Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak sprawdzić swój numer telefonu?

avatar
2
Sprawdzenie swojego numeru telefonu

Ostatnia aktualizacja: 2023-08-30

Zmiana numeru telefonu oznacza konieczność zapamiętania nowego ciągu cyfr. Może to być problematyczne, szczególnie w sytuacji, kiedy musimy go komuś szybko podyktować. Jak sprawdzić swój numer telefonu w 2023 roku? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych metod, które pomogą w poznaniu (i zapamiętaniu) naszego nowego numeru.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak sprawdzić swój numer telefonu?
  • Jakie są sposoby sprawdzenia numeru?
  • Sprawdź numer w T-Mobile, Orange, Play, Plusie i innych sieciach?

Jak sprawdzić swój numer telefonu – wstęp

Nieznajomość własnego numeru telefonu komórkowego to duży problem. Wiele codziennych sytuacji wymaga od nas szybkiego podania lub wpisania skomplikowanego ciągu cyfr. Często zdarza się, że próbujemy go podyktować z pamięci, w rezultacie popełniając błąd.

Jak sprawdzić swój numer telefonu? Istnieją trzy metody rozwiązania tego problemu, a jego sprawdzenie może być wręcz banalne.

Jak sprawdzić swój numer telefonu? Kilka sposobów

Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów na sprawdzenie własnego numeru telefonu karty SIM. Wybierz dla siebie najwygodniejsze rozwiązanie!

Jak sprawdzić swój numer telefonu – ekspresowy kod operatora

Najprostszy i najszybszy sposób. Na wirtualnej klawiaturze smartfona wpisujemy jeden z poniższych kodów na klawiaturze numerycznej. W zależności od posiadanej sieci, czynność może polegać na zadzwonieniu lub wysłaniu ciągu znaków pod wskazany numer.

SiećKod
Play (Virgin Mobile)Wybieramy *121# i zatwierdzamy słuchawką połączenia
Plus (Plush)Wybieramy *132# i zatwierdzamy słuchawką połączenia
T-Mobile (Heyah, tuBiedronka)Wybieramy *100# i zatwierdzamy słuchawką połączenia
OrangeDzwonimy pod *555 i odsłuchujemy wiadomość. Klikamy 2 i notujemy nr
nju mobileDzwonimy pod *630
Dane: operatorzy
jak-sprawdzic-swoj-numer-telefonu-poradnik-1

Kod operatora

Jak widać, sytuacja wygląda podobnie z submarkami danego operatora GSM lub operatorami korzystającymi z infrastruktury sieci macierzystej. Wyjątkiem jest nju mobile, którego kod jest inny niż w macierzystej sieci Orange Polska.

Przykładowa oferta sieci nju mobile:

Najważniejsi operatorzy komórkowi w Polsce i ich submarki:

  • Orange – nju mobile
  • Play – (niegdyś) Red Bull Mobile, Virgin Mobile
  • Plus – Plush
  • T-Mobile – Heyah, tuBiedronka

Wpisz kod swojego operatora komórkowego i zatwierdź zieloną słuchawką. Gotowe – właśnie poznałeś własny numer telefonu!


Jak sprawdzić swój numer telefonu – jakie opcje telefonu?

Jest też inna metoda jak sprawdzić numer telefonu. Większość smartfonów z Androidem posiada zapisany numer. Wchodzimy w Ustawienia i przechodzimy do Informacji o telefonie/urządzeniu. W zależności od posiadanego modelu telefonu i wersji systemu operacyjnego klikamy Status lub Stan. Na samym dole powinien znajdować się nasz numer.

Uwaga – w niektórych przypadkach pole z numerem może być puste (może go nawet nie być) lub zawierać napis Nieznane. W tym przypadku konieczne będzie użycie innej metody.


Telefony z Androidem


Jak sprawdzić swój numer telefonu – kontakty

Przeglądamy książkę adresową telefonu – operatorzy często umieszczają nasz numer (np. jako Moja wizytówka w przypadku sieci Play) w domyślnych kontaktach zapisanych na karcie SIM. Jeśli tam go nie znajdziemy to warto go zapisać jako Nowy kontakt.

jak sprawdzić swój numer telefonu

Na ekranie telefonu komórkowego wyświetl się Twój numer.


Jak sprawdzić swój numer telefonu – wykonanie połączenia

Jest jeszcze jeden, banalny sposób na sprawdzenie swojego numeru telefonu… Dzwonimy do znajomej osoby i prosimy ją o podanie wyświetlonego numeru telefonu.

Wadą jest konieczność posiadania środków na koncie (w przypadku karty prepaid – karta SIM z aktywnymi usługami wychodzącymi) lub opłaconego abonamentu. Czasami jest to jedyny sposób, aby upewnić się co do swojego numeru.

Jak sprawdzić swój numer telefonu – podsumowanie

Możesz sprawdzić swój numer telefonu komórkowego na kilka sposobów. Każdy z nich jest skuteczny, ale chyba najwygodniejszym jest skorzystanie ze specjalnego kodu, jaki udostępniają najwięksi operatorzy w Polsce, jak Orange Polska czy T-Mobile Polska, a także mniejsi gracze, jak Virgin Mobile.

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2023 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4.2/5 - (166 votes)
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

*100# t mobilne taryfa go nie działa

Podajcie mi mój numer telefonu

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów