Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jaki składany telefon warto kupić? Takie modele coraz mocniej wchodzą w naszą rzeczywistość. W dalszym ciągu są to zazwyczaj topowe i droższe modele. Nie są jednak już takim nowium i generalnie można dziś już coraz częściej je spotkać. Niewątpliwie jednak są to urządzenia prestiżowe i z tego względu cieszą się sporym zainteresowaniem. Dodatkowo jest to jedna z ważniejszych i bardziej widocznych nowinek technicznych w świecie telefonii komórkowej więc tym bardziej warto zwrócić uwagę na tego typu rodzaj smartfonów.

Składany telefon – ważne cechy

Wydajna specyfikacja to podstawa w takim urządzeniu. W momencie gdy wydajesz taką sumę pieniędzy na urządzenie, chcesz aby działało ono jak najlepiej i jak najdłużej. Na szczęście w tym aspekcie możesz być spokojny, gdyż niemal każde składane urządzenie posiada topową specyfikację w momencie prezentacji. Prawdopodobnie jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim doczekamy się przystępniejszych cenowo składanych smartfonów, a tym samym o mniej wydajnej specyfikacji.

Ekran oraz system jego składania – to czym generalnie stoją smartfony to ekran. A tym bardziej w przypadku składanych urządzeń. Jeśli chodzi o ekran cały czas ta technologia jest rozwijana. Pierwsze generacje miały bardzo delikatne wyświetlacze. Teraz jest już znacznie lepiej. Niemniej warto także zwrócić uwagę na wgłębienie w miejscu składania – czy jest i jak bardzo jest widoczne i na ile będzie Ci to przeszkadzać. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę, czy przy składaniu smartfona obie części do siebie przylegają, czy pozostaje szpara. W tym drugim przypadku zdecydowanie łatwiej o późniejsze zarysowania ekranu ze względu na pył i piasek, który wnika w szczelinę. Warto również rozpatrzyć opcję jak mają się ów smartfony składać – czy w poziomie, czy w pionie. Będziemy wtedy mieli do czynienia ze smartfonem a’la klapką lub ze smartfonem a’la książka.

Bateria – tutaj klasyka gatunku – im większa tym lepsza. Tym bardziej, że ma do „udźwignięcia” wielki ekran, a nierzadko nawet dwa ekrany. Warto również, aby obsługiwała szybkie ładowanie. To zawsze pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Aparat – skoro topowe urządzenie, to również warto, aby ten element specyfikacji był na przynajmniej bardzo dobrym poziomie. W pierwszych generacjach składanych smartfonów nie zawsze tak było. Teraz na szczęście się to znacznie poprawiło i możemy tutaj liczyć również na dobre urządzenia do fotografii.

Oprogramowanie – tutaj oprócz oczywistych kwestii takich jak aktualność softu i dopracowanie nakładki, warto po prostu zorientować się, czy dane oprogramowanie oferuje coś więcej. Mowa tutaj o większych możliwościach pod względem obszaru zastosowania składanego smartfona.

Przejdźmy zatem do naszego TOP 5 polecanych składanych smartfonów w 2022 roku!


Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Samsung Galaxy Z Fold 3

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych składanych smartfonów. To właśnie tą serią koreański gigant spopularyzował na szerszą skalę ten rodzaj urządzenia. Oczywiście zarówno na początku – jak i teraz – życzy sobie za nie całkiem okrągłą sumkę. Ale takie są prawa rynku.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Jeśli wybierzesz ten model, możesz liczyć między innymi na topowy procesor Snapdragon 888 wsparty 12 GB pamięci RAM. W modelu tym do dyspozycji użytkownika oddane są dwa ekrany. Zewnętrzny o przekątnej 6,20″ i wewnętrzny, którego przekątna wynosi 7,60″. Obydwa posiadają odświeżanie na poziomie 120 Hz. Samsung Galaxy Z Fold3 5G ma także możliwość obsługi specjalnego rysika S Pen i ma do tego przygotowane odpowiednie oprogramowanie. Co ważne, ten „składak” Samsunga nie zawodzi także pod względem aparatów. Znajdziemy tutaj potrójny zestaw podstawowych kamer o matrycach 12 Mpix, tak jak w smartfonach z serii Galaxy S.


OPPO Find N

OPPO Find N

Jeden z najciekawszych składanych smartfonów, który pojawił się w ostatnim czasie na rynku. Trzeba przyznać, że chiński producent mocno rozpycha się na rynku oferując między innymi takie modele jak ten.

Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest swoista „kompaktowość” w stosunku do konkurencji oraz symetryczność konstrukcji. OPPO Find N po rozłożeniu jest praktycznie kwadratowy. Warto także dodać, że po złożeniu praktycznie nie ma szpary pomiędzy dwoma częściami ekranu. Na pokładzie zastosowano Snapdragona 888 wspartego 8 GB pamięci RAM. Zastosowano tutaj również dwa ekrany. Przekątna złożonego panelu to 5,49″, a rozłożonego 7,10″. Obsługuje on odświeżanie na poziomie 120 Hz. Nie zabrakło tutaj również dobrego zestawu aparatów na czele z matrycą 50 Mpix. Aktualnie trudno go dostać w naszym kraju, jednak w dobie globalizacji nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściągnąć go z zagranicy. Tym bardziej, że jest to jeden z lepiej wykonanych smartfonów tego typu.


Samsung Galaxy Z Flip3 5G

Samsung Galaxy Z Flip 3

To kolejny składany smartfon od Samsunga. Tym razem jednak mamy tutaj do czynienia z urządzeniem nawiązującym do legendarnych „klapek”. Po prostu Galaxy Flip3 5G składa się w środkowej części w poziomie i dzięki temu zmniejsza rozmiary. Jest to ciekawe podejście do tematu i dla wielu osób bardziej atrakcyjne niż wielki smartfon otwierany niczym książka.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy Z Flip3 5G

Model ten jest także napędzany topowym Snapdragonem 888 wspartym 8 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika jest tutaj ekran o przekątnej 6,70″, który posiada odświeżanie na poziomie 120 Hz. Nie zabrakło tutaj również ekranu pomocniczego o przekątnej 1,90″, który ułatwia korzystanie ze smartfona w momencie, gdy ten jest złożony. Nieźle prezentuje się również podwójny aparat główny o matrycach 12 Mpix. Jedyne na co można w tym przypadku trochę kręcić nosem to niskiej pojemności bateria.


Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket

Najnowsza „klapkowa” propozycja od chińskiego producenta. Smartfon w momencie premiery wzbudził spore emocje poprzez dość niekonwencjonalny wygląd. Oczywiście wszystko zależy od Ciebie – czy taki design będzie Ci odpowiadał, czy też nie. W tym wypadku głównym znakiem zapytania jest to, czy będziesz mógł żyć bez usług Google’a, gdyż z wiadomych względów model ten ich nie posiada. Jednak trzeba także uczciwie przyznać, że Huawei robi wszystko, żeby ta niedogodność była jak najmniej odczuwalna.

SPRAWDŹ oferty z Huawei P50 Pocket

A co na pokładzie? Sercem smartfona jest Snapdragon 888 wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pokładzie zastosowano ekran o przekątnej 6,90″ i odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Huawei P50 Pocket posiada również dodatkowy okrągły ekran na obudowie o przekątnej 1,04 cala. Nie powinieneś także narzekać na możliwości fotograficzne smartfona, gdyż skrywa się tutaj potrójny aparat główny. Do dyspozycji otrzymujesz odpowiednio kamery z matrycami 40, 13 i 32 Mpix. Dobrze prezentuje się tutaj również bateria, gdyż jej pojemność wynosi 4000 mAh i można ją ładować z prędkością 40 W.


Huawei Mate X2 (2021)

Huawei Mate X2

To kolejna propozycja od chińskiego producenta. Tutaj również jak w przypadku poprzednika musisz uwzględnić to, że nie ma usług Google’a. Jednak jeżeli Ci to nie przeszkadza możesz wziąć ten model pod uwagę.

Dostajesz tutaj do dyspozycji procesor Kirin 9000 wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pokładzie zastosowano ekran o przekątnej 8,00″ w momencie gdy jest rozłożony i o odświeżaniu 90 Hz. Mamy tutaj również do dyspozycji ekran zewnętrzny o przekątnej 6,45″. Dobrze tutaj prezentuje się poczwórny aparat główny na czele z podstawową jednostka o matrycy 50 Mpix. Warto również odnotować, że Huawei Mate X2 można ładować z prędkością 55 W. Aktualnie trudno dostać ten model w naszym kraju, ale można polować na okazje na znanym portalu aukcyjnym. Ewentualnie można pokusić się o ściągnięcie go z rynku chińskiego.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów