Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P20 i P20 Pro u polskich operatorów

avatar
Huawei P20 Pro abonament

Huawei P20 i P20 Pro zadebiutowały w ofertach polskich sieci komórkowych. Flagowe modele producenta z Kraju Środka dostępne są w abonamencie największych operatorów w formie przedsprzedaży, która zakończy się 11 kwietnia. Po tym terminie zamówione telefony zostaną wysłane do klientów. Które propozycje poszczególnych telekomów są najlepsze? Zobaczmy.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem
PORÓWNAJ OFERTY

Huawei P20 i P20 Pro w Orange

W przypadku pomarańczowego operatora najkorzystniej wypada abonament Plan Standardowy:

Opłata startowa za Huawei P20 i P20 Pro wynosi odpowiednio 499 i 899 zł. Do abonamentu 49,99 zł miesięcznie należy doliczyć ratę za urządzenie, a więc łączna suma rachunków miesięcznych wyniesie 111,99 i 148,99 zł. Za całość dwuletniego kontraktu zapłacimy 3716,75-4524,75 zł w zależności od wybranego modelu. Plan Standardowy nie jest najtańszy (Podstawowy jest tańszy o ok. 250 zł w skali 2 lat), ale w jego przypadku opłata startowa za telefon jest zaporowa, a sam zakres oferowanych usług o wiele gorszy.

W przedsprzedaży Orange otrzymamy ponadto gratisy – kamerę Huawei EnVizion 360 (do P20) lub Huawei MediaPad 3 8″ (do P20 Pro).

Huawei P20 Pro w Play

W Play również otrzymamy prezenty od chińskiego producenta, ale zobaczmy, co ma do zaoferowania fioletowa sieć. Najtaniej wypada Stan Nielimitowany Solo za 60 zł miesięcznie, ale i w jego przypadku jednorazowa opłata za start za P20 Pro jest wysoka. Złotym środkiem może być abonament za 100 zł:

Flagowiec w powyższej konfiguracji kosztuje 2159 zł, a całość zobowiązania wyniesie 4609 zł przez 2 lata. Można je obniżyć o 240 zł przenosząc numer do Play. Biorąc pod uwagę oficjalną cenę urządzenia na rynku (3499 zł), a także darmowy Tidal w cenie abonamentu (wartość 479,76 zł w skali 2 lat), to rzeczywisty koszt usługi telefonicznej Play wyniesie nie 100, lecz 26,26 zł! Resztę stanowi ukryta w cenie abonamentu opłata ratalna za sprzęt.

Huawei P20 Pro w Plusie

Model P20 Pro w topowym abonamencie Plusa kosztuje na start tylko 298 zł, ale biorąc uwagę pozostałe opłaty (abonament, raty za sprzęt) nie będzie korzystnie, bo aż 4954 zł w skali 2 lat.

Tak wyglądają ceny dla nowych klientów, ale co z dotychczasowymi? Dla nich zielony operator przygotował rabaty – opłata startowa za telefon wynosi 0 zł, a jego raty są obniżone. Finalnie przez 2 lata stali klienci Plusa zapłacą tylko 3699,60 zł! W przedsprzedaży Huawei P20 Pro dostaniemy również tablet MediaPad 3 8″ LTE.

Huawei P20 Pro w T-Mobile

W przedsprzedaży modelu Huawei P20 Pro w T-Mobile otrzymamy tablet Huawei MediaPad 3 8″. Podobnie jak w Play, do wyboru mamy niski abonament z wysoką opłatą startową (w skali całej umowy wychodzi najtaniej) lub odwrotnie – wysoki abonament, ale z niską ceną zakupu, co jednak jest finalnie najdroższą opcją. Proponujemy złoty środek:

Abonament za 120 zł i telefon za 1579,01 zł – za całość zapłacimy 4508,91 zł przez 2 lata. Odejmując koszt telefonu z wolnego rynku wychodzi na to, że opłata za usługi operatora to nie 120, lecz 42,10 zł miesięcznie.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4.5/5 - (12 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: