Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

O następcy pierwszego składanego smartfona od Samsunga było głośno od dłuższego czasu. W zeszłym miesiącu koreański koncern zaprezentował Samsunga Galaxy Z Fold2, ale dopiero teraz ogłosił oficjalną cenę oraz wszystkie informacje dotyczące tego modelu.

Tanio nie będzie

Z pierwszą generacją smartfona początkowo było sporo problemów. Tym razem miejmy nadzieję, że wszystko zostało należycie dopracowane. Tym bardziej, że w porównaniu do poprzednika druga generacja posiada większe ekrany, mocniejszą specyfikację i lepiej prezentuje się wizualnie. Jak sam koncern zachwala w materiałach promocyjnych, również zawias odpowiadający za rozkładanie smartfona został jeszcze bardziej dopracowany.

Na specyfikację smartfona nie powinniśmy narzekać. Na pokładzie Samsunga Galaxy Z Fold2 znalazły się same najwydajniejsze podzespoły na czele ze Snapdragonem 865+. Wsparty jest on 12 GB pamięci RAM. Na pliki zaś przeznaczono 256 GB przestrzeni dyskowej. Co istotne jest to szybka kość pamięci UFS 3.1, która sprawia, że smartfon jest jeszcze wydajniejszy. Smartfon oczywiście obsługuje sieci 5G.

Oczywiście najważniejszymi elementami tego smartfona są ekrany. Główną rolę odgrywa tutaj elastyczny wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Jego dokładna nazwa brzmi Dynamic AMOLED 2X Inflinity Flex Display. Posiada on, w momencie rozłożenia, przekątną 7,6 cala i składa się pionowo. Zamieniono również długi notch na rzecz niewielkiego otworu na przedni aparat. Nie zabrakło także odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz. Dodatkowy lub zewnętrzny ekran ma przekątną 6,2 cala i również jest wykonany w technologii Super AMOLED.

Na pokładzie Samsunga Galaxy Z Fold2 znalazło się miejsce dla potrójnego aparatu głównego, który mocno wizualnie przypomina te zastosowane w najnowszych „Notatnikach”. Koreańczycy wybrali tutaj najrozsądniejszą konfigurację aparatów. Oprócz głównej jednostki znajdziemy tutaj także teleobiektyw oraz aparat szerokokątny. W każdym z nich znajdziemy matryce 12 Mpix. Oprócz tego, w smartfonie znajdziemy jeszcze dwa aparaty o takiej samej matrycy 10 Mpix. Obydwa służą do zdjęć selfie i znajdują się w otworach ekranów.

Smartfon posiada baterię o pojemności 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania na poziomie 25W. tutaj wydaje się że mogło być lepiej. Jednak specyfika konstrukcji składanego ekranu wymaga pewnych kompromisów. Co ciekawe urządzenie posiada również bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Chyba najbardziej zaskakującą informacją jest to, że Samsunga Galaxy Z Fold2 w Polsce można już zamawiać w przedsprzedaży. Jego cena w naszym kraju wynosi 8799 zł. Niewątpliwie będzie to jeden z najbardziej prestiżowych smartfonów na rynku. Chwilę jednak trzeba będzie poczekać na pierwsze recenzje.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com. samsung.com/pl

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów