Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Czerwiec 2024

Który operator GSM oferuje najlepszy abonament z telefonem i samą kartą SIM? Gdzie znajdziesz najbardziej korzystne oferty na kartę oraz pakiety dla dwojga, a więc duet? Czy na czerwiec 2024 nastąpiły jakieś zmiany w ofertach operatorów, które mogły się przełożyć na nasz comiesięczny ranking najlepszych ofert komórkowych? Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 24.05.2024. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan L (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – O! Luzacka! 5G (34 pkt).

5. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB da Ci nielimitowane minuty oraz wiadomości SMS/MMS, a także bardzo duży transfer w telefonie. Na początek dostajesz 15 GB, które z czasem wzrosną do 20 GB jako bonus za staż. Miesięczny koszt to 25 złotych. Dodatkowo oferta obejmuje roaming w UE oraz dostęp do social mediów bez dodatkowych opłat. Umowa jest na czas nieokreślony.

37 pkt. nju mobile i jego pakiet „Wszystko” da Ci jeszcze większy pakiet internetowy – na start 60 GB, a w bonusie za staż do 180 GB! Oprócz tego masz zapewnione darmowe rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz bezpłatny roaming w UE. Miesięczna opłata wynosi 29 złotych. Umowa jest bezterminowa, ale brak tu darmowego dostępu do social mediów (aplikacji jak FB, które nie pobierają transferu).

Szukasz oferty komórkowej dla całej rodziny?
Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Plan L to aktualizowany w lutym 2024 r. abonament lajt mobile. Oferuje on odtąd aż 60 GB w technologii 5G – i to bez żadnego czekania na bonus stażowy! Dodatkowo masz tu nielimitowane minuty, SMS-y i multimedialne MMS-y, także w roamingu UE. Koszt miesięczny wynosi 30 złotych. Oferta obejmuje również umowę na czas nieokreślony. Dla szukających tańszej opcji wirtualna sieć lajt mobile proponuje także nowy abonament Plan S:

34 pkt. Nowa oferta O! Luzacka! wirtualnej sieci OTVARTA zapewnia 31 GB Internetu w jakości 5G, nielimitowane usługi głosowe i tekstowe. Niestety zamiast darmowego roamingu UE udostępniany jest tu tzw. Pakiet Wakacyjny, którego można aktywować dwa razy w roku kalendarzowym. Miesięczna opłata wynosi 23,99 złotych. Umowa jest bezterminowa.

33 pkt. W sieci INEA za jedyne 24,90 złotych miesięcznie dostajesz nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS/MMS oraz 20 GB Internetu w Polsce i niemal 5 GB (dokładnie 4,77 GB) w roamingu UE. Brakuje tu jednak darmowych aplikacji internetowych oraz bonusu GB za staż. Umowa jest na czas nieokreślony.

32 pkt. Abonament Freedom3 5G od Premium Mobile kosztuje 29,70 złotych miesięcznie. Oferuje nielimitowane rozmowy oraz SMS/MMS, a także aż 45 GB transferu 5G w Polsce. Oferta tego wirtualnego operatora (MNVO) obejmuje również roaming UE. Umowa jest na czas nieokreślony, jest więc bezterminowa – od Ciebie zależy, jak długo będziesz korzystał z usług Premium Mobile!

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 30 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt) – nowość.

4. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Abonament Plush ABONAMENT 60 GB oferuje wiele smartfonów w cenie od symbolicznej złotówki na start! Umowa trwa 24 miesiące: przez pierwsze 12 miesięcy rachunki miesięczne wyniosą 20 złotych miesięcznie, a następnie 30 złotych. Raty za telefony są osobno rozliczane i doliczane do abonamentu. W tej ofercie otrzymasz 60 GB transferu 5G, dostęp do Disney+ oraz darmowe social media. Oprócz tego, usługi no limit obejmują zarówno kraj, jak i roaming UE (RLAH – roam like at home).

33 pkt. Oferta L Nielimitowana to najbogatszy abonament indywidualny T-Mobile Polska. Otrzymasz w nim prawdziwie nieograniczony transfer 5G – Internet w telefonie nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Miesięczna opłata wynosi 90 złotych (bez rat za telefon czy inne urządzenie), a w pierwszym kwartale nie będziesz płacił za urządzenie. Abonament obejmuje nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS, również w roamingu UE. Dodatkowo przez pierwszy miesiąc masz dostęp do usługi Rozrywka bez Ograniczeń, w tym m.in. HBO Max za darmo przez 1 miesiąc.

33 pkt. Atrakcyjny – i tańszy – abonament Plus 59 5G oferuje obecnie 50 GB 5G i roczną subskrypcję Disney+. Koszt samego abonamentu 59 złotych miesięcznie i należy do niego doliczyć osobną ratę za smartfona (od 0,98 zł na start!). Owe raty możesz spłacać przez 12, 24 lub 36 miesięcy, a sama umowa na abonament trwa standardowe 2 lata. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitów, także w roamingu UE.

32 pkt – nowość. Podobnie jak T-Mobile Polska, sieć Play oferuje bogaty abonament za 90 złotych miesięcznie. Opłaty startowe za sprzęt zaczynają się od 1 zł, a raty są doliczane osobno do abonamentu. Niedawno zaszły pewne zmiany – i to na lepsze! Teraz w tej ofercie Play dostaniesz telewizję Play NOW i nielimitowany transfer 5G przez 12 miesięcy! W pozostałej połowie umowy zyskasz 300 GB 5G. Ponadto otrzymasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS, zarówno w Polsce, jak i w roamingu UE.

32 pkt. Abonament Plan M sieci Orange Polska kosztuje 70 złotych miesięcznie i oferuje 150 GB 5G. I tym razem abonament nie zawiera opłaty za urządzenie, które można spłacać w miesięcznych ratach 0%. Często opłaty startowe za telefon wynoszą 0 złotych! Rozmowy, SMS-y i multimedialne wiadomości MMS-y są nielimitowane, również w roamingu UE (RLAH).


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe
PORÓWNAJ OFERTY


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Perfekt Match (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GIGACZAD (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – GO! S (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

35 pkt. Preferujesz ofertę na kartę zamiast abonamentu? Heyah S może być idealnym wyborem z paczką aż 55 GB danych! Za 35 złotych miesięcznie otrzymasz ponadto nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, także w ramach roamingu UE. To świetna opcja na kartę, czyli prepaid bez jakichkolwiek zobowiązań.

34 pkt. A może nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? Jeżeli tak, to rozważ ofertę na kartę Perfekt Match za jedyne 25 złotych miesięcznie. Oferuje ona kumulację danych – niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne miesiące, wystarczy aktywne konto na usługi wychodzące. Aby nie zapomnieć z zasileniem konta (GB przepadną!) polecamy włączenie usługi Autodoładowanie. Są tu też nielimitowane minuty oraz SMS-y/MMS-y do wszystkich sieci w Polsce.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

34 pkt. Oferta na kartę Virgin Mobile #GigaCZAD za 35 złotych miesięcznie zapewnia 50 GB Internetu w Polsce oraz aż 6,71 GB w UE! Jakby tego było mało, otrzymasz też nielimitowane minuty i SMS-y/MMS-y. Oferta sieci komórkowej Virgin Mobile obejmuje również 1000 minut do Ukrainy oraz 5000 GB danych na rok.

34 pkt. T-Mobile Polska to nie tylko bogate abonamenty, ale i atrakcyjne oferty prepaid, czyli na kartę. Za 30 złotych miesięcznie zyskasz 30 GB Internetu oraz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci, zarówno w Polsce, jak i w roamingu UE. Super!

33 pkt. a2mobile oferuje obecnie nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) w kraju oraz Wi-Fi Calling i darmowe aplikacje internetowe (social media, za które nie jest pobierana transmisja z miesięcznej paczki danych). A skoro o niej mowa, to w ramach tej oferty otrzymasz także 30 GB transferu danych. Oferta Niewyczerpalne Wszystko nie zapewnia darmowego roamingu UE.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt M (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 55,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt L (32 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 75,00 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Plush oferuje świetną opcję dla dwóch osób! Jego pakiet Duet Plush kosztuje jedyne 40 złotych miesięcznie za 2 karty SIM! W porównaniu do ofert indywidualnych, które kosztują 2x 25 zł, zaoszczędzisz 10 zł każdego miesiąca! Plush oferuje te same warunki umowy, czyli 15 GB danych na start z bonusem do 20 GB za staż, darmowe social media, oraz nielimitowane rozmowy i wiadomości, również w roamingu. Umowa jest na czas nieokreślony.

35 pkt. W nju mobile duet oszczędzicie jeszcze więcej! Pierwsza karta SIM kosztuje 29 złotych, ale za drugi numer zapłacicie tylko 9 złotych miesięcznie, co daje oszczędność aż 20 złotych miesięcznie. W sumie za 2 numery zapłacicie nie 58, a jedyne 38 złotych! I to każdego miesiąca trwania umowy. Transfer danych wzrasta z bazowych 60 GB do aż 180 GB, lecz jest współdzielony na oba numery. Umowa na czas nieokreślony.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

33 pkt. W lajt mobile duet otrzymacie rabat wynoszący 5 złotych na miesiąc. Oprócz niższej ceny dostaniecie nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 30 GB danych na każdą osobę. Miesięczne rachunki wyniosą 30+25 zł, a przez pierwsze cztery miesiące obowiązuje dodatkowy rabat. Możecie wybrać umowę na czas nieokreślony, 6 lub 24 miesiące. Polecamy pierwszy wariant!

32 pkt. Jeszcze większy rabat – i to przez aż pięć miesięcy – otrzymacie w ofercie duet złożonej z 2x pakietu Plan L. Wirtualna sieć lajt mobile oferuje 60 GB Internetu na każdego użytkownika oraz nielimitowane rozmowy i wiadomości, również w ramach roamingu UE (RLAH). Miesięczna opłata to 40+35 złotych, a przez pierwsze miesiące tylko 30+25 złotych. Umowa może być bezterminowa.

31 pkt. Wirtualny operator (MNVO) Premium Mobile oferuje duet złożony z 2 ofert indywidualnych Freedom2. Każda karta SIM zapewnia 30 GB danych na osobę. Warunki umowy są takie same jak w przypadku pojedynczej oferty, ale z rabatem – za 2 karty SIM zapłacicie 34,80 złotych miesięcznie. Umowa jest na czas nieokreślony, jednak nie obejmuje darmowego roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe
PORÓWNAJ OFERTY


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
star ocena
4.2/5 - (5 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: