Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy A42 5G oficjalnie zapowiedziany

Samsung Galaxy A42 5G

Samsung potrafi zaprezentować szalenie drogie smartfony, takie jak chociażby składany Galaxy Z Fold2. Na szczęście to co jeszcze chwilę temu było ekskluzywne i nietanie powoli zaczyna wchodzić pod strzechy. Tak było z technologią 5G. Koreańczycy oficjalnie zapowiedzieli, że trafi ona do modelu Samsung Galaxy A42 5G.

Model Galaxy A42 5G większy od poprzednika

Na razie niewiele wiadomo na temat specyfikacji smartfona, jednak tego czego nie wiadomo, można spróbować wywnioskować. Wiele wskazuje na to, że urządzenie będzie pracowało pod kontrolą Snapdragona 690. Jest to najtańszy w ofercie Qualcomma procesor z obsługą sieci 5G. Wsparty będzie zapewne minimum 4 GB pamięci RAM, choć możliwe jest zastosowanie większej kości. Na ten moment nie wiadomo ile miejsca na pliki znajdzie się w smartfonie, ale można założyć, że 64 GB byłoby wartością optymalną.

Smartfon prawdopodobnie wyraźnie urośnie w stosunku do poprzednika, czego przykładem jest przekątna ekranu, która wyniesie 6,6 cala. Będzie on wykonany w technologii Super AMOLED i będzie posiadał wcięcie w postaci łezki. Raczej nie ma co się spodziewać wyższego odświeżania niż standardowe 60 Hz.

Wiadomo, że Samsung Galaxy A42 5G będzie posiadał poczwórny aparat główny. I na ten moment to w zasadzie wszystko. Można obstawiać, że z kompletu będziemy użytkowali przede wszystkim aparat główny oraz prawdopodobnie obecny tutaj aparat ultraszerokokątny. Pozostałe dwa będą zapewne dedykowane do makro i do głębi ostrości.

Smartfon powinien posiadać baterię o pojemności około 5000 mAh. Z racji braku obecności czytnika linii papilarnych na pleckach i bokach, wszystko wskazuje, że zostanie on zaimplementowany w ekranie. Nie wiadomo natomiast czy uraczymy tutaj klasycznego złącza słuchawkowego.

Wedle zapowiedzi Samsunga model Galaxy A42 5G ma być najtańszym smartfonem z technologią 5G w ofercie firmy. Na ten moment nie wiadomo kiedy dokładnie urządzenie pojawi się na półkach sklepowych. Patrząc jednak na zaprezentowane informacje można wnioskować, że będzie to w ciągu najbliższych tygodnie. Możliwe również, że powstanie osobna wersja obsługująca tylko technologię 4G.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, phonearena.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów