Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plus.60 pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: odwołania
Plus nowy abonament

Jeden z czterech głównych operatorów na naszym rynku – Plus – niedawno odświeżył swoją ofertę abonamentową. Przyjrzeliśmy się co ciekawego ma do zaproponowania w najbogatszym wariancie, a więc w Plus.60 Abonament. Czy jest to oferta, na którą warto zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019.

Plus bez limitów

Kompleksowe zmiany swoich ofert kontraktowych w Plusie miały miejsce w połowie lutego 2018. Topowy abonament Plusa oferuje obecnie nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-sy do wszystkich sieci (także w roamingu UE) oraz niewyczerpalny pakiet internetowy.


>>> Sprawdź ofertę Plus.60 <<<


Prędkość transferu spada po wykorzystaniu pierwszych 12 GB (dla porównania – np. konkurencja z T-Mobile po 15 GB). Całość uzupełnia bezpłatny HBO GO (na 2 miesiące za darmo) i IPLA – również za 0 zł przez 2 miesiące.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Plus.60

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Plus.60:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 12 GB (później do 1 Mb/s)
 • cena: 50 zł (w przypadku opcji z telefonem do abonamentu należy doliczyć ratę za urządzenie)
 • długość umowy: 24 lub 36 miesięcy

Plus.60 z telefonem:

Plus nowy abonament

Plus.60 elastyczny z telefonem:

Plus.60 bez telefonu:

Opisywany pakiet jest abonamentem z umową na czas określony. Do wyboru mamy różne warianty – w zależności od tego, czy wybieramy opcję z telefonem czy bez telefonu, możemy podpisać umowę na 24 lub nawet 36 miesięcy (w wariancie elastycznym). Co istotne, w ramach podpisywanego kontraktu promocyjna opłata aktywacyjna wynosi 0 zł, jeśli zdecydujemy się na zakup przez sklep internetowy.

Opcja bez telefonu kosztuje 50 zł miesięcznie. Możemy również zdecydować się na wariant z telefonem (standardowy bądź elastyczny). W takim przypadku do miesięcznych kosztów abonamentu musimy doliczyć ratę za urządzenie, która jest rozkładana na 24 lub 36 miesięcy. W wariancie elastycznym dostajemy dodatkowe 36 GB pakietu internetowego na cały okres trwania umowy, który możemy wykorzystać wtedy, gdy wyczerpiemy pakiet podstawowy. W wersji elastycznej abonamentu przez pierwsze 12 miesięcy płacimy 50 zł, zaś od 13 do 24 miesiąca opłata wynosi 60 zł. Istnieje jednak możliwość wydłużenia umowy do 36 miesięcy – wtedy opłata pozostanie na niezmienionym poziomie 50 zł.

Kwota 50 zł opłaty abonamentowej obowiązuje, jeśli zdecydujemy się uruchomić fakturę elektroniczną. Jest ona wygodniejsza i bezpieczniejsza od faktury papierowej. Jeżeli z jakiś powodów nie będziemy chcieli skorzystać z e-faktury, wtedy opłata miesięczna zwiększy się o 10 zł.

W Plus.60 pakiet internetowy „bez końca” jest niewyczerpalny, ale posiada limit 12 GB w ramach szybkiej transmisji danych. Po przekroczeniu tego limitu dalej możemy korzystać z Internetu, jednak prędkość transmisji zostaje ograniczona maksymalnie do 1 Mb/s. Wraz z nowym okresem rozliczeniowym limit jest odnawiany.

Operator w ramach abonamentu Plus.60 daje możliwość przetestowania szeregu usług dodatkowych. Oto one:

 • Czasoumilacz – 0 zł przez 30 dni, później 2,02 zł
 • Ochrona Internetu – 0 zł przez 1 miesiąc, później 3 zł
 • Serwis urządzenia – 0 zł przez 30 dni, później 10 zł

Jeżeli ich nie potrzebujemy, możemy je od razu wyłączyć, aby nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Plus.60 abonament możemy łączyć z innymi usługami w promocji SmartDom. Uzyskamy wtedy rabat na nasz abonament przy zachowaniu takich samych warunków umowy.

Plus.60 – dla kogo?

Nowa oferta Plusa prezentuje się szczególnie interesująco, jeśli zdecydujemy się połączyć numer telefonu komórkowego z innymi usługami lub kolejnym numerem abonamentu (zobacz promocję Plusa na kolejne karty SIM).

Nowy pakiet topowy zielonego operatora spełni wymagania najbardziej wymagających klientów, którzy dużo rozmawiają, esemesują i/lub korzystają z Internetu. W wyborze wariantu z telefonem należy jednak pamiętać, że bazowa cena 50 zł miesięcznie zostanie podwyższona o ratę za sprzęt. Jej wysokość zależy od klasy wybranego smartfona.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • nieskończony pakiet internetowy
 • kilka wariantów pakietu (z telefonem i bez, standardowy i elastyczny)
 • kolejne karty SIM tańsze o 50%
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od niecałej złotówki
 • bezpłatny roaming UE
 • rabaty za łączenie kilku usług operatora

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • dodatkowe raty za sprzęt
 • pakiet internetowy zwalnia po 12 GB

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Plusa.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4/5 - (15 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: