Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

#Mini 3 vs Pakiet Zacny – która oferta na kartę korzystniejsza?

25

Dziś przyjrzymy się dwóm pakietom na kartę. Za każdy z nich zapłacimy poniżej 10 zł miesięcznie. Z jednej strony będzie to #Mini 3 od Virgin Mobile, z drugiej strony postawimy Pakiet Zacny od a2mobile. Który wybór będzie korzystniejszy? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, jedną z głównych zalet kart jest brak jakichkolwiek zobowiązań wobec operatora. Nie wiążą nas żadne kontrakty ani ograniczenia czasowe. Poniższe pakiety różnią się nieznacznie długością ważności konta.

W przypadku Virgin Mobile #Mini 3 pakiet przyznawany jest na 30 dni. Nieco inaczej jest z Pakietem Zacnym od a2mobile, gdyż dostajemy go na 31 dni od momentu uruchomienia.

Jeśli chodzi o zasięg, to Virgin Mobile reklamuje się zasięgiem nadajników Play, T-Mobile i Orange. W a2mobile mamy nadajniki własne oparte o infrastrukturę dobrze znanej marki Aero2 oraz o infrastrukturę sieci Plus. Który zasięg będzie silniejszy? Najlepiej kupić starter i samemu zweryfikować, czy w okolicy w której będziemy najczęściej korzystać z danego operatora jakość usług jest na odpowiednio wysokim poziomie.

W tym wypadku niewielka przewaga – ze względu na długość działania pakietu – jest po stronie a2mobile i Pakietu Zacnego.

Zwycięzca: Pakiet Zacny.

Za mniej niż 10 zł, w ramach pakietów dostajemy:

Połączenia

Oba pakiety różnią się pod tym względem między sobą. W #Mini 3 otrzymujemy pakiet 30 minut na komórki wymienny na 30 minut na stacjonarne. W sieci a2 i jej Pakietu Zacnego mamy 50 minut na komórki wymienne na 50 minut na stacjonarne. Oprócz tego mamy nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci. Wynik jest łatwy do przewidzenia, ale pamiętajmy o tym, że Pakiet Zacny jest prawie trzy razy droższy od #Mini 3.

Zwycięzca: Pakiet Zacny.

Wiadomości tekstowe

Podobne różnice występują w przypadku wiadomości tekstowych. W Virgin Mobile #Mini 3 mamy po prostu 30 SMS-ów do wszystkich sieci. Pakiet Zacny zapewnia 50 SMS-ów wymiennych na 50 MMS-ów do wszystkich innych, a w macierzystej sieci zarówno SMS-y jak i MMS-y są bez limitu. To znacznie więcej, ale nie możemy zapominać o droższej ofercie a2mobile.

Zwycięzca: Pakiet Zacny.

Internet

Jeśli chodzi o pakiet internetowy, w obu przypadkach mamy ten sam limit transferu danych. Ustalony on został na 300 MB w pełnej prędkości w jakości LTE. W takim wypadku zarówno pakiet #Mini 3, jak i Pakiet Zacny wyglądają tak samo. Dlatego w tym punkcie wynik mógł być tylko jeden.

Zwycięzca: remis.

Roaming i połączenia międzynarodowe

Za minutę połączenia i wiadomość SMS w roamingu UE zapłacimy w Virgin odpowiednio 16 i 5 groszy.

W przypadku a2mobile i Pakietu Zacnego, jeśli korzystamy z usług w pierwszej strefie roamingowej (do której należą przede wszystkim kraje UE) dostaniemy dokładnie takie same pakiety jak w kraju. Po wykorzystaniu limitów za połączenia na telefony stacjonarne i komórkowe zapłacimy 18 groszy brutto za minutę połączenia. Również za SMS-y i MMS-y będziemy płacić 18 groszy za każdą wiadomość.

W tym zestawieniu lepiej prezentuje się oferta od a2mobile.

Zwycięzca: Pakiet Zacny.

Usługi dodatkowe

Pakiet #Mini 3 w Virgin Mobile jest pakietem samoodnawianym. Oznacza to, że jeżeli tylko mamy środki na koncie, to nie musimy pamiętać o comiesięcznym włączeniu pakietów, gdyż ten odnawia się sam. Oprócz tego możemy skorzystać z usług dodatkowych. Możemy dokupić 120 minut do wszystkich za 5 zł. Gdy dużo SMS-ujemy możemy wybrać dodatkowy pakiet 400 SMS-ów za 3 zł. Natomiast jeśli potrzebujemy dodatkowej transmisji danych, możemy skorzystać z dodatkowego 1 GB za jedyną złotówkę. Wszystkie pakiety są jednorazowe i posiadają ważność na 30 dni.

W a2mobile również możemy skorzystać z opcji dodatkowych. Sam pakiet również jest odnawialny i co 31 dni następuje automatyczne odnowienie, pod warunkiem posiadania środków na koncie. Dzięki temu nie musimy pamiętać o jego uruchomieniu. Oprócz tego możemy wykupić jednorazowy pakiet minut/SMS-ów/MMS-ów za 15 zł. w takim wypadku dostaniemy nielimitowane rozmowy komórkowe, SMS-y i MMS-y do innych sieci oraz 100 minut na telefony stacjonarne. Jeżeli potrzebujemy dodatkowej transmisji danych, za 5 GB Internetu będziemy musieli zapłacić 15 zł.

W tej kategorii lepiej prezentuje się Virgin Mobile i #Mini 3, gdyż opłaty za usługi dodatkowe są zdecydowanie niższe i mamy ich nieco większy wybór.

Zwycięzca: #Mini 3.

Koszty

Na tym polu zauważymy znaczne różnice. Za pakiet #Mini 3 co 30 dni pobierana jest kwota w wysokości zaledwie 3 zł brutto. Jeżeli nie posiadamy jeszcze karty, dochodzi do tego jednorazowy koszt startera.

Pakiet Zacny pobierze z kolei od nas kwotę 8 zł co 31 dni. W tym przypadku również musimy wziąć pod uwagę opłatę za starter, o ile jeszcze go nie posiadamy.

Pod względem kosztów, oba pakiety są korzystne cenowo, jednak #Mini 3 od Virgin Mobile jest niemal trzy raz tańszy. Dlatego w tym punkcie zdecydowanie wygrywa.

Zwycięzca: #Mini 3.

Podsumowanie

Pakiet Zacny

W naszym zestawieniu wygrał Pakiet Zacny. Prezentował się on lepiej w takich kategoriach jak umowa, połączenia i wiadomości oraz roaming. #Mini 3 okazał się zaś lepszy w przypadku usług dodatkowych i kosztów. I tutaj dochodzimy do kwestii zasadniczej – różnicy w cenie. Jeżeli będziemy chcieli mieć jak najtańszą ofertę to bezapelacyjnie wygra #Mini 3. W podstawowej cenie a2mobile oferuje jednak więcej, w tym zapewnia warunki roamingu „jak w domu”. Z drugiej strony Virgin Mobile oferuje tańsze usługi dodatkowe.

Wobec tylu zmiennych, tak naprawdę każdy musi przeanalizować, które cechy danego pakietu są dla niego najważniejsze. Jeżeli to, co oferuje #Mini 3 jest wystarczające – nie ma sensu przepłacać i to właśnie ten pakiet będzie najlepszym wyborem. Gdy jednak potrzebujemy nieco więcej minut i mamy dużo znajomych w sieci a2mobile (nielimitowane minuty i SMS-y), bez wahania powinniśmy zdecydować się na Pakiet Zacny.

#Mini 3 vs Pakiet Zacny: 3:5.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

25
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
KasperMarcin SzermańskiodynandreMarcin z Komórkomatu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paniplywak
Gość
paniplywak

Wydaje mi się że a2 mobile ma lepsze promocje na przykład za 20zł no limit wszystko +5gb neta.

odyn
Gość
odyn

No tak jak zobaczysz nawet tutaj, A2 Mobile jest bezkonkurencyjnie najlepsze w tym zestawieniu. W sumie nielimitowane wszystko za 2 dychy to mistrzostwo świata, korzystam od niedawna :D

Marcin Szermański
Użytkownik

Zestawienie niestety już nieaktualne, gdyż Pakiet Zacny został wycofany z oferty a2mobile

Kasper
Gość
Kasper

Jest inny podobny? Może jakiś nowy wrzucili?

Stanisław
Gość
Stanisław

A2Mobile jest za 9,95 za wszystko no limit. Starcza do wszystkiego, a niektórzy ciemni płacą po 80zł abonamentu bez telefonu

Marcin z Komórkomatu
Gość

Za 9,95 zł a2mobile nie oferuje wszystkiego no limit.

Logic007
Gość
Logic007

a2, jestem u nich już długo i nie żałuję.

Nana
Gość
Nana

A próbował ktoś sieć „w rodzinie”??? 30 zł za 60 dni, rozmowy i sms no limit i 10Gb

bisko
Gość
bisko

No właśnie, czy ktoś próbował z A2mobile? Zastanawiam się.

Kredenz
Gość
Kredenz

Ja jestem w A2mobile od października i bardzo polecam

dezon
Gość
dezon

No a w a2mobile? tam chyba tez dobrze.

KrysiaZa
Gość
KrysiaZa

Ja również polecam a2mobile. Jestem mega zadowolona :D

Spacedust PL
Gość
Spacedust PL

Czy zasięg T-Mobile i Orange działa także w centrum Poznania?

bredny
Gość
bredny

Działa wszędzie tam gdzie są nadajniki. Do sprawdzenia nas BTS Search

Mormo
Gość
Mormo

No a a2mobile? Tam chyba za 10 zł jest no limit na wszystko.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Jest, ale za 19,90 zł

vikig
Gość
vikig

no nie, wejdź na stronę. Promocja jest.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Ale to jednorazowa promocja ważna na 1 miesiąc, później cena wraca do 19,90

Mario Marecky
Gość
Mario Marecky

Wystarczy dolozyc zlotowke wiecej do zacnego i mamy w virgin za 9pln 300 minut i 300 smsow oraz 1 gb. Nadal miescimy sie w kwcie ponizej 10 pln na 30dni. Jesli dodac do tego gigabajty po zlotowce to zwyciezca moze byc tylko jeden…

Adik
Gość
Adik

Zwycięzca jest Virgin,po przeczyt całego w/w textu myślałem że wygra też Virgin bo wygral w większości konkurencji,za 8zl w Virgin mam 30/30 i lte 5,3gb pełnej prędkości i tu znów wygrywa Virgin

andre
Gość
andre

Zdecydowanie Mario ma rację. Powinniście porównywać ten pakiet za 9pln z a2, ale wtedy zwycięzca wyszedłby inny. Czy nie o to przypadkiem chodziło?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nie :) Tworząc różne porównania kierujemy się zakresem lub ceną, tym razem jak widać cena nie była kluczem w dokonaniu zestawienia

andre
Gość
andre

> Dziś przyjrzymy się dwóm pakietom na kartę. Za każdy z nich zapłacimy poniżej 10 zł miesięcznie.

IMHO, w ramach tego kryterium powinniście wybrać najkorzystniejszą ofertę sieci w stosunku do Waszych podkategorii ocen, a tam V9 wygrywa (choć osobiście korzystam z V3 i uważam ją za najkorzystniejszą dla mnie). Tak porównanie wypadło stronniczo. Żyjemy w czasach społeczeństwa szybko klikającego, które nie poświęca czasu na czytanie całości, tylko nagłówki i podsumowania – z Waszego porównania wyjdzie, że konkurent bije Virgin na głowę co prawdą po prostu nie jest.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Owszem, wciąż nie rozwiązuje to jednak problemu braku jakiejkolwiek darmowej (w cenie pakietu) paczki roamingowej

bredny
Gość
bredny

Mało kto korzysta z takich ofert jeśli podróżuje za granicę. Trzeba być cebulą by żyłować na i tak tanim Internecie w stosunku do zagranicy.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów