Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2019

10

Listopad obfitował w wiele atrakcyjnych promocji operatorów komórkowych. Niemal od samego początku miesiąca poszczególni operatorzy wystartowali ze świątecznymi rabatami, a pod koniec dominowały wyprzedaże na Black Friday. Czy miały one wpływ na nasz miesięczny Ranking ofert komórkowych? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 29.11.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo – T-Mobile – L (31 pkt).

5. miejsce – Solo L (30 pkt).

33 pkt. Pierwsze miejsce zajmuje abonament Plush ABO 15 GB. Oferuje on nielimitowane rozmowy głosowe i tekstowe oraz 15 GB standardowego transferu. Kolejne 10 GB można przeznaczyć na korzystanie z YouTube’a, ponadto operator zapewnia darmowe social media i roaming UE. Ceny telefonów – za które pobierana jest dodatkowa opłata ratalna – zaczynają się od symbolicznej złotówki. To bardzo dobra oferta z telefonem. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

32 pkt. Niewiele mniej punktów uzyskał abonament Plus.80, który jest jeszcze bogatszy od Plusha. Jest niestety również o wiele droższy. Dostaniemy w nim rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, 24 GB na pełnej prędkości, darmowy roaming UE i 120 minut na rozmowy międzynarodowe. Ponadto Plus zapewnia 1 z 3 usług premium do wyboru. W cenie pakietu uzyskamy więc HBO GO, Ligę Mistrzów UEFA z IPLA lub Tidal. Do abonamentu doliczana jest dodatkowa opłata za sprzęt. Plus daje spory rabat dla rodzin – dodatkowe karty SIM są tańsze o 50%.

31 pkt. Plan Mobilny 55 od Orange zapewnia bardzo dobre warunki umowy. Uzyskamy więc nieograniczone minuty i wiadomości tekstowe SMS/MMS i 15 GB transferu na pełnej prędkości. Przez pierwsze 3 miesiące oferowany jest za 0 zł pakiet Music Pass, w którym dostaniemy Tidal, Spotify, Deezer, Polskie Radio, Amazon Music i Apple Music. Do kwoty 55 zł naliczana jest osobna rata za telefon, a jego cena startowa często wynosi… 0 zł. Kolejne karty SIM są przecenione o 20 zł, a za przeniesienie numeru Orange gwarantuje 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. T-Mobile – L to topowy pakiet różowego operatora. Wyróżnia się olbrzymim transferem danych, który wynosi aż 70 GB! Usługi głosowe i tekstowe (również w roamingu UE) są oczywiście nielimitowane. Tym razem abonament zawiera już w sobie opłatę za smartfona, a od jego wysokości zależy cena startowa za sprzęt. Im wyższy abonament, tym tańszy telefon i odwrotnie. Minimalna opłata na miesiąc to 109 zł. W T-Mobile można opcjonalnie wykupić Netflixa.

30 pkt. Jeszcze niedawno to Play i jego pakiet Solo L mógł pochwalić się największym transferem GB spośród wszystkich indywidualnych abonamentów. Operator zapewnia 35 gigabajtów i nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. W cenie abonamentu otrzymamy także telewizję Play NOW (na całą umowę) oraz Tidal za darmo na pół roku. I tym razem całe rodziny mogą sporo zyskać dzięki tańszym dodatkowym numerom – wystarczy zamówić ofertę Play Pokolenia. Opłaty startowe za smartfony zaczynają się od 1 zł.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Plush ponownie zwycięża również w abonamencie samą kartą SIM. W pakiecie Plush ABO 10 GB dostaniemy nielimitowane rozmowy głosowe i tekstowe (SMS/MMS), social media i paczkę 10 GB na start. Stali klienci mogą liczyć na bonusowe gigabajty – za staż można otrzymać łącznie 20 GB! Kolejne 10 GB przeznaczymy na YouTube’a. Abonament kosztuje tylko 25 zł, a duety płacą tylko 20 zł na osobę. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

35 pkt. Kolejna bardzo dobra oferta to „Wszystko” od nju mobile. Jej cena jest nieco wyższa i wynosi 29 zł na miesiąc, ale dostajemy również nielimitowane połączenia w kraju i za granicą oraz 10 GB transferu. Paczka danych rośnie dla lojalnych klientów nie do 20, a do 30 gigabajtów! O ile indywidualnie nju wychodzi drożej niż w Plushu, to w duecie jest taniej, ponieważ druga karta SIM kosztuje 9 zł. W tym przypadku paczka internetowa jest jednak dzielona na dwie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Okazuje się, że pod wieloma względami lajt mobile jest w stanie zawstydzić Plusha i nju mobile. Jego pakiet Numer 1 jest o wiele tańszy – kosztuje tylko 19,99 zł – i od razu zapewnia aż 30 GB transferu! Usługi są nielimitowane, ale tylko w Polsce – akurat w jego przypadku nie dostaniemy darmowego roamingu UE, lecz tzw. Bonus Krajowy. Ten wirtualny operator oferuje plan Numer 1 zarówno z umową na czas określony, jak i bezterminowy.

32 pkt. Wracamy do kwoty 29 zł – tyle przyjdzie nam zapłacić również za abonament Red Bull Mobile. Podobnie jak u konkurencji, dostaniemy w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Paczka internetowa wynosi 10 GB, lecz tym razem stali klienci nie otrzymają bonusu, za to niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne 2 miesiące. Na próżno szukać też rabatów dla par. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Premium Mobile jest tym operatorem, do którego konsumenci najczęściej przenoszą numer. W pakiecie Freedom2 za 24,70 zł dostaniemy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz aż 20 GB transferu danych. Wirtualna sieć nie zapewnia jednak bezpłatnego roamingu UE (RLAH), za to dostaniemy rabat dla duetów i rodzin – kolejne karty SIM są bowiem przecenione. W Premium Mobile umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce –  nju z usługą „Wszystko” (32 pkt).

35 pkt. „Na papierze” oferta Lycamobile wygląda bardzo dobrze. Jest tania – za prawie 20 zł dostaniemy nielimitowane usługi krajowe i w roamingu UE, a także 30 GB pakietu danych. Ponadto niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc. Poważnym minusem jest jednak brak wiadomości multimedialnych MMS, które w ogóle nie są obsługiwane u tego wirtualnego operatora.

34 pkt. Jeżeli nie potrzebujemy darmowego roamingu UE, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie pakiet Viking 25 No Limit. Operator oferuje za 25 zł minuty, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich oraz 15 GB transferu. I właśnie paczka danych jest największą zaletą oferty Mobile Vikings – niewykorzystane gigabajty kumulują się i to w nieskończoność! Uwaga – uzbierany transfer przepada przy zablokowaniu konta, warto więc włączyć usługę Autodoładowanie.

34 pkt. Tyle samo punktów zebrał Virgin Mobile i jego pakiet #GigaDaje. Pod wieloma względami są to podobne oferty – kosztują po 25 zł i nie zapewniają darmowego roamingu w Unii Europejskiej, ale są też istotne różnice. Po pierwsze, MMS-y nie są nielimitowane, po drugie transfer rośnie dla stałych klientów, podobnie jak w Plushu i nju mobile. W ten sposób można zyskać aż 30 gigabajtów!

33 pkt. Sieć a2mobile proponuje bardzo dobre warunki w swojej ofercie na kartę. W pakiecie Niewyczerpalne Wszystko za 24,90 zł dostaniemy więc nielimitowane minuty, wiadomości tekstowe SMS i MMS oraz 20 gigabajtów transferu. Całość uzupełniają darmowe social media i Wi-Fi Calling. Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami a2mobile oferował w tej samej cenie darmowe warunki roamingu UE.

32 pkt. To praktycznie ta sama oferta, co abonament „Wszystko”. W tym przypadku nju mobile również kosztuje 29 zł i oferuje te same warunki umowy z 10 GB na start. Największa różnica tkwi w braku darmowego roamingu UE i w sposobie płatności – zamiast opłacać miesięczne faktury, wystarczy doładować konto swojego telefonu.


>>> Oferty na kartę <<<


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AarondaroMichalmarcelkiwi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Yanek
Gość
Yanek

Dzięki za kolejne zestawienie. Czy w kolejnych zestawieniach mógłbyś umieszczać informację z sieci którego operatora krajowego korzysta przedstawiany operator MVNO? To jest przydatne info, gdy chcemy zmienić operatora nie tylko ze względu na ofertę, ale i na słaby zasięg. Ktoś niezadowolony z zasięgu a2mobile będzie nadal niezadowolony po przejściu do np. LycaMobile (nawet jeśli zapłaci mniej i dostanie więcej), ponieważ obaj MVNO korzystają z sieci Plusa.

Kivi
Gość
Kivi

Telefon i lokalizacja też mają wiele do rzeczenia w sprawie zasięgu. Ja tam z nim np to problemu nie mam i wręcz sobie chwalę. Ale to też kwestia osobnicza raczej.

Fghj
Gość
Fghj

Szukam oferty bez Internetu- co najwyżej pakiet social media- zależy mi na messengerze, natomiast nie ma być Internetu (telefon dziecka). A2 mobile odpada – bo w pakietach bez Internetu okazuje się że internet jest … najlepiej gdyby rozmowy i SMS były w ramach pakietu/ abonamentu i do tego dodatkowo Messenger, oferta a2 mobile wyglądała idealnie do momentu kiedy się nie okazało że internet działa w każdym pakiecie

Marian
Gość
Marian

Wystarczy usunąć lub zmienić ustawienia APN w telefonie i nie ma dostępu do intenetu.

daro
Gość
daro

nie można mieć Messengera bez internetu.

kiwi
Gość
kiwi

Czy bierzecie pod uwagę w rankingu ocenę klientów/użytkowników? A2Mobile jest na 4. miejscu a porównując oferty powinni znaleźć się na drugim. Rozchodzi się o cenę pakietu(10 groszy) ale przemawia to na korzyść A2Mobile, a sytuacja wyglądała tak samo miesiąc temu. W bardzo wielu zestawieniach plasują się na 2. miejscu, ja korzystam podobnie jak moja rodzina(dzieci i rodzice) i nie zmieniłbym na nic innego w danej chwili

marcel
Gość
marcel

a gdzie ORANGE FLEX

Michal
Gość
Michal

Polecam mobile vikings. Super sieć, obsługa klienta bardzo szybka i miła. Usługi działają prawidłowo.

Aaron
Gość
Aaron

Teraz pytanie, która sieć obsługuję inne nadajniki niż Virgin? Jestem w Virgin i chwalę sobie, ale zasięg jest kiepski 2-3 kreski i to mi się nie podoba. Ważne, aby też była aplikacja jak to jest w przypadku Virgin czy Viking – to byłby kolejny punkt do zestawienia :) I darmowe transfery w mediach społecznościowych niby szczegół ale fajny bonus.