Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Seria smartfonów Redmi K cieszy się niesłabnąca popularnością. W dużej mierze spowodowane jest to świetnym zazwyczaj zestawieniem ceny do wydajności. Wiele wskazuje na to, że również Redmi K40 Ultra będzie mógł pochwalić się świetną wydajnością, a nie ogołoci naszych portfeli do cna.

Tym razem MediaTek

Wedle najnowszych informacji, w tym wypadku Redmi zastosuje procesor MediaTek Dimensity 1200. Na początku serii były to Snapdragony, ale Redmi także w innych modelach udowodniło, że stawiane na MediaTeka nie jest złym pomysłem. Tym bardziej w dobie trudności z dostawami podzespołów. Będzie on sparowany z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczone zaś będzie 256 GB przestrzeni dyskowej.

W przypadku ekranu Redmi K40 Ultra również nie powinno zawieść. Znajdziemy tutaj prawdopodobnie ponad 6,5 calowy ekran wykonany w technologii AMOLED. Będzie on obsługiwał odświeżanie na poziomie 120 Hz i będzie posiadał zaimplementowany czytnik linii papilarnych pod ekranem. Rozdzielczość na poziomie Full HD+ wydaje się w zupełności wystarczająca i zapewne taką będzie obsługiwał ten model.

W kwestii aparatu głównego, prawdopodobnie Redmi K40 Ultra zostanie wyposażony w potrójną jednostkę. Podstawowa kamerka  otrzyma matrycę 64 mpix. Oprócz tego będzie można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego 8 Mpix. Całość uzupełni „oczko” dedykowane zdjęciom makro o matrycy 2 Mpix. Na froncie prawdopodobnie zagości kamerka do selfie 16 Mpix.

Ciekawie również prezentuje się bateria. Będzie ona miała pojemność ponad 5000 mAh i będzie wyposażona w szybkie ładowanie na poziomie 67 W. Prawdopodobnie nie zabraknie tutaj również czytnika linii papilarnych oraz obsługi sieci 5G.

Na ten moment nie wiadomo kiedy Redmi K40 Ultra zostanie zaprezentowany i jak będzie wyceniony. Wiele również wskazuje, że ten sam smartfon może najpierw pojawić się w Indiach pod nazwą POCO F3 GT, a dopiero potem na światowych rynkach. Niemniej, wydaje się, że będzie miało to miejsce w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów