Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak skasować konto na Insta

Długo prowadziłeś swój profil na Insta, ale chciałbyś go skasować – tylko jak usunąć konto na Instagramie? Czy jest jakiś łatwy sposób na skuteczne usunięcie konta? Okazuje się, że jest – zapraszamy do lektury!

Jak usunąć konto na Instagramie? Wprowadzenie

Instagram to kolejne bardzo popularne social media od Meta, do którego należy również sam Facebook. Oba portale społecznościowe różnią się od siebie, ale łączy je jedno – potrafią skupić na sobie dużą uwagę. Nawet zbyt dużą, bo nieraz kilka godzin dziennie.

Jeżeli dla Ciebie te kilka godzin staje się czasem nie spędzonym, a zmarnowanym – pora na usuwanie konta na Insta. Tylko jak to zrobić? Jak skasować konto na Instagramie?

Przykładowe oferty z nielimitowanym Instagramem (Instagram nie pobiera transferu danych!):

Plushak

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak się okazuje, są 2 metody usuwania konta Instagram. Czym się one różnią? Jak usunąć konto na Instagramie?

Tymczasowe wyłączenie konta Instagram

Tymczasowe wyłączenie Instagrama to nic innego, jak jego zawieszenie. Jest to decyzja odwołalna, którą możesz w każdej chwili zmienić. Z zawieszonym Instagramem nie możesz przeglądać portalu, nie masz też możliwości komentowania.

To samo dotyczy innych użytkowników, którzy nie widzą Twojego konta, wpisów i zdjęć. Po prostu zniknąłeś z Instagrama! Dla osób postronnych wygląda to tak, jakbyś trwale zniknął z tego portalu społecznościowego. Jak tego dokonać? To proste!

Jak tymczasowo wyłączyć konto Instagram? Uwaga! Poszczególne kroki mogą nieco inaczej się nazywać na poszczególnych urządzeniach.

  1. Wejdź na aplikację Instagram na telefonie/smartfonie
  2. Kliknij w Ustawienia
  3. Kliknij w Edytuj profil
  4. Na dole znajdź i wybierz opcję Tymczasowe wyłączenie konta

jak skasować konto na Instagramie

Gotowe! Konto zostało zawieszone, ale jeżeli kiedyś będziesz chciał zmienić decyzję i do niego wrócić, to możesz to zrobić w każdej chwili.

Co jednak, gdy chcesz usunąć konto Insta na zawsze? Jest też na to sposób.

Trwała dezaktywacja konta Instagram

Jesteś w 100% za usunięciem konta? Jeżeli tak, to czytaj dalej.

Trwałe usunięcie konta na Instagramie jest możliwe jest z poziomu przeglądarki internetowej i poziomu aplikacji Instagram. No dobrze, ale jak w takim razie trwale usunąć konto Insta, a więc na zawsze? Drugi przypadek został już omówiony wyżej (jedynie na końcu wybierasz inną opcję), skupmy się tym razem więc na tej pierwszej.

Będąc zalogowany na Insta z poziomu przeglądarki, można zwyczajnie wysłać wniosek do administracji serwisu o usunięcie konta Instagram. Wystarczy z listy wybrać powód jego skasowania i kliknąć Trwale usuń konto. To jednak nie rozwiązuje ewentualnego problemu z (nieraz) licznymi zdjęciami.

Może okazać się, że szkoda Ci przynajmniej część umieszczonych na serwerach Instagrama fotografii i chciałbyś je zachować mimo kasowania konta. Wróć więc do aplikacji mobilnej w smartfonie, kliknij w przycisk Menu. Znajdziesz go w prawym górnym rogu ekranu telefonu. Gdy już to zrobisz, należy wybrać po kolei:

  1. Ustawienia
  2. Zabezpieczenia
  3. Pobierz dane

Instagram poprosi Cię o podanie adresu e-mailowego, na które zostaną wysłane zdjęcia i inne pliki. Gotowe – możesz wrócić do czasowego lub trwałego usunięcia konta na Insta!

Jak usunąć konto na Instagramie? Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak usunąć konto na Instagramie – zarówno tymczasowo, jak i na stałe. Jeżeli nie jesteś w 100% przekonany do swojej decyzji, warto przełożyć usuwanie konta na inny termin lub dezaktywować go tymczasowo.

Stracisz co prawda jedno z ciekawszych social mediów, ale z pewnością zaoszczędzisz sporo czasu! Po usunięciu konta na Instagramie żyje się dalej, ba – prawdziwe życie może być jeszcze ciekawsze!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (9 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: