Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy S8+ vs Samsung Galaxy Note 8

avatar
Galaxy S8+ vs Galaxy Note 8

Poszukujemy wydajnego smartfona z górnej półki, ale nie chcemy płacić wielkich pieniędzy za najnowsze flagowce? Powinniśmy zwrócić uwagę na zeszłoroczne topowe telefony od Samsunga. Mowa tutaj o modelach Galaxy S8+ i Galaxy Note 8. Zadebiutowały one na rynku w 2017 roku, jednak do tej pory zapewniają doskonałą wydajność, świetne aparaty i jedne z najlepszych na rynku ekrany. Który z nich okaże się lepszy w naszym porównaniu? Sprawdźmy.

Wygląd

Jak doskonale wiemy, wygląd to rzecz subiektywna. W tym wypadku mamy dodatkowo utrudnione zadanie, gdyż obydwa urządzenia prezentują topowy poziom pod względem wykonania. Zarówno Samsung Galaxy S8+, jak i biznesowy Galaxy Note 8 to spójne bryły połączonego ze sobą szkła i aluminium. Zasadnicze różnice to przede wszystkim design i waga – lżejszym modelem jest S8+. Jego linie są również znacznie bardziej smukłe, natomiast w przypadku Note’a 8 mamy do czynienia z bardziej „ceglastym” kształtem, a to za sprawą mniej zaokrąglonych rogów. Nie jest jednak brzydki. Ostatecznie to od prywatnych preferencji zależy to, czy bardziej przypadnie do gustu S8+, czy prostokątny Note 8.

Zwycięzca: Remis.

Przykładowa oferta z Samsungiem Galaxy S8+:

Podzespoły

Galaxy Note 8

Tutaj mamy już pewne różnice. Oba telefony zostały wyposażone w ten sam autorski procesor Exynos 8895 z zegarem 2,30 GHz. W momencie wejścia na rynek, była to najwydajniejsza jednostka od Samsunga, która również w tym momencie gwarantuje spory zapas mocy obliczeniowej na następne lata. Elementem, którym Note 8 góruje nad S8+ jest pamięć operacyjna RAM. Posiada on 6 GB, podczas gdy jego kuzyn „tylko” 4 GB. Musimy pamiętać, iż oba urządzenia w codziennym użytkowaniu spisują się bardzo dobrze i wszelkie aplikacje odpalane są bez zbędnej zwłoki. Jednak jeśli zestawimy je bezpośrednio ze sobą, to Galaxy Note 8 pokazuje pazur i to on zgarnia punkt.

Zwycięzca: Samsung Galaxy Note 8.

Wyświetlacz

W obu telefonach mamy do czynienia z wyświetlaczem wykonanym w technologii Super AMOLED. Przekątne ekranów Galaxy S8+ i Note 8 to odpowiednio 6,2 i 6,3 cala i taką samą rozdzielczość 1440 na 2960 pikseli. Ich zagęszczenie na cal wynosi zaś 531 ppi i 522 ppi. Tyle suche dane techniczne. A jak wygląda to w praktyce? Oba ekrany prezentują bardzo dobry poziom. Barwy odzwierciedlane są prawidłowo, reakcja na dotyk jest perfekcyjna a czerń – jak to w ekranach AMOLED – idealna. I również tutaj, tak naprawdę niuanse widoczne w bezpośrednim zestawieniu. Oba wyświetlacze są do siebie bardzo podobne i wspaniałe, więc ciężko jednoznacznie wymienić lepszego z nich.

Zwycięzca: Remis.

Akumulator

Galaxy S8+

Tutaj różnice są bardziej zauważalne. Samsung Galaxy S8+ wyposażony jest w akumulator o pojemności 3500 mAh. W przypadku Galaxy Note’a 8 na pokładzie mamy do czynienia ze słabszym ogniwem 3300 mAh. Dokładając do tego nieco większy ekran, jasnym staje się, iż w tym aspekcie lepszą konfigurację proponuje S8+. Pomimo bardzo dobrego zarządzania energią w Note 8 plusik ląduje po stronie przedstawiciela serii S.

Zwycięzca: Samsung Galaxy S8+.

Przykładowa oferta z Samsungiem Galaxy S8+

Aparat Fotograficzny

W przypadku Samsunga Galaxy S8+, mamy do czynienia z pojedynczym aparatem głównym posiadającym 12 megapikseli i przesłonę o wartości f/1.7 wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Jest to ewolucja jednego z najlepszych aparatów fotograficznych dostępnych w smartfonach. W praktycznie każdych warunkach oświetleniowych dostaniemy dobre i szczegółowe zdjęcia. Natomiast Samsung Galaxy Note 8 jest pierwszym modelem w portfolio Samsunga, który posiadał podwójny aparat fotograficzny. Do dyspozycji mamy dwa obiektywy o rozdzielczościach 12 Mpix i przysłonami  f/1.7 i f/2.4. Tutaj mały plusik zapisujemy na konto Note 8.

Zwycięzca: Samsung Galaxy Note 8.

Łączność, system i inne elementy

To, czym wyróżnia się cała seria Note w przypadku Samsunga, to niewątpliwie rysik S Pen. Dzięki niemu możemy wiele czynności wykonać szybciej i łatwiej. Tego elementu brakuje w innych Samsungach, również Galaxy S8+. O jego przydatności pisaliśmy w recenzji Note’a 9. Oba modele posiadają za to m.in. złącze słuchawkowe jack 3,5 mm (co bardzo cieszy), a także moduł NFC czy wejście USB-C.

Zwycięzca: Samsung Galaxy Note 8.

Przykładowa oferta z Samsungiem Galaxy Note 8:

Cena

Od czasu swojej premiery, oba urządzenia zdołały już stanieć. Niemniej w obu przypadkach musimy liczyć się z wydatkiem powyżej 2000 zł. Różnica w cenie pomiędzy S8+, a Note 8 na wolnym rynku wynosi około 400 zł na korzyść tego pierwszego. Zatem punkt ląduje zdecydowanie po stronie przedstawiciela serii S.

Oba modele nie należą do najtańszych, choć od swojej premiery zdążyły sporo stanieć. Potrzebujesz zastrzyku finansowego na jednego z nich? W tym rankingu znajdziesz oferty darmowych pożyczek.

Zwycięzca: Samsung Galaxy S8+.

Podsumowanie

Pod wieloma względami Samsung Galaxy S8+ i Galaxy Note 8 są do siebie podobne. Dzielą np. ten sam procesor czy bardzo podobny wyświetlacz Super AMOLED. Dlatego w wielu przypadkach zwycięstwo w danej kategorii zazwyczaj oznacza naprawdę niewielką różnicę w stosunku do rywala. W naszym zestawieniu Samsung Galaxy Note 8 uzbierał nieznacznie więcej punktów. Jednak nie oznacza to, że Samsung Galaxy S8+ jest urządzeniem gorszym. Jest na pewno tańszy i poręczniejszy od biznesowego Note’a 8. Tak naprawdę w wyborze pomiędzy oboma modelami, najistotniejszą rolę odgrywa fakt, czy potrzebujemy korzystać z rysika S Pen i czy jesteśmy gotowi za niego dopłacić różnicę w cenie.

Samsung Galaxy S8+ vs Samsung Galaxy Note 8 – 4:5.

star ocena
4/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.