Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Już jest! Huawei P40 zaprezentowany

Huawei P40

Po miesiącach plotek i wycieków wszystko stało się już jasne. Na internetowej prezentacji Huawei pokazał swojego najnowszego flagowca, a w zasadzie flagowce, gdyż mamy trzy modele z serii P40.

Debiut Huawei P40

Huawei P40 to podstawowy flagowiec chińskiego producenta. Pod względem wyglądu jest podobny do większych braci, z tą różnicą, że nie ma zakrzywionych boków ekranu. Ma natomiast takie samo matowe wykończenie plecków. Jest to interesujący zabieg, który znacznie poprawia ogólne wrażenia z użytkowania smartfona. Huawei P40 posiada takiej samej wielkości wyspę przeznaczoną na aparaty główne, jednak różnią się one pod względem specyfikacji. Jest również zauważalnie lżejszy i mniejszy od większych braci.


Przykładowa oferta z Huawei P30:


Recenzja Huawei P30 ->

Huawei P40 pracuje pod kontrolą Kirina 990 z obsługą sieci 5G w standardach SA/NSA. Posiada 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci. Ekran smartfona ma przekątną 6,1 cala, co przy niewielkich ramkach można uznać za wielkość wręcz kompaktową. Wykonany jest w technologii OLED o rozdzielczości Full HD+. W odróżnieniu od większych braci posiada odświeżanie na standardowym poziomie 60 Hz oraz nie posiada certyfikatu IP68 (w zamian mamy IP53, który potwierdza ochronę przed zachlapaniami).

Zobacz również: premiera Huawei P40 Pro i P40 Pro+

Nowy flagowiec posiada potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka nazwana UltrVision dostała matrycę 50 Mpix o świetle f/1.9. Oprócz tego będzie można skorzystać z obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 16 Mpix i f/2.2 oraz z teleobiektywu z matrycą 8 Mpix i światłem f/2.4. Obsługuje on potrójny zoom optyczny, pięciokrotny zoom hybrydowy oraz trzydziestokrotny zoom cyfrowy. Na froncie znalazło się miejsce dla podwójnej kamerki do selfie o matrycy 32 Mpix i czujnika pomiaru głębi ostrości.

Jeśli chodzi o akumulator Huawei P40 został wyposażony w baterię o pojemności 3800 mAh z technologią szybkiego ładowania na poziomie 22,5 W. Natomiast nie obsługuje on ładowania bezprzewodowego.

Smartfon dostępny będzie od 7 kwietnia w pięciu kolorach. Jego cena została ustalona na kwotę 799 euro.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów