Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plan Standardowy pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: zakończona
abonament Orange

Pomimo coraz bogatszej oferty operatorów wirtualnych, w dalszym ciągu dużo osób woli pozostać w jednej z sieci tzw. wielkiej czwórki – tradycyjnych dużych operatorów mobilnych. Dzięki temu, osoby te mają dostęp między innymi do bogatej sieci stacjonarnych punktów obsługi klienta. Dziś przyjrzymy się Planowi Standardowemu – najnowszej opcji na abonament od Orange.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019.

Abonament Orange

Nowe taryfy abonamentu Orange zadebiutowały w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku. Zastąpiły tym samym dobrze znany pakiety Smart Plan LTE. Jedno nie uległo zmianie – wciąż raty za telefon naliczane są osobno do abonamentu.

Plan Standardowy zapewnia nielimitowane usługi w kraju i roamingu Strefy 1 UE, a także 5 gigabajtów transferu danych. Pod względem zakresu bardzo przypomina wcześniejszy pakiet Smart Plan LTE 5 GB, lecz jest tańszy o 10 zł.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Planie Standardowym

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Plan Standardowy:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 5 GB (w tym 2,02 GB w roamingu UE) lub 10 GB (tylko dla przedłużających umowę)
 • cena: 39,99 (w przypadku opcji z telefonem do abonamentu należy doliczyć ratę za urządzenie)
 • długość umowy: 24 miesiące (opcja na 36 tylko dla przedłużających umowę)

Plan Standardowy z telefonem:

abonament Orange

Porównaj oferty na abonament

Plan Standardowy bez telefonu:

Orange oferuje 6 miesięcy darmowego dostępu do serwisu Spotify. W przypadku Planu Standardowego podpisujemy umowę na czas określony. Mamy możliwość wybrania kontraktu na 24 lub na 36 miesięcy, lecz ten ostatni wariant zarezerwowany jest tylko dla osób przedłużających dotychczasową umowę.

Orange daje możliwość wyboru dwóch rodzajów abonamentu. Możemy zdecydować się na opcję bez telefonu lub wybrać wersję z telefonem. Wtedy dodatkowo dojdzie miesięczna opłata za urządzenie. Może również dojść opłata na start – w zależności od tego jakie urządzenie wybierzemy i w jakim wariancie.

W ramach abonamentu dostajemy darmowy dostęp przez 6 miesięcy do serwisu Spotify w pełnej wersji pozbawionej reklam. Dzięki temu możemy steamingowo słuchać muzyki, tworzyć playlisty, korzystać z bogatej listy utworów, nawet jeśli jesteśmy w trybie offline. Aplikacja umożliwia również dzielenie się i udostępnianie muzyki. Po 6 darmowych miesiącach, koszt korzystania z usługi wynosi 19,99 zł miesięcznie.

W momencie podpisania umowy, pomarańczowy operator daje nam możliwość wypróbowania szeregu usług dodatkowych na wybrany czas. Do testowania dostajemy usługi: Orange Smart Care (1 miesiąc, potem 8,99 zł miesięcznie) – rozszerzona opieka gwarancyjna naszego urządzenia, Halo Granie (1 miesiąc, potem 2 zł miesięcznie) – muzyczka zamiast standardowego dźwięku połączenia, Gdzie jest dziecko (4 miesiące, potem 6,15 zł miesięcznie) – aplikacja do lokalizacji naszego dziecka oraz Nawigacja Orange (2 miesiące, potem 12,99 zł) – autorska nawigacja od operatora. Warto zastanowić się, czy wszystkie dodatki będą nam potrzebne. Jeśli nie, możemy od razu je wyłączyć, żeby później nie narazić się na dodatkowe opłaty.

Orange proponuje również dodatkowe bonusy. Jeśli przenosimy numer telefonu od innego operatora, w Planie Standardowym możemy liczyć na dodatkowe 3 miesiące darmowego abonamentu. Również jeżeli już posiadamy jakieś usługi u pomarańczowego operatora lub decydujemy się na łączenie produktów możemy liczyć na kolejne profity, jeśli spełnimy wymogi zawarte w regulaminie promocji (rabat dla klientów Orange Love wynosi 20 zł).

Powyższe kwoty dotyczą sytuacji, gdy wyrazimy zgodę na fakturę elektroniczną, która naszym zdaniem jest wygodniejsza i bardziej praktyczna od tradycyjnej faktury papierowej. Aby zminimalizować koszty, należy również potwierdzić zgody marketingowe oraz pamiętać o regularnej i terminowej płatności – w sumie abonament będzie wynosił dzięki temu nie 49,99, a 39,99 zł miesięcznie. Jeśli zdarza nam się zapominać o płaceniu rachunków – warto zastanowić się nad uruchomieniem opcji polecenia zapłaty. Wtedy rachunki będą automatycznie, a my mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy.

Plan Standardowy – dla kogo?

Propozycja pomarańczowego operatora przypadnie do gustu zwolennikom oferty z telefonem, a także – dzięki Spotify – miłośnikom muzyki. Wielką zaletą Orange jest dostęp do bazy salonów i konsultantów, dlatego abonament Orange wybiorą klienci ceniący sobie tradycyjną obsługę, nie tylko online.

Plan Standardowy jest najtańszym abonamentem Orange z nielimitowanymi usługami głosowymi i tekstowymi w kraju i UE – jeżeli 5 GB jest dla ciebie wystarczającym transferem, to będzie to korzystne rozwiązanie. Naliczanie osobnych rat za sprzęt przez Orange jest dość kontrowersyjne, ale nie zawsze przekłada się na wyższe rachunki – zobacz nasze porównania najlepszych ofert z telefonem.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • bezpłatny roaming w roamingu UE
 • abonament 0 zł przez 3 miesiące po przeniesieniu numeru
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od 0 zł na start
 • Spotify Premium za darmo na 6 miesięcy

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • mało atrakcyjny wariant bez telefonu

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Orange.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

3.3/5 - (17 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.