Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Czerwiec 2017

41

Maj był nieco nerwowym miesiącem dla operatorów komórkowych, a to wszystko przez konieczność wprowadzenia nowych warunków roamingu UE. W praktyce z założeń Komisji Europejskiej wywiązał się jedynie Orange. Reszta graczy ma jeszcze 2 tygodnie, aby ostatecznie wprowadzić zmiany w swoich cennikach. W rezultacie nie zanotowaliśmy większych zmian wśród najkorzystniejszych pakietów na abonament, kartę i ofert duet, o których w szczegółach poniżej.

Oferty aktualne na 01.06.2017. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy tabeli znajdującej się pod rankingiem.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Formuła Solo L (29 pkt).

Kolejny raz pierwsze miejsce w naszym rankingu ofert z telefonem zajmuje Formuła Solo L. Jest to najtańsza na rynku oferta z niekończącym się pakietem internetowym, ale pamiętajmy, że prędkość transferu jest ograniczona po przekroczeniu pierwszych 10 GB. Za 75 zł dostaniemy ponadto nielimitowane połączenia telefoniczne w kraju, a także SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich sieci komórkowych. Całość uzupełniają miłe dodatki, jak np. usługa Play NOW. Ceny smartfonów zaczynają się od 1 zł.

2. miejsce – T3 GB bez limitu (28 pkt).

1 punkt mniej zdobyła inna oferta z nielimitowanym Internetem – Supernet T3 od T-Mobile. Pakiet różowego operatora przegrywa ceną, gdyż kosztuje niemal o 25 zł więcej. Różnice tkwią jednak również w zakresie oferty – transfer zwalnia dopiero po przekroczeniu 20 GB, ponadto dostaniemy pakiet nielimitowanych aplikacji internetowych i lepsze warunki roamingu (choć te ulegną zmianie po 15 czerwca). Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki.

3. miejsce ex aequo – Formuła Solo M (27 pkt).

Jeżeli nie potrzebujemy aż tak dużego pakietu internetowego, warto sięgnąć po Formułę Solo M. Jest to okrojony pakiet Solo L, ale przede wszystkim tylko o wspomnianą wielkość paczki danych. Wciąż dysponujemy nielimitowanymi minutami, SMS-ami i MMS-ami do wszystkich krajowych sieci. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł, ale nie zawsze mogą być one korzystne. Na szczęście Play niemal co tydzień wprowadza promocje i upusty cenowe swoich smartfonów. Dla osób przedłużających umowę czeka 7 GB Internetu.

3. miejsce ex aequo – Best MOVE 59 (27 pkt).

Dokładając 4 zł dostaniemy pakiet Best MOVE 59 z 10 GB transferu danych. Oferta może stanowić alternatywę dla Formuły Solo M, lecz musimy liczyć się z nieco mniejszym wyborem modeli smartfonów, a także brakiem dodatkowych usług, jakimi chwali się Play, np. pakietu telewizji. Ceny telefonów w FM Group Mobile zaczynają się od symbolicznej złotówki.

3. miejsce ex aequo – T2 10 GB (27 pkt).

Na pierwszy rzut oka oferta identyczna, co powyższy Best MOVE 59. Kosztuje jednak więcej, lecz w zamian dostaniemy lepszy pakiet roamingu (co od 15 czerwca może się już w ogóle nie liczyć przy wyborze oferty) i przede wszystkim nielimitowane aplikacje internetowe, jak np. Facebook, Messenger czy Twitter. W rezultacie 10 GB starczy nam na dłuższe surfowanie po sieci. Kolejną przewagą oferty T2 T-Mobile jest szerszy wachlarz wyboru telefonów, których ceny również zaczynają się od 1 zł.

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 10 GB (35 pkt).

Niepodzielnie od kwietnia w abonamencie bez telefonu rządzi Plush. Najlepszym wyborem będzie zakup Plush ABO 10 GB – za 25 zł dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, a także 10 gigabajtów transferu. Jakby tego było mało, pakiet internetowy rośnie wraz ze stażem u operatora, a operator oferuje nielimitowane pakiety internetowe, jak np. Facebook czy Messenger. Czego chcieć więcej?

2. miejsce ex aequo – Freedom2 (30 pkt).

Kolejna znakomita oferta, tym razem od Premium Mobile. Freedom2 oferuje w praktyce niemal to samo, co Plush ABO 10 GB. Różnice polegają na braku darmowych aplikacji internetowych, a transfer rzędu 10 GB nie zwiększa się. Freedom2 jest również tańszy o symboliczne 30 groszy. Za 24,70 zł dostaniemy nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, a także bezterminową umowę.

2. miejsce ex aequo – Freedom3 (30 pkt).

Oferta Freedom3 to rozbudowana wersja Freedom2. Różnice polegają jedynie na wyższej o 5 zł cenie, a także na większym pakiecie internetowym, który zapewnia aż 15 GB. Bardzo dobra oferta dla osób często korzystających z Internetu.

2. miejsce ex aequo – Plush ABO 15 GB (30 pkt).

Jeżeli nie mamy cierpliwości do uzyskania większego transferu niż 10 GB, to wybierzmy Plush ABO 15 GB. O połowę więcej Internetu, a także dostęp do darmowego Youtube’a to zalety tej oferty. Minusem dla wielu może być jednak konieczność podpisania długoterminowej umowy, której brak u poprzednika. Połączenia, SMS-y i MMS-y oczywiście do wszystkich w kraju oczywiście bez limitów.

5. miejsce – nju „Wszystko komórkowe za 29 zł” (29 pkt).

Do niedawna jedna z najlepszych ofert, obecnie jest nieco w cieniu Plusha. Mimo to wciąż jest bardzo atrakcyjna – w zasadzie zapewnia wszystko to, co poprzednicy, nie licząc nielimitowanego pakietu minut na numery stacjonarne. Z drugiej strony nju mobile promuje stałych klientów, którym zwiększa transfer danych – po 6 miesiącach zamiast 10 dostaniemy aż 20 GB, a – maksymalnie – po 2 latach 30 GB. Dużą zaletą jest możliwość dokupienia drugiego numeru za jedyne 9 zł, a także brak długoterminowej umowy.

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

Ciężko o lepszą ofertę na kartę od pakietu Nielimitowane Wszystko od a2mobile. Za niecałe 20 zł dostaniemy nielimitowane usługi krajowe (połączenia, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci), a także nieograniczony Internet! Jego prędkość zwalnia jednak na podobnych zasadach, co w topowych abonamentach T-Mobile i Play. Operator zapewnia również usługę Wi-Fi Calling i nielimitowane aplikacje internetowe.

1. miejsce ex aequo – Viking 29 No Limit (35 pkt).

Jeżeli chcesz cieszyć się transferem danych o stałej prędkości, skorzystaj z propozycji Mobile Vikings. Tym bardziej, że niezużyty pakiet internetowy przechodzi na kolejny miesiąc bez żadnych ograniczeń! W ofercie dostaniemy pakiet nielimitowanych minut, SMS-ów oraz MMS-ów do wszystkich krajowych sieci, a także darmowego Facebooka i Messengera. Pakiet Viking 29 No Limit jest jednak o niemal 10 zł droższy od oferty a2mobile.

1. miejsce ex aequo – Viking 39 No Limit (35 pkt).

15 GB to wciąż za mało, a szybkość łącza musi być na stałym poziomie? Jeżeli jesteś bardzo wymagający, to skorzystaj z droższej oferty Mobile Vikings. Co miesiąc dostaniesz 25 gigabajtów do wykorzystania, a niewykorzystany transfer (podobnie, jak w ofercie za 29 zł) kumuluje się na kolejny miesiąc.

4. miejsce – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

Plush wysoko plasuje się również w ofercie na kartę. Oferta ta jest najbardziej zbliżona do oferty Mobile Vikings, lecz jest o 4 zł tańsza. Różnica tkwi również w zasięgu operatorów, a także w pakiecie internetowym, którego niewykorzystana część u Plusha na kartę przepada po okresie rozliczeniowym.

5. miejsce – RBM 13 GB (30 pkt) – nowość.

Dzięki powiększeniu pakietu internetowego w Red Bull Mobile z 10 do 13 GB, oferta tego operatora wskoczyła do naszego rankingu. RBM na kartę zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Klienci mogą również cieszyć się jeszcze większym bonusowym transferem, jeżeli zdecydują się na doładowanie konta w wyższej kwocie.

Oferty duet z telefonem

1. miejsce – Superduet (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 99,90 zł. Bardzo atrakcyjna oferta dla dwojga. Superduet to połączenie 2 abonamentów Supernet T2 na jednej umowie, co jest honorowane przez operatora sporym rabatem. Oszczędności sięgają 40 zł, gdyż zamiast 139,90 zł, za 2 numery i 2 telefony zapłacimy tylko 99,90 zł!

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce ex aequo – Formuła Duet M (26 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,00 zł. Kolejną ofertą duet z telefonem wartą rozważenia jest propozycja sieci Play. Oszczędności w tym przypadku nie są tak wyraźne, ale warto sprawdzać aktualne cenniki operatora, gdyż możemy trafić na spore rabaty i promocje telefonów w Formule Duet. Pakiet Play dla dwojga oferuje nieco więcej transferu – średnio 7,5 GB na kartę SIM.

Pakiet 15 GB jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce ex aequo – Formuła Duet L (26 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 115,00 zł. 26 punktów w rankingu zdobyła również Formuła Duet L. Jest to oferta droższa od poprzednich, ale w zamian dostaniemy nielimitowany (objętościowo) pakiet internetowy. W jej przypadku transfer nie zwalnia jednak po przekroczeniu 10, a po 20 GB. Całość uzupełnia pakiet roamingu i telewizji Play NOW.

2. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 59,99 (26 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 65,99 zł. JA+ Perfekcyjny Duet jest dostępny na rynku od połowy lutego bieżącego roku. Jego najkorzystniejszym wariantem jest wybór abonamentu za 59,99 zł, w którym druga karta SIM jest za darmo. Łączny koszt miesięczny z telefonem zaczyna się od 65,99 zł, albowiem najniższe raty za sprzęt wynoszą 6 zł. Jeżeli jednak chcemy w ofercie dostać nowoczesnego smartfona, przygotujmy się na raty rzędu nawet 50-150 zł.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 89,99 (26 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,99 zł. W zależności od wybranego telefonu, łączne koszty miesięczne zaczynają się od niecałych 96 zł, lecz bardzo łatwo można przekroczyć nawet próg 200 zł. Mimo, że oferta Plusa zdobyła sumarycznie taką samą ilość punktów, lepiej skorzystać z konkurencyjnych T-Mobile lub Play.

Pakiet 20 GB jest dzielony na 2 numery.

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (36 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush świetnie sobie radzi również w ofertach dla dwojga. Za 2 karty SIM (bez telefonu) zapłacimy tylko 40 zł, a więc o 10 zł mniej niż za 2 osobne umowy tego operatora i przy zachowaniu tych samych warunków umowy. Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – ABO Duet 15 GB (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Analogicznie, jak w poprzednim przypadku – Plush daje rabat w wysokości 10 zł miesięcznie. Dla wielu jednak sporym minusem może być konieczność podpisania długoterminowej umowy. Jeżeli nie chcemy wiązać się z operatorem na 2 lata, to wybierzmy wcześniejszego Plusha lub któryś z następnych pakietów duet.

Pakiet 15 GB nie jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce – Freedom Dla Dwojga+ (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Pakiet Dla Dwojga+ od Premium Mobile zapewnia nam niewielki upust cenowy, bo jedynie 5 zł na miesiąc. Oferta jednak broni się sama swoim zakresem – nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami i MMS-ami do wszystkich krajowych sieci, a także 10 GB transferu na każdą kartę SIM. Umowa bezterminowa.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – W Tandemie za 19 zł (28 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. Jedna z najkorzystniejszych ofert dla dwojga. Drugi numer zakupiony do pakietu Wszystko komórkowe za 29 zł kosztuje tylko 9 zł, a transfer – mimo, że jest dzielony na 2 karty – rośnie wraz ze stażem u operatora. Umowa z nju jest bezterminowa. Dla niektórych bolesne może być brak nielimitowanych minut na numery stacjonarne.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – Superduet (28 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,90 zł. Co prawda Superduet bez telefonu zdobył również 28 punktów, co wcześniejsze nju mobile, to jednak zdrowy rozsądek podpowiada jego wyższość nad ofertą T-Mobile. I to niemal w każdym aspekcie, nie licząc nielimitowanego pakietu na numery stacjonarne, którym może pochwalić się Superduet.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3

Ranking ofert komórkowych – Czerwiec 2017
4.3 (86.67%) 18 głosów

Advertisement
avatar