Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Statyw do telefonu

Wielu z nas zakup statywu do telefonu uważa za zbędny wydatek. Kojarzyć się on może z profesjonalną fotografią, a przecież smartfony skutecznie zastąpiły klasyczne aparaty fotograficzne. W tym tkwi przewaga telefonów - mamy je zawsze przy sobie, aparaty rzadziej, o statywie nie wspominając. Bywają jednak sytuacje, gdy może okazać się on bardzo przydatny. Spróbujemy podpowiedzieć, jaki rodzaj statywu i w jakich sytuacjach może uratować dobrą jakość obrazu.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Kiedy przyda się statyw?

Statyw przyda się wtedy, gdy potrzebujemy dobrego i ostrego zdjęcia. Szczególnie wtedy, gdy fotografujemy w gorszych warunkach oświetleniowych lub w nocy. Również, gdy potrzebujemy szerszej perspektywy ujęcia. Wszelkie statywy i podobne rozwiązania przydadzą się każdemu, kto chce kręcić filmy swoim smartfonem. Dzięki stabilizacji i ciekawej perspektywie będą one prezentowały się lepiej, od filmów robionych „z ręki”, w których obraz cały czas się trzęsie. Poza tym nawet jeśli robimy zdjęcia i filmy do rodzinnego albumu, zawsze będą lepiej wyglądały, gdy będą ostre i nieporuszone. Co mamy zatem do wyboru?

Selfie stick

kij do selfie

Najpopularniejszym statywem dostępnym na rynku i użytkowanym przez tysiące osób jest tzw. selfie stick. Problem w tym, że praktycznie nie ma tam stabilizacji. Urządzenie to służy przede wszystkim zdjęciom selfie. Jednak dzięki niemu możemy pokazać siebie na tle szerszej perspektywy. Możemy robić również zdjęcia nie tylko selfie ale również zdjęcia tradycyjne z innej, nieoczywistej perspektywę - np. z góry. Taki statyw, świetnie sprawdza się w przypadku nagrywania filmów. Bo przecież nie tylko fotografujemy ale również często nagrywamy filmy naszym smartfonem. Odbiór takiego filmu z szerszej perspektywy, jest zupełnie inny niż jeślibyśmy trzymali telefon ręką i w obiektywie mieli tylko naszą głowę i nic innego.

Przykładowa oferta z telefonem i selfie stick gratis:

Monopod

Najprostszy ze statywów - składa się tylko z jednej nogi. Dzięki temu możemy stabilizować nasze urządzenie w płaszczyźnie pionowej. Z jednej strony oznacza to, iż musimy cały czas trzymać monopod, aby nie przechylił się w którąś stronę. Z drugiej strony jest znacznie lżejszy od klasycznego statywu. Zazwyczaj większość kijków selfie stick możemy użyć jako prostego monopodu. Warunkiem jest sprawdzenie, czy głowica, która trzyma naszego smartfona, pozwala na ustawienie całkowicie w pionie w stosunku do naszego kijka. Nie we wszystkich modelach jest to takie oczywiste. Na rynku mamy też mnóstwo wariacji tego typu akcesoriów. Przykładowo możemy znaleźć takie kijki, które mają przy uchwycie doczepiane specjalne nóżki. Dzięki temu możemy ich użyć jako normalnego statywu. Oczywiście pod warunkiem, że nie wieje silny wiatr, gdyż taki statyw jest nieco mniej stabilny od klasycznego „trójnoga”.

Klasyczny statyw

statyw do telefonu

Na rynku mamy ogromny wybór statywów do telefonu. I tutaj musimy się zastanowić, co tak naprawdę będziemy potrzebować. Czy nasz statyw ma służyć przede wszystkim do wakacyjnych wycieczek, czy potrzebujemy czegoś do częstego używania, przykładowo przy kręceniu filmów na kanał na youtubie. Klasyczny statyw posiada trzy nogi i możliwość regulacji wysokości oraz możliwość dowolnej regulacji głowicy. Dzięki temu, nasz sprzęt jest stabilizowany w każdej płaszczyźnie. Mamy do wyboru duże i stabilne statywy. Główną ich zaletą jest możliwość ustawienia telefonu na większości powierzchni i niezależnie od np. silnego wiatru. Wadą jest jednak wielkość i ciężar. Dlatego na rynku możemy również znaleźć wersje mini tego statywu, tzw. tripody.

tripod do telefonu

Są to małe statywy z rozkładanymi trzema nogami i głowicą. Niewątpliwą zaletą jest ich niewielki rozmiar oraz niska waga. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się podczas wakacyjnych wycieczek. Gorzej natomiast wypadną w profesjonalnych zastosowaniach. Możemy także skusić się na statyw elastyczny. Jest to również niewielkich rozmiarów akcesorium, które posiada 3 elastyczne nogi. Pozwala to na jeszcze większe możliwości, jeśli chodzi o zastosowanie w terenie, gdyż przy odpowiednim ułożeniu statywu, w zasadzie nie mamy żadnych ograniczeń co do ustawienia naszego smartfona na najróżniejszych powierzchniach.

Stabilizator/gimbal

To akcesorium ma różne nazwy i zazwyczaj jest używany do filmowania. Stabilizuje naszego smartfona podczas przemieszczania, dzięki minimum dwuosiowej głowicy stabilizującej. Jednak ze względu na cenę, jest to sprzęt przeznaczony raczej do profesjonalnych zastosowań.

Statyw „zastany”

Możemy również zastosować statyw „zastany”. Jeśli akurat nie mamy żadnego statywu, czy stabilizatora, a np. fotografujemy w nocy, warto po prostu podeprzeć telefon na jakimś stabilnym podłożu, np. na barierkach. Dzięki temu uzyskamy duże lepsze efekty na zdjęciu, niż jeśli będziemy fotografowali „z ręki”. Jednak jest to mało komfortowe rozwiązanie i lepszym rozwiązaniem jest posiadanie nawet najprostszego, niewielkiego statywu.

Zatem czy statyw do smartfona jest niezbędny? Nie. Czy jest przydatny? Zdecydowanie tak. Warto mieć to akcesorium, gdyż pozwoli nam na komfortowe korzystanie z możliwości fotograficznych i filmowych naszego smartfona. Musimy tylko zastanowić się, które rozwiązanie najlepiej będzie spełniało nasze oczekiwania.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów