Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Motorola Moto G5s – 5 najlepszych ofert komórkowych

Motorola Moto G5s to jeden z atrakcyjniejszych telefonów w swoim przedziale cenowym. Zadebiutowała w III kwartale 2017 roku i od tego czasu jej ceny spadły do około 700 złotych. Nie jest to wygórowana kwota, ale jak prezentują się ceny modelu w abonamencie? W poniższym tekście zaprezentujemy pięć najlepszych ofert operatorów komórkowych z Moto G5s.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Moto G5s na abonament

Motorola Moto G5s nie jest flagowym modelem tego zasłużonego dla branży producenta i daleko jej do najdroższych smartfonów. Model G5s wyróżnia się klasyczną obudową z harmonijnie wkomponowanym ekranem wielkości 5,2 cala, który otoczony jest szerokimi ramkami.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z Moto G5s

Na pokładzie znajduje się 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 430 taktowany zegarem 1,40 GHz. Za sprawne działanie aplikacji odpowiada również 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a do dyspozycji użytkownika jest 16 GB przestrzeni dyskowej (część zajmuje system Android 7.1 Nougat). Sporą zaletą modelu jest dość solidna bateria o pojemności 3000 mAh oraz aparat o dużej rozdzielczości matrycy 16 Mpix.

Podane ceny są aktualne na 13.06.2018.

Naszą listę otwiera niekwestionowany lider, czyli oferta Red Bull Mobile SieMa 49. Wybierając tę usługę klient otrzyma nielimitowany zakres połączeń głosowych i tekstowych (SMS/MMS), a także 10 GB pakietu internetowego. Jednorazowy koszt zakupu telefonu wynosi 96 złotych, a miesięczny abonament to 49 złotych.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1321 złote.

Naszym zdaniem: bardzo atrakcyjna oferta, na co wskazuje spory zakres usług, niski abonament oraz stosunkowo niewielki łączny koszt zakupu telefonu.

Drugie miejsce zajmuje kolejna propozycja tego samego operatora – RBM SieMa 69. Telekom w pakiecie  zapewnia to samo, co w tańszym abonamencie, lecz z większą paczką danych (15 GB). Miesięczny abonament wynosi 69 złotych, a jednorazowy koszt zakupu telefonu wynosi zaledwie 6 złotych.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1711 złote.

Naszym zdaniem: druga oferta Red Bulla oferuje nieco większy pakiet GB i tańszy telefon. Sporą wadą jest jednak wyższy abonament, który przekłada się na wyższy koszt kontraktu w skali 24 miesięcy.

Kolejne miejsce zajmuje oferta sieci Play – Stan Nielimitowany Solo. Wybierając tę opcję klient otrzyma nielimitowany zakres połączeń i SMS/MMS do wszystkich, a także 10 GB Internetu na pełnej prędkości (później do 1 Mb/s) w cenie 60 złotych miesięcznie. Jednorazowy koszt zakupu Moto G5s to 349 złotych na start.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1839 złotych.

Naszym zdaniem: oferta sieci Play jest dość konkurencyjna, zwłaszcza pod względem niższego abonamentu. Niestety klientów odstraszyć może jednorazowy koszt zakupu modelu wynoszący prawie 350 złotych, ale w zamian otrzymamy (podobnie, jak w RBM) bezpłatny dostęp do Tidal na 2 lata.

Warto również wymienić ofertę Orange Plan Optymalny za 49,99 zł. Usługi są na tym samym poziomie, co w Play (również prędkość do 1 Mb/s po wykorzystaniu 10 gigabajtów), ale tym razem dostaniemy więcej Internetu w roamingu UE. Wybierając Moto G5s klient otrzymuje telefon za 0 zł, musi jednak pamiętać o miesięcznej racie wynoszącej 30 złotych doliczanej do abonamentu.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1969,75 złotych.

Naszym zdaniem: oferta jest dość obszerna i nie obciąża klienta jednorazowym kosztem. Niestety sporym rozczarowaniem może okazać się rata telefonu doliczana do abonamentu, przez którą łączne rachunki miesięczne będą wynosić niemal 80 złotych.

Ostatnie miejsce należy do pakietu T2 Supernet, w którym zapewnione są nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju i w UE, a także 10 GB Internetu. Wszystko to w cenie 79,95 złotych miesięcznie. Jednorazowy koszt zakupu telefonu to jedyne 9 złotych, za którego nie jest pobierana (podobnie, jak w RBM i Play) dodatkowa rata.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1977,70 złotych.

Naszym zdaniem: oferta jest bogata w usługi i zakłada niewielką cenę modelu, co jest jej dużą zaletą. Niestety wysoki abonament wpływa na łączny koszt zakupu telefonu, a także może znacznie obciążyć budżet klienta.

Motorola Moto G5s – 5 najlepszych ofert komórkowych
5 (100%) 3 głosów