Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak przenieść dane z telefonu na telefon? Poradnik

Przenoszenie danych z telefonu na telefon

Ostatnia aktualizacja: 2023-03-16

Nie wiesz, jak przenieść dane z telefonu na telefon? Zmieniłeś właśnie smartfona i chciałbyś, aby transfer z jednego urządzenia na inne przeszedł bezboleśnie? W niektórych przypadkach będzie to naprawdę łatwe, a w innych, cóż, problematyczne. Sprawdzamy, jak najlepiej wykonać tę operację.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023.

Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

Jak przenieść dane z telefonu na telefon komórkowy? Każdy, kto kupi nowego smartfona, musi liczyć się z tym, że zanim zacznie się nim cieszyć, będzie musiał go skonfigurować. Nie chodzi tylko o wpisanie odpowiednich haseł, logowanie się do najważniejszych usług. Twój stary telefon miał przecież dziesiątki najróżniejszych aplikacji, pewnie setki zdjęć i wiele innych danych, które chciałbyś mieć na swoim nowym urządzeniu.

Jak to zrobić, aby się nie napracować i przenieść wszystkie swoje dane? Cóż, bardzo wiele zależy od tego, z jakiego sprzętu przenosimy i w jakim systemie pracuje nasza nowa słuchawka.

Postępuj zgodnie z naszą instrukcją.

Przenoszenie danych z Androida na Androida

Telefony Android

Jeśli kupiłeś właśnie nowiutki telefon z Androidem, przeniesienie danych będzie wyjątkowo proste. Zanim zaczniesz to robić, upewnij się, że korzystasz z domowej sieci Wi-Fi (a nie na przykład z danych komórkowych), bo jeśli chcesz przenieść wiele plików, będzie to znacznie szybsze i nieobarczone dodatkowymi kosztami rozwiązanie.

Przy okazji pamiętaj, aby naładować oba telefony i mieć pod ręką ładowarkę – niestety starsze urządzenia przy długim transferze danych mogą po prostu się rozładować.

Konto Google to podstawa! Kiedy już włączyłeś nowy telefon i zalogowałeś się do swojego konta Google, telefon zada Ci kilka pytań. Następnie będzie mógł wybrać sposób, w jaki będziesz przenosił swoje dane. Dostępne są dwie możliwości: za pomocą przewodu i bezprzewodowo.

Pierwszy sposób jest bardzo prosty – wystarczy połączyć oba sprzętu za pomocą odpowiedniego kabla i postępować zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu. Pamiętaj, że do tego będziesz potrzebował przewodu o odpowiednich portach, na przykład USB-C – USB-C.

Najwygodniejsza jest chyba jednak opcja bezprzewodowa. Jest ona bardzo szybka i wygodna, bo wystarczy kilka kliknięć i wszystkie Twoje dane znajdą się na nowym telefonie. A najlepsze jest to, że wszystko dzieje się automatycznie. Jeśli zarówno na starym, jak i na nowym telefonie jesteś zalogowany do tego samego konta Google, w trakcie pierwszego uruchomienia nowego sprzętu, ten powinien zapytać cię właśnie o to, czy chcesz przenieść dane.

Będziesz tam mógł zdecydować, jakie będą to dane, a także czy chcesz „przetransportować” pliki, a także aplikacje. Po kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu minutach telefon powinien przenieść wszystko automatycznie, po drodze pytając jedynie, o konkretne aplikacje czy elementy do przeniesienia.

Jeśli Twój telefon nie przekopiował wszystkiego, co chciałeś, może to oznaczać, że na swoim starym telefonie nie miałeś włączonej opcji tworzenia kopii zapasowej. Aby to sprawdzić lub uruchomić musisz wejść w Ustawienia i znaleźć tam opcję Kopia zapasowa. Następnie sprawdź, które elementy są zapisywane w chmurze Google. Większość z nich powinna być już wybrana, bo zwykle system pyta Cię o to w trakcie pierwszej konfiguracji – przy okazji nie zapomnij tego zrobić na nowym sprzęcie.

Przenoszenie danych z iOS na iOS

iOS logo

Jak przenieść dane z telefonu na telefon w przypadku Apple’a? Przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami z iOS jest banalnie proste. Należy włączyć oba telefony (pamiętaj, aby je naładować!). Na nowym telefonie w pewnym momencie konfiguracji będziesz musiał zalogować się za pomocą Twojego Apple ID.

Pamiętaj, aby zalogować się do nowego telefonu za pomocą tego samego Apple ID, z którego korzystasz w tym starym. Upewnij się, że na starym urządzeniu masz włączony Bluetooth. Połóż oba urządzenia obok siebie. W tym momencie powinna włączyć się opcja Szybki Start.

Telefon przeprowadzi cię przez ten proces. Będziesz musiał przede wszystkim umieścić stare urządzenie nad nowym, aby dopasować do siebie wyświetlające się na wyświetlaczu animacje – jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł tego zrobić to bez korzystania z aparatu, wybierając „Uwierzytelnij ręcznie”.

Najtańsze telefony iPhone

Jednym z ostatnich kroków, przez które przeprowadzi Cię konfigurator, jest przenoszenie danych. Gdy pojawi się okno Przenieś dane… możesz wybrać opcję Dalej, która pozwoli Ci przenieść dane automatycznie, albo wybrać pozycję Inne opcje.

Ta ostatnia umożliwi przenoszenie aplikacji, danych i ustawień, które będą zgodne z ostatnim backupem, który Twój telefon zrobił w usłudze iCloud. Będziesz miał też możliwość przeniesienia danych, z backupu, którego dokonałeś na swoim komputerze. Przenoszenie danych może chwilę potrwać – cierpliwości.

Przenoszenie danych z Androida do iOS

iOS vs Android porównanie

W przypadku migracji między różnymi systemami operacyjnymi sprawa nie jest trudna, choć efekty nie są idealne. Na początku upewnij się, że na Twoim starym telefonie włączona jest sieć Wi-Fi, a także podłącz oba sprzęty do ładowania. Warto również zweryfikować, czy gromadzone przez lata dane zmieszczą się na Twoim nowym telefonie.

Następnie w czasie konfigurowania telefonu z systemem iOS wybierz opcję Przenieś dane z Androida.

Na telefonie z Androidem pobierz aplikację Przenieś do iOS – znajdziesz ją w Sklepie Play. Jeśli nie chce ci się jej szukać, albo nie możesz jej znaleźć, Twoje nowe urządzenie umożliwi podrzuci Ci kod QR, który możesz zeskanować. Gdy włączysz już aplikację na Androidzie, wróć do telefonu Apple’a, powinien się tam pojawić kod, który należy wpisać do aplikacji. Gdy już to zrobisz będziesz mógł wybrać, które chcesz przenieść dane.

Uwaga: nie wszystkie dane będziesz mógł przenieść. Przy zmianie systemu operacyjnego musisz pogodzić się z tym, że wszystkie aplikacje, które miałeś na poprzednim smartfonie, będziesz musiał wyszukać ręcznie w sklepie z aplikacjami.

Jak przenieść dane z Androida do iOS w 7 krokach

Cały proces może potrwać dość długo, ale gdy go zakończysz, na Twoim nowym telefonie znajdą się twoje pliki, zdjęcia, kontakty i wiadomości – oczywiście o ile tak zdecydowałeś.

Przenoszenie danych z iOS na Androida

Choć Apple nie bardzo chciał pozwolić, aby jakieś aplikacje pomagały masowo przenosić dane między dwoma urządzeniami różnych firm, to się jednak trochę zmieniło. Teraz sposobem na przeniesienie danych (sugerowanym przez samego Google’a) jest skorzystanie z Dysku Google.

Należy zainstalować go na urządzeniu z systemem iOS, a następnie otworzyć go, zalogować się (pamiętaj, żeby na tym samym adresie zalogować się na Twoim nowym urządzeniu). Następnie trzeba wejść w ustawienia i wybrać opcję Kopia zapasowa. A następnie wybrać, co chcemy, aby było kopiowane.

Nie zapomnij o utworzeniu kopii zapasowej! Na końcu kliknij przycisk w dolnej części wyświetlacza – Utwórz kopię zapasową.

Kiedy na swoim nowym urządzeniu z Androidem zalogujesz na to samo konto, zapisane dane pojawią się po konfiguracji na Twoim nowym telefonie. Gotowe!

Jak przenieść dane z telefonu na telefon – podsumowanie

Jak widzisz, przenoszenie danych ze starego urządzenia na nowy telefon komórkowy nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W przypadku smartfonów z Androidem bardzo pomocne może okazać się konto Google. Warto wcześniej stworzyć kopię zapasową. Jeszcze przyjemniejsza jest migracja danych z iPhone’a na drugiego iPhone’a, a więc wewnątrzsystemowa iOS.

Nieco gorzej będzie w przypadku przeniesienia danych z Androida na iOS i odwrotnie, ale i to jest możliwe. Wystarczy trochę cierpliwości!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów