Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera? Nic trudnego!

avatar
aplikacje mediów społecznościowych na wyświetlaczu smartfona

Powodów usuwania wiadomości na popularnych komunikatorach jest wiele. Twórcy Messengera wprowadzili tę możliwość, dając użytkownikom opcję skasowania omyłkowo wysłanej informacji lub zbyt pochopnie utworzonych wiadomości. Okazuje się jednak, że istnieje również sposób na to, aby sprawdzić i odczytać usunięte wiadomości. Jak to zrobić? Zobacz wskazówki i porady.

Usunięte wiadomości na Messengerze — po co do nich wracać?

Internet, a w tym również popularne media społecznościowe, stanowią obecnie kopalnię wspomnień dla milionów użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego, że znaczna część z nich lubi powracać do pewnych historii i zdarzeń. Czasami jest to możliwe jedynie dzięki przywróceniu usuniętych danych. Tak jest w przypadku utraconych wiadomości. Możliwość ich odzyskania pozwala na:

 • weryfikację danych informacji,
 • przypomnienie sobie ważnych wspomnień i wydarzeń,
 • zaspokojenie ciekawości na temat treści wysłanej przez rozmówcę.

To powody, dla których wiele osób szuka sposobu na przywrócenie wiadomości z Messengera.

Możliwość usuwania wiadomości z Messengera

Facebook wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Dzięki temu, w jednej z nowszych aktualizacji, twórcy postanowili dać odbiorcom możliwość usuwania wysłanych wiadomości. Nadawca komunikatu może zdecydować, czy informacja, która została przesłana, będzie usunięta jedynie dla niego samego, czy również dla odbiorcy. To sprawia, że użytkownik może dowolnie operować przesłanym komunikatem i ma szansę na usunięcie wiadomości, zanim dana treść zostanie odczytana przez adresata.

Jak sprawdzić wiadomości usunięte przez rozmówcę?

Powszechnie mówi się, że w sieci nic nie ginie. Co to w praktyce oznacza? To, co raz pojawiło się w Internecie, pozostanie w nim na zawsze, z uwagi na dostępność archiwów i kopii zapasowych. Tak jest w przypadku usuniętych na Messengerze wiadomości. Mimo pozbycia się ich z komunikatora istnieje miejsce, w którym w dalszym ciągu takie komunikaty są dostępne. Są dwa sposoby sprawdzenia usuniętych wiadomości. Zobacz, czym wyróżnia się każdy z nich.

Odzyskanie usuniętych wiadomości z pomocą dziennika powiadomień

Każda wiadomość przesłana za pośrednictwem Messengera jest automatycznie zapisana w kopii zapasowej pamięci telefonu. Jak w takim razie dotrzeć do wysłanej i usuniętej wiadomości? Sprawdź instrukcję krok po kroku.

 1.  W pierwszej kolejności należy dostać się do dziennika powiadomień. To w nim powinna być zapisana otrzymana wiadomość.
 2. Przytrzymaj ekran telefonu, aby wywołać menu edycji ekranu.
 3. W menu kliknij opcję Widgety i przejdź do pozycji Ustawienia.
 4. Przejdź do opcji Skróty do ustawień i wybierz Dziennik powiadomień.
 5. W dzienniku powiadomień wyszukaj tych związanych z Messengerem.
 6. W kolejnym kroku otwórz szczegóły powiadomień od użytkownika, który przesłał Ci daną wiadomość.
 7. Gotowe — w zapisie konwersacji możesz już odnaleźć usuniętą wiadomość.

Odzyskanie usuniętych wiadomości poprzez pobranie danych z Facebooka

Popularniejszym sposobem związanym z odzyskiwaniem utraconych wiadomości jest skorzystanie z archiwów Facebooka. Warto jednak podkreślić, że proces przywrócenia danych może w tym przypadku potrwać nawet kilka godzin. Bogate zasoby serwisu sprawiają, że czynność ta wymaga sporo czasu. Jeśli zdecydujesz się jednak na ten krok, warto wiedzieć, jakie czynności wykonać po kolei.

Jak wygląda pobieranie kopii swoich danych z Facebooka?

 • Przejdź do swojego konta na Facebooku i kliknij Account w prawym górnym rogu.
 • Przejdź do zakładki Ustawienia i prywatność, a następnie kliknij opcję Ustawienia.
 • W kolumnie po lewej stronie wybierz Twoje informacje na Facebooku.
 • Kliknij opcję Wyświetl, która pojawia się obok pozycji Pobieranie Twoich informacji.

Ważne, aby zaznaczyć zakres dat, z których planujesz odzyskać dane. W przeciwnym wypadku pobieranie obejmie wszystkie zgromadzone wiadomości, a to znacznie wydłuży czas oczekiwania na plik.

Jak powrócić do usuniętych przez siebie wiadomości?

Opisane powyżej sposoby odzyskiwania utraconych wiadomości dotyczą nie tylko tych danych, które zostały przesłane przez rozmówców. To również sposób na sprawdzenie usuniętych przez siebie wiadomości. Podejmując te same kroki, możesz odzyskać treść komunikatów przesłanych do bliskich i znajomych. Na Twoje urządzenie zostaną pobrane kopie wszystkich rozmów ze wskazaną osobą.

Czy sprawdzanie usuniętych na Facebooku wiadomości jest bezpieczne?

Dotarciem do usuniętych wiadomości często kieruje duża ciekawość odbiorcy. Z tego względu wielu użytkowników może pod wpływem chwili zdecydować się na nieprzemyślane kroki. Jest sporo podejrzanych programów i aplikacji, które oferują klientom możliwość odzyskania utraconych danych. Taka usługa niestety niejednokrotnie wiąże się również z wyłudzeniem danych osobowych. Z tego względu warto mieć na uwadze własne bezpieczeństwo w sieci i nie decydować się pochopnie na usługę przywracania wiadomości. Sprawdzanie usuniętych komunikatów warto przeprowadzać jedynie przy pomocy oficjalnej aplikacji Messenger i Facebook.

Czy można cofnąć proces usunięcia czatu z Messengera?

Odzyskanie usuniętych czatów nie jest możliwe z pozycji Messengera. Utracone wiadomości można jednak spróbować odzyskać, postępując zgodnie ze wskazanymi wyżej krokami. Inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy dany czat nie został usunięty, a zarchiwizowany. W takim wypadku w celu przywrócenia danych należy wykonać poniższe kroki.

 • Wejdź w aplikację Messenger i kliknij miniaturkę profilu w prawym górnym rogu.
 • Wejdź w Preferencje.
 • Kliknij opcję Zarchiwizowane chaty.
 • Wśród archiwum odszukaj konwersację, która faktycznie Cię interesuje, a następnie kliknij Cofnij archiwizację.
 • Przywrócona konwersacja ponownie pojawi się w skrzynce odbiorczej Messengera.

Odzyskanie utraconych multimediów z przesyłanych wiadomości

Wiadomo już, jak przywrócić usunięte wiadomości tekstowe z Messengera, jakie są możliwości i ograniczenia. Niejednokrotnie za pomocą tego komunikatora przesyłane są jednak nie tylko same treści, ale również pliki, multimedia, obrazy, dźwięki czy dokumenty. Czy ich przywrócenie jest możliwe? W pierwszej kolejności sprawdź zasoby telefonu. Często w urządzeniach tworzone są albumy lub foldery z plikami, które zostały przesłane właśnie za pośrednictwem Messengera.

Jeśli w Twoim smartfonie nie ma takiego folderu, przeanalizuj kopię zapasową lub chmurę, w której zapisywane są zazwyczaj wszystkie dane.

Powrót do usuniętych na Messengerze wiadomości może być problematyczny i czasochłonny. Należy mieć na uwadze, że niektóre z utraconych danych znikają bezpowrotnie. W większości przypadków jednak możliwe jest sprawdzenie anulowanych komunikatów lub odzyskanie utraconych plików.

Zanim zdecydujesz się na przywrócenie konwersacji lub jej części, zastanów się nad tym, czy faktycznie konkretne informacje są Ci niezbędne. Zawsze kieruj się ochroną danych osobowych, zarówno swoich, jak i innych użytkowników sieci. Być może Twój rozmówca umyślnie usunął wiadomość, która miała trafić do innego adresata.

Podsumowanie

 • · Sprawdzenie usuniętych wiadomości na Facebooku jest możliwe. Istnieją dwa sposoby na przywrócenie danych. Jeden polega na korzystaniu z kopii zapasowej własnego telefonu, a drugi na odzyskaniu danych bezpośrednio z Facebooka. Warto pamiętać o tym, aby odzyskując dane z Facebooka określić zakres dat. To znacznie skróci czas pobierania konkretnych informacji.
 • Odzyskanie usuniętych wiadomości obejmuje zarówno te wysłane przez innych, jak i te, które użytkownik sam przesłał do innych odbiorców.
 • Sprawdzenie usuniętych wiadomości jest możliwe zarówno z poziomu komputera, jak i smartfona.
 • Każda konwersacja prowadzona za pośrednictwem Facebooka i Messengera powinna być chroniona z uwagi na zachowanie prywatności jej uczestników. Pamiętaj o tym, zanim przystąpisz do sprawdzania usuniętych wiadomości. Jeśli nadawca zdecydował się usunąć dane informacje, zanim zostały odczytane, widocznie miał ku temu powód.
 • Do odzyskiwania i sprawdzania usuniętych na Messengerze wiadomości warto wykorzystać jedynie zasoby Facebooka oraz kopii zapasowej własnego telefonu. Należy uważać na zewnętrzne aplikacje i oferty nieznanych firm, obiecujących przywrócenie danych. Może to oznaczać chęć wyłudzenia osobistych informacji użytkownika, a nawet narażenie na kradzież zasobów finansowych.

FAQ

Poza wiadomościami tekstowymi, użytkownicy Messengera mogą usuwać również na bieżąco przesłane zdjęcia, filmy czy wiadomości głosowe. W każdym przypadku proces pozbywania się treści z komunikacji wygląda podobnie. Ich odzyskanie czasami jest możliwe. Jeśli multimedia zostały pobrane, mogą pozostawać w pamięci telefonu, w odpowiednim folderze.
Lepiej nie korzystać z zewnętrznych aplikacji do odzyskiwania wiadomości – może ona przy okazji wykraść dane lub w inny sposób zagrozić bezpieczeństwu urządzenia.
Utracone pliki przesyłane za pośrednictwem Messengera można przywrócić w podobny sposób, jak wiadomości tekstowe. W tym celu, w pierwszej kolejności warto sprawdzić chmurę, kopię zapasową telefonu lub zapisane na nim foldery, dedykowane dla danych aplikacji.
star ocena
3/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: