Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Viking 25 No Limit vs #GigaDaje – która oferta na kartę bardziej atrakcyjna?

Do starcia stają dwa atrakcyjne pakiety na kartę. Z jednej strony mamy ofertę sieci Mobile Vikings, a po przeciwnej stronie propozycję wirtualnego operatora Virgin Mobile. Kto z tego starcia wyjdzie obronną ręką? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

Obie oferty są pakietami na kartę – w żadnym wypadku nie musimy zatem podpisywać umów, co daje nam to swobodę rezygnacji w dowolnym momencie. Virgin Mobile działa w roamingu krajowym trzech sieci – Playa, T-Mobile i Plusa. Dodatkowo mamy możliwość sprawdzania na stronie internetowej przybliżonego zasięgu w interesującej nas okolicy, dzięki poglądowej mapce. Natomiast Vikings Mobile korzysta z infrastruktury sieci Play. W tym wypadku lepiej prezentuje się Virgin Mobile.

Zwycięzca: #GigaDaje.

Za 25 zł dostajemy:

Połączenia

Zarówno Viking 25 No Limit jak i #GigaDaje od Virgin Mobile są ofertami z nieograniczonymi minutami do wszystkich sieci. W obu przypadkach mamy możliwość nielimitowanych rozmów na połączenia komórkowe jak i na telefony stacjonarne i nie ponosimy z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Zwycięzca: Remis.

Wiadomości tekstowe

W przypadku Viking 25 No Limit zarówno SMS-y jak i MMS-y mamy w pakiecie i nie musimy się martwić o dodatkowe opłaty. Inaczej sprawa wygląda w przypadku #GigaDaje, gdyż o ile SMS-y są również nielimitowane, o tyle za wiadomości multimedialne MMS trzeba już oddzielnie płacić. Każdą tego typu wiadomość kosztuje 25 groszy. Całe szczęście, że w obecnych czasach MMS-y można z powodzeniem zastąpić różnymi komunikatorami, jak np. Messenger.

Zwycięzca: Viking 25 No Limit.

Internet

W Viking 25 No Limit od początku dostajemy pakiet 15 GB na transmisję danych. Jeżeli przenosimy numer telefonu z innej sieci, dostaniemy dodatkowe 10 GB do wykorzystania przez pierwszy miesiąc – dokładnie 31 dni. Największa zaleta operatora pod względem paczki danych to jego kumulacja na kolejne miesiące. Wykorzystujesz tylko 10 GB? Kolejne 5 będzie przechodzić każdego miesiąca. W ten sposób możesz uzbierać transfer bez żadnych ograniczeń! Pamiętaj tylko, aby nie zapomnieć o doładowaniu telefonu na czas – w przeciwnym czasie uzbierany ekstra transfer przepadnie.

Virgin Mobile w swoim #GigaDaje również oferuje pakiet 15 GB Internetu. Jednak przy przeniesieniu numeru telefonu dostajemy dodatkowo kolejne 15 GB limitu na 30 dni. Dodatkowo otrzymujemy w promocji kolejne gigabajty za staż w sieci – po 6 miesiącach 5 GB, po 12 miesiącach 10 GB, a po 24 miesiącach 15 GB. Łącznie możemy otrzymać w pakiecie 30 gigabajtów na transmisję danych. To bardzo dużo, ale – na upartego – w Mobile Vikings dostaniemy tyle już w drugim miesiącu korzystania z oferty.

Zwycięzca: Viking 25 No Limit.

Roaming

Jeżeli wyjeżdżamy za granicę do krajów UE za użytkowanie obu kart będziemy płacić dodatkowo zgodnie z cennikami ofert. W Vikings 25 No Limit w roamingu UE za minutę rozmowy zapłacimy 12 groszy, za SMS-a 4 grosze, a za MMS-a 1 grosz. Cena 1 MB transmisji danych to 17 groszy. Możemy także wykupić pakiet Internetu w roamingu UE. Koszt takiego pakietu to 4 zł za 100 MB, 16 zł za 500 MB, 32 zł za 1 GB i 67 zł za 2 GB.

W przypadku #GigaDaje od Virgin Mobile ceny przedstawiają się w następujący sposób: za minutę rozmowy zapłacimy 16 groszy, za SMS-a 5 groszy a za MMS-a 3 grosze. Transmisja danych kosztować będzie nas 2 grosze za 1 MB.

Zwycięzca: Viking 25 No Limit.

Usługi dodatkowe

W Viking 25 No Limit mamy możliwość dokupienia dodatkowych pakietów danych w Polsce. Możemy wybrać paczki od 500 MB do 5 GB za które zapłacimy od 5 do 19 zł. Możemy także uruchomić usługę autodoładowania, dzięki której nie będziemy musieli pamiętać o comiesięcznym doładowywaniu konta – i przy okazji zabezpieczymy się od utraty skumulowanych gigabajtów! W tym przypadku zyskamy także bonus w postaci 1 GB Internetu za każdy uruchomiony i przypisany do konta numer (maksymalnie 3).

