Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Vivo to jeden z największych chińskich producentów smartfonów. Firma słynie z wprowadzania rożnego rodzaju ciekawych innowacji. Dobrze zadomowiła się już na rynkach azjatyckich. O oficjalnym wejściu do Europy mówiło się już od dłuższego czasu, jednak oficjalnie nastąpiło to dopiero teraz. Smartfony Vivo na początku pojawią się w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Mocny początek

Najciekawszym modelem jaki na początku zobaczymy, jest Vivo X51 5G, które należy do smartfonów klasy średniej wyższej. Na jego pokładzie pracuje Snapdragon 756G wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono spore 256 GB przestrzeni dyskowej.

W przypadku ekranu mamy do czynienia z panelem AMOLED o przekątnej 6,56 cala. Wyświetlacz ma odświeżanie na poziomie 90 Hz i wbudowany czytnik linii papilarnych. Posiada również w lewym górnym rogu dziurkę przeznaczoną na pojedynczy aparat do selfie.


Chińskie smartfony ->


Ciekawie prezentuje się kwestia głównego aparatu w Vivo X51 5G. W tym wypadku widać innowacyjne podejście firmy do wielu kwestii. W smartfonie mamy bowiem coś na kształt mikrogimbala – czteroosiowy system stabilizacji optycznej. Powinno przekładać się to na lepsze zdjęcia i filmy. W urządzeniu zastosowano podstawowy aparat o matrycy 48 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji jest aparat portretowy o matrycy 13 Mpix, aparat ultraszerokokątny 8 Mpix oraz teleobiektyw również o matrycy 8 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Całość zamyka kamerka do selfie 32 Mpix.

Vivo X51 5G, jak sama nazwa wskazuje, posiada wsparcie dla sieci 5G. Wyposażony jest w baterię o pojemności 4315 mAh, która obsługuje szybkie ładowanie na poziomie 33 W. Smartfona powinniśmy naładować do pełna w mniej niż 70 minut. Cena w Polsce na ten moment jeszcze nie jest znana.

Poza wyżej wymienionym modelem powinniśmy jeszcze zobaczyć takie smartfony, jak Vivo Y70, Vivo Y20s i Vivo Y11s, które należą do średniej półki. Oferta producenta zapewne będzie stopniowo rozszerzana.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów