Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Kwiecień 2018

31

W marcu 2018 zadebiutował nowy wirtualny operator OTVARTA. Pozostałe sieci komórkowe – nie licząc nowego abonamentu Multimedii i Heyah – nie wprowadziły większych zmian w swoich ofertach. Nawet z okazji Świąt operatorzy nie zdecydowali się na wprowadzenie wielu świątecznych bonusów i promocji. Czy zatem nieliczne marcowe nowości namieszały w naszym comiesięcznym rankingu? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 28.03.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Oferta Plusha z telefonem zadebiutowała na rynku we wrześniu ubiegłego roku. W ramach abonamentu Plush ABO 15 GB na 2 lata otrzymamy telefon na raty, a łączna suma rachunków miesięcznych nie przekroczy kwoty 50 zł. Operator zapewnia nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe w kraju i w roamingu UE, paczkę danych 15 GB i darmowe social media.

Największą bolączką oferty jest stosunkowo niewielka liczba oferowanych smartfonów. Z reguły są to atrakcyjne modele ze średniej półki cenowej.

2. miejsce – T1 Bez Limitu (32 pkt).

Pakiet T1 Bez Limitu od T-Mobile oferowany jest w wielu wariantach kwotowych, od których zależy wysokość opłaty startowej za telefon. Najtańszy z nich kosztuje 80 zł miesięcznie, a w ramach oferty otrzymamy rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci bez limitu (w kraju i roamingu UE) i objętościowo nieskończony pakiet internetowy. Transfer zwalnia po wykorzystaniu 10 gigabajtów.

W cenie abonamentu wliczona jest już – w przeciwieństwie do np. Plusha, Plusa czy Orange – opłata ratalna za sprzęt. W zależności od modeli i konfiguracji abonamentu, opłata początkowa za urządzenie zaczyna się już od symbolicznej złotówki. Bardzo duży wybór telefonów.

3. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Solo 60 (31 pkt).

Bardzo podobny abonament do wcześniejszej propozycji T-Mobile. Stan Nielimitowany Solo zapewnia to samo, lecz z mniejszą paczką GB w roamingu UE i w nieco niższej cenie. Również i tym razem nieograniczony Internet zwalnia po przekroczeniu pierwszych 10 GB. To, co wyróżnia abonament sieci Play od T-Mobile, jest oferowany darmowy dostęp do Tidala, Showmaxa (ten drugi na 3 miesiące) i telewizji Play NOW.

Kolejną dużą zaletą Play jest bardzo duży wybór smartfonów i telefonów komórkowych. Ich cena zaczyna się już od symbolicznej złotówki.

3. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

Najbogatszy pakiet abonamentu Plusa. Oferta jest dostępna na rynku od połowy lutego, a dostaniemy w niej naturalnie nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w Polsce i w ramach roamingu UE. Ofertę uzupełnia nieograniczona paczka danych, z czego 12 GB dostępnych jest na pełnej prędkości. Zielony operator oferuje ponadto wiele opcjonalnych (ale płatnych dodatkowo) usług.

Plus nalicza osobne raty za urządzenie. Ich wysokość (w zależności od wybranego modelu) zaczyna się od 12 zł, ale opłaty za najnowsze flagowce będą znacznie wyższe.

5. miejsce – Plan Optymalny (30 pkt).

Plan Optymalny kosztuje tylko 49,99 zł, ale i w jego przypadku należy doliczyć osobną ratę za smartfona. W cenie otrzymamy pakiet nielimitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich, a także darmowe warunki roamingu UE. Orange oferuje wiele dodatkowych bonusów, np. za przeniesienie numeru czy przedłużenie dotychczasowej umowy. Każdy klient otrzyma również dostęp do darmowego Spotify na 3 miesiące. Wielką zaletą pomarańczowego operatora jest duży wybór smartfonów, których ceny zaczynają się od 0 zł (brak opłaty startowej).

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 10 GB (38 pkt).

Plush ABO 10 GB na pierwszym miejscu w naszym rankingu od kwietnia 2017 – to już rok dominacji tej niezwykle atrakcyjnej oferty. Za jedyne 25 zł miesięcznie Plush zapewnia nielimitowany pakiet minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci (także w roamingu UE), darmowe social media, bonusy za staż (transfer rośnie do 20 GB dla stałych klientów), a także pakiet duet, o którym niżej.

Abonament operatora jest bezterminowy, co czyni ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną. Ciekawostka – Plush w tej samej cenie oferuje również Plush ABO 15 GB, lecz tym razem w umowie na 2 lata.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

PakietWszystko – nie więcej niż 29 zł” operatora nju mobile jest bardzo zbliżony do wcześniejszego Plusha. Różnice tkwią w szczegółach – nie dostaniemy darmowych aplikacji internetowych, za to transfer dla lojalnych rośnie nie do 20, lecz aż do 30 GB! Sieć nju korzysta ponadto z zasięgu Orange, a Plush z macierzystego Plusa. Oferta zapewnia nieco więcej gigabajtów w Unii Europejskiej, ale jest o 4 zł droższa. Którą z nich wybierzesz?

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa (32 pkt).

Nowy pakiet Red Bull Mobile zadebiutował w lutym bieżącego roku. Za 29 zł dostaniemy w RBM SieMa nieograniczoną ilość minut, SMS-ów i MMS-ów, a także kumulacje niewykorzystanego transferu na 2 miesiące. Miesięczna paczka danych do wykorzystania wynosi 10 GB. Podobnie, jak we wcześniejszym Plushu i nju mobile, umowa jest bezterminowa.

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

Freedom2 zapewnia nielimitowane usługi w kraju, a także aż 20 GB w cenie niecałych 25 zł. Zdecydowanie jedna z najlepszych ofert dla tych, którzy nie potrzebują roamingu UE bez dodatkowych opłat. Warto podkreślić, że Premium Mobile zapewnia „na start” tyle transferu, co Plush po 2 latach i (w ramach pakietu Freedom3 z 30 GB) tyle, co nju po analogicznym okresie. Kolejną niepodważalną zaletą operatora jest podpisywanie umowy na czas nieokreślony.

4. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt).

Najdroższa oferta w zestawieniu. Lajtowy Hit jest topowym abonamentem Lajt Mobile, w którym otrzymamy aż 30 GB LTE! Pakiet tego wirtualnego operatora zapewnia niemal wszystko – brakuj nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne (do wykupienia za 2 zł), a także roamingu UE bez dodatkowych opłat (patrz: Bonus Krajowy). Jedna z najlepszych ofert dla osób wymagających od operatora przede wszystkim sporej ilości danych.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (36 pkt).

W ofertach na kartę najwięcej punktów (ex aequo z Orange) uzyskał pakiet Niewyczerpalne Wszystko od a2mobile. Za jedyne 19,90 zł dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci krajowych i w ramach roamingu UE. Całość uzupełnia nielimitowany objętościowo pakiet internetowy, w którym transfer również zwalnia, lecz już po 5 GB oraz nielimitowane social media i Wi-Fi Calling.

1. miejsce ex aequo – Orange 50 GB (36 pkt).

Potrzebujemy dużej paczki GB, lecz – w przeciwieństwie do a2mobile – na pełnej prędkości? Otrzymamy go w Orange free na kartę za 25 zł. Na miesiąc otrzymamy aż 50 GB (część z nich wynika z promocji za doładowanie konta), ale to nie wszystko. Orange daje w prezencie 1 GB za cykliczne doładowania! Jedyne, czego brakuje w ofercie, to brak nielimitowanych MMS-ów, co  jednak nie powinno być specjalnie uciążliwe dla użytkowników.

3. miejsce ex aequo – nju 29 (35 pkt).

Wersja prepaid (na kartę) abonamentu nju mobile. Kosztuje tyle samo, ale oferuje nieco mniej – brakuje w niej bonusu dla dwojga, o którym kilka słów nieco niżej. Poza tym zamiast opłacać faktury miesięczne, dane na będzie doładować konto co najmniej raz na 31 dni, o ile chcemy zachować ważność usług wychodzących. Suma summarum – lepiej wybrać bezterminowy abonament nju.

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (35 pkt).

Również Plush oferuje nieco mniej w pakiecie na kartę, niż w bezterminowym abonamencie Plush ABO 10 GB. Mimo tej samej miesięcznej ceny (25 zł), nie dostaniemy premii za staż. Jest to jednak wciąż jedna z najlepszych ofert na kartę, ale – tak, jak w przypadku nju mobile – bardziej polecamy abonament tego operatora.

5. miejsce – Viking 29 No Limit (34 pkt).

Pakiet Viking 29 No Limit dla wielu będzie najlepszym wyborem. Wirtualny operator oferuje nielimitowane połączenia głosowe (również na numery stacjonarne) i tekstowe do wszystkich krajowych sieci i 15 GB na start, a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc! W praktyce można skumulować nieograniczoną ilość gigabajtów, ale żeby ekstra środki nie przepadły, nie możemy zapomnieć o systematycznym doładowaniu konta. Warto wtedy aktywować usługę autodoładowanie.

Ofertę można polecić tym osobom, którzy nie planują dłuższych wyjazdów za granicę. Mobile Vikings niestety nie oferuje darmowych warunków roamingu UE.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo miejsce – Plus.60 x2 (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 99,00 zł. Kolejna nowość Plusa z lutego bieżącego roku. Pakiet prezentuje się korzystnie – druga karta SIM jest tańsza o 50%! Możemy zamówić umowę z 2 telefonami, ale nie zapomnijmy ich opłacie ratalnej. W zależności od wybranego modelu, do abonamentu należy doliczyć co najmniej 12 zł za jedno urządzenie. Oferowane usługi są identyczne, jak w wersji indywidualnej, ale z o połowę tańszym drugim numerem.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 24 GB.

1. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Duet (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet to połączenie 2 numerów Stan Nielimitowany Solo na jednym rachunku. Operator przyznaje rabat -10 zł na każdą kartę SIM. I tym razem ostateczna wysokość rachunków zależy od wybranego smartfona, za którego pobierana jest osobno dodatkowa opłata. Transfer jest wspólny, ale zwalnia nie po 10, lecz po 20 gigabajtach.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

1. miejsce ex aequo – T-Mobile 2w1 (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 120,00 zł. Większy rabat otrzymamy w pakiecie T-Mobile 2w1, czyli 2 taryf T1 Bez Limitu na pojedynczym rachunku. Tym razem operator obniża cenę nie o 20 zł na 2 numery, lecz o 40 zł! Obie osoby otrzymają nielimitowane usługi (minuty, wiadomości SMS/MMS) w kraju i w Unii Europejskiej.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

4. miejsce – Plus.50 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 84,00 zł. Mniej rozbudowany pakiet Plusa dla dwojga. Od poprzednika różni się niższą ceną i mniejszą ilością transferu (8 GB na 2 osoby). Drugi numer jest tańszy o 50%, a usługi identyczne, jak w wariancie indywidualnym. Za urządzenie pobierana jest dodatkowa opłata.

Pakiet 8 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Orange Duet Korzyści (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,98 zł. Orange dla par oferuje 5 GB na osobę. Istnieje również opcja dokupienia 2 dodatkowych GB za 10 zł. Pomarańczowy operator zapewnia ponadto nielimitowane usługi w kraju i za granicą, a także darmowego Spofity na 3 miesiące.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Co może być lepsze od Plusha dla jednej osoby? Plush dla dwojga! Dostaniemy takie same warunki umowy jak w abonamencie indywidualnym, lecz z rabatem -5 zł na osobę. Niezwykle atrakcyjny pakiet duet, w dodatku z umową na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB w ABO Duet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. Jeszcze taniej za 2 numery zapłacimy w nju mobile (drugi numer kosztuje tylko 9 zł!). Niestety wspólny pakiet 10 GB przeznaczony jest dla 2 osób, ale i tak jest to jeden z najlepszych bezterminowych abonamentów dla dwojga.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce – LajtDuet XL (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Oferta Lajt Mobile jest najdroższa w naszym zestawieniu, ale dostaniemy w niej aż 30 GB na osobę. W przeciwieństwie jednak do Plusha czy nju nie otrzymamy darmowego roamingu UE i nielimitowanych połączeń na stacjonarki (można je wykupić za dodatkowe 2 zł). Umowa podpisywana na czas nieokreślony.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – Freedom Dla Dwojga+ (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Lajt jest zbyt drogi, a potrzebujemy od razu większego transferu niż w Plushu i nju? Skorzystajmy z Premium Mobile – pakiet Freedom Dla Dwojga+ (2x Freedom2) zapewnia od lutego aż 20 GB na kartę SIM! Operator oferuje pełen no limit w kraju (minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci), ale bez bezpłatnego roamingu UE. Umowa podpisywana naturalnie na czas nieokreślony.

Pakiet 20 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – VM Plan 3 + Plan 3 (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 58,50 zł. Virgin Mobile (podobnie, jak Plus) nakłada na drugą kartę SIM rabat -50%! Połączenie 2 abonamentów Virgin Mobile (Plan 3) kosztuje jednak niewiele mniej od Lajt Mobile, a zapewnia mniejszy transfer w kraju, niż Premium Mobile. Zaletą jest jednak bezterminowa umowa i paczka danych w roamingu UE 2,52 GB, którą nie mogą pochwalić się pozostali wirtualni operatorzy.

Pakiet 15 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Kwiecień 2018
4.9 (98.67%) 15 głosów

avatar