Virgin Mobile daje możliwość uzyskania rabatów na różne produkty dostępne w momencie zarejestrowania się i zalogowania w serwisie samoobsługowym Virgin dostępnym na stronie internetowej sieci. Tutaj możemy także dokupić pakiety transmisji danych w kraju. Oferta jest prosta – za każdy 1 GB zapłacimy 1 zł i nie mamy ograniczeń jeśli chodzi o ilość aktywowanych pakietów. Poza tym operator zapewnia darmowe social media (m.in. Facebook i Messenger), z których Mobile Vikings się wycofał się pod koniec 2018 roku.

Zwycięzca: #GigaDaje.

Koszty

Obie oferty na kartę kosztują nas dokładnie 25 zł miesięcznie. Różnica występuje jedynie w przypadku długości przyznanego pakietu, gdyż plan Vikings 25 No Limit jest włączany dokładnie na 31 dni, zaś pakiet #GigaDaje od Virgin Mobile ma ważność o jeden dzień krótszy. Jednak pod względem kosztów jest to bardzo niewielka różnica, więc w tym wypadku obie oferty wypadają podobnie.

Zwycięzca: Remis.

Podsumowanie

Mobile Vikings 15 GB

W naszym zestawieniu w stosunku 5 do 4 zwyciężył pakiet Mobile Vikings. Jego największa zaleta tkwi w kumulowaniu niewykorzystanego transferu na kolejne miesiące. Poza tym Vikingowie zapewniają również nielimitowane MMS-y, co jednak dla wielu i tak będzie bez znaczenia. Bez względu na werdykt jedno jest pewne – oba pakiety na kartę są jednymi z najlepszych na rynku.

Viking 25 No Limit vs #GigaDaje – 5:4.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
PawelJózefkrucyfixTajemniczyxCzasoumilacz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
tedek
Gość
tedek

Dla mnie zwycięzcą z prepaidów jest a2mobile xd

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

A dla mnie średnia – de facto 5 GB internetu to trochu mało. Orange ma najlepszą ofertę na kartę, a a2mobile może się tylko chować. Ba, Lycamobile z pakietem za 20 zł z 30 GB internetu po prostu zniszczył ofertę a2.

Bartek
Gość
Bartek

No tak na dodatek w pakiecie jest tam net na unię i to niemało

Czasoumilacz
Gość
Czasoumilacz

@Bartek ile aktualnie??? Latem było bodaj 1,3 GB czy coś się zmieniło??

krucyfix
Gość
krucyfix

Od stycznia jest 1,75 jeśli mowa o pakiecie wszystko

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Viking Mobile też ma roaming krajowy – jak Virgin. Ale poza tym Viking ma dostęp do 4G LTE ULTRA do 300 Mbps a Virgin może korzystać tylko ze zwykłego LTE do 70 Mbps. A Viking w roamingu kasuje 1,7 grosza za MB a nie 17 groszy, i Virgin na FUPie ogranicza prędkość do 32 kbps, ale virgin też ma pakiety internetu w UE

Tajemniczyx
Gość
Tajemniczyx

Orange ma najlepsza ofertę na kartę

Marcin z Komórkomatu
Gość

A z powyższej dwójki? Propozycja od Virgin Mobile czy Mobile Vikings bardziej do Ciebie przemawia?

Tajemniczyx
Gość
Tajemniczyx

Virgin Mobile

Józef
Gość
Józef

Jak wygrywa V25? w pkcie Roaming, jeżeli wygrywa GD z uwagi na połowę niższe ceny internetu? Vikings ma 67zł za 2 GB, GD ma 2 gr/1 MB, co wychodzi 40zł za 2 GB. To kładzie Vikingów na łopatki bo wystarczy mi do połączeń z zagranicy Mess, FB i inne wynalazki.

Pawel
Gość
Pawel

Starałem się dokładnie opisać sieć Viking mobile z perspektywy zwykłego użytkownika – DOCZYTAJ DO KOŃCA. Mam ofertę no limit, płacę 25 zł miesięcznie, mam 15 GB Internetu dodatkowo dostałem 10GB za przeniesienie numeru. Wszystkie połączenia i SMS-y za darmo, stacjonarne za darmo, MMSy za darmo i co jest wielkim atutem niewykorzystane GB Internetu przechodzą na następny miesiąc, wiec można sobie uzbierać sporo GB i podczas wyjazdów korzystam z tel. jako hotspota i na laptopie można śmigać do woli. Z zasięgiem nie miałem nigdy problemu a Internet LTE działa bardzo sprawnie. Biuro obsługi jest rewelacyjne, młodzi ludzie, rozmawiają z Tobą na… Czytaj więcej »

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów