Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

5 najlepszych przeglądarek na Androida w 2023 roku

5 najlepszych przeglądarek Android

Ostatnia aktualizacja: 2023-07-27

Przeglądarka internetowa to podstawowe narzędzie służące do eksploracji zasobów Internetu. Również na telefonie komórkowym. Najczęściej spotykamy urządzenia z Androidem na pokładzie, która posiada już własny program do odwiedzania stron www. Która przeglądarka jest najlepsza w 2023 roku? Na rynku istnieje jednak znacznie więcej zewnętrznych aplikacji, które będą bardzo dobrze spełniać swoją rolę. Przedstawiamy zestawienie pięciu – naszym zdaniem – najlepszych przeglądarek internetowych dostępnych w Sklepie Google Play. Dodatkowo zwróciliśmy uwagę na programy obsługujące Flasha.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023.


Najlepsza przeglądarka na Androida to…

W celu dokończenia powyższego zdania, postanowiliśmy zainstalować i przetestować poszczególne przeglądarki dla systemu Android. Sklep Google Play oferuje całą gamę różnych aplikacji przeznaczonych do przeglądania stron www. Niekwestionowanym liderem jest Google Chrome – autorska przeglądarka producenta Androida, która jest również najpopularniejszą aplikacją na komputery osobiste.

Poniżej prezentujemy wszystkie wady i zalety pięciu, wybranych przez naszą redakcję rozwiązań. Każdą z nich pobierzesz za darmo w sklepie Play. Są one dostępne na urządzenia mobilne, jak właśnie telefony komórkowe. Wszystkie dają możliwość przeglądania wielu kart jednocześnie.

Którą przeglądarkę internetową warto mieć zainstalowaną na swoim smartfonie? Oto najlepsze przeglądarki na Androida!

Telefony z Androidem

1. Najlepsze przeglądarki internetowe – Chrome

Komputerowa premiera Google Chrome okazała się ogromnym sukcesem, a dla wielu jest ona najlepszą przeglądarką. Użytkownicy chwalą przeglądarkę za doskonałą wydajność, przejrzysty interfejs, pełną integrację z kontem Google oraz możliwość instalacji niezliczonej liczby rozszerzeń. Jak wypada jej mobilna wersja? Jak się okazuje, aplikacja mobilna nie pozostaje w tyle, lecz posiada dość istotną wadę.

Największą bolączką Chrome jest ogromne zapotrzebowanie na pamięć RAM telefonu. Posiadacze słabszych, mniej pojemnych urządzeń narzekają na zauważalne spowolnienia w funkcjonowaniu programu Google.

Google Chrome

Plusy:

 • integracja z kontem Google
 • możliwość przenoszenia aktywnych sesji pomiędzy komputerem a smartfonem
 • funkcja oszczędzania danych komórkowych

Minusy:

 • ogromne zapotrzebowanie na pamięć RAM
 • szybsze zużycie baterii

2. Najlepsze przeglądarki internetowe – Samsung Internet

Nie licząc googlowskiego Chrome’a oraz applowskiego Safari, najpopularniejszą przeglądarką mobilną jest aplikacja stworzona przez Samsunga. Staje się ona coraz bardziej popularna i jest wykorzystywana nie tylko na urządzeniach Koreańczyków, gdyż można ją pobrać z Google Play na każdy inny telefon.

Ta szybka przeglądarka internetowa charakteryzuje się nie tylko sprawnym działaniem, ale i bardzo uproszczonym interfejsem.

Samsung Internet browser

Plusy:

 • przejrzysty i intuicyjny interfejs
 • stabilność działania i szybkość przeglądania
 • tryb nocny

Minusy:

 • minimalizm interfejsu nie każdemu przypadnie do gustu

3. Najlepsze przeglądarki internetowe – UC Browser

Ostatnio bardzo dobrze się wiedzie aplikacji zaprojektowanej przez informatyków z UCWeb. Aplikacja UC Browser podbiła serca użytkowników – wszystko dzięki zastosowaniu bardzo intuicyjnego mechanizmu przełączania pomiędzy poszczególnymi kartami oraz znikomym użyciu zasobów smartfona.

Obecnie aplikacja jest jedną z najchętniej pobieranych przeglądarek. Jedyną wadą, jaką zauważyliśmy podczas naszych testów, jest wyraźny spadek wydajności po dłuższym czasie użytkowania. Tak jak w innych przypadkach US Browser pobierzesz ze sklepu Google Play.

UC Browser

Plusy:

 • tryb nocny
 • zarządzanie kartami to sama przyjemność
 • intuicyjny interfejs

Minusy:

 • po dłuższym czasie używania wyraźnie zwalnia

4. Najlepsze przeglądarki internetowe – Opera Mini

Kolejna przeglądarka internetowa to klasyczna Opera. Niegdyś była to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikację Opera znają użytkownicy praktycznie każdego urządzenia: komputerów osobistych, tabletów z Androidem, rozwiązań Apple na iOS-a oraz Windowsa Phone.

Aplikacja przeznaczona na system operacyjny Google charakteryzuje się poszerzoną funkcjonalnością i kompaktowym wyglądem, przypominającym swojego największego konkurenta – Chrome. Plusem Opery jest mnogość funkcji konfiguracyjnych – możemy dostosować praktycznie każdy aspekt aplikacji. Przeglądarka Opera jest do pobrania m.in. ze sklepu Google Play.

Opera Mini

Plusy:

 • oszczędne użycie danych komórkowych
 • obsługa apletów
 • duże możliwości konfiguracyjne

Minusy:

 • problemy z niektórymi stronami internetowymi – w szczególności z… apletami

5. Najlepsze przeglądarki internetowe – Firefox

Największym konkurentem Google w kwestii przeglądarek komputerowych i mobilnych była niegdyś firma Mozilla ze swoim autorskim projektem Firefox. Kilka-kilkanaście lat temu to właśnie ta przeglądarka wyznaczała trendy i stanowiła główną przeciwwagę dla Microsoftu (Internet Explorer, Edge). Kolejne, często błędne decyzje rozwojowe zepchnęły popularnego „lisa” na dalszą pozycję zestawienia.

Testy apki Firefox wypadły niezwykle pomyślnie – program działa bardzo sprawnie, a przełączanie się pomiędzy poszczególnymi kartami jest płynne, nawet na słabszych urządzeniach. To działająca przeglądarka od lat na rynku. Nie da się jednak ukryć, że Firefox najlepsze czasy ma już za sobą.

Mozilla Firefox

Plusy:

 • znikome wykorzystanie zasobów systemowych
 • szybkość funkcjonowania
 • problematyczne strony www nie zawieszają aplikacji…

Minusy:

 • … jednak przeglądarka potrafi się zawiesić bez przyczyny

Najpopularniejsze przeglądarki na telefon

Poniżej prezentujemy procentowy najpopularniejszych przeglądarek mobilnych na rynku (dane aktualne na lipiec 2023 r.). Nie trudno zauważyć, że autorskie rozwiązanie Google cieszy się ogromnym zainteresowaniem – ponad 60 procent wszystkich smartfonów posiada zainstalowanego Chrome’a. Drugie miejsce należy do Safari, a więc rozwiązania marki Apple w swoich iPhonach. Natomiast najniższy stopień podium – rzutem na taśmę – zdobył Samsung Internet.

Udział przeglądarek na urządzeniach mobilnych na świecie:

MiejscePrzeglądarkaUdział na światowym rynku (urządzenia mobilne)
1Chrome64,87%
2Safari24,72%
3Samsung Internet4,30%
4Opera1,93%
5UC Browser1,79%
6Android0,66%
7Firefox0,50%
8QQ Browser0,29%
9Yandex Browser0,19%
https://gs.statcounter.com/browser-market-share/mobile/worldwide/#monthly-202307-202307-bar

Flash na Androida w przeglądarce? To możliwe!

Technologia Flash jest obecna w każdej tradycyjnej, komputerowej przeglądarce internetowej. Jest to specjalny rodzaj tworzenia animacji, który umożliwia obsługę zaawansowanej grafiki. Niestety, mobilne programy bardzo rzadko obsługują ten typ zarządzania treścią, co w praktyce oznacza problemy z otwarciem części stron internetowych. Na ratunek przychodzą dwie poniższe przeglądarki, posiadające zainstalowaną wtyczkę Flash.

1. Puffin

Propozycja CloudMosa to niezwykle sprawna i niezawodna przeglądarka z wbudowaną funkcją flash. Wprawdzie dekodowanie stron w tej technologii odbywa się za pomocą chmury (zdalnie, po stronie serwerów firmy), lecz nie odbija się to żaden sposób na jej funkcjonalności i szybkości działania. Aplikację polecamy wszystkim internautom, często korzystającym z flasha.

Puffin - Flash

2. Dolphin Browser

Drugą propozycją oferującą pełne wsparcie dla technologii flash jest Dolphin. Przeglądarka jest jedną z nielicznych aplikacji, zdolną do wyświetlenia każdej strony internetowej – w wersji dla tradycyjnych, stacjonarnych komputerów osobistych. Dzięki ponad 60 wtyczkom, umożliwia ona praktycznie pełną kontrolę nad wszystkimi treściami i kanałami internetowymi: Facebookiem, Twitterem, odtwarzaczami video i apletami.. Zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli chodzi o przeglądarki z obsługą technologii flash.

Dolphin Browser

Ranking mobilnych przeglądarek internetowych – najpopularniejsze w 2023 roku

Nasze zestawienie najpopularniejszych przeglądarek internetowych na smartfona i telefon komórkowy mówi jedno – na telefonach z systemem Android niepodzielnie rządzi Google Chrome, a na iOS Safari. Pozostałe przeglądarki mobilne posiadają marginalny rynek.

A Ty z której przeglądarki do przeglądania Internetu korzystasz na swoim smartfonie? Pochwal się w komentarzu i daj znać, czy jesteś z niej zadowolony!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4/5 - (47 votes)
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Edge jest w tej chwili najlepszą przeglądarką

Jeżeli korzystasz z telefonu na androidzie, to lepszej, niż chrome nie znajdziesz z testowałem wszystkie dostępne w sklepie play, Jaki I poza nim przeglądarki po 2 dniach strasznie wolno zaczynają działać przez zapchaną pamięć podręczną w chrome nie ma z tym problemów przez to, że jest idealnie przystosowana pod androida.

A gdzie Opera??????????? Powiem tak, zainstalowałem chyba każdą przeglądarkę mobilną i z każdą było coś nie tak… Ten Puffin wydawał się OK ale ma dziwny sposób tworzenia skrótów szybkiego wybierania speed dial. UC Browser ma skróty speed dial których nie można usunąć! I tak dalej i tak dalej… Bezapelacyjnie najlepiej dopracowane menu ma Opera! Gdyby tak jeszcze można było konfigurować dolny pasek! Pod względem menu Operze dorównuje jedynie Samsung Internet browser, ale nie ma on oszczędzania transferu.

Dziś sprawdziłem ok 15 przeglądarek na telefon . Na żadnej łącznie z puffin nie otwiera się gra . Albo mówi o jakiś wtyczkach albo jest tylko biały ekran . Byłem zadowolony z puffin teraz nie wiem co myśleć

Artykuł niby z 29 sierpnia 2019, a komentarze pod nim sprzed 3 lat.

Pierwotna wersja artykułu powstała 3 lata temu, ale 29.08.2019 został on gruntownie zaktualizowany ;)

Dolphin to knot! Kiedyś najlepsza i najszybsza, teraz to ślimak, wiecznie się rozsypujący.

Chrome to byla dobra przegladarka.
Blokuje sie i zacina androida w tym telefon.
Po uruchomieniu chrome nie mozna nic wpisac w pasek bo nie wyswietla sie klaeiaturai od tego czasu zablokowany jedt telefon i inne aplikacje. Pi prostu sie nie wlaczaja.
Odinstalowanie aktualuzacji nic nie dalo.

Puffin najlepszy. Powiem tyle.

Brakuje najbardziej podstawowej rzeczy: wsparcia dla HTML5, CSS3. Co z tego, że przeglądarka chodzi szybko i wydajnie, jak cała strona się rozwali?

Artykuł niekompletny. Firefox również wspiera flash’a. Ponadto autor nie poruszył kwestii blokowania reklam. Taką funkcjonalność umozliwa lisek oraz w ograniczonym zakresie delfin.

UC Browser oraz CM Browser także bardzo dobrze blokują reklamy (wbudowany AD Blocker).

Dolphin umozliwia oglądanie stron nie dla dzieci….

Mimo blokad rodzicielskich. Powinni dać furtkę na programy blokujące.

Te wasze „grzeczne” dzieci to same produkują tony porno ze swoim udziałem w sieci, także ich nie zbulwersują brzydkie strony, zobaczcie konta na snapczacie i innych czatach swoich dzieciaczków to wam szczeny poopadają.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów