajemy bardzo dobre warunki umowy. Nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS w kraju i w roamingu UE oraz 10 GB w kraju brzmi całkiem nieźle. Pakiet RBM SieMa 29 nie zapewnia jednak darmowych social mediów czy bonusów dla dwojga, za to niewykorzystana paczka danych przechodzi na następne 2 miesiące. Abonament bezterminowy.

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

Dla wielu z nas będzie to najlepsza propozycja w tym segmencie ofert. O ile nie potrzebujemy roamingu UE bez dodatkowych opłat – tego bowiem Premium Mobile nie zapewnia, na czym traci w rankingu kilka punktów. W zamian otrzymujemy w pakiecie Freedom2 bardzo dobre warunki w kraju – nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci oraz aż 20 GB. Dla porównania, w Plushu otrzymamy tyle danych dopiero po 2 latach stażu. Mało tego – w cenie zaledwie o 70 gr wyższej od nju i RBM otrzymamy w ofercie Freedom3 aż 30 GB! Umowa podpisywana jest oczywiście na czas nieokreślony.

4. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt).

Topowy abonament Lajt Mobile. Wirtualny operator (podobnie jak Premium Mobile) nie oferuje darmowego roamingu UE, lecz usługę Bonus Krajowy. Brakuje również darmowych połączeń na numery stacjonarne, ale je możemy wykupić za dodatkowe 2 zł. Co jest największą zaletą pakietu Lajtowy Hit? Bezterminowa umowa i oczywiście spora paczka internetowa, która liczy aż 30 gigabajtów.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Viking 25 No Limit (35 pkt).

Mobile Vikings wiele zyskał dzięki rezygnacji z RLAH u swoich największych rywali pod koniec czerwca 2018. Ten wirtualny operator od początku nie oferował darmowego roamingu UE, ale teraz siły się wyrównały. A przecież na „krajowym podwórku” nowy pakiet Viking 25 No Limit zdaje się być bezkonkurencyjny! Dostaniemy w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci i 15 GB. A to nie wszystko.

To, co wyróżnia ofertę od konkurencji, to kumulacja niewykorzystanego transferu na kolejny miesiąc i to bez żadnych ograniczeń. Należy tylko pamiętać o utrzymaniu ważności konta, aby nie utracić zebranego transferu. W tym celu warto aktywować usługę autodoładowanie. Mało tego – operator nie nalicza danych za korzystanie z Facebooka i Messengera.

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

Sieć a2mobile zapewnia w ramach pakietu Niewyczerpalne Wszystko nieskończony Internet, którego prędkość spada skokowo. Pierwsze cięcie następuje już po pierwszych 5 GB. Jest to jednak niezwykle tania oferta, która oferuje bardzo dużo – nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu UE. Dla najbardziej wymagających czekają również darmowe aplikacje internetowe (nie pobierają transferu z naszego pakietu GB) oraz usługa Wi-Fi Calling.

3. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

W drugiej połowie czerwca 2018 Orange (oraz jego marka nju mobile) zrezygnował z darmowego roamingu UE w swoich ofertach na kartę. Dla osób mało podróżujących ta zmiana i tak nie będzie miała wpływu. Pomarańczowy operator oferuje ponadto niemal wszystko w kraju bez limitów (nie licząc braku darmowych MMS-ów) i bardzo dużą paczkę internetową. Co więcej, w przypadku aktywowania pakietu cyklicznego otrzymamy ekstra 1 GB na miesiąc.

4. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

Plush na kartę również padł ofiarą cięć roamingu w ofertach na kartę. Za 25 zł dostaniemy teraz znacznie mniej, niż w bezterminowej ofercie Plush ABO 10 GB: brak darmowego roamingu UE i bonusu za lojalność w postaci wzrostu transferu. Mimo, że jest to wciąż bardzo dobra oferta prepaid w kraju, to wskazujemy kilka innych jeszcze lepszych alternatyw.

4. miejsce ex aequo – nju 29 (32 pkt).

Analogiczna sytuacja w nju mobile. Oferta za 29 zł jest okrojoną wersją swojego abonamentowego odpowiednika, który również jest pakietem z umową bezterminową (obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia). Sieć nju również wcześniej oferowała mniej na kartę w tej samej cenie, bowiem brakuje w ofercie bonusu dla par. Jednak najważniejszy aspekt – połączenia głosowe i tekstowe w kraju – są nielimitowane.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Duet (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. W Play otrzymamy rabat -10 zł na każdą osobę. Ostateczna wysokość rachunków miesięcznych zależy jednak od klasy wybranego sprzętu. Stan Nielimitowany Duet zapewnia ponadto ten sam zakres usług, co jego indywidualny odpowiednik.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

1. miejsce ex aequo – T-Mobile 2w1 (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Bardzo podobną ofertę proponuje T-Mobile. Tym razem oszczędność jest wyższa, choć opłaty w najniższej konfiguracji są takie same (100 zł za 2 osoby). Pierwszy numer z telefonem kosztuje 60 zł, drugi (sama karta SIM) natomiast 40 zł. Oszczędność sięga zatem 30 zł miesięcznie, a klienci różowego operatora dostaną te same warunki, co w indywidualnym abonamencie T1 Bez Limitu.

3. miejsce ex aequo – Plus.60 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 109,00 zł. „Na papierze” rabat w Plusie jest jeszcze większy, bo wynosi aż 50%. Ostatecznie jednak opłaty miesięczne są nieco wyższe, a za telefony pobierana jest dodatkowa rata. Jej wysokość zależy od klasy wybranego sprzętu i zaczyna się od kilkunastu złotych za sztukę. Abonament bez limitów z paczką 24 GB na pełnej prędkości.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 24 GB.

3. miejsce ex aequo – Plus.50 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 94,00 zł. Okrojony pakiet Plusa dla par. Jest on niewiele tańszy, a oferuje tylko 8 GB na 2 osoby. Na drugi numer nałożony jest rabat -50%, a za telefon operator pobiera osobną opłatę.

Pakiet 8 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Orange Duet Korzyści (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 106,98 zł. Również Orange zapewnia nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE, a do tego krajowy transfer 10 GB na pełnej prędkości. Po ich wykorzystaniu jego prędkość spada do 1 Mb/s. Pomarańczowy operator pobiera dodatkowe raty za telefon.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush ABO Duet to połączenie 2 abonamentów tego operatora. Zamiast płacić 50 zł za 2 numery, operator życzy sobie za nie tylko 40 zł miesięcznie. W zamian otrzymamy nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE, 10 GB na osobę, dodatkowe 10 GB na YouTube’a i darmowe aplikacje internetowe. Umowa z operatorem podpisywana jest na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. Jeszcze tańszy od Plusha jest nju mobile, gdyż drugi numer kosztuje nie 29, lecz tylko 9 zł miesięcznie! Niestety operator nie podwaja pakietu internetowego, który wynosi 10 GB na 2 osoby. Mimo to jest to i tak jedna z najlepszych ofert dla dwojga. Tym bardziej, gdyż nie podpisujemy umowy na abonament na 2 lata, lecz na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce – LajtDuet L (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Znacznie drożej wypada Lajt Mobile w swojej topowej konfiguracji. Jednak to właśnie ona zapewnia 30 GB na każdą osobę z osobna! Jeżeli zależy nam przede wszystkim na sporej paczce danych, to oferta Lajta może być strzałem w dziesiątkę. Są jednak i minusy – brak darmowego roamingu UE i połączeń na numery stacjonarne (do wykupienia nielimitowany pakiet za dodatkowe 2 zł). Na szczęście umowa jest bezterminowa.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – Freedom Dla Dwojga+ (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Pakiet Freedom Dla Dwojga+ jest połączeniem 2 abonamentów Freedom2. Również i ten wirtualny operator zapewnia rabat w ofercie dla dwojga, choć tym razem jest to tylko 5 zł upustu na 2 numery. Mimo braku darmowego roamingu UE jest to jedna z najlepszych propozycji dla par. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Pakiet 20 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – LajtDuet M  (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 35,99 zł. Tańsza alternatywa Lajt Mobile dla par i zarazem najtańsza w naszym zestawieniu. Oferuje jednak najmniej ze wszystkich. Różnice między LajtDuet M a LajtDuet L tkwią w pakiecie internetowym – za niecałe 36 zł za 2 numery otrzymamy 10 GB na osobę. Reszta bez zmian w stosunku do droższego planu taryfowego.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

25
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Dominik PawlikPiotrAleh TafeliukSheogorathMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piotr
Gość
piotr

Oferta na kartę pominięta Lajt Mobile 19,90zł rozmowy kom, stacjonarne mms sms bez ograniczeń 10gb neta
Pakiet studencki

karol
Gość
karol

W ofercie na kartę w a2 mobile na stronie www. nie ma mowy o roamingu? Nie znalazłem?

Zeus
Gość
Zeus

Jak widać z zestawienia A2.mobile bije na głowę każdą sieć – A2.mobile to najlepsza oferta i najtańsza !!!

Damian Zawadzki
Gość
Damian Zawadzki

Orange w planie Optymalnym i Wzbogaconym dodaje 100 min na rozmowy zagraniczne do UE, USA i Kanady, uważam że jest to warte oznaczenia.

Mieciu
Gość
Mieciu

I jak zwykle nie ma Novum :D A szkoda, bo powinno ;) Naprawdę polecam, przeszedłem kilka miesięcy temu i jestem bardzo zadowolony. Dobry internet, zasięg praktycznie wszędzie, ceny bardzo ok…Naprawdę, jak na tak niewielką sieć to świetnie sobie radzi moim zdaniem

dario
Gość
dario

ciekawe od czego to zależy że jakaś oferta jest w rankingu…

Garcia
Gość
Garcia

no, mali są – nie słyszałem o nich. Ale zasięg plusa, więc na plus:)

adamowa
Gość
adamowa

bo ja wiem czy tacy mali? tu pojawiaja się nazwy firm, o których nigdy nie słyszalam. Jest oferta, jest produkt – sa klienci

Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

Jak to jest z Orange na kartę? Skąd te 25 giga skoro na stronie operatora jest maksymalnie 20 a dla „nowego użytkownika” jest zaledwie 15. bonusów nie wliczam bo zamierzałem się dopiero przenieść z a2mobile ale biorąc pod uwagę że na stary mam mieć 15 a nie 25gb to ta oferta już przestaje być aż tak konkurencyjna w stosunku do a2m . Proszę o korektę albo o wytłumaczenie jak naliczyliście te 25gb.comment image

Mateusz
Gość
Mateusz

Witam, mi się wydaję, że ww. artykule 25gb naliczone było wraz z bonusem po doładowaniu czyli np. standardowy pakiet 10 GB (w usłudze jednorazowej) + bonus za doładowanie konta za 30 zł (15 GB) co Nam daje 25 GB, innego wytłumaczenia tego zestawienia Internetu nie widzę :). Proszę Mnie poprawić, jeśli źle napisałem.

Pozdrawiam

Remek1978
Gość
Remek1978

Witam. Moje pytanie dotyczy ofert na kartę w Virgin Mobile. 25 PLN miesięcznie, nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne, nielimitowane sms (nie wiem jak wygląda sprawa z mms’ami) i 15GB internetu z darmowym transferem do niektórych mediów społecznościowych. Wygląda na to, że oferta ta różni się od oferty, która zajęła pierwsze miejsce jedynie brakiem kumulacji niewykorzystanego transferu na następne miesiące. Proszę dać znać, gdzie jest haczyk, że powyższa oferta nie załapała się na żadne „punktowane” miejsce? Pozdrawiam

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dzień dobry, Virgin za 25 zł zajął (razem z Pakietem Studenckim od Lajt Mobile) szóste miejsce, ale ograniczamy się do top 5.

matkobosko golebiowsko
Gość
matkobosko golebiowsko

Ja wytlumacze, bo sama niedawno sie przenosilam mialam z tym problem. Na wstepie dostajesz 10gb lub 15 jesli wlaczysz usluge cykliczna. Jesli doladujesz za 50 zl – otrzymujesz dodatkowe 25 gb (wazne chyba 90 dni). Stad tez – doladowujesz raz na dwa miesiace za 50 zl przy wlaczonej usludze cyklicznej i tak pierwszy miesiac to srednio 27.5 gb (15 + 25/2), kolejny – 28.5 gb (15+1+25/2). I tak przy kazdym kolejnym okresie rozliczeniowym o 1 gb wiecej.

kasiek
Gość
kasiek

Vikingowie pięknie się wybili :D

Marek
Gość
Marek

Virgin mobile duet bez telefonu – chyba 43,50 zł, nielimitowane wszystko i 20 GB? Ile punktów byłoby?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Liczyliśmy i w tej konfiguracji Virgin ma 28 pkt.

Pawel
Gość
Pawel

Jak to było liczone? Wg. oferty Virgin każdy z duetu dostaje po 20GB a w Nju jest tylko 10GB wspólnie?! mówimy o dniu startowym, nie doliczamy stażu itp. Dziś chce przenieść 2 numery, czego nie rozumiem?

pintonek
Gość
pintonek

Mam virgin (w duzym miescie) i internet praktycznie nie działa. LTE w tej sieci to kpina….

Sheogorath
Gość
Sheogorath

@Oferty na karte
Czy dobrze rozumiem, ze roznica 2 pkt miedzy Orange a Viking wynika z darmowych MMS?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Tak, gdyby nie nielimitowane MMS-y w MV, to obie oferty miałyby po 33 pkt.

Aleh Tafeliuk
Gość
Aleh Tafeliuk

Считаю, что при составлении рейтинга необходимо учитывать ГИБКОСТЬ оферты оператора. Вот зачем мне платить за 150 СМС-ов, если я не пользуюсь ими? Если я забыл, когда отправлял ММС последний раз? Но практически у всех операторов они включены по умолчанию. Только у A2MOBILE я вижу возможность самостоятельной конфигурации пакета. Плюсом оператору была бы возможность абоненту самому выбирать мессенджер, при использовании которого интернет-трафик не учитывается (nie pobierają transferu z naszego pakietu GB). Например, на FB у меня нет контактов и, кроме того, он мне неудобен. А в Беларуси и Украине мегапопулярен Viber. Кому-то нужен Telegram, кому-то Viber, кому-то FB. Технически сделать это… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Co miesiąc ten sam ranking. Co miesiąc te same oferty. A gdzie abonament z multimedii za 14,99 w tym no limit na wszystko i 5GB danych przy umowie na 24 miesiace. Korzystam z tej oferty od prawie 2 lat. Nadajniki na infrastrukturze plus. Ranking ściema. Zapewne sponsorowany.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Ranking nie jest sponsorowany, a to, że czasami nie różni się od poprzednika wynika z tego, że nie doszło do wielu zmian w ofertach operatorów. Staramy się, aby nasz ranking jak najlepiej odzwierciedlał rzeczywistość.
PS zobacz np. na marzec 2018 – wtedy w wyniku zmian i debiutów nowych pakietów roszady objeły aż 30% wszystkich ofert z zestawienia:
https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-komorkowe-marzec-2018/

Dominik Pawlik
Gość
Dominik Pawlik

A gdzie jest folx ? ;-) 1,9 internetu w UE , SMS, MMS i dzwonienie bez limitu + 20GB internetu w polsce za 29. Jeszcze karte Uber przywozi. Nie jestem z nimi powiązany ale używam i mi się podoba a tu w rankingu są chwalone gorsze oferty :-)

Damian Borzoo
Gość
Damian Borzoo

Folx kończy działalność, dzisiaj dostałem od nich maila.