Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak pobrać film z YouTube’a?

Ściąganie piosenek z YouTube

Pobranie filmu Youtube’a nie jest takie proste, gdyż platforma niechętnie pozwala swoim materiałom na opuszczanie serwisu. Są jednak skuteczne sposoby, aby móc ściągnąć wideo na dysk. Niektóre z nich nie wymagają nawet instalacji żadnego oprogramowania.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jak pobrać film z YouTube’a?


Chcesz pobrać film z YouTube’a, żeby móc obejrzeć go sobie później, albo zmontować jakiś jego fragment do własnego filmu? Tu pojawia się problem, bo sam serwis nie ułatwia zadania i aby pobrać materiał wideo na własny dysk trzeba się trochę nagimnastykować. Jest jednak na to kilka prostych sposobów.

Przykładowe oferty z nielimitowanym YouTubem (nie pobiera transferu GB) lub dodatkową paczką na YouTube:

Uwaga, pobranie filmu powinno przebiegać zgodnie z prawem i zasadami serwisu. Skopiowanie materiału na dysk nie jest równoznaczne z prawem do dalszego udostępniania treści dalej. Warto tu pamiętać o dozwolonym użytku czy udostępnianiu fragmentów na przykład przy okazji recenzji. Co jest jednak istotne – sam YouTube nie wspiera pobierania swoich materiałów, poza drobnymi wyjątkami.

Jak pobrać film z Youtube’a? YouTube Premium

Najprościej skorzystać z opcji, którą daje sam serwis YouTube. Aby móc pobrać materiał na dysk, potrzebny nam będzie dostęp do rozszerzonej wersji serwisu, czyli YouTube Premium. Należy tu jednak pamiętać o kilku ograniczeniach tego rozwiązania. Po pierwsze, pobieranie możliwe jest tylko na urządzenia mobilne – nie uda się pobrać filmu na komputerze stacjonarnym. Po drugie, ściągnięte materiały będą zaszyfrowane i będzie się je dało odtworzyć tylko przez aplikację YouTube – nie zobaczysz ich więc w galerii i nie będziesz mógł w żaden sposób ingerować w ich treść. Ta funkcja została stworzona dla tych, którzy chcą treści obejrzeć lub odsłuchać później, a wiedzą, że mogą nie mieć dostępu do sieci internetowej.

Więcej o YouTube Premium

YouTube Premium jest usługą płatną, ale w jej skład wchodzą także inne funkcje, jak choćby możliwość oglądania filmów bez reklam, dostęp do YouTube Music Premium. Usługa kosztuje 23,99 zł.

Jak pobrać film z Youtube’a? Za pomocą aplikacji i programów

Internet nie znosi próżni, bo pełno jest programów, które pozwalają na pobranie filmów z sieci. Warto jednak – zanim zdecydujesz się na taki ruch – upewnić się, iż pobierana aplikacja pochodzi z zaufanego źródła. W przypadku aplikacji należy również sprawdzić, jakich wymaga zgód i dostępu. Jeśli tych jest zbyt wiele, należy dwa razy zastanowić się przed ich przyznaniem.

Free Youtube Downloader to jeden z najprostszych programów, które nadają się do pobierania filmów z serwisu YouTube. To oprogramowanie pozwala na wybór domyślnej jakości materiału (brakuje tu niestety 4K). Wielką zaletą jest, że jeśli chcemy pobrać jedynie dźwięk z danego materiału, bo na przykład podoba nam się utwór w jakimś teledysku, to również istnieje taka możliwość.

Innym przykładem takiego programu może być Freemake Video Downloader. Oprogramowanie pozwala na ściągnięcie materiału wideo nie tylko z serwisu YouTube, ale też z innych stron internetowych. Jest tu zarówno dostęp do rozdzielczości 4K, jak i możliwość usunięcia niechcianych treści z pobieranego materiału, na przykład reklam.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest 4k Video Downloader, który, jak sama nazwa wskazuje, potrafi pobierać pliki o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo radzi on sobie dobrze z materiałami wideo z innych serwisów, a nie tylko z Youtube’a. Pozwala również na wyodrębnienie ścieżki dźwiękowej przy pobieraniu.

Jak pobrać film z Youtube’a? Za pomocą stron internetowych

Jeśli nie chcesz niczego pobierać, bo obawiasz się o wirusy i inne niebezpieczeństwa związane z poufnością danych, zawsze możesz skorzystać z jednego z narzędzi online. Ich zaletą jest przede wszystkim to, iż są dostępne od ręki.

Savefrom.net to jedna ze stron, która jest w stanie bardzo szybko pobrać materiał wideo. Jej obsługa jest banalnie prosta. Po wejściu na jej adres wystarczy skopiować adres interesującego nas materiału, wkleić go w odpowiednie pole, a następnie wybrać jakość wyjściowego wideo. Co jednak ważne – najwyższa dostępna jakość w formacie MP4 to 720p, wyższe dostępne są tylko bez dźwięku. Jeśli jednak taka rozdzielczość cię satysfakcjonuje, to niczego więcej nie potrzebujesz – kliknij przycisk „Ściągnij” i gotowe.

Inną stroną, z której mogą skorzystać użytkownicy chcący pobrać film z YouTube’a, jest Pobieracz.net. Tam również wystarczy skopiować link, kliknąć przycisk „pobierz” i gotowe, lada chwila materiał powinien ściągać się na nasz dysk. Co ważne, strona pozwala wyodrębnić dźwięk i zapisać go w formacie MP3. Pobieracz pozwala na ściąganie filmów również z innych serwisów. Jego wadą jest niestety dość długi czas pobierania.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.