Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Na następcę Poco F1 musieliśmy czekać bardzo długo. W pewnym momencie wydawało się nawet, że będzie to jednorazowe wydarzenie w ramach marki Poco. Jednak gdy wszyscy tracili nadzieję, pojawił się następca. Na szczęście na kolejny model z rodziny Poco nie będziemy musieli aż tyle czekać. Właśnie ogłoszono oficjalną datę premiery nowego modelu oznaczonego jako Poco X3.

Pierwszy smartfon ze Snapdragonem 732G

Wszystko wskazuje na to, że Poco X3 będzie pierwszym smartfonem, który będzie pracował pod kontrolą niedawno ogłoszonego Snapdragona 732G. Poco X3 będzie należał do średniej wyższej klasy smartfonów. Nie podano oficjalnie ile pamięci RAM zostanie tutaj zaimplementowane ale rozsądne minimum to 6 GB. Wydaje się jednak, że najprędzej zobaczymy kość 8 GB. Taki zabieg byłby bardziej konkurencyjny w stosunku do innych graczy na rynku. Na pliki zaś zapewne przeznaczone będzie minimum 128 GB przestrzeni dyskowej.

Ciekawie będzie prezentował się ekran smartfona, choć tutaj nie wszyscy są zgodni co do zastosowanej technologii wyświetlacza. Wiele wskazuje na to, że w modelu tym zobaczymy ekran AMOLED. Jednak niektóre źródła twierdzą, że będzie to technologia LCD IPS, a dowodem tego ma być umieszczenie czytnika linii papilarnych na boku urządzenia, a nie pod wyświetlaczem. Niemniej jednak należy spodziewać się tutaj odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz oraz próbkowania dotyku na poziomie 240 Hz. Wszystko to ma poprawić komfort użytkowania. Smartfon powinien mieć wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala.

Niewiele wiadomo w przypadku aparatów. Źródła w sieci wspominają o jednostce głównej wyposażonej w matrycę 64 Mpix . Oprócz tego powinniśmy zobaczyć jeszcze trzy aparaty na tylnej obudowie. Zapewne znajdzie się miejsce na obiektyw ultraszerokokątny. Nieco gorzej wygląda kwestia teleobiektywu, gdyż zamiast niego zapewne zobaczymy „oczka” dedykowane zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości. Na froncie zaś powinniśmy zobaczyć kamerkę do selfie o matrycy 20 Mpix.

Warto zauważyć, że Poco X3 będzie wyposażony w sporej wielkości baterie. Ogniwo będzie miało pojemność 5160 mAh. Będzie ono umożliwiało również szybkie ładowanie na poziomie 33W. Natomiast nie wiadomo, czy smartfon będzie posiadał ładowanie bezprzewodowe.

Oficjalna premiera Poco X3 ma mieć miejsce już 7 września podczas specjalnie przygotowanej na to wydarzenie transmisji. Będzie ją można obejrzeć za pomocą YouTube, a także na oficjalnym profilu marki na Facebooku. Na ten moment nieznana jest cena smartfona. Po poprzednich modelach POCO można jednak wnioskować, że będzie ona konkurencyjna.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com., 91mobiles.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów