Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Nowy iPhone z USB-C?

Od 2019 roku nowe modele iPhone’a będą wyposażone w gniazdo typu USB-C. Nie jest to w żaden sposób potwierdzona przez producenta informacja, ale przecieki na ten temat coraz częściej pojawiają się w sieci. Czy Apple rzeczywiście porzuci złącze Lightning na rzecz USB-C?

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Koniec Lightning w 2019?

Co ciekawe, Apple stosuje gniazdo USB-C w swoich MacBookach już od pewnego czasu, ale dopiero w 2019 roku w ten standard mają być wyposażone nowe generacje iPhone’a. USB-C ma tym samym zastąpić łącze Lightning.

Przykładowa oferta z najnowszym iPhonem X:

Rok 2018 ma być z kolei etapem przejściowym. Wiele wskazuje, że zestawy z tegorocznymi iPhonami będą posiadać przejściówki z Lightning do USB-C zamiast do minijacka 3,5 mm.

Odejście Apple’a kilka lat temu od wspomnianego minijacka było kontrowersyjnym pomysłem, wymuszało bowiem dokupienie nietanich przecież akcesoriów i przejściówek, aby móc korzystać np. z posiadanych słuchawek audio. Rezygnacja z applowskiego Lightninga na rzecz coraz bardziej popularnego i uniwersalnego portu, jakim jest USB-C, byłoby przełomowe nie tylko dla producenta, lecz również dla klientów, którzy nie byliby zmuszeni do zakupu dodatkowych akcesoriów.


Zobacz również: najlepsze oferty z iPhonem.

Nowy iPhone z USB-C?
5 (100%) 3 głosów

avatar