Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Netii jest bardzo proste. Można tego dokonać na 3 sposoby, z czego wariant internetowy ma wiele zalet. Cały proces jest uproszczony i składa się na niego tylko kilka kroków. A jego bodaj największa zaleta to brak konieczności wychodzenia z domu. Poniżej przedstawiamy dokładny opisu przeniesienia numeru do tego operatora.

Porównaj oferty na abonament

Przeniesienie numeru drogą elektroniczną

1. Sieć Netia oferuje 3 sposoby przeniesienia numeru, z czego najszybszą wydaje się droga elektroniczna. Rozpoczynamy ją od wejścia na stronę https://www.netia.pl i kliknięcia zakładkę „Telefon”.

2. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani na stronę prezentującą pełny pakiet usług sieci. Następnie zaznaczamy ikonę „Telefon komórkowy dla nowych klientów”, by móc poznać oferty przeznaczone dla nowych klientów.

3. Po wykonaniu zadania na stronie pojawiają się oferty wśród których są m.in. #DużoSię za 19,90 złotych czy #WszystkoSię za 29,90 złotych. Chcąc wybrać jedną z nich, należy kliknąć ikonę „Sprawdź”.

4. Po dokonaniu wyboru dostaniemy pełny wykaz informacji na temat taryfy. Poznamy m.in. informacje na temat darmowych połączeń, SMS-ów i Internetu, cenę za usługę oraz warunki abonamentu. Gdy dokładnie zapoznamy się z informacjami należy kliknąć ikonę „Zamawiam”.

5. Następnie będziemy musieli zaznaczyć, iż „chcemy przenieść numer od obecnego operatora”. Gdy to zrobimy pojawi się tabelka, w której podajemy obecnego usługodawcę, numer, który chcemy przenieść, wskazać czy korzystamy z abonamentu, czy telefonu na kartę, a także podać datę zakończenia umowy. W dalszej części tabelki zapisujemy swoje dane osobowe, czyli imię, nazwisko, pesel, numer dowodu osobistego, adres e-mail, numer telefonu oraz adres kontaktowy. Informacje te będą potrzebne do nawiązania kontaktu z klientem, sporządzenia umowy oraz nadania paczki kurierem. Po wypełnieniu poniższej tabelki klikamy ikonę „Dalej”.

6. Dalszym etapem działań jest kontakt z przedstawicielem sieci Netia. W czasie rozmowy konsultant poinformuje nas o warunkach przeniesienia numeru, zaletach nowej usługi, a także kiedy będziemy mogli zacząć z niej korzystać. Niedługo po zakończeniu rozmowy skontaktuje się z nami kurier, który dostarczy dokumenty i nową kartę SIM. Umowę należy przeczytać, podpisać i oddać posłańcowi, kartę zaś schować w bezpiecznym miejscu do czasu jej aktywacji.

Przeniesienie numeru drogą telefoniczną

Sieć Netia umożliwia, także przeniesienie numeru drogą telefoniczną. By ułatwić nawiązanie połączenia, określenie zakresu tematycznego i charakteru klienta, Netia udostępnia cztery numery kontaktowe. 801 802 803 i 22 711 11 11 kierowane są do indywidualnych klientów, z kolei 801 888 999 i 22 711 88 09 do przedstawicieli małych firm. W czasie rozmowy z konsultantem będziemy mogli poznać szczegóły oferty, omówić zasady obecnej umowy i proces przeniesienia numeru. Dowiemy się również, od kiedy będziemy mogli korzystać z nowych usług. Niedługo po zakończeniu rozmowy skontaktuje się z nami kurier, który dostarczy umowę oraz nową kartę SIM.

Przeniesienie numeru u konsultanta

Netia oferuje także przeniesienie numeru bezpośrednio w biurze obsługi. W tym celu należy udać się do jednego z salonów sieci znajdujących się na terenie m.in. Gdańska, Białegostoku, Bydgoszczy, Poznania, Katowic, Łodzi lub Warszawy. W czasie bezpośredniej rozmowy z konsultantem będziemy mieli okazję poznać i omówić zalety wybranej usługi, proces przeniesienia numeru, podać dane osobowe, zaprezentować obecną umowę oraz podpisać nową. W czasie konsultacji z pracownikiem będziemy mogli od ręki odebrać dokumenty wraz z kartą SIM.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany

Netia korzysta z zasięgu sieci Play, ale jeszcze niedawno działała chyba na infrastrukturze Plusa.

koala

Dlaczego piszecie bzdury, jak drogą elektroniczną nie można załatwić przeniesienia. Po wybraniu oferty konsultant poleca dzwonić na infolinie.

Dominik11221168

Oferta całkiem ciekawa, tylko jak z zasięgiem? Zastanawiałem się nad przeniesieniem tam ale wybrałem ostatecznie mobile vikings, bo kilka gb internetu to dla mnie mała ilość. Z vikingów jestem zadowlowony, ale myślałem o tej ofercie dla mojej mamy, bo lepsze to niz 40 zł w abonamencie.

Dominik11221168

Niestety oferta za 30 zł jest mniej atrakcyjna niż vikingów, dodatkowo mobile vikings ma więcej internetu, ale oferta za 20 zł jest idealna dla osób, które sporadycznie korzystaja z internetu. Ja wybrałem MK bo internet dla mnie to podstawa. Dajcie proszę znać jak jest z zasięgiem w netii

Helena

Czwarty miesiąc czekam na przeniesienie numeru telefonu przez Netię. Pomimo monitów nawet nie podjęli żadnych działań.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów